H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου - Β' μερος

H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου - Β' μερος

  • Κορινα Τσοπεη

    Ψηφοφορίες: 5 18,5%
  • Ελενη Προκοπιου

    Ψηφοφορίες: 5 18,5%
  • Χριστινα Συλβα

    Ψηφοφορίες: 1 3,7%
  • Μεμα Σταθοπουλου

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Ρικα Διαλυνα

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Νικη Τριανταφυλλιδη

    Ψηφοφορίες: 1 3,7%
  • Βερα Κρουσκα

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Ελενη Ερημου

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μαιρη Κυβελου

    Ψηφοφορίες: 3 11,1%
  • Γκιζελα Νταλι

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    27
Η μητερα της ηταν απο Αυστρια γι αυτο και τα ανοικτα χαρακτηριστικα

858507.jpg
 



εδω η ερρικα λέει πως ενω η αδερφη της ηταν η πιο ομορφη, ψηλη και μικροτερη αυτη ηταν η πιο τσακπινα με περισσοτερες επιτυχιες στο αλλο φυλλο, ισως λοιπον γι αυτο και αποτυπωθηκε και σε μας ακομα σημερα
 
Ξέχασα και την Βιβετα Τσιουνη που δεν ήτανε καθόλου άσχημη φρονω ! Ωραία γυναίκα με αριστοκρατικό αερα
 
Συμφωνω. Ωραια κοπελα η Βιβετα και ακομα κι οταν περασαν τα χρονια παρεμεινε εντυπωσιακη. Καθολου σεξυ ομως και ελαφρως κρυα. Νομιζω πως δεν ηταν ο τυπος που ποθουσαν οι αντρες.
 
Και ή Θεοφιλου όμορφη γυναίκα, ψηλή, μελαχροινη , είναι πολλες τελικά οι ωραίες ηθοποιοί ποια να πρωτοπεις!
 
Δαγκωτό Νίκη Τριανταφυλλίδη κυρίες μου.Μακραν η ομορφότερη Ελληνίδα ηθοποιός

νικη-τριανταφυλλιδη-3-728x1024.jpg

default.jpeg

Μέμα Σταθόπουλου πιο sexy ναι αλλά όχι και πιο όμορφη
 
Αν τις είχα δει όλες μόνο σε φωτογραφίες προφανώς θα έκανα άλλη επιλογή, αλλά ως ένα αμάλγαμα από εμφάνιση, στυλ, φωνή, στήσιμο, βλέμμα κτλ θα διάλεγα μάλλον την Χλόη Λιάσκου.
 
H φιλτατη Bambinella επανερχεται με το δευτερο μερος του δημοψηφισματος για τις ομορφοτερες Ελληνιδες πρωταγωνιστριες του σινεμα.

Κορινα Τσοπεη

Χριστινα Συλβα

Ελενη Προκοπιου

Μεμα Σταθοπουλου

Ρικα Διαλυνα

Νικη Τριανταφυλλιδη

Βερα Κρουσκα

Ελενη Ερημου

Μαιρη Κυβελου

Γκιζελα Νταλι




Ψήφισα Ελένη Προκοπίου, μιας και από την λίστα λείπει η θεά Λίλλη Παπαγιάννη...
 
Όμορφες όλες...Ψήφισα όμως δαγκωτό την πανέμορφη Μαίρη Κυβέλου...Επειδή τα έχει όλα...Πρόσωπο, βλέμμα, ματάρες, χείλη, κορμάρα, τύπο, κίνησι...Την βλέπω και σκέπτομαι την δύναμιν της φύσεως όταν απλόχερα χαρίζει σε μία γυναίκα την προίκα που έχει φυλαγμένη σε μέρος που δεν το γνωρίζει κανένας μας...

Το βέβαιον είναι πως πέρασαν θεσπέσιες γυναίκες από τον κινηματογράφο...
Και δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις κάποιος διότι το Ελληνικόν γονίδιον είναι ασύγκριτον...
Οι Έλληνες έχουμε μία ιδιαίτερη ομορφιά, ένα κάλλος που δεν εκφράζεται απόλυτα με λόγια...
Εξ' άλλου είναι γνωστό τοις πάσι πως οι πρόγονοί μας εξύψωσαν και τίμησαν το κάλλος και την αισθητική σε βαθμό ασύλληπτον...

Έχω επιλέξει κι εγώ με την σειρά μου ορισμένες Θεές και θα με ευχαριστούσε να συμμετείχατε με την άποψίν σας...


01) ΕΛΕΝΑ ΔΕΛΗΒΑΣΙΛΗ - (ΝΑΘΑΝΑΗΛ)

02) ΟΛΓΑ ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ - (ΚΑΡΛΑΤΟΥ)

03) ΔΗΜΗΤΡΑ (ΤΟΥΛΑ) ΓΑΛΑΝΗ

04) ΜΑΙΡΗ ΚΥΒΕΛΟΥ

05) ΧΑΡΙΤΙΝΗ ΚΑΡΟΛΟΥ

06) ΚΑΙΤΗ ΘΕΟΧΑΡΗ

07) ΜΙΡΕΛΛΑ ΤΣΑΡΟΥ

08) ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΡΑΤΑ (ΜΠΕΤΥ ΛΙΒΑΝΟΥ)

09) ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ ΜΑΥΡΟΕΙΔΗ (ΓΚΙΖΕΛΑ ΝΤΑΛΙ)

10) ΜΑΡΙΑ ΓΙΟΥΡΟΥΣΗ

11) ΛΙΛΙΑΝ ΜΗΝΙΑΤΗ

12) ΑΡΤΕΜΙΣ ΤΣΑΡΜΗ


ΘΕΕΣ~1.jpg

Υ.Γ. Σαφώς και αι πανέμορφες γυναίκες δεν σταματούν εδώ,
είναι πάμπολλες, απλά εδώ έκανα μία επιλογή για να υπάρξουν αι σεβαστές απόψεις σας...
 
Αρχικα θα σου πω ποιες δυο μου αρεσουν λιγοτερο στη λιστα σου:

Ελενα Ναθαναηλ. Δε μου αρεσε ποτε. Μου θυμιζει νεκροκεφαλη. Αναγνωριζω ομως πως ειχε υπεροχο σωμα και φιγουρα ευρωπαϊκη.
Ολγα Καρλατου. Πολυ ομορφη, αλλα με χαλανε τα πολυ αγρια ματια της. Καμια γλυκα. Και η φωνη της επισης εκνευριστικη και αταιριαστη με το συνολο.

Και τωρα οι τρεις ωραιοτερες κατ' εμε:
Μπετυ Λιβανου
Μαιρη Κυβελου
Λιλιαν Μηνιατη
 
Αρχικα θα σου πω ποιες δυο μου αρεσουν λιγοτερο στη λιστα σου:

Ελενα Ναθαναηλ. Δε μου αρεσε ποτε. Μου θυμιζει νεκροκεφαλη. Αναγνωριζω ομως πως ειχε υπεροχο σωμα και φιγουρα ευρωπαϊκη.
Ολγα Καρλατου. Πολυ ομορφη, αλλα με χαλανε τα πολυ αγρια ματια της. Καμια γλυκα. Και η φωνη της επισης εκνευριστικη και αταιριαστη με το συνολο.

Και τωρα οι τρεις ωραιοτερες κατ' εμε:
Μπετυ Λιβανου
Μαιρη Κυβελου
Λιλιαν Μηνιατη
Λατρεμένες και αι τρείς που επέλεξες.
Να σημειώσω κάτι, επειδή ανάφερες το θέμα ''φωνή''. Το ίδιο θα έλεγα για την Καρέζη, ωραία γυναίκα, όχι τόσο πολύ στα μέτρα μου βέβαια αλλά η φωνή της πιστεύω πως ήταν μειονέκτημα, άποψίς μου βέβαια...Ειδικά όταν έκανε σε κάποιους ρόλους την κακομαθημένη.
 
Την Καρεζη δεν την τοποθετω στις πιο ομορφες ηθοποιους μας, αλλα στα νιατα της και στις πρωτες κινηματογραφικες της εμφανισεις ηταν πολυ ωραιοτερη απο ο,τι αργοτερα. Πιο γλυκια, πιο φυσικη. Κατα τη γνωμη μου, την κατεστρεψε το εντονο βαψιμο στα ματια. Αν και αυτο ειναι κατι που συνηθως μου αρεσει πολυ, ειδικα στη Τζενη νομιζω δεν πηγαινε καθολου.
Για τη φωνη της συμφωνω μαζι σου απολυτα: Νταλικερης.
 
Ορθή παρομοίωσις περί νταλικέρη!!!!:):):)
Όντως, προσθέτω και το τσίριγμα που έχει!!!
 
Κατερίνα Γώγου.
Νόρα Βαλσάμη.
Μάρθα Καραγιάννη.
Ξένια Καλογεροπούλου.
Λίλιαν Μηνιάτη.
Μέμα Σταθοπούλου.
Ζωή Λάσκαρη.
Νίκη Λινάρδου.
Μιράντα Κουνελάκη.
Χλόη Λιάσκου.
Μαίρη Χρονοπούλου.
(Τα ονόματα μπήκαν σε τυχαία σειρά)
 
Νομίζω, έχοντας δει πολλά παλιά ελληνικά έργα την τελευταία διετία(Lockdown, Home Office...) μπορώ να πω ότι η Σταθοπούλου ήταν η καλύτερη πού εξέπεμπε πολύ ερωτισμό, αν και τον χαλούσε λίγο η προφορά της(μην θυμώνετε φίλοι από την Πελοπόννησο, έχω και γω πολλούς πάρα πολύ φίλους από εκεί, αλλά η προφορά είναι κάπως...)
Η Κυβέλου εμφανισιακά καλή, ήξερε και να κουνιέται, ψηλή καλό σώμα αλλά μετριότατη ηθοποιός με σαχλούς ρόλους(όσο την είδα).
Αλλιώς μου αρέσει η Πόπη Λάζου, ενώ συμπαθητικές αλλά όχι όμορφες με την κλασική έννοια Μηνιάτη, Τριάντη, Φόνσου...
 
304.jpgτην φιφικαρα , την Νέλλυ Παππά κανείς δεν την θεωρούσε όμορφη;
 
για δείτε και την Μαρί(α) Καραβία στα νιάτα της...δεν ήταν βέβαια από τις μεγάλες πρωταγωνίστριες και την κέρδισε τελικά το θέατρο με δικούς της θιάσους. Είχα την τύχη και την τιμή να συμμετάσχω κι εγώ σε ένα θίασο της.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα