H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου - Β' μερος

H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου - Β' μερος

  • Κορινα Τσοπεη

    Ψηφοφορίες: 5 18,5%
  • Ελενη Προκοπιου

    Ψηφοφορίες: 5 18,5%
  • Χριστινα Συλβα

    Ψηφοφορίες: 1 3,7%
  • Μεμα Σταθοπουλου

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Ρικα Διαλυνα

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Νικη Τριανταφυλλιδη

    Ψηφοφορίες: 1 3,7%
  • Βερα Κρουσκα

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Ελενη Ερημου

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μαιρη Κυβελου

    Ψηφοφορίες: 3 11,1%
  • Γκιζελα Νταλι

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    27
Μια τοσο ωραια Ελληνιδα με ασυνηθιστη και εξωτικη ομορφια, οπως η Ελενη Προκοπιου αξιζε οπωσδηποτε να βρισκεται μεσα στη δεκαδα.

Σε ευχαριστω κι εγω, αργεϊφοντη, και καλως ορισες στο φορουμ μας!
 
Όπως και η Λίλυ χωρούσε!!!! Πηγή. Κι ένα σχετικό

. Ίσως θα πρεπε να σκεφτούμε και Γ' μέρος!!!!
lilly.jpg
 
Τι πανεμορφη κοπέλα που ηταν η χριστινα σύλβα και τι ματια, πολύ σωστα μπήκε στην λίστα :) και ειχε και ομορφια που θυμιζε 50' και 60' αυθεντικη ομορφια και γραμμες 50'! της πήγαιναν πολύ και τα κοντα μαλλια, τονιζαν καλύτερα τα ματια της! και αν υπάρξει και τριτο μέρος , μην ξεχασουμε την νελλυ παππα και την ελένη προκοπιου( και σε αυτην πήγαινε το κοντο μαλλι που βλεπω πως υπαρχει στην λιστα, σορρυ) την μαυροπουλου και την Λιναρδου

http://www.greekactor.blogspot.gr/2012/01/blog-post_18.html

100px-Hristinasylva.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bambinella 100 είπε:
Μια τοσο ωραια Ελληνιδα με ασυνηθιστη και εξωτικη ομορφια, οπως η Ελενη Προκοπιου αξιζε οπωσδηποτε να βρισκεται μεσα στη δεκαδα.Σε ευχαριστω κι εγω, αργεϊφοντη, και καλως ορισες στο φορουμ μας!

ARETARA είπε:
αριαδνη είπε:
Τι πανεμορφη κοπέλα που ηταν η χριστινα σύλβα και τι ματια, πολύ σωστα μπήκε στην λίστα :) και ειχε και ομορφια που θυμιζε 50' και 60' αυθεντικη ομορφια και γραμμες 50'! της πήγαιναν πολύ και τα κοντα μαλλια, τονιζαν καλύτερα τα ματια της!
100px-Hristinasylva.JPG





bambinella 100 είπε:
Και δεν αποκλειεται να υπαρξει.... (Γ' μερος)
Μήπως -δεδομένων των παραπάνω υποψηφίων- να κάνατε καλίτερα ένα poll για την ελληνίδα ηθοποιό από τα 50s/60s/70s με τα πιο όμορφα μάτια .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από τις παραπάνω κυρίες, η Μαίρη Κυβέλου κατά τη γνώμη μου ήταν η ομορφότερη.
 
Η Νελλυ Παππά ήταν κουκλιτσα αλλά δεν εκτιμήθηκε δεόντως θαρρώ όπως και ή Ελλη Φωτιου, αναρωτιέμαι το γιατί; Είχαν ωραίο πρόσωπο και καλλιγραμο σωμα/ μήπως να γίνει και τρίτο μέρος να μπουν και οι πιο αφανείς γυναίκες ηθοποιοί όπως και  Φωτιου κτλ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@αριαδνη[/USER] Μπορει να υπαρξει νεα δημοσκοπηση, αλλα οχι ως τριτο μερος μια που τα δυο πρωτα ειχαν να κανουν μονο με πρωταγωνιστριες. Θα ειναι μια δημοσκοπηση ανεξαρτητη απο αυτες που προηγηθηκαν και σε αυτην θα περιλαμβανονται και πολυ λιγοτερο γνωστες ηθοποιοι, οπως η Ρια Δελουτση, επι παραδειγματι.

Θα περιμενω προτασεις απο ολους σας για το ποιες ηθοποιοι πιστευετε οτι πρεπει να συμπεριληφθουν και εαν και εφοσον υπαρξει αρκετο ενδιαφερον, τοτε μονο θα προχωρησω κι εγω σε δημοσκοπηση. Εννοειται φυσικα οτι δεν ξαναμπαινουν τα ονοματα που μπηκαν στο Α' και Β' μερος.

Εν αναμονη, λοιπον!

 
Μπαμπι ,Ελλη Φωτιου και Νελλυ Παππά  από μένα και ή Ντινα τριαντη ή ή κοπέλα που έπαιζε στο" καημούς στην φτωχογειτονιά " Αννα ιασωνιδου κτλ.υπαρχουν πολλές ακόμα αν ψαξεις όπως ή Σμαρουλα Γιουλη και αλλες
 
Ωραια 1@αριαδνη[/USER] Μου εδωσες αρκετα ονοματα και σε ευχαριστω. Να δουμε τωρα αν θα υπαρξει το ιδιο ενδιαφερον και απο αλλα μελη του φορουμ....

 
Και την Ερρικα Μπρογιερ θα μπορούσε να τοποθετήσει κανείς μιας και ή πολύ όμορφη αδερφή της δεν ερμήνευσε ρόλους. Και την κοπέλα που έπαιξε στις φουσκοθαλασσιες  ως αγαπημένη του Ντουζου αλλά δυστυχώς δεν βλέπω ενδιαφέρον...
 
 Και την κοπέλα που έπαιξε στις φουσκοθαλασσιες  ως αγαπημένη του Ντουζου αλλά δυστυχώς δεν βλέπω ενδιαφέρον...
Την Ριτα Αντλερ λες. Οντως δεν υπαρχει ενδιαφερον κι αυτο ειναι κατι που το περιμενα μια που το φορουμ δεν εχει το ρευμα που ειχε καποιες αλλες εποχες.

Γι' αυτον τον λογο δεν θα κανω κι εγω νεα δημοσκοπηση. Γιατι αν κανω, θα ψηφισουμε μονο εσυ κι εγω. :D
 
Ναι αυτή όμορφο κορίτσι ,  ξένη ήτανε;λοιπόν σου βάζω αυτήν την λιστα να δω εσύ ποια θα διαλεγες εν τέλει

Μιρκα Καλαντζοπουλου

Ρια Δελουτση

Ερρικα Μπρογιερ

Ριτα Αντλερ

Αννα Ιασωνιδου

Ντινα Τριαντη

Νελλυ Παππα

Λιλι Παπαγιαννη

Σμαρουλα Γιουλη

Έλη Φωτιου

Εγώ είμαι μεταξύ Ελλης, Νελλυς και Ερρικας και ή Ιασωνιδου ήταν πολύ όμορφη, δεν ξέρω τελικά...

Μάλλον Ερρικα εξαιτίας της Παριζιανας τελικά διότι Μυκονος, φτωχαδακια που ψάχνουν την τύχη τους χα χα , Πουλοπουλος στα καλύτερα του και το νησί των ανέμων και ή Ερρικα να χορεύει ανεμελη στους ανεμόμυλους και να λικνιζει το τέλειο κορμί της!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια, λοιπον. Ας μη σου χαλασω το χατηρι. :)

Πρωτη και με μεγαλη διαφορα απο τις αλλες θα εβαζα το υπερ - θηλυκο Ρια Δελουτση.

Δευτερη τη Ριτα Αντλερ και τριτη τη Νελλη Παππα. Με τη Σμαρουλα Γιουλη δεν ξερω τι θα εκανα. Ενω σε ολες τις πρωτες ταινιες της ηταν ασχημουλα, στις δυο τελευταιες (Δικανο και Στουρναρα) εξελιχθηκε σε υπεροχο πλασμα.

Τελευταια ολων στη λιστα μου η Ντινα Τριαντη.
 
Για μένα :1. Ερρικα Μπρογιερ είπαμε ή Παριζιανα και ή προσμονή για το ονειρο όταν είσαι φτωχαδακι και θες διακαώς διακοπές στην Μυκονο( θυμάμαι που σου άρεσε ή άλλη αδερφή Μπρογιερ, ή πιο ψηλή) και 2.Νελλυ Παππά 3. Ιασωνιδου 4. Φωτιου !! Αυτα από μένα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, πιστευω πως η Μαργαριτα, η κατα δυομισι χρονια μικροτερη αδελφη της Ερρικας, ηταν η πιο ομορφη απο τις δυο. Οχι βεβαια για τα τρια εκατοστα παραπανω υψος που ειχε, αλλα επειδη διεθετε πιο ωραιο προσωπο.
 
Τελικά είναι υποκειμενική ή ομορφιά παρά πολύ  υποκειμενικη γιατί θεωρω την Ερρικα πιο όμορφη από την Μαργαριτα, ή την Ιασωνιδου πιο ωραία από την Δελουτση...
 
Οπωσδηποτε η ομορφια ειναι υποκειμενικη, αλλα και αυτη μεχρι ενος σημειου παντα.
 
Είναι που δεν έχω δει και την Μαργαριτα Μπρογιερ σε ταινία ποτέ ενώ ή Ερρικα έχει παίξει.
 
Είναι που δεν έχω δει και την Μαργαριτα Μπρογιερ σε ταινία ποτέ ενώ ή Ερρικα έχει παίξει.
Αρχες δεκαετιας '90 η Ερρικα ειχε ερθει στο τηλεοπτικο καναλι οπου εργαζομουν τοτε κι ετσι ειχα την ευκαιρια να την δω απο κοντα και να ανταλλαξουμε λιγες κουβεντες. Ηταν λεπτη, με κανονικο υψος και τα μαλλια της τα ειχε κομμενα κοντα. Φαινοταν λιγομιλητη παντως.
 
Πίσω
Μπλουζα