[Hasbro] Sindy

Με γειααα!!!! Ειναι πολυ φατσουλα και εχει πολυ πρωτοτυπο μαλλι!!! :D

Αυτες τις μαυρουλες, MytinyWorld μου, να τις αγαπας το διπλασιο γιατι ειναι συλλεκτικοτατες. :)

Οταν μια εταιρεια βγαζει μαυρη κουκλιτσα δυστυχως ολα τα κοριτσακια την κοιτανε με μισο ματι, ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ γιατι οι ανθρωποι δεν ειναι ολοι της ιδιας φυλης, ο κοσμος ειναι ομορφος γιατι ειναι ποικιλοχρωμος. :flower:

Οπότε μενει η κουκλα στο ραφι... :xm: Μετα η εταιρεια δεν την ξαναβγαζει και γινεται συλλεκτικοτατη.

Για αυτο αμα βλεπετε μαυρη κουκλιτσα να την μαζευετε σε οποια κατασταση κι αν ειναι. Εχετε σιγουρα πεσει σε ευκαιρια και ομορφαινει την συλλογη σας. :) Εχουμε παραπηξει στις ξανθιες κι ασπρες... :xm:
 
Sindy by HasbroP

Πολυαγαπημένη mytinyworld πολύ ξεχωριστή η μαύρη κουκλίτσα! Να τη χαίρεσαι !!! Λατρεμένη Αναστασία συμφωνώ απόλυτα για τις μαύρες κούκλες που είναι και υπέροχες! Ευτυχώς που ο κόσμος είναι ποικιλόχρωμος! Αυτή είναι η ομορφιά του!!!
 
Η ιταλιδουλα που μου ειχε χαρισει εκεινες τις 2 Sindy Hasbro/Tanya Ceppiratti με τα λεπτα φρυδια, μου εφερε αλλες 2 κουκλιτσες της, τις τελευταιες που μπορεσε να βρει στο παταρι! :)

Η πρωτη, η ξανθια, που σας δειχνω εχει ενα σωματακι το οποιο μπορει και κινειται περισσοτερο, τα μπρατσα λυγιζουν και κανει και σπαγγατο. Στο σωμα γραφει Ceppiratti - Group of Giochi Preziosi.

Μαλλον ητανε γυμναστρια ή κατι τετοιο. Τα φρυδια της ειναι πιο παχια, σαν αυτες που εχει η ΜytinyWorld.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Και επειδη σαν πολλοι εχουμε γινει με τις ΣιντοΤανυες, μια απο τις ξανθιες που εχουν λεπτα φρυδια θα τα μαζεψει και θα φυγει για Ελλαδα, στην Mytinyworld μας, μιας και με χοντρα φρυδια εχει, δεν εχει ομως σιντοτανυα με λεπτα φρυδια! :) Που μαλλον ειναι πιο πολυ Τανυα παρα Σιντυ.8) Αλλα αυτο ειναι θεμα πολυ μπερδεμενο και ας μην το ξαναανοιγουμε γιατι η Χασμπρο με τους Ιταλους τα εχει κανει μπαχαλο... :p

υγ. Φυσικα της περασα και ενα κραγιονακι, και της εριξα και ενα οριτζιναλ ρουχαλακι που μου ειχε χαρισει η κουκλομανα που μας εκανε να δωσουμε αξια και θρεντ στις Σιντυ Χασμπρο, η Mytinyworld! Γιατι εγω και η Rapunjel τις κοιταγαμε με μισο ματι! :) :D Aλλα οπως ελεγε και το ασμα Ολα ειναι ιδια αν δεν τα αγαπας κι ολα μενουν ιδια αμα δεν τα πας.

Και επιτελους αυτη η κουκλιτσα, αποδειχτηκε οτι εχει το περισσοτερο μυστηριο απο ολες της fashion doll!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy by Hasbro

Είναι πολύ όμορφη λατρεμένη και η πρώτη που βλέπω να λυγίζει τα χέρια!

Να ναι καλά η κοπέλα που σου τη χάρισε!!!
 
mytinyworld είπε:
Το 1986 ήταν η τελευταία χρονιά που η βρετανική εταιρία παιχνιδιών Pedigree κυκλοφόρησε την κούκλα Sindy.Από το 1963 έως το 1985 η κούκλα είχε (με πολύ μικρές διαφοροποιήσεις) τη γνωστή μελαγχολική, γλυκιά μορφή που γνωρίσαμε οι πιο παλιοί από εμας. Το 1986, η pedigree άλλαξε το πρόσωπο της κούκλας και ελαφρά το σώμα, σε μια τελευταία προσπάθεια να ανταγωνιστεί τον τυφώνα με το όνομα Barbie, φτιάχνοτας μια sindy που για πρώτη φορά χαμογελά. Τη smirky sindy. Πολλοί μπερδεύονται και νομίζουν ότι αυτή είναι η πρώτη sindy hasbro, τα πράγματα όμως δεν είναι έτσι.

Η εταιρία Hasbro αγόρασε τα δικαιώματα το 1986 και η πρώτη sindy από την εταιρία hasbro, εντελώς μεταμορφωμένη, κυκλοφόρησε το 1987. Η νέα, πρώτη μορφή της sindy hasbro, που κυκλοφόρησε το 1987 και το 1988, ήταν αυτή

Προβολή συνημμένου 3574

Το 1997 η hasbro κυκλοφόρησε για τελευταία φορά την κούκλα sindy. Τα δικαιώματα αγόρασε η εταιρία vivid imaginations και το 1998 μια καινούρια sindy βγήκε και πάλι στην αγορά!
Υπαρχει ενα μαγαζι στον Πειραια που εχει πολλες Sindy για οποιον (ή μαλλον οποιες) ενδιαφερονται!!
 
Δεν ρωτησαμε DoctorGalifrean γιατι δεν επιτρεπεται να το πεις στο φορουμ δημοσια, θα ηταν διαφημιση :D ;)

Οποιος ενδιαφερεται θα σου στειλει πμ! :) :flower:
 
Ευχαριστούμε DoctorGalifrean :)

Να είσαι σίγουρος πως θα λάβεις π.μ. από όποιον ενδιαφέρεται! ;)

Αναστασία μου, θέλω να αγιάσω και δεν με αφήνετε!! :p Γιατί εγώ από μόνη μου, μόνο 5-6 sindy πήρα από τότε που υποσχέθηκα ότι δεν θα πάρω άλλη, όλες οι άλλες είναι δώρο!! :D

Αντε, καλώς να τη δεχτούμε κι αυτήν, έχουν αρχίσει και γίνονται πολλές οι ιταλίδες στην βιτρίνα, θα μάθουν και οι υπόλοιπες ιταλικά μου φαίνεται! :cool:

Υ.Γ. Πραγματικά η κουκλίτσα που μας έδειξες Αναστασία, είναι πολύ ξεχωριστή, χέρια που ανοίγουν και λυγίζουν, πρέπει να ήταν κάποια ειδική έκδοση, εκτός αν οι Τάνυα έβγαιναν κάποια εποχή και έτσι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασια είπε:
Δεν ρωτησαμε DoctorGalifrean γιατι δεν επιτρεπεται να το πεις στο φορουμ δημοσια, θα ηταν διαφημιση :D ;)
Οποιος ενδιαφερεται θα σου στειλει πμ! :) :flower:
Σωστα... εχεις απολυτο δικιο. :sleep: Η ωρα ειναι καπως περασμενη κι ενω το σωμα δε νυσταζει το μυαλο ειναι ηδη φευγατο...
 
MytinyWorld μου, για αυτο και εμεις προσπαθουμε να σε βοηθησουμε να κρατησεις την υποσχεση σου και να μην ξανααγορασεις πολλες Σιντυ!!! Να σε προλαβαινουμε! Αν και, μεταξυ μας, αλλο οι Σιντυ μιντ που εχεις και αλλο οι τζιβομαλλες που σου εχω στειλει εγω... #)

DoctorGalifrean εισαι κουρασμενος και μπηκες στο πιο περιπλοκο θεμα!!! :D :D:D Σε αυτο της Σιντυ Χασμπρο!!! :p Της κουκλας με τα δυο ονοματα, τα χιλια προσωπα και την διπλη ζωη: στην Ελλαδα σαν Sindy Hasbro και στην Ιταλια σαν Tanya Ceppiratti! :D :D:D Kαλα ξεμπερδεματα!
 
Αναστασια είπε:
MytinyWorld μου, για αυτο και εμεις προσπαθουμε να σε βοηθησουμε να κρατησεις την υποσχεση σου και να μην ξανααγορασεις πολλες Σιντυ!!! Να σε προλαβαινουμε! Αν και, μεταξυ μας, αλλο οι Σιντυ μιντ που εχεις και αλλο οι τζιβομαλλες που σου εχω στειλει εγω... #)

DoctorGalifrean εισαι κουρασμενος και μπηκες στο πιο περιπλοκο θεμα!!! :D :D:D Σε αυτο της Σιντυ Χασμπρο!!! :p Της κουκλας με τα δυο ονοματα, τα χιλια προσωπα και την διπλη ζωη: στην Ελλαδα σαν Sindy Hasbro και στην Ιταλια σαν Tanya Ceppiratti! :D :D:D Kαλα ξεμπερδεματα!
Εγω σε αυτο το μαγαζι βρισκω παλια Τρανσφορμερς. Το παλικαρι εχει 90% του εμπορευματος του παλια παιχνιδια απο μαγαζια που κλεινουν και ανανεωνει συνεχεια το στοκ του, αλλα το πιο σημαντικο... ΔΕΝ σε γδυνει! Αγορασα εναν Οπτιμους Πραιμ του 2001 (απο Ιαπωνικη τηλ. σειρα που γινεται πυροσβεστικο) στο κουτι του ολοκαινουργιο 30 ευρω. Η τιμη μου καινουριου στο Amazon... 196 ευρω.

Eπεσα στις Sindy οταν εψαχνα μια ξανθια Ντελανσι απο MyScene για την κορη μου, επειδη στα παιχνιδαδικα αυτο το καιρο εχουν μια κοκκινομαλλα. Εκει βρηκα δυο. Για εσας ειναι ο,τι πρεπει. Η γυναικα μου ηλπιζε οτι θα βρει bibibo αλλα σιγα μην εβρισκε. Εχει ομως πολλα παρελκομενα απο Barbie που πανε και 10 χρονια πισω. Κουζινες, κρεβατοκαμαρες κλπ. Τιμες;; Νομιζω γυρω στα 25-35 ευρω.
 
Sindy by Hasbro

DoctorGalifrean σε ευχαριστούμε !Πολυαγαπημένη mytinyworld το σπίτι της Sindy είναι το δικό σου και εκεί ανήκουν οι Sindy,ιδίως της Hasbro! ;)
 
Αυτό είναι ραπουνζέλ μου, έτσι την έχουν δει οι sindy στο σπίτι μου και σιγά σιγά θα με διώξουν για να έχουν αρκετό χώρο γι'αυτές, την γκαρνταρόμπα τους και τα αξεσουάρ τους! :D

Αναστασία μου, οι μιντ μπορεί να είναι σε καλύτερη κατάσταση, αλλά και αυτές που σώθηκαν από την χωματερή είναι πολύτιμες! Ειδικά αν είναι χαρισμένες από αγαπημένα πρόσωπα! :flower:
 
mytinyworld είπε:
Αναστασία μου, οι μιντ μπορεί να είναι σε καλύτερη κατάσταση, αλλά και αυτές που σώθηκαν από την χωματερή είναι πολύτιμες! Ειδικά αν είναι χαρισμένες από αγαπημένα πρόσωπα! :flower:
Και εγω αυτης της φιλοσοφιας ειμαι, το ξερετε αλλωστε. :) :flower:

Μytinyworld μου, το ειπα στην κοπελιτσα που μου χαρισε τις Σιντοτανυες, οτι μια απο αυτες θα την χαρισω σε μια αγαπημενη κουκλομανα στην Ελλαδα, και να μην παρεξηγηθει που χαριζω το δωρο της. :) Στο λεω να μην φαινεται οτι ειμαι γαιδουρα και ανακυκλωνω και τα δωρα! #)

Αλλα οπως μου ειχε γραψει καποτε και η Rapunjel μας σε ενα πμ, οποιος εχει πολλες κουκλες χαριζει και στον πλησιον. :flower:

Σας χρωσταω αλλη μια φωτογραφια με την αλλη Σιντοτανυα που μου εφερε η κοπελιτσα. Δυστυχως δεν θυμαται σε τι κουτι ητανε, οποτε τρεχα γυρευε για το απο που κραταει η σκουφια της. Και δυστυχως στο ιταλικο web δεν εχει και πολυ υλικο, γιατι την επισκιασε παρα πολυ η Μπαρμπι και κανεις δεν ασχοληθηκε σοβαρα και με οργανωση με αυτη την κουκλα απο οτι εχω καταλαβει.

Ειμαστε δηλαδη πρωτοποροι. :cool:
 
Συμβουλές για ενδιαφερόμενους-στο Ηράκλειο Κρήτης βρήκα ξεχασμένο μαγαζί με τα άπαντα τις συγκεκριμένης κούκλας(η Σίντυ αεροσυνοδός,η Σίντυ σπορ,κ.α.).Κάνουν όλες 15-20 ευρώ και έχει καμια πενηνταριά. Επίσης έχει συλλεκτικές Μπάρμπι και 1-2 παιχνίδια Ελ Γκρέκο.Μπορώ να γράψω το όνομα του μαγαζιού?
 
Domenica είπε:
Συμβουλές για ενδιαφερόμενους-στο Ηράκλειο Κρήτης βρήκα ξεχασμένο μαγαζί με τα άπαντα τις συγκεκριμένης κούκλας(η Σίντυ αεροσυνοδός,η Σίντυ σπορ,κ.α.).Κάνουν όλες 15-20 ευρώ και έχει καμια πενηνταριά. Επίσης έχει συλλεκτικές Μπάρμπι και 1-2 παιχνίδια Ελ Γκρέκο.Μπορώ να γράψω το όνομα του μαγαζιού?
Οπως θα δεις παραπανω κι εγω ηθελα να πω εδω το ονομα του μαγαζιου στον Πειραια αλλα με σταματησαν τα κοριτσια διοτι απαγορευεται. Αλλα οι ενδιαφερομενες/νοι θα σου στειλουν pm και μπορεις να τους το πεις εκει.
 
Η Sabrina είναι μια μάγισσα και είναι από τις τελευταίες vivid...Εχει και μια γάτα που στο σκοτάδι γυαλίζουν τα μάτια της.. Μπρρρρ!!!

picture.php
 
Sindy by Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld είναι πανέμορφη η κούκλα! Από τις πιο ωραίες Sindy!Να τη χαίρεσαι...
 
Απιθανη! Και ετσι με την μαυρη της γατουλα πολυ πετυχημενη!!! Βλεπν το κουτι εχει και αυτοκολλητα που φωσφοριζουν στο σκοταδι καθως και "τατουαζ" (Body Art) αν καταλαβα καλα!!!

Μytinyworld μου, πες μας οτι θα ανοιξεις το κουτι οταν βρεις χρονο και θα μας τα δειξεις! :)

Προσπαθω να καταλαβω πως ειναι το φουστανι της! Πρεπει να ειναι πολυ φαντασμαγορικο! :eek: o_Oo_O:)
 
Πίσω
Μπλουζα