gog.com - Good Old Games

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Gryzor
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Ναι, και εγώ βλέπω άνετη επικράτηση του Sanitarium καθώς το Scratches αν και πολύ νεότερο δεν μπορεί κανείς να το θεωρήσει πραγματικά κλασσικό παιχνίδι. Τουλάχιστον θα κάνω ένα διάλλειμα, αφού το Sanitarium το έχω ήδη και δεν ενδιαφέρομαι για το άλλο.

Θα ήθελα πάντως και καμμιά σούπερ μονομαχία τύπου King's Quest vs Space Quest ή Fallout vs Baldur's Gate. :)
 
Δεν αποκλείεται τις επόμενες 3 μέρες να βάλουν καμιά σούπερ μονομαχία. Θα είχε αρκετό ενδιαφέρον.

Στο μεταξύ δεν γράφουν κάπου (εκτός και αν εγώ δεν το βρήκα ακόμα) με πόσους ψήφους έληξε η κάθε μάχη.
 
Βαρετο το σημερινο Battle (Spacechem vs Incredible Machine).

Παντως χτες χτυπησα το Sanitarium ωστε να "κλεισω" για καλοκαιρι (ισως και λογω "τυψεων" απο το παρελθον :) )

------------------------

Ομως το σημερινο σκοτωνει! Outcast vs Psychonauts.

Εχω αγορασει το Outcast και απο το GOG και ειχα τη χαρα να απολαυσω το Psychonauts στο XBOX.

Εξαιρετικα και τα δυο παιχνιδια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, καλό vs αυτό...τα έχω και τα δύο πάντως, οπότε "ξεκουράζομαι". :)

Υπόσχονται και κάτι καλό για αύριο. Ίδωμεν...

You might think the Battle of the Games is over but itʼs not. Wait for tomorrowʼs Final Battle--an epic conclusion to this fantastic summer promo.
 
Έχω την εντύπωση πως χθες έγραφε bonus battle ή κάτι τέτοιο. Σήμερα δε βλέπω τίποτα ούτε και τον νικητή της χθεσινής "μαχης". To ένα ηταν το The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena και από ότι βλέπω έχει 60%
 
Περιμενα ενα πιο καλο "φιναλε"...και τα δυο μου ειναι ελαφρως αδιαφορα

Ελπιζω σε καμια εκπτωση στο Resonance στο κοντινο μελλον
 
Kambia, το bonus battle ήταν το Chronicles of Riddick vs Torchlight. Προφανώς κάνανε ντόρο επειδή είναι και τα δύο νέα releases στο site.

Θα συμφωνήσω με τον Wally πάντως, δεν τρελλαίνομαι για κανένα. Ίσως το Diablo-ειδές Torchlight, ΑΝ είχε νικήσει και το δίνανε -60%... :)
 
Νόμιζα οτι το Chronicles of Riddick vs Torchlight ήταν η 17η μέρα και θα ακολουθούσε και η bonus. Πάντως και μένα το φινάλε με άφησε αδιάφορη.
 
Yam, yam! :D

Μαζί με αυτό που λέει ο Wally, βάλτε κι αυτά: http://www.gog.com/newsletter/ubisoft_strategy_sim_weekend_promo?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=game_subject&utm_campaign=ubisoft_strategy_sim

Προσωπικά, δε μπόρεσα ν' αντισταθώ σε αυτό, που το κυνηγούσα αρκετά χρόνια: μια το έψαχνα σαν τρελή, μια μου έκανε κρύο τελικά και δεν το ήθελα κτλ!.....

Ήγγικεν η ώρα που το "τσάκωσα"! Αυτό το πράγμα με το shopping - μέχρι να σκεφτείς τι κάνεις, ήδη έχεις πατήσει το κουμπάκι της πληρωμής! :biglaugh:

Πολύ επικίνδυνο αυτό το site! :biglaugh:
 
Εβαλε καποια adventure στα 50%

Περα απο το LBA2 και το Dreamfall που τα εχω, τα αλλα δεν ειναι και πολυ του γουστου μου αλλα περι ορεξεως...αν και ψηνομαι για το 11th Hour...
 
Το 11th hour λέει να το πάρεις :)
 
Κάποια adventures; ΚΑΠΟΙΑ adventures;; Simon the Sorcerer 1 & 2 και Journeyman Project 2 & 3 δεν είναι απλά κάποια adventures, είναι χαλαρά καλύτερα από το 95% των τίτλων που κυκλοφόρησαν τον 21 αιώνα! Βουτήξτε τα αβλεπί όσοι δεν τα έχετε παίξει!
 
Xαχαχαχαχα! Ηξερα οτι θα τσιμπαγες

Εγω τσιμπησα τελικα το 11th Hour μετα απο παρενεσεις και του ντουετου απο τη Συμπρωτευουσα
 
Εγώ τίμησα το Simon the Sorcerer :)
 
Wally είπε:
Εγω τσιμπησα τελικα το 11th Hour μετα απο παρενεσεις και του ντουετου απο τη Συμπρωτευουσα
Αν το παίξεις συνειδητοποιημένος θα το ευχαριστηθείς πιστεύω, να θυμάσαι ότι δεν είναι adventure game αλλά μια συλλογή από puzzles απλά σερβιρισμένα σε συσκευασία adventure.
 
Θα εχω προβλημα στην οποια πλοκη απο τη στιγμη που δεν εχω παιξει το 7th Guest? (ναι το ομολογω χαχαχαχα)
 
Χμμ.. θα το πω όσο πιο ευγενικά μπορώ. Όσο πρόβλημα θα είχες αν ξεκινούσες το Tetris από την 4η πίστα χωρίς να ξέρεις τι backgrounds είχε δείξει στις τρεις πρώτες.

Η "πλοκή" υπάρχει απλά για να υπάρχει, ξαναλέω το παιχνίδι είναι απλά μια συλλογή από γρίφους. Μια πιο μοντέρνα έκδοση του Castle of Dr. Brain ας πούμε.
 
Τι καλό βλέπουν τα ματάκια μου?!

Νέα προσφορά!

Αξίζει για τους adventure fans, το Jack Orlando! Νομίζω (διορθώστε με, αν θυμάμαι λάθος) ότι το έδινε δώρο ένα τεύχος του PC Master (κι από εκεί, έχω την εντύπωση ότι το έχω! :) )

Μολονότι το παιχνίδι δεν είναι κάτι το συγκλονιστικό (για τα δικά μου ταπεινά γούστα), εντούτοις θα σας χαρίσει αρκετές ευχάριστες ώρες με flavor από old detective story!

*μωρέ, μήπως να έγραφα κανα review?

Κατά τ' άλλα, έχω μερικά ευρουλάκια στην κάρτα (νομίζω!)... Υπάρχει κάτι που προτείνετε? :)
 
Από adventures θες κάτι ή από κάποια άλλη κατηγορία?
 
Πίσω
Μπλουζα