[Hasbro] Μικρό μου Πόνυ G3 και G4

mandark είπε:
To αερόστατο-φωτιστικό είναι το playset της Twilight (κι όχι της Rarity) και η τιμή του ήταν πολύ καλή, 20 ευρώ!!!Θα το βρεις στο μαγαζί που σου έχω πει!
Της Twilight εννοούσα, ναι, μπερδεύτηκα :p

Το θέλω το θέλω το θέλω!!

Masquerade τα single δεν τα έχουμε βρει ακόμα, αλλά ελπίζουμε ότι θα είναι στα 5 ευρώ :D
 
Στην Ελλάδα προς το παρόν τα κανονικά έχουν έρθει μόνο μαζί με playsets. Το κάθε playset έχει μέσα ένα πόνυ και διάφορα αξεσουάρ. Η τιμή των palyset κυμαίνεται από 10-12 ευρώ.

Πάντως μόνα τους τα G4 στις Ηπα έχουν μόνο 5$!!!

Άγνωστο πόσο θα έχουν στην Ελλάδα... πιστεύω το λιγότερο 5 ευρώ το ένα...
 
Mandark ήταν η rarity.Φωτο τις έχω σε κάποιο dvd,το οποίο το ψάχνω μέρες και δεν το βρίσκω...και βαριέμαι να τα στήσω τώρα όλα να τα φωτογραφίσω...:biglaugh:
 
Λογικά 5 ευρώ θα έχουν στην Ελλάδα (είναι και μικρά) Εδώ τα G3 έχουν 5 ευρώ που είναι μεγάλα! Πάντως θα ήθελα να αγοράσω και τα playsets, είναι πολύ ωραία! Λίγο ακριβά, αλλά εντάξει τι να κάνουμε, οικονομία χαχα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
gazzy90 είπε:
Της Twilight εννοούσα, ναι, μπερδεύτηκα :p Το θέλω το θέλω το θέλω!!
Gazzy οφείλω να σου πω κάτι δυσάρεστο...

πρόσεξα ότι το σώμα της Twilight δεν είχε καθόλου ομοιόμορφο χρώμα...

Αχ αυτή η διαφορά ανάμεσα στο κεφάλι και το σώμα...

Και δε νομίζω ότι ήταν ελαττωματικό το playset, αλλά ότι η διχρωμία υπάρχει σε όλα τα G4 (όπως και στα G3.5)....

Ειδικά στο μωβ χρώμα φαίνεται πιο έντονα!

Θα το διαπίστωσες και στη Twilight με τα molded μαλλιά από το gift set.
 
mandark είπε:
Gazzy οφείλω να σου πω κάτι δυσάρεστο...πρόσεξα ότι το σώμα της Twilight δεν είχε καθόλου ομοιόμορφο χρώμα...

Αχ αυτή η διαφορά ανάμεσα στο κεφάλι και το σώμα...

Και δε νομίζω ότι ήταν ελαττωματικό το playset, αλλά ότι η διχρωμία υπάρχει σε όλα τα G4 (όπως και στα G3.5)....

Ειδικά στο μωβ χρώμα φαίνεται πιο έντονα!

Θα το διαπίστωσες και στη Twilight με τα molded μαλλιά από το gift set.
Χμμ ένα σετάκι είδες μόνο δηλαδή;

Την Twilight του gift set δε την κοίταξα πολύ, ίσως να έχει μικρή διαφορά, όχι μεγάλη πάντως.

Θα ψάξω να βρω την Twilight με τη μικρότερη δυνατή διαφορά, τι να κάνουμε...έχω και τα G3 αερόστατα και μ'αρέσουν πολύ οπότε I must have it!!

Το επόμενο ΣΚ μου έχουν τάξει ride στη Γλυφάδα (είναι και μακριά!), οπότε ελπίζω να έχει μείνει κάτι μέχρι τότε :p

Ελένη δεν τα αγόρασα τα πόνυ αυτά, τα έκανα ανταλλαγή με Αμερικανιδούλα (της έστειλα κι εγώ κάτι που ήθελε!) :D Το πιο ωραίο πράγμα οι ανταλλαγές!!
 
Σήμερα βρήκα σε μεγάλο κατάστημα την Princess Celestia στην τιμή των 24,99 ευρώ!!!

Είναι πολύ ωραία από κοντά, αν εξαιρέσεις ότι είναι ροζ... και η φωνή της είναι κάπως περίεργη...

Επίσης βρήκα τα νέα G4 τύπου ponyville, τα οποία είναι μικροσκοπικά, σαν διακοσμητικά για τούρτα, 2 ευρώ το ένα!!

Είναι σχεδόν μισά από τα γνωστά ponyville...

Το περίεργο είναι ότι σε αυτό το μαγαζί είχε μόνο αυτά τα G4...

Nα δω πότε θα εμφανισθούν τα απλά (σινγλ) G4!!!!!!!!!

Έλεος με αυτή την επιλεκτική διανομή.....
 
Thank you Mandark για την ενημέρωση!! :flower:

Συμφωνώ: έλεος με την επιλεκτική διανομή!!

Μη μου πεις σε παρακαλώ ότι η Celestia μιλάει ελληνικά, δεν θα το αντέξω!!!

Είδες τα νέα πόνυ που έχουν βγει, τα bonus με RD, Rarity's carriage και Fluttershy;

Μία από τις γλώσσες πάνω στο κουτί είναι και τα ελληνικά, οπότε πού θα πάει, κάποια στιγμή θα τα βρούμε κι αυτά εδώ!! :D

Tα ponyville ποτέ δεν τα μάζευα, κι άμα αυτά είναι ακόμα πιο μικρά.... :p

Τι μαγαζί by the way ήταν αυτό, μεγάλης αλυσίδας;
 
Ναι μιλάει ελληνικά, αλλά η φωνή είναι κάπως περίεργη...

Λέει : "Είσαι η καλύτερή μου φίλη" και άλλα διάφορα όταν πατάς το κουμπί στα καπούλια!

Τα bonus G4 τα έχω δει και μου αρέσει πολύ η Daisy Dreams και ακόμα περισσότερο η Starswirl!!!

Από τα πιο πρόσφατα G4 το μόνο που δε μου αρέσει πολύ είναι η μικρή scootaloo, διότι τα μαλλιά της είναι ένα ξεπλυμένο ροζ...

Είναι σαν να έχεις πάρει ένα ολοκαίνουριο G4 και του έχεις βάλει μαλλιά από αργεντίνικο πόνυ...

Όταν την πάρω θα πρέπει οπωσδήποτε να της αλλάξω μαλλιά!!!

Τα τύπου ponyville έχουν πολύ ωραίες πόζες!!!!!!!!!!!

Ειδικά η AJ και RD που έχουν τα μπροστινά πόδια στον αέρα!!!!

Είναι λίγο μεγαλύτερα από τα petite ponies, τα οποία συλλέγω μανιωδώς!

Τη Celestia και τα πονυβιλ τα είδα στο jumbo στην Αλίμου!

Ηταν περίεργο διότι είχαν μόνο αυτά τα G4....

Μα τι συμβαίνει επιτέλους;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ααα Jumbo, ε; Όταν είχα πάει εγώ last week είχαν αλλάξει θέση τα εναπομείναντα G3.5 κι είχαν αφήσει κενό. Αλλά όταν ρώτησα μου είπαν ότι δε γνωρίζουν κάτι για καινούρια πόνυ :xm:

Τι να πω! Κάποια στιγμή θα ομαλοποιηθούν τα πράγματα, πού θα πάει. Προς το παρόν το κάθε μαγαζί έχει ό,τι να'να...άκους εκεί να τελείωσαν ήδη τα styling στο άλλο!

Πολύ μπεμπέ θα είναι η Celestia τότε...άλλο ένα G4 που δε θέλω, τι καλά, οικονομία ;)

Γιατί τα bonus τα θέλω όλα!!!! :cool:

Εκτός απ'τα μωράκια, δεν είμαι ακόμα σίγουρη γι'αυτά...

Παρεπιπτόντως, ποιο είναι το nickname σου στο mlparena; Μην πεις κι εσύ ότι το ξέχασες, στάνταρ μπαίνεις, κατέχεις πολλές info! :)
 
Γειά!

Για να μην κουράσω με περιττές info όλα τα μέλη σου απαντώ στο τελευταίο ερώτημα με πμ!

Kαι να ήθελα να ξεχάσω to nickname μου δεν μπορώ...., γιατί μπαίνω καθημερινά!!!!!!!!!!!

Το όνομα μου στο αρένα είναι το πραγματικό vasilis!

Αρχικά είχα κολλήσει με το mlptp, αλλά πλέον είναι πιο ενημερωμένο το αρένα..

Απορώ γιατί οι περισσότεροι προτιμούν το αρενα.... μου αρέσει πολύ το mlptp!!!

