gog.com - Good Old Games

Προβλέπω κι άλλη καταστροφή! :(

Αμάν, είστε! :) Από τότε που σας γνώρισα, κυνηγάω ό,τι ρετρό περπατάει, μιλάει και σέρνεται!....

Maddog, το βασίλειό μου για τα ραφάκια σου! :) Respect! :)

P.S. Το δικό μου ραφάκι δε σας το δείχνω, εκτός κι αν θέλετε να θυμηθείτε πώς είναι του n00b εγγεγραμμένου! :D
 
Βαζω και εγω το ταπεινο μου μισο ραφακι για ιστορικους λογους :)

attachment.php
 
Πολυ πραμα βρε παιδια τα παιζετε ολα αυτα?
 
Παει ,γραφτηκα και εγω,ξεκιναω με τα 6 δωρεαν...
 
Χτυπησα οσο ενα πακετο τσιγαρα τα Commandos 2-3 τα οποια ειχα μεν,ειχαν τα προβληματακια τους δε και ευτυχως δεν βλεπω και πολλα αλλα για να με τραβηξουν.


Με ενα Αrcanum,baldurs gate,icewind dale,2 divinity ,2 desperados και warlords battlecry 3 ειμαι πιστευω κομπλε!!



Αντε να μπει και η blizzard στο παιχνιδι...
 
Aardvark είπε:
...και ευτυχως δεν βλεπω και πολλα αλλα για να με τραβηξουν. Με ενα Αrcanum,baldurs gate,icewind dale,2 divinity ,2 desperados και warlords battlecry 3 ειμαι πιστευω κομπλε!!
μη λες μεγάλα λόγια :)

και εγώ μόνο για 2-3 adventure είχα γραφτεί πριν κανα χρόνο και τώρα έχω καμιά 50αριά παιχνίδια. Μεγάλη υπόθεση το gog!!!
 
Το GOG ειναι πολυ καλη φαση διοτι διαθετει παιχνιδια που υπο κανονικες συνθηκες θα σου εβγαζαν το λαδι για να τρεξουν σε Win7 (Moto Racer, Outcast, Myst, Riven, LBA2, Last Express κτλ) και σε εξαιρετικη τιμη (+ DRM free για να μην ξεχνιομαστε).

Το βασικο μου λοιπον κριτηριο αγορες ειναι αυτο συν ενοχες για παρελθουσα "ανορθοδοξη" χρηση τιτλων που μου προσφεραν ωρες ευχαριστησης οταν ημουν νιος... :)
 
Unf^&%$*believable,παιζω commando 2 μετα απο ποσα χρονια..που να βαλω και τα πρωτα...,με μια blizzard στο παιχνιδι και ενα Robbin Wood (Ρομπεν των δασων) commando-desperado Like παιχνιδι που λειπουν δεν θελω τιποτα αλλο απο το GOG και το Pc gaming.


Α ...να συνταξοδιοτηθω!!
 
Wally είπε:
συν ενοχες για παρελθουσα "ανορθοδοξη" χρηση τιτλων που μου προσφεραν ωρες ευχαριστησης οταν ημουν νιος... :)
Αυτό ξαναπέστο. Έχω αγοράσει "τιμής ένεκεν" παιχνίδια που είχα παίξει πειρατικά τον περασμένο αιώνα. Εξιλέωση έστω και αργά... :)

@Aardvark, welcome aboard. Προσοχή, όπως είπαν και άλλοι το σπορ είναι εθιστικό. ;)
 
Βλέπω στα ράφια σας παιχνίδια που δεν τα βλέπω τώρα στον κατάλογο.

Είμαι στραβός ή αποσύρονται τίτλοι????
 
Maddog είπε:
Αυτό ξαναπέστο. Έχω αγοράσει "τιμής ένεκεν" παιχνίδια που είχα παίξει πειρατικά τον περασμένο αιώνα. Εξιλέωση έστω και αργά... :)
@Aardvark, welcome aboard. Προσοχή, όπως είπαν και άλλοι το σπορ είναι εθιστικό. ;)

Μια από τα ίδια. Φυσικά και η φάση ότι τρέχουν απροβλημάτιστα σε νέο μηχάνημα. Α, για τα gog παραμένω στο pc-gaming και είναι μεγάλη φάση να βλέπεις το Unreal Tournament να τρέχει σε fullHD ανάλυση (με πείραγμα στο .ini) με την ενσωματωμένη κάρτα γραφικών του επεξεργαστή, χωρίς θόρυβο και πυρηνικό αντιδραστήρα για παραγωγή ρεύματος.

Και τα "μοντέρνα" παιχνίδια στο pc είναι μια απογοήτευση........
 
Hagi είπε:
Βλέπω στα ράφια σας παιχνίδια που δεν τα βλέπω τώρα στον κατάλογο.Είμαι στραβός ή αποσύρονται τίτλοι????
Έχουν αποσυρθεί κάποια λίγα (Colin McRae 2005 και κανά-δυό ακόμα), αυτό έχει γίνει καιρό πριν όμως. Στα ράφια που έχουν δημοσιευθεί ως τώρα δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένα τους. Πες κανά παράδειγμα...
 
Κάτσε γιατί είμαι και λίγο στραβομάρας όπως έχω ήδη πει...

Θα κοιτάξω πάλι και θα αναφέρω!!

*edit*

Τελικά έχουν αλλάξει εξώφυλλα σε κάποια που έπεσε το μάτι μου και νόμιζα πως τα έχουν κατεβάσει....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομιζω οτι θα με κρατησουν για κανα χρονο (μονο κανα adventure παιζω στο PC αλλωστε)

attachment.php
 
Μόνο κανα χρόνο? Το Riven και το Myst από μόνα τους θέλουν ένα χρόνο!

Happy gaming :)
 
Στο Riven θα με βοηθα οπου κολλαω ο βετερανος Myst-ακιας Keeper7k ;)
 
Wally είπε:
Στο Riven θα με βοηθα οπου κολλαω ο βετερανος Myst-ακιας Keeper7k ;)
Αααααα δεν παίζω!!! Πάντως έχει γρίφους που (τουλάχιστον για εμένα) σπάνε νεύρα (κυρίως εκείνος με τους χρωματιστούς βόλους!).

Πολύ καλές οι επιλογές των adventures που έκανες Wally.
 
Δεν τα αντέχω αυτά τα δύο...τουλάχιστον έχεις το The Last Express και τα Broken Sword και εξιλεώνεσαι. :)
 
Θα γκρινιαξω λιγο.

Η υλοποιηση του Last Express γινεται μεσω DOSBox και δεν ειναι απολυτα επιτυχημενη. Ιδιαιτερα αν το πας σε windowed mode γινεται της τρελης. Και ο ηχος δεν ειναι παντα πολυ καθαρος.

Διαβαζω μαλιστα για tweaks στο DOSBox που ανακαλυπτουν οι ιδιοι χρηστες!

Επρεπε η GOG να εχει στησει το βελτιστο configuration του emulator για το παιχνιδι. Απο την αλλη θα μου πεις...για 3 δολαρια, μια χαρα ειναι...
 
Πίσω
Μπλουζα