[Hasbro] Μικρό μου Πόνυ G3 και G4

εννοω πολλα (lot)μαζι βρηκα τωρα ενα με 4-5 μονοκερους και πηγασους g1......
 
Eleni_ponaki είπε:
πολύ ωραία συλλογή gazzy.Και αυτό που λες για το mlparena και αγορές πόνυ ισχύει.Και κάτι άλλο.Παρατηρείτε μια μικρή έλλειψη στο ebay?gazzy καλή έρευνα αγοράς!!!!
Σ'ευχαριστώ :)

Στο ebay χαμός γίνεται, δεν παρατηρώ έλλειψη, χεχε! Απλά προσπαθώ όσο μπορώ να το αποφεύγω! :p Για οικονομικούς λόγους βεβαίως βεβαίως!

Masquerade είπε:
Σαν εμένα και εσύ! :p Κάποια στιγμή θέλω να αγοράσω περισσότερα πόνυ από το eBay, τελευταία φορά που αγόρασα ήταν πέρυσι, ντροπή χαχα Μακάρι τα G4 να τα βάλουν 5 ευρώ, θα τα σηκώσω όλα lol Τα μεγάλα δεν μ'αρέσουν και πολύ, ας αγοράσω πρώτα τα μικρά και βλέπουμε για τα μεγάλα :p
Περιμένουμε να μας πεις τιμές και ποια πόνυ βρήκες (αν βρεις) :D
Όχι ΑΝ βρω, ΘΑ βρω ;)

Τα μεγάλα μ'αρέσει που είναι τόσο μεγάλα, σαν τα G1 #) Και δεν έχουν βγάλει πολλά, οπότε ίσως και να πάρω κανα δυο ;)

Eleni_ponaki είπε:
Masquerade κι εγω απο το 2008 έχω να ψωνίσω!!!αυριο θα πάω να ανανεώσω την κάρτα!!!gazzy καλά ψώνια!!!

timehunter είπε:
παιδακια ο πιο γρηγορος τροπος ειναι να μαζευεται λοτ .βεβαια εμενα μου αρεσουν οι g1 μονοκεροι και οι πηγασοι σε λευκο και μπλε..σε ποζες....
αλλα δυστηχως βγηκαν τοσοι συνδιασμοι σε ολο τον κοσμο που ειναι απειρα και δεν τελειωνουν ....

δημιουργουν πολυ ομορφη ατμοσφαιρα στο χωρο και τον κανουν πολυ ευχαριστο.

ομορφη η συλλογη σου .......
Thank you :) Σύντομα θα βγάλω και updated φώτο!

Πάρα πολλά lot έχουν στην Αμερική, αλλά τα μεταφορικά είναι τραγικά!

Masquerade είπε:
Ελένη είναι πάρα πολύ ωραία όλα!!!! Βλέπω πως έχεις ένα πόνυ που ήταν το πρώτο μου πόνυ που είχα αγοράσει όταν ήμουν παιδάκι, είναι αυτό με τα μετάλλια (1,2,3), πως λέγεται ξέρεις ? Θέλω να το αγοράσω ξανά από το eBay, γιατί δεν το έχω πλέον...Επίσης μ'αρέσει το πορτοκαλί μωράκι και το μεγάλο από δίπλα το λευκό! Η Applejack φοβερή!!
gazzy ~ Τώρα πρόσεξα ότι έχεις αρκετά Flutter Ponies! Φοβερά! :D Εγώ μόνο την Rosedust έχω με τα φτερά της, κάποια στιγμή θέλω να αγοράσω και τα υπόλοιπα!
Είναι η Rosette αυτό που λες, δες, την έχω κι εγώ στο κουτί της.

Το μεγάλο λευκό μάλλον λες το Birthflower! Κέρδισα πρόσφατα και τα 12 σε κλήρωση στο mlparena :D Έχει βγει ένα για κάθε μήνα του χρόνου. Γι'αυτό σας λέω μπείτε μπείτε ;)
 
gazzy Ναιιιιιιιιι τώρα είδα πως έχεις και εσύ την Rosette!! wow και μάλιστα στο κουτί της! Εγώ όταν την είχα αγοράσει μικρός, συνοδευόταν με έναν γαλάζιο στάβλο :p

Ναι όντως πολλά lot έχουν στην Αμερική, αλλά τα μεταφορικά είναι άλλα τόσα....
 
timehunter έχω αγοράσει και έτσι ,αλλά συνήθως δεν είναι σε καλή κατάσταση.

Μasquerade το πορτοκαλί είναι η sunbright και το άσπρο μικρό η berrytown.μου λείπει το αδερφάκι τους.Το μεγάλο άσπρο με ροζ μαλλά είναι η Rose June Birthflower.Aκομα 15 περίπου θα αγοράσω που είναι σημαντικά για μένα,γιατί μετά χάνεται και το νόημα, αφού είναι πάρα πολλά.

την ROSETTE την έχω στο κουτί.Την βρήκα σε αποθήκη στην Λάρισα !!Εγώ τα βγάζω από τα κουτιά για να μυρίζω τα μαλλιά τους!! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σ'ευχαριστώ Ελένη! :) Παιδιά βρήκα την Rosette στο eBay και κοστίζει $59.99 :0 Δεν είναι λίγο ακριβή ?

Να σας ρωτήσω! Όταν αγοράζετε πολλά πόνυ από το eBay ή γενικά πολλά πράγματα μαζί, δεν σας τα κρατάνε στο τελωνείο ? Εμένα ναι...Τι βλακεία αυτό...Και πληρώνω άλλα τόσα για να τα πάρω από το τελωνείο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
την αγόρασα 12 ευρώ.γι'αθτο καλο είναι να ψάχνουμε λίγο σε παλιές γειτονιές όπου υπάρχουν παλιά καταστήματα.Μαζί με την rosette είχε βγει και ένα άλλο ίδιο που ήταν το πόνυ στην διαφήμιση με την κουζίνα.Θυμάστε πως λέγεται?
 
παιδια για λογους ασφαλειας θα σας ελεγα να ανταλλασετε πληροφοριες για παιχνιδαδικα με πριβε μυνημα.υπαρχει κοσμος που στοκαρει αγνοοντας τους αλλους που φτιαχνουν συλλογη...σας το λεω με καλη προαιρεση.......

ελενη νομιζω οτι η κουκλιτσα που εχεις στο προφιλ πρεπει να σου μοιαζει.......
 
Επειδή ξεφύγαμε κατά πολύ από το θέμα του ρετρό (τα g3 και g4 είναι πρόσφατα) θα σας κάνω νέο thread να μπορείτε να συζητάτε εκεί. Όπότε μην απορήσετε για τυχόν μηνύματα που λείπουν. :)

παιδια για λογους ασφαλειας θα σας ελεγα να ανταλλασετε πληροφοριες για παιχνιδαδικα με πριβε μυνημα.υπαρχει κοσμος που στοκαρει αγνοοντας τους αλλους που φτιαχνουν συλλογη...σας το λεω με καλη προαιρεση.......
Mε πρόλαβες timehunter
 
δεν θα το έλεγα ότι μου μοιάζει ιδιαίτερα...αλλά κι εγώ κουκλίτσα είμαι!χαχαχα!!!πλάκα κάνω!!!είναι η blythe .μου αρέσει πολύ.Πάντως δεν λέμε κάτι συγκεκριμένο.Αόριστα μιλάμε.

Μasquerade δες εδω

 
Μα δεν αναφέραμε κάποιο όνομα από παιχνιδάδικο...

Ελένη Κατάλαβα ποιο πόνυ λες! Νομίζω πως το έχω, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος...Ωραίο πόνυ πάντως! :p
 
ευχαριστούμε Κambia!!!!!!!!!!έχεις δίκαιο .παρασυρθήκαμε με αυτά τα άτιμα τα πόνυ.
 
Έτοιμο και το νεο σας thread. Οπότε εδώ μιλάτε μόνο για τα g3 kai g4 ;)
 
Ευχαριστούμε!!! Μιας και έκανες αυτό το thread για τα G3 και τα G4 πόνυ, δεν συμπληρώνεις και στον τίτλο τα G2 ? Γιατί σίγουρα όλο και κάποιος από εμάς θα δημοσιεύσει G2 αργότερα χεχε

ααα τα έβαλες μαζί με τα G1, τώρα το είδα! Σωστά αφού είναι προ δεκαετίας ;)
 
G1 kai G2 είναι στο αρχικό θρεντ
 
Kambia έκανες φοβερή δουλεά!!Αν και σε βάλαμε σε κόπο,σε ευχαριστούμε.

Μasquerade ξέρεις το όνομά του?
 
3459801_f496.jpg
δείτε εδώ!!!xoxoxo!!!

Kambia έκανες φοβερή δουλεά!!Αν και σε βάλαμε σε κόπο,σε ευχαριστούμε.

Μasquerade ξέρεις το όνομά του?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερή τούρτα! χαχα Σπαω το κεφάλι μου να θυμηθώ πως ονομάζεται αυτό το πόνυ, αλλά δεν μου έρχεται (θα μας πει η Gazzy) :p και θα κοιτάξω να δω αν το έχω, πρέπει να το είχα αγοράσει...
 
Παιδια να θυμησουμε, για οσους διαβαζουν και δεν γνωριζουν λεπτομερειες περι των πονυ οτι τα G3 και G4, δηλαδη τριτης και τεταρτης γενιας, δεν ανηκουν στην δεκαετια του 80 και 90 αλλα στο 2000!

Οποιος λοιπον δεν τα θυμαται ως παιδικη αναμνηση ειναι απολυτα φυσιολογικο! :)

topic>
 
Αναστασία μου μεγαλώσαμε με τα πόνυ.Από τα πρώτα του '82 μέχρι αυτά του 2010 τα συλλέγουμε με αγάπη! :)

Εξάλλου ρετρό σημαίνει κάτι που παράγεται σήμερα (καινούργιο δηλαδή) και θυμίζει ένα προϊόν παλαιότερο.Αυτό ισχύει με τα G3 KAI G4 πόνυ.Βιντάζ σημαίνει αποκλειστικά το παλιό αντικείμενο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα