gog.com - Good Old Games

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Gryzor
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Η πρώτη ομάδα με αφήνει αδιάφορη. Η δεύτερη το ίδιο και από την τρίτη έχω περισσότερα από τα μισά. Οπότε Ι'll pass
 
D@redevil είπε:
Καιρός ήταν!
Και άργησαν μη σε πω....
Έτσι και αλλιώς οι Mac gamers (οι ΠΟΙΟΙ; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!) έχουν συνηθίσει να αποκτούν χρόνια μετά αυτό που παίζουν σήμερα οι PC gamers. Οπότε μάλλον η GOG είπε να μην τους χαλάσει την συνήθεια. :diablotin:
 
Maddog είπε:
Έτσι και αλλιώς οι Mac gamers (οι ΠΟΙΟΙ; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!) έχουν συνηθίσει να αποκτούν χρόνια μετά αυτό που παίζουν σήμερα οι PC gamers. Οπότε μάλλον η GOG είπε να μην τους χαλάσει την συνήθεια. :diablotin:
:clap: :clap: :diablotin:
 
Μονο που οι Mac είχαν σωστά γραφικά και ήχο όταν τα PC είχαν μονο μπιπ και 16 χρώματα. Τεσπα. :D

Οπως και να'χει δε με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη κατηγορία γιατί απαιτεί σύγχρονο Mac. Δηλαδή ενα all-in-one iMac με G5 δε μας κάνει. Υποπτεύομαι ότι το scumm δε θα παίζει πλέον σε G5.
 
Rygar είπε:
Υποπτεύομαι ότι το scumm δε θα παίζει πλέον σε G5.
Δεν ξέρω τι κάνει το gog, αλλά τα binaries που βρίσκονται στο scummvm.org είναι universal.
 
Επεται ανακοινωση μεγατονων με μια απο τις παρακατω εταιριες




“We announced two years ago what our top five targets are. Weʼve signed two of them, and what we have left now are Microsoft, Take-Two, and LucasArts,” he noted.
Προσωπικα καιγομουν καιρο για Blizzard αλλα το τελευταιο διαστημα δοκιμασα ολα τα original blizzardogames μου και ειναι ολα playable στα 7αρια oποτε Lucas Arts FTW!


Eδω details


http://www.vg247.com/2012/10/23/gog-close-to-announcing-deal-with-one-of-three-major-publishers/
 
This Halloween we have prepared a selection of the spookiest of the scary, the goriest of the bloody, the creepiest of the bizarre--the horroriest and thrilleriest and halloweeniest games we could find in our catalog.

---Not Scary Games--- 50% off!

BOTANICULA $4.99

LITTLE BIG ADVENTURE 2 (TWINSEN'S ODYSSEY) $2.99

GOBLIIINS PACK $2.99

Rayman games for $2.99 each

Simon the Sorcerer games for $2.99 each

Creatures series for $2.99 each

Worms 2 and Worms United for $2.99

and much more 50% off!
>>>>>>> http://j.mp/NotScaryGames
 
Μπράβο! Είδες, και με ήρθε το mail και το άφησα στην άκρη να το δω αργότερα!

Ζαχαρώνω το Simon the Sorcerer - αν θυμάμαι καλά ο φίλτατος alkis21 του έχει δώσει πολλά thumbs up!
 
Το simon the sorcerer ειναι παιχνιδαρα.Και σχεδον ολα τα παραπανω ειναι εξαιρετικα παιχνιδια.
 
D@redevil είπε:
Ζαχαρώνω το Simon the Sorcerer - αν θυμάμαι καλά ο φίλτατος alkis21 του έχει δώσει πολλά thumbs up!
Το πρώτο ήταν πολύ καλό. Το δεύτερο αληθινό αριστούργημα. Το τρίτο δεν είναι adventure, ενώ το τέταρτο είναι ίσως η χειρότερη αγορά από άποψη value for money που έχω κάνει στη ζωή μου, αν θυμάμαι καλά έδωσα σχεδόν 40 Ευρώ να το πάρω ολοκαίνουργιο και το βρήκα τόσο άθλιο που δεν το τελείωσα ποτέ.
 
metalcandyman είπε:
Το simon the sorcerer ειναι παιχνιδαρα.Και σχεδον ολα τα παραπανω ειναι εξαιρετικα παιχνιδια.
Για να λες εσύ ότι είναι παιχνιδάρα, που ξέρω ότι δεν ξετρελαίνεσαι με τα adventures, πρέπει να είναι το απόλυτο παιχνίδι! :D

alkis21 είπε:
Το πρώτο ήταν πολύ καλό. Το δεύτερο αληθινό αριστούργημα. Το τρίτο δεν είναι adventure, ενώ το τέταρτο είναι ίσως η χειρότερη αγορά από άποψη value for money που έχω κάνει στη ζωή μου, αν θυμάμαι καλά έδωσα σχεδόν 40 Ευρώ να το πάρω ολοκαίνουργιο και το βρήκα τόσο άθλιο που δεν το τελείωσα ποτέ.
Α, να γειά σου! Καλά θυμόμουν δηλαδή! :)

Εντάξει, μάλλον αύριο με τον πρωινό καφέ θα κάνω το shopping therapy μου! :D
 
Εγώ πάντως έριξα πολύ γέλιο με τον τρόπο που περιγράφουν τα παιχνίδια του Halloween promo:

Rayman is to platforming games what Alone in the Dark is to adventures. The horrifying story features an armless, legless, and neckless protagonist raging havoc in a psychedelic world straight out of a nightmare. He is typically found wearing gloves (no fingerprints), red neckerchief (to wipe the blood), and is often accompanied by a blue-skinned frog-like crazy mutant. We're afraid to admit that you can buy all three Rayman games for $2.99 each. Definitely not for kids!
Simon the Sorcerer follows a young ordinary teenager who turns into a mad sorcerer, travels through witch-portals, and fights goblins and evil wizards after finding "Ye Olde Spellbooke", a well known Witchcraft handbook. Everyone knows that Harry Potter promotes witchcraft and devil worship--well, this so-called "adventure game" did it before it was cool! Don't be fooled by the colorful graphics, crazy logical puzzles, countless references to popular culture, and seemingly harmless story "for kids"--the incredibly low price ($2.99 for each of the Simon the Sorcerer Games) indicates that dark forces are involved.

Let us describe briefly why you should be afraid of other games in this promo:

* In Little Big Adventure 2 (only $2.99!), the aim of the game is to kill FunFrock (kill FUN!).

* Worms United and Worms 2: use various weapons to kill small worms. Games for sadists!

* Creatures series is about breeding strange creatures by means of genetic manipulations.

* Superfrog for $2.99 features an evil curse, kidnapping, and gambling.
 
Massive Ea Selection / Save60%



SID MEIER'S ALPHA CENTAURI $2.39

SIMCITY 2000™ SPECIAL EDITION $2.39

DUNGEON KEEPER™ $2.39

DUNGEON KEEPER™ 2 $2.39

THEME HOSPITAL $2.39

POPULOUS™ $2.39

POPULOUS™ 2: TRIALS OF THE OLYMPIAN GODS $2.39

POPULOUS™: THE BEGINNING $2.39

MAGIC CARPET™ $2.39

SYNDICATE™ $2.39

WING COMMANDER™ 1+2 $2.39

WING COMMANDER™ 3 HEART OF THE TIGER™ $2.39

WING COMMANDER™ 4: THE PRICE OF FREEDOM $2.39

WING COMMANDER ®: PRIVATEER ™ $2.39

ULTIMA™ 1+2+3 $2.39

ULTIMA™ 4+5+6 $2.39

ULTIMA™ 7 THE COMPLETE EDITION $2.39

ULTIMA™ 8 GOLD EDITION $2.39

ULTIMA™ 9: ASCENSION $2.39

ULTIMA® UNDERWORLD 1+2 $2.39

NOX™ $2.39

LANDS OF LORE™ 1+2 $2.39

LANDS OF LORE 3 $2.39

CRUSADER: NO REMORSE™ $2.39

CRUSADER: NO REGRET™ $2.39

STARFLIGHT™ 1+2 $2.39
>>>>>>>>>>

http://www.gog.com/en/promo/ea_weekend_promo_02_11_12/?utm_source=Facebook&utm_medium=social_media&utm_content=game_subject&utm_campaign=eamassive_promo
 
Ωραίες προσφορές αλλά έχω πλέον αρχίσει και μαζεύω πολύ περισσότερα games στο account μου, από ότι έχω χρόνο να παίξω.

Τα Ultimate πάντως αξίζουν.
 
Lol Και να φανταστείς χθες έλεγα να τα αγοράσω από το Play.com. Τα χτυπάω asap και με τρώει το χέρι μου για κανα 2 ακόμα αλλά no money left :(

EDIT

Xm... ένα ακόμα με παίρνει να αγοράσω. Καμιά πρόταση?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
p5p10_03.jpg


p5p10_05.jpg


p5p10_06.jpg


Αν και κανένα απο τα παιχνίδια δεν είναι retro παρόλα αυτά είναι πολύ καλή η προσφορά. Αύριο πάω να ρίξω κανένα ευρω στην κάρτα....

p5p10_06.jpg

p5p10_03.jpg

p5p10_05.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα