gog.com - Good Old Games

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Gryzor
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Έγινε ο δεύτερος γύρος του Battle of the Games, μεταξύ Alone in the Dark 1+2+3 και του Fahrenheit/Indigo Prophecy, με νικητή το δεύτερο (το οποίο και ψήφισα). Φυσικά το παιχνίδι για $2.39 αξίζει με τα χίλια και μπήκα σε έξοδα. :)

Ο τρίτος γύρος που τρέχει τώρα μου είναι μάλλον αδιάφορος: Serious Sam 2 vs Postal 2.
 
Αδιάφορος και για μένα ο 3ος γύρος. Ευτυχώς γιατί ακόμα να πάω να βάλω λεφτά στην κάρτα :(
 
Εγω παιδιά πρόσφατα την ανακάλυψα την σελίδα και το πρώτο πράγμα που τσίμπησα ήταν τα Lands Of Lore 1 + 2! Περιμένω και εγώ να γεμίσω την καρτούλα με κανα ψιλό γιατί εχω βάλει στο μάτι ουκ ολίγα!
 
Εγω εφαγα τρελο πακετο διοτι εληξε η Gift Card ακριβως οταν ξεκινησε το τελευταιο Humble Bundle!

Πηγα στην Αττικης για να την ανανεωσω και μου ζητησαν 9 δικαιολογητικα απο την αρχη!! (μονο το μεγεθος του πουκαμισου δεν μου ζητησαν)

Τα πηρα κρανιο και δεν προεβειν στην ανανεωση (εχασα το Bundle) αλλα τωρα βλεπω και τα φρεσκα στο GOG και εχω ενδοιασμους να υποχωρησω...

We sold our souls for VideoGames :P
 
Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, η πιο εύκολη επαναφορτιζόμενη visa που έκανα ήταν στην Τράπεζα Κύπρου. Μόνο ταυτότητα μου ζήτησαν και επι τόπου πήρα την κάρτα και μου έδωσαν και web login για να βλεπω On-line την κίνηση. Το μόνο μείον που έχει είναι οτι κάθε φορά που κάνεις κατάθεση στην κάρτα, σου κρατάνε 1 ευρώ.

Θα φυγω σφαιρα σήμερα να βαλω γιατι το επομενο που θελω να χτυπησω είναι το Betrayal At Krondor, slurp! :P
 
Έτσι δεν είναι όλες; Ταυτότητα μόνο δεν ζητάνε; Κατά τα άλλα βέβαια οι χρεώσεις είναι άλλο θέμα... Ωραιο αυτό για την online κινηση!

dR_wH0 είπε:
Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, η πιο εύκολη επαναφορτιζόμενη visa που έκανα ήταν στην Τράπεζα Κύπρου. Μόνο ταυτότητα μου ζήτησαν και επι τόπου πήρα την κάρτα και μου έδωσαν και web login για να βλεπω On-line την κίνηση. Το μόνο μείον που έχει είναι οτι κάθε φορά που κάνεις κατάθεση στην κάρτα, σου κρατάνε 1 ευρώ.
Θα φυγω σφαιρα σήμερα να βαλω γιατι το επομενο που θελω να χτυπησω είναι το Betrayal At Krondor, slurp! :P
 
Αν και φεύγουμε off topic dR_wH0 δεν ισχύει αυτό πλέον με της Κύπρου για να βγάλει κάποιος κάρτα για πρώτη φορά. Για ανανέωση απλα σου στέλνουν την καινούρια σπίτι :)

Πάμε τώρα στα του GoG :D
 
Έχεις δίκιο Kambia! Τελικά δεν κρατήθηκα, τσίμπησα με 5.99$ (σκότωμααααααα) το Betrayal At Krondor + Betrayal At Antaria!!
 
2 rpg για σήμερα. Gothic και Arx Fatalis. Ψηφίζω το δεύτερο (αν και τα έχω και τα 2) κυρίως για τον πρωτότυπο τρόπο που κάνει cast spell ο χαρακτήρας και για τον ατελείωτο υπόγειο κόσμο του :)
 
2 rpg για σήμερα. Gothic και Arx Fatalis. Ψηφίζω το δεύτερο (αν και τα έχω και τα 2) κυρίως για τον πρωτότυπο τρόπο που κάνει cast spell ο χαρακτήρας και για τον ατελείωτο υπόγειο κόσμο του
Γι' αυτούς ακριβώς τους λόγους, θα ψηφίσω Gothic. (Δεν παίζω ποτέ με μάγους χαρακτήρες, και δεν μου αρέσουν πολύ τα dungeons. #)
 
Και εγώ Gothic ψήφισα αλλά έχασε...

Λίγο ιδιοτελώς βέβαια, αφού το Arx Fatalis το είχα ήδη. :P

Η νέα κόντρα πάντως έχει πολύ καλά παιχνίδια: Broken Sword vs The Last Express. Από ότι φαίνεται θα κερδίσει άνετα το δεύτερο (το Broken Sword άλλωστε το έχουν πολλοί από τότε που το έδωσε δωρεάν για λίγο) και εγώ θα πρέπει να το αγοράσω... :)
 
Τρίτη φορά μέσα σε λίγες μέρες που το Battle of the Games με κάνει να ανοίξω το φτωχικό πουγκί μου. Ε, αυτό το 60% off δεν το παλεύεις εύκολα. :)

Μετά το The Last Express που γράφω και παραπάνω, αυτή την φορά πρόκειται για το Stronghold Crusader που κέρδισε με χαρακτηριστική άνεση το Lords of the Realm Royal Edition (το οποίο έτσι κι αλλιώς είχα ήδη, lol)
 
Μέχρι στιγμής αυτά που βάζει στο Battle of the Games ή τα έχω ή δεν με ενδιαφέρουν :( Για να δω σήμερα τί θα βάλει.
 
The Whispered World VS Trine σημερα

Ψηφισα και τσιμπησα το Whispered World που το ειχα απο καιρο στο ματι
 
Σήμερα

Little Big Adventure vs Another World: 15th Anniversary Edition

:D Περιμένω το Another World να το τσιμπήσω
 
Kambia είπε:
Σήμερα Little Big Adventure vs Another World: 15th Anniversary Edition

:D Περιμένω το Another World να το τσιμπήσω
Σε 3 ωρίτσες που τελείωνει η ψηφοφορία. Η διαφορά ψήφων είναι πολύ μεγάλη για να μην κερδίσει. Προσωπικά το έχω ήδη το Another World και έλπιζα να κερδίσει το LBA γιατί αξίζει και αυτό με 60% off, αλλά δεν πρόκειται...

Πάντως στο χτεσινό Two Worlds vs The Witcher ξαναψώνισα τον νικητή (Two Worlds). Δεν θεωρείται και το καλύτερο RPG, αλλά έχω γενικώς αδυναμία στα RPG. :)
 
Πάντως στο χτεσινό Two Worlds vs The Witcher ξαναψώνισα τον νικητή (Two Worlds). Δεν θεωρείται και το καλύτερο RPG, αλλά έχω γενικώς αδυναμία στα RPG.
Σωστό σε βρίσκω. :thumb: Μακάρι να πουλούσαν και ελεύθερο χρόνο μαζί με τα RPG.
 
Captain Kal είπε:
Μακάρι να πουλούσαν και ελεύθερο χρόνο μαζί με τα RPG.
Νομίζω θα ήταν ότι καλύτερο :D

Το τσίμπησα το Another World: 15th Anniversary Edition. Για αύριο προβλέπω το Sanitarium νικητή. Εξαιρετικό adventure, από τα αγαπημένα μου.
 
Πίσω
Μπλουζα