Halo 3 / ODST Official Thread

No past, no present, no future, no hope...... Καλο βραδυ μαγκες :toilet:
 
Δεν ξέρω τί λέτε.. εγώ ένα έχω να πω: Το HALO είναι παιχνιδάρα.

Σημειωτέον ότι δεν πρόκειται για άλλο ένα παιχνίδι που μπαμ-μπουμ βαράς και σκοτώνεις τον κάθε κακό που σου την πέφτει, αλλά για παιχνίδι που έχει φιλοσοφικό βάθος και υπόθεση. Λογικό είναι λοιπόν να έχει αποκτήσει φανατικούς οπαδούς σε παγκόσμιο επίπεδο και αναμενόμενο όλοι αυτοί (εμείς) να περιμένουν (με) με αγωνία την συνέχεια.

Επίσης αξιοσημείωτο ότι σε αναγκάζει να παίξεις και την πλευρά των "κακών" εξωγήινων, όπου γίνεσαι ο ήρωας των εξωγήινων, έτσι ώστε να βιώσεις και την άλλη πλευρά του νομίσματος.

Το Halo 3 αναμένεται με εκπληκτικά γραφικά.
 
Πες τα ρε LadyHawke διοτι ακουω πολλα κουφα για τα HALO εδω μεσα...
 
Κάπου άκουσα ότι ψάχνουν beta testers για το halo3... τι κάθεστε??
 
<τσίγκλισμα>

Δε μπορούμε να έχουμε αρνητική άποψη για αυτή την "παιχνιδάρα" δηλαδή; :diablotin:

Εμείς δεν είμαστε της Φρουντικής σχολής και πιστεύουμε ότι το όπλο του Halo δεν είναι η προέκταση του ..... εγώ του.

+ Ότι το βάθος του Halo είναι ουσιαστικά σαμαράκι.:biglaugh:

τσίγκλισμα>

In "S.T.A.L.K.E.R" we trust.
 
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ SHOCK!!!!!!

Αδερφέ καλώς ήθρες στο σωστό και μοναδικό δρόμο!!!!!!!!

Και όπως έλεγε μια παλιά μορφή:

"Αν είναι να πεθάνεις πέθανε δοξασμένα, αλλοιώς μην κάνεις τον κόπο καν να γεννηθείς."
 
shock είπε:
<τσίγκλισμα>Δε μπορούμε να έχουμε αρνητική άποψη για αυτή την "παιχνιδάρα" δηλαδή; :diablotin:

Εμείς δεν είμαστε της Φρουντικής σχολής και πιστεύουμε ότι το όπλο του Halo δεν είναι η προέκταση του ..... εγώ του.

+ Ότι το βάθος του Halo είναι ουσιαστικά σαμαράκι.:biglaugh:

τσίγκλισμα>

In "S.T.A.L.K.E.R" we trust.
Lol. Φυσικά και μπορείς να έχεις και διαφορετική άποψη. Αλλά αναρωτιέμαι αν ποτέ έπαιξες έστω και λίγο HALO για να δεις περί τίνος πρόκειται. :tounge:

Ότι και να λες για σαμαράκια και άλλα, το παιχνίδι έχει κάποιο φιλοσοφικό βάθος και η υπόθεσή του μοιράζεται στις συνέχειες που έχουν κυκλοφορήσει. Όμως μην ξεχνάς ότι δεν είναι rated +18 για adults, οπότε πρέπει να είναι βατό και στους εφήβους, εξάλλου σε αυτούς απευθύνεται περισσότερο.

Όσο για την φροϋδική προέκταση του όπλου του ήρωα, δεν νομίζω να ανέφερα κάτι σχετικό, ωστόσο δεν υπάρχει παιχνίδι που ο ήρωας είτε κουβαλάει σπαθί, ή τσεκούρι ή καραμπίνα ή plasma και BFG, το υπονοούμενο πάντοτε το ίδιο είναι :)

Με το S.T.A.L.K.E.R. δεν έχω ασχοληθεί, οπότε δεν έχω να εκράσω άποψη ούτε και μπορώ να το συγκρίνω με κάποιο άλλο. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι αν κάποια στιγμή ασχοληθώ δεν θα μου αρέσει.
 
LadyHawke όσο και να έψαξα, το 2 γιατί το 1 δεν το έχω δει καν, δεν βρήκα κάτι που να με συναρπάσει σε αυτό το FPS. Φυσικά αυτή είναι η προσωπική μου άποψη και μπορεί να είναι ΕΝΤΕΛΩΣ λάθος. αν και δεν συμβαίνει συχνά αυτό!!!!


Να σου φέρω ένα παράδειγμα το max payne ας πούμε είχε ένα ωραίο story που σε κράταγε. Σίγουρα bam boom ήταν και εκείνο αλλά είχε κάτι που με κέρδισε. Να σου θυμήσω το Duke Nukem 3D. Οι εκπληκτικές ατάκες του ερωτήλου μάτσομαν μου έμειναν. Έτσι κρίνω ένα παιχνίδι. Αν μετά από λίγο καιρό έχω κρατήσει κάτι από αυτό.

 


Πολύ μεγάλο βρε παιδί μου όμως το όπλο του Halo. Αυτοί οι Αμερικάνοι όλο ακρότητες!!!


 


Φαντάζομαι να κατάλαβες ότι το προηγούμενο Post ήταν για χαβαλέ και να μη παρεξήγησες τίποτα έτσι;



 
Παντως μαλλον θα μας περιμενει μια εκπληξη στο XboxLive Marketplace στις 20 Δεκεμβρη... ;)

BTW αμα μου κατσει και "προκριθει" η αιτηση μου για halo3-euro-beta-tester,θα σας κραταω ενημερους :)
 
για εσας θα κανω μια εξαιρεση :D (εκτος αν ειναι πολυ strict η φαση και κινδυνευω να με μπουζουριασουν,οποτε :p )
 
Shock, μην ανησυχείς. Δεν σε παρεξήγησα. Το Max Payne ήταν πράγματι ωραίο, αν κι εγώ την βρίσκω και με το "απλό" Doom 3.

Εκείνο το παλιό καλό Hexen με τα μεσαιωνικά όπλα πάντως μου λείπει.
 
Ο ορισμος του FPS...φθινοπωρο 2007

Οτι παιξατε...παιξατε ;)

h3icon2_1024_768.jpg
 
Ναι ναι μην παιξετε τιποτα αλλο πλεον ..αποχη λοιπον μεχρι το Fall του 2007 ... και ειδικα επειδη ειδαμε αυτην την πανεμορφη ζωγραφια....(μετα με λενε υπερβολικο...) :biglaugh:
 
Εγώ τουλάχιστον πείστηκα (που είμαι και αντικειμενικός) :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα