[Hasbro] Μικρό μου Πόνυ G3 και G4

Συμφωνώ με την Ελένη...Δεν είναι κακό να υπάρχει και αυτό το thread στο φόρουμ! Άλλο να ήταν κάποιο άλλο παιχνίδι της δεκαετίας του 2000, εκεί θα συμφωνήσω με την Αναστασία...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια το εσβησα το ποστ μου γιατι ειδα οτι το ειχε αναφερει πιο πριν και η Kambia μας, οτι δηλαδη τα πονυ g3 & g4 ειναι καινουρια! :)

Επειδη εγω αυτες τις γενιες δεν τις γνωριζα και τις εμαθα εδω, για αυτο το ανεφερα μηπως δεν το γνωριζανε και τα αλλα παιδια και ψαχνοντουσαν οπως ψαχνομουνα εγω πριν τα μαθω! :D
 
όχι Αναστασία μου!Τα έχουμε μάθει...να σου πω κι εγώ μπερδεύομαι λίγο με τις νέες γενιές παιχνιδιών!Πάντως τα πόνυ είναι μεγάλο κόλλημα.Θες να τα μαζέψεις όλα!!!
 
Μα όλα όμως!! ^ (εκτός από τα G2) Δεν μ'αρέσουν καθόλου... :p
 
Masquerade είπε:
Μα όλα όμως!! ^ (εκτός από τα G2) Δεν μ'αρέσουν καθόλου... :p
Ούτε και σε μένα!!!χαχαχαχα!!!μόνο ένα έχω ,έτσι για να λέω ότι έχω απ'όλες τις γενιές!
 
Να'μαι και στο καινούριο μας thread :D

Eleni_ponaki είπε:
timehunter έχω αγοράσει και έτσι ,αλλά συνήθως δεν είναι σε καλή κατάσταση.Μasquerade το πορτοκαλί είναι η sunbright και το άσπρο μικρό η berrytown.μου λείπει το αδερφάκι τους.Το μεγάλο άσπρο με ροζ μαλλά είναι η Rose June Birthflower.Aκομα 15 περίπου θα αγοράσω που είναι σημαντικά για μένα,γιατί μετά χάνεται και το νόημα, αφού είναι πάρα πολλά.

την ROSETTE την έχω στο κουτί.Την βρήκα σε αποθήκη στην Λάρισα !!Εγώ τα βγάζω από τα κουτιά για να μυρίζω τα μαλλιά τους!! :p
Αχ τι ωραία να βρίσκεις πόνυ σε μαγαζιά!! Είχε τίποτα άλλο εκείνη η αποθήκη Ελένη;

Masquerade είπε:
Σ'ευχαριστώ Ελένη! :) Παιδιά βρήκα την Rosette στο eBay και κοστίζει $59.99 :0 Δεν είναι λίγο ακριβή ?
Να σας ρωτήσω! Όταν αγοράζετε πολλά πόνυ από το eBay ή γενικά πολλά πράγματα μαζί, δεν σας τα κρατάνε στο τελωνείο ? Εμένα ναι...Τι βλακεία αυτό...Και πληρώνω άλλα τόσα για να τα πάρω από το τελωνείο...
H Rosette είναι αρκετά ακριβό πόνυ μιας και είχε κυκλοφορήσει μόνο στην Ευρώπη. Στο κουτί αξίζει λίγο παραπάνω από $100. Εσύ την βρήκες σκέτη;

Τελωνείο, ε; :xm: Μάλλον λες για πακέτα που έρχονται από μακριά π.χ. ΗΠΑ και τέτοια, ε; Και μεγάλα; Για μικρά πακέτα δεν μου έχει τύχει ποτέ.

Eleni_ponaki είπε:
την αγόρασα 12 ευρώ.γι'αθτο καλο είναι να ψάχνουμε λίγο σε παλιές γειτονιές όπου υπάρχουν παλιά καταστήματα.Μαζί με την rosette είχε βγει και ένα άλλο ίδιο που ήταν το πόνυ στην διαφήμιση με την κουζίνα.Θυμάστε πως λέγεται?
Μωρέ εγώ ψάχνω, αλλά πόνυ πολύ δύσκολα να βρω...Και μια φίλη μου έκανε όλο το γύρο της Πελοποννήσου ψάχνοντας για πόνυ και μπιμπι-μπο και παντού της έλεγαν ότι την είχαν προλάβει άλλοι :p

Κι ας επανέλθω και στο θέμα του topic!!

