gog.com - Good Old Games

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Gryzor
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Αν μιλάς για την συγκεκριμένη προσφορά, κράτα τα λεφτά στην κάρτα. Τα πιό ενδιαφέροντα που έχει είναι RPG που μας έχεις πει επανειλημμένα ότι δεν σε ενθουσιάζουν.

To Jack Orlando το έχω πάντως, κάποια στιγμή πρέπει και να αξιωθώ να το δοκιμάσω. Θυμάμαι που έλεγε αρκετά καλά λόγια ο Τσουρινάκης. Αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι, αυτό ισχύει για το 95% των adventures που έκανε ποτέ review. :)
 
Κλασικά, πρώτη προτεραιότητα τα adventures - τι ερώτησις! :)

Ωστόσο @Maddog, θα ήθελα ν' ακούσω και καμιά γνώμη για RPG... Μετά το Morrowind, μάλλον έχω αρχίσει και βλέπω τα rpg με άλλο μάτι! ;)
 
Sanitarium, Phantasmagoria 1 & 2, King's Quest, space quest, Simon the Sorcerer, Machinarium, Botanicula ενδεικτικά από adventures

Planescape Torment, Fallout, Neverwinter Nights, Might and Magic 6 (δεν έχω παίξει τα άλλα από την σειρά. Διάβασε για βοήθεια το ποστ του Maddog :) ), kings bounty the legend ενδεικτικά από RPGs
 
Στην συγκεκριμένη προσφορά ενδεχομένως αξίζουν το Septerra Core και το Two Worlds, χωρίς πάντως κάποιο από τα δύο να θεωρείται απόλυτο must-have.
 
Cossacks Anthology το σημερινό παιχνίδι για μένα από το promo του gog :)

sum_02.jpg


sum_03.jpg


sum_03.jpg

sum_02.jpg
 
Θα "ψηνόμουν" για το Worms ή το Alien Breed (είναι και η πρώτη φορά που βγαίνουν σε promo τα παιχνίδια της Team17 νομίζω) αλλά είμαι εντελώς "στεγνός"...μια άλλη φορά!
 

  • [TABLE=width: 700]
    [TR]
    [TD=width: 700, colspan: 2][/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD=width: 700][/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD=width: 700][/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD=width: 700][/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD=width: 700][/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD=width: 700][/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]









Αν επρεπε να επιλεξω ,my vote goes to : ΧΙΙΙ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψηφίζω 13 με τα πρωτοποριακα, ως ιδέα, γραφικά και Far Cry (το 2 δε μ'αρεσε καθολου). Το Far cry με είχε παιδεψει τρελά μεχρι να το τελειώσω. Και δεν αναφέρομαι στη δυσκολία του παιχνιδιού, αλλα στην αδυναμία της κάρτας γραφικών να διατηρήσει χαμηλή θερμοκρασία :D . Καθε τόσο κόλλαγε το πισί και τελικά η λύση ηταν να εχω το καπάκι του πισιού ανοιχτό :D .
 
Hail to the King, baby!

Και όποιος δεν καταλαβαίνει, ας βολευτεί με το 13... :P
 
Ενδιαφέρουσα η σημερινή ημέρα καθώς έγιναν διαθέσιμα το Ultima IX-Ascension αλλά και το Lands of Lore 3, συμπληρώνοντας και τις 2 αυτές σειρές στην βιβλιοθήκη του site.

Ταυτόχρονα τρέχει και ένα -50% promo για να εορταστεί η συμπλήρωση των Ultima, οπότε με 18 δολλάρια μπορείτε να αποκτήσετε Ultima I-IX και Ultima Underworld 1+2. Η' -30% για το καθένα, αν δεν θέλετε όλη την συλλογή.

Και εγώ είμαι πάλι άφραγκος! :banghead:
 
Maddog είπε:
Και εγώ είμαι πάλι άφραγκος! :banghead:
Μη μου το θυμίζεις! Μια από τα ίδια. Ευτυχώς έχω το Ultima Collection και παρηγορούμαι

Akalabeth: World of Doom

Ultima I: The First Age of Darkness

Ultima II: Revenge of the Enchantress

Ultima III: Exodus

Ultima IV: Quest of the Avatar

Ultima V: Warriors of Destiny

Ultima VI: The False Prophet

Ultima VII: The Black Gate

Ultima VII: The Forge of Virtue (add-on for The Black Gate)

Ultima VII, Part Two: Serpent Isle

Ultima VII, Part Two: The Silver Seed (add-on for Serpent Isle)

Ultima VIII: Pagan (with Speech Pack)
 
Weekend Promo: Point-and-Click Mix

http://j.mp/GOGAdventureMix

Resonance, The Whispered World, Blackwell Bundle, Machinarium, and other Adventures 50% off.

MACHINARIUM: COLLECTOR'S EDITION $4.99

RESONANCE $4.99

GEMINI RUE $4.99

BLACKWELL BUNDLE $7.49

WHISPERED WORLD, THE $7.49

BOTANICULA $4.99


Wally είπε:
Ελπιζω σε καμια εκπτωση στο Resonance στο κοντινο μελλον
μα ολοι για τον Wally δουλευουν ????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχαχαχαχα

Το τσιμπησα αμεσα :)
 
Σκέφτομαι για το Machinarium & το Botanicula (αυτό, αν θυμάμαι καλά, βγήκε κάποια φάση στο Steam (?), αλλά το είχα σνομπάρει, εξαιτίας του Steam (!))...

:wait2: tough call!....
 
Ουτε ευρω σε gog και steam.Aντε γεια.
 
Με προβληματίζεις πολύ! :)

Θα το συζητήσουμε εκτενώς - άλλωστε η προσφορά είναι για το weekend, οπότε τα "τσιμπάω" την Κυριακή! :)
 
Σαν να το ήξερα και σήμερα γέμισα την κάρτα με μερικά euro :D

hsp_05a.jpg


hsp_08b.jpg


hsp_05a.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα