gog.com - Good Old Games

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Gryzor
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Χμ !! Βλέπω γίνεται ένας ψιλοπανικός με τις αποψινές προσφορές !!

Για λύστε μου μία απορία εσείς οι παλαιοί που έχετε φάει το GOG με το κουτάλι: Με εκείνα τα παιχνίδια που είχαν audio tracks, τι γίνεται;

Αγοράζεις το παιχνίδι, το εγκαθιστάς, και τα tracks τα έχουν ψηφιοποιήσει για να εγκατασταθούν μαζί και αυτά; (και αν ναί, αναγνωρίζονται με κάποιο τρόπο in-game και παίζουν κανονικά; ). ...ή μήπως έχουν συμπεριλάβει κανένα cd disk image και σου λένε "φόρτωσέ το και παίξε τα απο εκεί";
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μερικα περιλαμβανουν και το .bin ;)
 
Μάλιστα... άρα παίζει η περίπτωση του disk image.

Thanks !!
 
Το Anachronox το ειχα ευχαριστηθει οταν ειχε βγει.

Για το αλλο που λες, εχει καιρο το GOG να κανει καποια καραμπινατη ευκαιρια. Η μοδα με τα "πακετα" δεν μου αρεσε.
 
Legacy of Kain must have! (σου αρέσουν δε σου αρέσουν αυτά τα games :P )
 
Wally είπε:
Το Anachronox το ειχα ευχαριστηθει οταν ειχε βγει.
Για το αλλο που λες, εχει καιρο το GOG να κανει καποια καραμπινατη ευκαιρια. Η μοδα με τα "πακετα" δεν μου αρεσε.
Ενδιαφέρον στόρυ, αλλά έχει ένα βασικό μειονέκτημα: Είναι rpg (τουλάχιστον σύμφωνα με το Gog!)... Δεν θα του αφιερώσω χρόνο - να μην πω ψέμματα!....

Kambia είπε:
Legacy of Kain must have! (σου αρέσουν δε σου αρέσουν αυτά τα games :P )
Ποιο από τα 4? :D
 
Για να μη σου πω και τα 4! Σιγουρα τα SOUL REAVER 1 και 2
 
Χμ.... Θα το κοιτάξω....

Αν πρόσεξα καλά, πάει μέχρι την Τρίτη η προσφορά....
 
αυτό εδώ το είδαμε ή όχι ακόμα? μάλλον είμαι ο μόνος που χαίρομαι... :)
 
Και βέβαια το είδαμε, ήταν άλλωστε το most wanted παιχνίδι για το GOG.com!

Νομίζω μάλιστα ότι η πρωτότυπη έκδοση είναι αρκετά δύσκολο να λειτουργήσει σε σύγχρονα λειτουργικά, οπότε η υποσχόμενη συμβατότητα με όλα τα Windows μέχρι και τα οχτάρια είναι πολύ μεγάλη υπόθεση. :)
 
Επιτέλους, System Shock 2!!! :D

Από τα πιο δύσκολα παιχνίδια να καταφέρεις να παίξεις σε σύγχρονο PC χωρίς προβλήματα. Με αυτό νομίζω ότι ολοκληρώθηκε ο κύκλος του backwards compatibility στα PC για μένα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το τσίμπησα και θα το τιμήσω δεόντως. Είναι ο "πνευματικός πατέρας" των Bioshock που παίζουμε και απολαμβάνουμε σήμερα, must have για όλους τους gamers. Δεν με ενδιέφερε να χάσω το χρόνο μου να ασχοληθώ με το πως θα τρέξει στο pc μου αλλά από ότι είδα με win 8 δεν υπάρχει πια κανένα πρόβλημα (τουλάχιστον σε μένα) .
 
Το τσίμπησα και θα το τιμήσω δεόντως. Είναι ο "πνευματικός πατέρας" των Bioshock που παίζουμε και απολαμβάνουμε σήμερα, must have για όλους τους gamers. Δεν με ενδιέφερε να χάσω το χρόνο μου να ασχοληθώ με το πως θα τρέξει στο pc μου αλλά από ότι είδα με win 8 δεν υπάρχει πια κανένα πρόβλημα (τουλάχιστον σε μένα) .
Πρόσεχε μόνο να παίζεις με ανοικτά φώτα, και ΧΩΡΙΣ ακουστικά. Μία φορά που το έπαιζα έτσι κατά τις 10:00μ.μ., και με σκούντηξε η σύζυγος :sweet_kiss: , για να με ρωτήσει κάτι, κόντεψα να αλλάξω εσώρουχα :animeek:!!!!
 
Ωπα !!! System Shock 2 !!!! Αυτά είναι νέα....Σπεύδω πάραυτα !
 
Με εχετε βαλει και εμενα στην μπριζα με το System Shock 2 !Πρεπει απο Δευτερα να βαλω λεφτα στην τραπεζα.....
 
Εγώ πάλι το προσπέρασα με συνοπτικές διαδικασίες (ξέρω θα με κράξετε)
 
Καιρό είχε να βάλει κάτι καλό (για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον)

sw_03.jpg

sw_05.jpg
 
Θα ήθελα να έβλεπα AOE και Rise Of Nations / Rise Of Legends!

Ειδικά το τελευταίο, θα το "χτυπούσα" οπωσδήποτε - μεγάλο απωθημένο....
 
Αν δω Microsoft στο GOG, μάλλον πρέπει να αρχίσουμε να προετοιμαζόμαστε για το τέλος του Κόσμου... :xm:

Πάντως από το promo του Σ/Κ λέει με χίλια να τσιμπήσετε κανένα HoMM ενώ για εμένα εξαιρετικό hidden gem είναι το King of Dragon Pass.
 
Πίσω
Μπλουζα