Πήγα που λέτε μες στη βροχή και στον αγέρα να βρω G4 σήμερα....τζίφος!! :(

Σε 2 μεγάλα παιχνιδάδικα γνωστών αλυσίδων είχαν αρκετά G3.5 ακόμα. Στο ένα βασικά ήταν μισο-άδεια τα ράφια, αλλά ρώτησα και μου είπαν οτι δεν ξέρουν τίποτα για καινούρια παραλαβή πόνυ προς το παρόν.

Οπότε πήγα στο μαγαζί που λέγαμε στο Σύνταγμα (ναι, αποφεύγω τα ονόματα :p ) κι είχαν μόνο τα σετάκια με την Fluttershy και την Pinkie Pie/Sweetie Belle. 12 ευρώ. Δεν θέλω τα σετ όμως, πού να τα βάλω όλα τα αξεσουάρ; Και βασικά την Pinkie την έχω ήδη και την Fluttershy την περιμένω. Οπότε τι, μόνο για την Sweetie Belle;

Ήμουν αποφασισμένη να αγοράσω κάτι όμως (είχα ένα 20άρικο από τον boyfriend, χεχε) οπότε πήρα τους δρόμους και πήγα και στον Άγιο Δημήτριο. Ξανά τα ίδια σετ, πουθενά τα styling ponies. Ρώτησα, με είπαν ότι είχαν τελειώσει!!!! Και θα κλείσω με το εξής:

ΠΟΤΕ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ;; ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΠΗΡΕ ΟΛΑ;;;

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Καληνύχτα! :sleep:
 
Ναι λέω για μεγάλα πακέτα που έρχονται από μακριά...Αγόρασα το σπίτι των πόνυ και μου κόστισε άστα να πάνε :p Καλά τόσο ακριβό πόνυ είναι η Rosette ? Κοίτα να δεις και την είχα...grrrrr

Το 20άρικο μ'άρεσε από το αγόρι σου χαχα Είναι πολύ νωρίς ακόμα, ας περιμένουμε κάποιους μήνες και θα κυκλοφορήσουν όλα! Εγώ θα παω να κοιτάξω και να αγοράσω G4 το Σαββατοκύριακο και θα σας πω αν βρω κανένα :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ρώτησα σε μαγαζί και μου είπαν ότι δεν τα έχουν φέρει ακόμα.Με αυτή την κρίση σιγά μην αγοράζουν πόνυ Gazzy!!!xexe!Την rosette σε κουτί,την άνοιξα σπίτι όμως γιατί ήθελα να την μυρίσω!! ::)

ό,τι θες έχω βρει,σε παλιομάγαζα.Μα ποιος λογικός θα μπει να αγοράσει από αυτά?Μόνο εμείς που ψάχνουμε τις παλιατζούρες!!:tongue:
 
Μπα μην το λες! Πολλοί χαζοί εεε λογικοί υπάρχουν που θα τα αγοράσουν (σαν και εμάς) :p Πάντως οι φίλοι μου μου λένε πως σου αρέσουν αυτά τα παλιά παιχνίδια χαχα
 
fdvybd.jpg
 
Masquerade είπε:
Ναι λέω για μεγάλα πακέτα που έρχονται από μακριά...Αγόρασα το σπίτι των πόνυ και μου κόστισε άστα να πάνε :p Καλά τόσο ακριβό πόνυ είναι η Rosette ? Κοίτα να δεις και την είχα...grrrrr
Το 20άρικο μ'άρεσε από το αγόρι σου χαχα Είναι πολύ νωρίς ακόμα, ας περιμένουμε κάποιους μήνες και θα κυκλοφορήσουν όλα! Εγώ θα παω να κοιτάξω και να αγοράσω G4 το Σαββατοκύριακο και θα σας πω αν βρω κανένα :p
Ναι ρε συ, άμα είναι για μεγάλα πακέτα να παίρνεις μόνο από Ευρώπη.

Και η Rosette είναι ακριβούλα, ναι, όπως και η Sweet Clover.

