Halo 3 / ODST Official Thread

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Tρομερα ενδιαφερον ολα αυτα.

Χμμμ στα ποσα ποστ πεφτουν τα "πακοτινια" ,παντως για οποιον ακουει και ενδιαφερεται ειμαι πολυ "flexible" στις αποψεις μου. :D

P.M ONLY PLEASE.
 
Eδω η κατοικια γνωστου παλαιου μελους του greek retro που απεκτησε μετα την ευγενη χορηγια γνωστης εταιριας.

windowshouse.jpg


:tsktsk: :tsktsk:
 
AARDVARK είπε:
Eδω η κατοικια γνωστου παλαιου μελους του greek retro που απεκτησε μετα την ευγενη χορηγια γνωστης εταιριας.
windowshouse.jpg


:tsktsk: :tsktsk:
xaxaxaxaxa

Το παραθυρο στη μεση υποδηλωνει οτι τα πηρε απο την Νιντεντο!!!! :diablotin:
 
Το εχω δει αυτο το σπιτι...νομιζω κοντα στο Μενιδι.... :diablotin:
 
Mιας και υπαρχει τοση πορωση τωρα τελευταια με το Ηalo 3

Να ενα δωρο για το Wally και ολους τους φανς :diablotin:

master_chieftess.JPG
 
Wally είπε:
Λες και το Edge να πηρε το κρανος και το παγουρι με το οποιο "δωροδοκησαν" τον Takashi και να εβαλε δεκαρι? :D
Εόχι εκεί τα πήραν κανονικά. Δες τα διαφημιστικά videos του Halo με τίτλο

scifi vs Fi Halo3.

Εκτός των διάφορων γνωστων ηθοποιών παίρνουν μέρος και οι reviewers του ign. Οι ανεξάρτητοι που παίζουν το παιχνίδι και κρίνουν "χωρίς φόβο και πάθος". Για αυτό άσε τα reviews, γιατί περιμένες άλλους να σου πουν αν είναι καλό κάτι;

Wally είπε:
Δυστυχως Αντωνη αυτο λεγεται P.R και γινεται μεχρι και για χυτρες ταχυτητος...η γλειτσα του 21ου αιωνα
Όχι. Αυτό λέγεται δωροδοκία. Τους έδωσαν λίγα χρήματα "για έναν καφέ" όπως λέμε και στην Ελλάδα για να γράψουν καλά πράγματα. Το λένε και οι ίδιοι.

P.R είναι τα videos της M$ με την Jessica Chobot (IGN), Tom Ham (Whashington Post) Greg Grunberg (o τηλεπαθητικός του Hero) και πάει λέγοντας.
 
Δηλαδη λες οτι δεν ειναι κορυφαιο παιχνιδι...ενα σκουπιδι που μαζεψε 10αρια τζαμπα...

Παιζω πολλααα χρονια και η δικια μου biased αποψη ειναι οτι αποτελει ογκολιθο

Σιγα μην χρειαζεται το συγκεκριμενο παιχνιδι,αποστολες παγουριων σε reviewers για να μαζεψει κουκια...

Οταν ερθεις απο το σπιτι θα μου πεις την γνωμη σου

Το βραδυ τα λεμε για COD4 beta...θα κανονισουμε εκει τις διαφορες μας :diablotin:
 
καλό το halo3 αλλά gear of war δεν είναι ούτε για πλάκα...
 
To Α.Ι του GEARS ειναι 2χρονου μωρου μπροστα στο Halo3.

Επισης στο Gears το πολυ να δεις 8 χαρακτηρες στο πλανο...δεν μπορεις να φανταστεις τι γινεται στο Halo...

H λιστα ειναι μακρια και θα κουρασω τους συμφορουμιτες αν απαριθμω χαρακτηριστικα (τους εχω ηδη κουρασει )

Και ζητω και συγνωμη για την εμμονη μου αλλα ειναι απο τα παιχνιδια που λατρευω...
 
Wally είπε:
θα κουρασω τους συμφορουμιτες αν απαριθμω χαρακτηριστικα (τους εχω ηδη κουρασει )Και ζητω και συγνωμη για την εμμονη μου αλλα ειναι απο τα παιχνιδια που λατρευω...
:biglaugh::biglaugh: ΕΧΟΥΜΕ BELIEVIΑΣΕΙ! :biglaugh::biglaugh:

:D :D:D
 
Δεν ξερω αν ενοχλουνται οι αλλοι αλλα εγω πολυ θα ηθελα την γνωμη του wally για τις καινοτομιες του παιχνιδιου για το ποσο καλα ειναι τα γραφικα του και γιατι αυτο δεν ειναι τοσο φανερο οσο το gears.

Αντε γιατι πολλοι το σκεφτονται να τα δωσουν τα 70 .

Ενα ενδιαφερον link για την εξελιξη των γραφικων αναμεσα στα 3 halo.

http://www.gamespot.com/features/6179901/index.html
 
Αν είναι κάτι καλό όπως λες γιατί δωροδοκούνται οι reviewers? προς τι οι σάκοι με τα δώρα? Προς τι η τρελή διαφημηστική καμπάνια? Μέχρι και στον nasdaq κάνανε διαφήμηση και πήγε 1.65% πάνω η μετοχή. Αφού είναι τόσο τέλειο γιατί όλος αυτός ο ντόρος και το p.r 1 χρόνο πριν το δει κάποιος με τα μάτια του?

Κάποιοι δεν αφήνουν τα πράγματα στην τύχη τους. Οταν έχεις κάνει τόση διαφήμηση θες να είσαι σίγουρος "ότι όλα θα πάνε καλά".
 
AARDVARK είπε:
Δεν ξερω αν ενοχλουνται οι αλλοι αλλα εγω πολυ θα ηθελα την γνωμη του wally για τις καινοτομιες του παιχνιδιου για το ποσο καλα ειναι τα γραφικα του και γιατι αυτο δεν ειναι τοσο φανερο οσο το gears.
Φυσικά και δεν ενοχλούμαι, και αυτό φαίνεται απ'το χιουμοριστικό του προηγούμενου post μου! Εδώ βρισκόμαστε και για να μαθαίνουμε και 5 πράγματα παραπάνω, είτε απ'τον Wally είτε από όποιον γνωρίζει... :)

Απλά, δεν μπορώ να αντισταθώ στο να πειράζω τους XBOX360 users (βλ. κυρίως τον Wally!!!) :biglaugh:
 
Halo 3 is only running at 640p

Λοιπον τα νεοτερα απο το μετωπο των οχι καλων γραφικων του Halo 3 δεν ειναι τοσο καλα (αν δεν πεσει $ καλη κουβεντα δεν λεω). :D

Τα παλικαρια απο το beyond 3D http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=43330&page=12

ανακαλυψαν οτι το Halo oχι μονο δεν ειναι 1080p (οπως PS3) αλλα δεν ειναι καν 720p παρα μονο ενα φτωχο 640p.:biglaugh:

"ιn an effort to find and call out any Xbox 360 or PS3 game that isn't natively rendered in HD the oh so mathematical Beyond3D forum members turned their sights to Halo 3 ... and they found something.

With digital cameras in hand, a 1:1 pixel setting on their HD TVs and numerous posted pictures and step calculation the Beyond3D members have concluded that Halo 3 is not natively being rendered in 720p. Instead, the game is being upscaled from a native resolution of 640p to 720p (or 1080p) by the Xbox 360. Gasp! We say again, gasp!

In all seriousness though, the difference between 640p and 720p isn't all that noticeable to the average gamer (unless you are one to take digital photos of the screen and count pixels), but it's still sad to see that our Halo 3 couldn't be developed to natively render 720p. It's kind of what the Xbox 360 is all about, HD graphics and all. But we'll let this slide because the game is so damned fun, though we'd still love to hear Bungie's response to this 640p resolution claim and tell us exactly why the back of the Halo 3 box states 1080p. The last time we checked, 640p and 1080p were quite different."

.

.

.

"Halo 3 has quickly come under fire for disc-read errors and scratched discs, but now some tech heads on the Beyond 3D forums have found what they believe to be evidence that the quintessential game of Microsoft's 'all games in HD' console runs natively at a paltry 640p -- not 720p, not HD* -- and then upscales.

How did they come to this conclusion, you ask? By counting pixels. (Is this what we've come to as gaming enthusiasts -- measuring a game's visual fidelity with spyglass in hand?) ... Remember when we just played games?

Still, if true, Halo 3 would not be the first Xbox 360 game to compromise resolution for performance. Perfect Dark Zero also runs at 640p, and it's well known that Bizarre Creations dropped Project Gotham Racing 3 even lower, to just 600p, in order to achieve an acceptable frame rate. But this is Halo 3, and if you press your ear to the screen you can already hear the snarling internet mobs gathering up their pitchforks and nooses.

[*Note: We define "HD" as a resolution no less than 1280x720 pixels. According to the source, Halo 3 has a native resolution of 1138x640 pixels.]"

Mα ουτε καν HD.

Good news για τους φαν του παιχνιδιου ε. :D
 
METROID 3 και τα ψεματα τελειωνουν παιδια ,καλο χρυσο τελειο το HALO 3 αλλα δεν ειναι METROID(γνωμη μου καθαρα)η retro ατμοσφαιρα του METROID ειναι εκπληκτικη :)
 
Halo 3 σε οθόνη 22 ιντζών 1680 X 1050.

Αποτέλεσμα : ΔΙΑΜΑΝΤΙ!

Αν οι κακόμοιροι του φόρουμ που αναφέρεις (επειδή προφανώς πληρώθηκαν από την $ony ) γράφουν παπατζιλίκια εμένα ποσώς με ενδιαφέρει.

Η ακατανόμαστη στο Wiki μπήκε και άλλαξε τα πάντα στα forums θα κόλαγε;

Συμπέρασμα: Ευτυχία που πούλησα το PS3, μαγεία το 360.

Over and out!
 
pooky είπε:
Halo 3 σε οθόνη 22 ιντζών 1680 X 1050.
Αποτέλεσμα : ΔΙΑΜΑΝΤΙ!

Αν οι κακόμοιροι του φόρουμ που αναφέρεις (επειδή προφανώς πληρώθηκαν από την $ony ) γράφουν παπατζιλίκια εμένα ποσώς με ενδιαφέρει.

Η ακατανόμαστη στο Wiki μπήκε και άλλαξε τα πάντα στα forums θα κόλαγε;

Συμπέρασμα: Ευτυχία που πούλησα το PS3, μαγεία το 360.

Over and out!
Μεγάαααααλε!Τι διαβάζουν τα ματάκια μου;RIP το PS3;

Με γειά το εξ-μπόξι!

jaguar-man είπε:
METROID 3 και τα ψεματα τελειωνουν παιδια ,καλο χρυσο τελειο το HALO 3 αλλα δεν ειναι METROID(γνωμη μου καθαρα)η retro ατμοσφαιρα του METROID ειναι εκπληκτικη
No comment...
 
Thanks Tallman, είναι να μην αγαπάς τη γυναίκα σου αν σου κάνει τέτοια δωράκια;

Ελπίζω να κρατήσει και να μην παραδώσει το πνεύμα πάντως. Θα δείξει.
 
Πίσω
Μπλουζα