Τα nicknames είναι παιδιά του καιρού τους!

Ανάλογα με την περίοδο που γράφτηκα στο κάθε φόρουμ, είχα και διαφορετικό όνομα.

Η αλήθεια είναι ότι το ιντερνετ προσφέρει αφάνταστες δυνατότητες ανάπτυξης σχιζοφρενικών εαυτών!!!!

Μερικές φορές σκέφτομαι πως θα ήθελα να έχω ένα όνομα σε όλα τα φόρουμ που μπαίνω.

Άσε που δε φανταζόμουν ότι θα έχω τον ίδιο γνωστό σε 2 διαφορετικά φόρουμ...!

Μπορεί τα ονόματα να μην τα ξεχνάω αλλά μπερδεύω μερικές φορές τους κωδικούς...χιχι!

Τα λέμε!

Βασίλης
 
Arena-mlptp και ξερό ψωμί!!!

Σε βρήκα αλλά δεν ξέρω πως να σε κάνω φίλη στο αρένα! Σου στειλα πμ!
 
Επιτέλους τα single!!!!!!!!!!!!!!!

Aj single 4.JPG

Aj single 2.JPG

Aj single 5.JPG

Aj single 3.JPG

Aj single.JPG
 
Mandark καταπληκτικά τα πόνυ σου! Αν επιτρέπεται, πού τα βρήκες;
 
:thanx2:

Tο περίεργο με αυτά τα πόνυ είναι ότι προς το παρόν διανόμενονται με επιλεκτικό τρόπο!

Δηλ κάποιο μαγαζί έχει ορισμένα, κάποιο άλλο έχει ορισμένα άλλα, κοκ. Ενώ σε πολλά μαγαζιά δεν έχουν ακόμη κανένα....

Εγώ τα δικά μου τα έχω πάρει από ένα παιχνιδάδικο στη Γλυφάδα επί της Μεταξά (που έχει όλα τα playsets και τα δύο fashion ponies), από το Μουστάκα στο Ελληνικό (που έχει τα single, τα playsets και τη so soft Sweetie Belle) και από το Jumbo Αλίμου (που έχει την Princess Celestia και τα τύπου ponyville).

Ελπίζω να σε βοήθησα!! Αν θες οποιαδήποτε διευκρίνιση ή φώτος πες μου!!!!

Πιστεύω ότι η νέα γενιά, ενώ είναι ο τελευταίος κρίκος της εξέλιξης των πόνυ, παράλληλα είναι κατά κάποιο τρόπο ρετρό! Ειδικά η Apple Jack (το πορτοκαλο-μελί πόνυ με τα ξανθά μαλλιά και τα μήλα για σύμβολο) μοιάζει με παιχνίδι από παλαιότερη εποχή! Λίγο το μελί χρώμα της, λίγο το τσουλουφάκι της!!! :cool:
 
Χίλια ευχαριστώ, να είσαι καλά!
 
Mandark, εντελώς φιλικά, κι επειδή μας το είχαν πει κι άλλοι, πιστεύω καλό θα ήταν να μην αναφερόμαστε δημοσίως σε συγκεκριμένα καταστήματα. Κι αυτό γιατί καιροφυλακτούν επιτήδειοι που απλά ψάχνουν να μεταπουλήσουν τα πόνυ που εμείς προσπαθούμε να συλλέξουμε.

Πιστεύω καλύτερα θα ήταν να τα λέμε μέσω πμ αυτά. Αν ήθελες να κάνεις και edit το ποστ σου...ό,τι νομίζεις εσύ βέβαια!

Πήγα κι εγώ να ψάξω για G4 χτες (πάλι!) κι ακόμα και σε αντίστοιχο κατάστημα μ'αυτό που εσύ βρήκες τα singles, βρήκα μόνο τα σετ, τα ponyville και την Sweetie Belle, γκρρ!!

Πάλι καλά που αντιστάθηκα και δεν πήρα το carriage της Rarity!

Κάνω υπομονή....

Επίσης, η Princess C δεν έχει και πολύ ελληνική προφορά ξέρεις :p Χεχε, χάλια φωνή!
 
Εντάξει από εδώ και εμπρός δεν θα ξανά αναφέρω ονόματα μαγαζιών παρά μόνο σε πμ!

Αυτό που παρατήρησα και έχει ενδιαφέρον είναι ότι στα σιγκλ (τουλάχιστον) τα σύμβολα στα καπούλια είναι τυπωμένα άλλοτε ψηλότερα και άλλοτε χαμηλότερα... σε ορισμένα κομμάτια AJ τα μήλα μοιάζουν να έχουν πέσει λίγο από τη θέση τους και να τείνουν να κυλήσουν προς το πόδι της! Η διαφορά είναι μικρή αλλά την αναφέρω για όσους ενδιαφέρονται για λεπτές διαφορές ή ελλατώματα!!! Τζάμπα το έχω το μικροσκόπιο!!!!!!!!!!!!!!

Σκέφτομαι να πάρω τουλάχιστον δύο κομμάτια από κάθε πόνυ! Το ένα θα έχει τα σύμβολα ψηλά και θα το έχω χωρίς τη σέλα και το ζωάκι, ενώ το άλλο θα έχει το σύμβολο χαμηλά έτσι ώστε όταν φοράει τη σέλα να φαίνεται περισσότερο το σύμβολό του!

Θεωρώ καταπληκτική την ιδέα να κυκλοφορεί μαζί με κάθε πόνυ ένα ζωάκι το οποίο να μεταφέρεται είτε πάνω στη σέλα είτε με καροτσάκι (για τους πήγασσους) !!!

Πριν ακόμη βγουν τα G4 είχα την τάση να στήνω δίπλα στα πόνυ μου littlest pet shop!!!

Eιδικά τα καινούρια pets είναι τρομερά! Το αγαπημένο μου είναι ο σκίουρος/ασβός και το παγώνι!!!

Παρά την περίεργη φωνή της Celestia δεν είναι πολύ ωραία η πόζα της;

Η πόζα της σε συνδυασμό με το μέγεθός της την κάνουν να δείχνει τόσο μεγαλοπρεπής!!!!!

Μια πραγματική αυτού μεγαλειότης!
 
Αχ μη λες και για άλλα factory flaws, δεν αντέχω :p

Κεφάλια ομοιόμορφα βρήκες τουλάχιστον;

Και να σου πω, τα είχαν όλα τα singles; Και πόσο, πες μου 5 ευρώ!!

Πρόσεχε πάντως με τις σέλες, μπορούν να αφήσουν μόνιμο χρωματισμό πάνω στα πόνυ!

Ωραία είναι η Celestia, δε λέω, θα την έπαιρνα στο παιδάκι μου, χεχε!

Εμένα μου άρεσε πολύ από κοντά και η άμαξα της Rarity.
 
Ομοιόμορφο χρώμα δεν είχε κανένα σινγκλ...

Και δε νομίζω ότι υπάρχει πιθανότητα να βρεις κανένα με ομοιόμορφο χρώμα...

Δεν έχω δει κανένα ούτε σε φώτο άλλων από το εξωτερικό...

Η κακομοίρα η Twilight ως παιχνίδι, έχει πολύ ωραίο χρώμα (πολύ πιο έντονο από εκείνο που έχει στο show) αλλά η διχρωμία ανάμεσα σε κεφάλι και σώμα βγάζει μάτι!!!!

Μόνο στη Rarity δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου επειδή είναι άσπρη!

Τα fashion όμως έχουν ομοιόμορφο χρώμα και το λέω εγγυημένα έπειτα από ενδελεχή παρατήρηση!!!!!

Ευτυχώς η τιμή των σινγκλ είναι 4,99 και ήταν όλα διαθέσιμα!!

Η σέλα ήταν πολύ σφιχτή, αλλά την άνοιξα λίγο για να μπαινοβγαίνει πιο άνετα!!

Οι σέλες των G1 άφηναν σημάδια και μάλιστα έντονα... το ίδιο συνέβαινε και με ορισμένα ρούχα G3... Οι G4 σέλες είναι φτιαγμένες από τελείως διαφορετικό πλαστικό και δε νομίζω να αφήνουν σημάδια. Όμως κάποιοι έχουν ήδη παραπονεθεί για σημάδια από τα ρούχα της fashion Rarity...

Τα σινγκλ είναι τόσο μικρά που σκοπεύω να φτιάξω μεγάλες στρατιές από τον κάθε χαρακτήρα!!!! Ειδικά από Fluttershy, Rainbow dash και Applejack!!!! Σε ένα πόνυ από το καθένα θα έχω μονίμως τη σέλα πάνω και το ζωάκι μέσα!!!!!

Η άμαξα είναι ωραία και μου κάνει εντύπωση που έχει μόνο 10 ευρώ, ενώ τα άλλα playset έχουν 11,99...

Ανυπομονώ για τα bonus (Star Swirl κλπ)!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα