gog.com - Good Old Games

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Gryzor
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
καλή φάση... μόνο που (εκτός της σχεδόν άδειας κάρτας) αυτά που με ενδιαφέρουν τα έχω ήδη...
 
Απο τα καλα μου ελειπε το Blackwell Bundle και το Trine. Εβαλα και Symphony, Unmechanical και Mutant Mudds.

Εξαιρετικη προσφορα.
 
Δεν έχω ούτε ένα από αυτά. :)

Η προσφορά όμως είναι απίστευτα δελεαστική. Σκέφτομαι να βάλω στην κάρτα 10 ευρώ και να επωφεληθώ. Επειδή όμως με τα indies δεν έχω εμβαθύνει ιδιαίτερα, ποιά θα προτείνατε; (Torchlight και Alan Wake τα έχω σίγουρα μέσα, θέλω άλλα τρία)
 
Doc θα σε προτεινα με κλειστα ματια να παρεις τα Botanicula,Trine και Torchlight.
 
Doc με κλειστα ματια θα σε ελεγα να παρεις τα Trine και Botanicula και για τριτο θα σε προτεινα το Blackwell Bundle.
 
Πρόσθεσε και το machinarium σε αυτά που σου λέει ο Μεταλ και είσαι σούπερ :)
 
Λοιπόν, να τι έγινε τελικά:

Σήμερα το πρωί, φλασιά! Συνειδητοποιώ ότι η προσφορά τελειώνει, η κάρτα όπως πάντα τους τελευταίους μήνες στεγνή. Τηλέφωνο σε φίλο: "ρε, θέλω να μου στείλεις 10$ gift στο Paypal, θα στα επιστρέψω σε τοπικό νόμισμα όποτε πάμε ξανά για καφέ". Σε 5 λεπτά έχω το δώρο που ευγενικότατα απαίτησα (ή έχεις φίλους ή δεν έχεις, lol) και αμέσως μετά αγόρασα τα Alan Wake's American Nightmare, Torchlight, The Blackwell Bundle, Anomaly:Warzone Earth και Geneforge 1-5.

Η απόφαση ήταν πολύ δύσκολη, αφού και το Machinarium και το Botanicula και το Trine που προτείνατε φαίνονταν πανέμορφα. Οπότε πήρα από τις προτάσεις το Blackwell Bundle και τα άλλα δύο τα αγόρασα γιατί όταν βλέπω strategy και RPG δυσκολεύομαι να πω "όχι".

Το Geneforge έχει όλα τα στοιχεία που γουστάρω: turn based, isometic μου θύμισε τα παλιά καλά παιχνίδια της Infinity Engine (και φυσικά δεν σκοτίζομαι για τα "ρετρο" γραφικά του)

Το Anomaly-Warzone Earth απλά μου έξαψε την περιέργεια. Reversed tower defense το περιγράφουν οι περισσότεροι. Ήθελα να το τσεκάρω και στα 2$ ήταν impulse buy. :)

Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά. Ελπίζω κάποια στιγμή να ξανασκάσει παρόμοια προσφορά για να μαζέψω και μερικά από τα υπόλοιπα που προτείνατε! :D
 
Καλό το Machinarium αλλά το Blackwell Bundle ήταν σαφώς καλύτερη επιλογή. Μακριά από walkthroughs μόνο! :D
 
Εγώ έβαλα ίσα ίσα 5 ευρώ στην κάρτα για να συμπληρώσω το υπόλοιπο και να μην χάσω την προσφορά :P

Machinarium, Alan Wakeʼs American Nightmare , Blackwell Bundle, Torchlight και Trine ήταν τελικά οι δικές μου επιλογές.
 
To Machinarium ειναι εξαιρετικο αλλα θα προτιμουσα να μην ειναι τοσο "flash-ατο" (πχ να καθαριζει το savegame οταν καθαριζεις την cache του browser!)


Tο Botanicula ειναι οπτικα υπεροχο αλλα δεν το εχω πολυκαταλαβει (αν και ασχοληθηκα ελαχιστα)



Το Trine ειναι βαριουτσικο, εχει απαιτησεις στο hardware (δεν παιζει στο φορητο που εχει Intel καρτα)


 


Επισημαινω τα αρνητικα για να σου ελαφρυνω τις τυψεις
:)
 
Σε 5 ωρες ξεκινα το μεγαλο sale που εχει ανακοινωσει το GOG
 
Ανεβηκε η προσφορα στο GOG.

Ουσιαστικα ειναι 50% σχεδον σε ολα τα παιχνιδια και μια μεγαλη προσφορα καθε μερα.

Ξενερωσα διοτι κατι φρεσκα οπως Primordia, Hotline Miami κτλ δεν συμπεριλαμβανονται στις προσφορες!
 
Και πάλι όμως σαν προσφορά είναι καλή όλα τα games -50%
 
Σε μερικα ειναι 35%

Εχει και το Duke3D Atomic τζαμπε
 
Nice!

Είχα μπει πρόσφατα στο GOG για να πάρω τα Legend of Grimrock και Giana Sisters: Twisted Dreams
 
Για τα προαναφερθέντα machinarium και botanicula δεν με ένοιαζε αφού τα αγόρασα όταν βγήκαν (το machinarium στην εκπληκτική retail collectors, μαζί με το απίστευτο soundtrack σε cd και αφισσούλα, μανουαλάκι και όλα τα καλά - BTW το Botanicula δεν μου άρεσε και τόσο), όμως το παρόν Bullfrog sale είναι μοναδικό. Για 12 δολάρια όλες αυτές οι παιχνιδάρες είναι πραγματική προσφορά-σκότωμα ! Επίσης στα 2.99 το Alpha Centauri είναι steal, πιστέψτε με, αν το ξεκινήσετε βραδάκι θα σας πιάσει ξημέρωμα αναπόφευκτα ! Μαζί με αυτά βάζω και τα Divine Divinity, οπότε με 18 δολαριάκια σύνολο τσιμπάς 10 παιχνίδια-αριστουργήματα. Not bad at all !!!
 
Ναι, το sale είναι super!

Πρώτα από όλα, όσοι δεν το έχετε ήδη, τσιμπήστε τζάμπα άμεσα το Duke Nukem 3D Atomic Edition. Και μάλιστα και για Mac, όχι μόνο για PC...Η προσφορά θα διαρκέσει ως την Παρασκευή το μεσημέρι.

Μετά η προσφορά της Bullfrog στο -75% είναι killer. Dungeon Keeper 1+2, Syndicate, Theme Hospital, 3 διαφορετικά Populous και το Magic Carpet. Μιλάμε για all-time classics!

Για τα -50% τηρήστε στάση αναμονής, θεωρώ (ή τέλοσπάντων εύχομαι... :P ) ότι θα σκάσουν και άλλες προσφορές με μεγαλύτερη έκπτωση μόλις ολοκληρωθεί η τρέχουσα της Bullfrog (σε 17 ώρες δηλαδή)
 
Εκανα login μετα απο καιρο να μην χασω το Duke Nukem μολις διαβασα το ποστ του Maddog αφου ειχα προσπερασει βαριεστημενα τις δυο προηγουμενες φορες που το'χα δει,τo Μagic Carpet το΄χα σε Saturn and it ψιλοsucks.


Αυτην την περιοδο απο Gog παιζω Arcanum αφου εκανα μια αποπειρα να τρεξω το Icewood Dale σε μεγαλη αναλυση αποτυχημενα.


 


edit:35mb ειναι το Duke...wtf τα ποστς μου ειναι μεγαλυτερο απο αυτο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Quest for Sierra bundle.

Για σήμερα, όλα τα κλασσικά "Quest" games της Sierra σε ένα σούπερ εορταστικό πακέτο με 75% έκπτωση. 25 συνολικά παιχνίδια, για την υπέρτατη Sierra-νοσταλγία. Στα $19.92...

Quest for Glory 1-5


Police Quest 1-4



King's Quest 1-8



Space Quest 1-6



Police Quest SWAT 1-2
 
Μια χαρά τα πήγαμε σήμερα :)

Με μερικά ευρώ, αρκετά adventure μπήκαν στην συλλογή μας!
 
Πίσω
Μπλουζα