Το 20άρικο ήταν επειδή δεν προλαβαίνει ο ίδιος να πάει να μου πάρει :D Να δούμε πότε θα το χρησιμοποιήσω πάντως :p Άμα βρεις τίποτα στείλε μηνυματάκι για να ΜΗΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΕ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΠΟΝΥ!!! Σόρυ #) Αλλά δεν εξηγείται αλλιώς, ποιος τα αγόρασε όλα αυτά τα styling;;

Eleni_ponaki είπε:
ρώτησα σε μαγαζί και μου είπαν ότι δεν τα έχουν φέρει ακόμα.Με αυτή την κρίση σιγά μην αγοράζουν πόνυ Gazzy!!!xexe!Την rosette σε κουτί,την άνοιξα σπίτι όμως γιατί ήθελα να την μυρίσω!! ::) ό,τι θες έχω βρει,σε παλιομάγαζα.Μα ποιος λογικός θα μπει να αγοράσει από αυτά?Μόνο εμείς που ψάχνουμε τις παλιατζούρες!!:tongue:
Κάποιος τα αγόρασε, δεν ξέρω ποιος, αλλά θα μάθω!! :armed:

Καλέ ξέρεις πόσο κόσμος αγοράζει παλιά πράγματα;; Είτε για συλλογή είτε για να τα πουλήσει! Νομίζεις δεν έχω ακούσει "είχα πόνυ αλλά τα έδωσα;" :cry:

Είμαστε πολλοί δυστυχώς! Κι είμαστε και μικρή χώρα! Στην Αμερική είναι ωραία, μπόλικα φτηνά πόνυ για όλους :D
 
Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχουν πάρα πολλοί συλλέκτες, όμως στο εξωτερικό γίνεται χαμός από τέτοιους χεχε!! Η Eleni_ponaki με τον mandark τα αγόρασαν μάλλον χαχα Πλάκα κάνω εννοείτε :p
 
όχι ρε!χαχαχαχα!!!σιγά δεν έχω ψάξει και πολύ.Πάντως είναι αλήθεια.Έχω περπατήσει πάρα πολλά χιλιόμετρα για να βρω αυτά τα λίγα που βρήκα.Μου κάνει εντύπωση πάντως,που κανένας δεν ενδιαφέρεται για τα παλιά παιχνίδια του.Αλλά όταν τους λέω ότι κάνω συλλογή και να μου δώσουν κάτι,ό,τι θέλουν από τα παλιά τους παιχνίδια,τότε τους βλέπεις το ξανασκέφτονται και αμέσως το παίρνουν πίσω αυτό που είχαν πεί και ξαφνικά τους πιάνει και εκείνους ενδιαφέρον για τα παλιά κουκλιά!Τυχαίο ?Δεν νομίζω!Μήπως πρέπει να τους δελεάσω με κανένα δώρο ,για να μου δώσουν τα παιχνίδια τους ή να μπω καμιά νύχτα με φακό και να ψάξω στο σπίτι τους???χαχαχα!!! ::)

Gazzy έχεις δίκαιο ,πολλοί πουλάνε παλιά πράγματα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ σου προτείνω να κάνεις το δεύτερο με το φακό, καλή ιδέα και εγώ μαζί σου χαχα
 
gazzy90 είπε:
ΠΟΤΕ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ;; ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΠΗΡΕ ΟΛΑ;;;

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Καληνύχτα! :sleep:

Εγώ πάντως πήρα μόνο ένα fashion Applejack!!

Το παιχνιδάδικο στη Μεταξά στη Γλυφάδα είχε πολλά fashion G4!

Δε νομίζω πως έχουν τελειώσει...
 
καλε και να τελειωσαν θα ξαναφέρουν!!
 
Να ξαναφέρουν, το απαιτώ!! Πάλι ψαχνόμουν να πάρω από την Αμερική styling pony και δε λέει :p

Mandark σου στέλνω pm ;)

Και eleni να σου στείλω φακό;; Χεχεχεχε!! :rofl:

Αν και πρόσεχε γιατί μάλλον σε αποθήκες/πατάρια θα τα έχουν, οπότε δύσκολη τη βλέπω τη δουλειά νυχτιάτικα :D
 
Ρε ....ξέρω 2 άτομα που είχαν ένα δωμάτιο γεμάτο bibibo και πόνυ...έτσι μου έρχεται να επικοινωνήσω μαζί τους και να τους τα ζητήσω .Αλλά ντρέπομαι πάρα πολύ.Αφού με κοιτάνε όλοι περίεργα!
 
Και εγώ ξέρω κάποια άτομα, αλλά πως να τους το πεις ? :p
 
Πίσω
Μπλουζα