[Hasbro] Sindy

Να'σαι καλά Αναστασία μου! :flower:

Ελληνες και Ιταλοί παιδί μου δεν πολυσκάνε με τέτοιες λεποτομέρειες. Σου λέει, πολλοί θα το δούν, λίγοι θα το καταλάβουν. Κάτσε να βάλουμε εκεί ο,τι στοκ έχουμε να τελειώνουμε μ'αυτή την Τάνυα, να της αλλάξουμε μετά μούρη να μην έχει να λέει τίποτα κανένας και ούτε γάτα ούτε ζημιά :cool: Και παραδίδουμε στη vivid το χάος, να βάλουν εκείνοι μια τάξη! :cool:
 
Καλα, το φανταζεσαι Mytinyworld μου, οταν αυτοι της εταιρειας Vivid Imaginations πηραν την αδεια να φτιαξουν Σιντυ; :eek:

Οι ανθρωποι πρεπει να καραφλιασαν σιγουρα με ολο αυτο το ελληνοιταλικο κονφουζιο.8) Ποιος ξερει ποσοι θα σκισανε τα πτυχια τους επι κουκλολογιας απο την απελπισια τους. :precry:
 
Sindy by Hasbro

Για αυτό αυτή η κούκλα με όσα έχει περάσει και δεν είναι λίγα,αξίζει την αγάπη και την προσοχή μας. Η πολυαγαπημένη mytinyworld της έδωσε τη θέση που της αξίζει! Με τις greek sindys τι να πω; Είχα πάρει μια που έγραφε Sindy πριν από δυο χρόνια από το παλαιοπωλείο στο κουτί και μέσα ήταν μια άσχετη κούκλα.Τότε μου είχε φανεί παράξενο. Θα τη βρω και θα σας τη δείξω. Θεώρησα τότε ότι ήταν κλώνος.Δυστυχώς δεν έχω το κουτί της γιατί από τα χρόνια ήταν πολύ ταλαιπωρημένο...
 
Rapunjel μου πολυ ενδιαφερον! :) Οταν εχεις χρονο και μας την δειξεις θα κανουμε πολυ χαρα, γιατι τελικα ειναι μεγαλη περιπτωση αυτη η Σιντυ! :D

:flower:
 
Sindy by Hasbro

Θα σας τη δείξω αν και από τον ήλιο στη βιτρίνα που ήταν χρόνια μαδάνε πολύ τα μαλλιά της,έχουν καεί, και θέλουν αντικατάσταση.Επίσης ανήκει στην πολυαγαπημένη mytinyworld γιατί εκεί είναι το σπίτι της Sindy by Hasbro.
 
Αλήθεια ραπουνζέλ μου? Θυμάσαι τι έγραφε το κουτί? Αυτή που λένε οι άγγλοι, ήταν με ένα σκυλάκι δαλματίας υποτίθεται και διάφορα αξεσουάρ, αλλά μέσα υπήρχε άλλη κούκλα και κανένα σκυλάκι! Μήπως είναι αυτή?8) Εγώ πάντως ότι sindy hasbro έχω πάρει, αυτή που έγραφε το κουτί ήταν και μέσα, με τη μόνη διαφορά ότι στο οπισθόφυλλο ήταν πάντα φωτογραφία της Τάνυα. Αλλά, όσον αφορά τα ρούχα και τα αξεσουάρ, ήταν πάντα τα σωστά!8) Η working girl, η αεροσυνοδός, οι φωτεινές πριγκίπισσες, η 1000 jobs, η magic star, η αγιοβασίλης, η trendy girl... Ηταν όλες σωστά βαλμένες, αλλά με φωτογραφία Τάνυα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy by Hasbro

Το κουτί πολυαγαπημένη ήταν ροζ και γαλάζιο και έγραφε Sindy στην αριστερή γωνία μπροστα ψηλά. Πίσω δε θυμάμαι τι είχε. Δεν ξέρω εαν βοήθησα!

Υ.Γ. Ο Γιάννης μου έφερε δύο μεταχειρισμένες Sindy. Η μία θέλει φτιάξιμο στα χείλη και η άλλη έχει κουρεμένο μαλλί,το ίσιωσα,μακρύ καρεδάκι έγινε. Να ρωτήσω εαν της βγάλω το κεφάλι για προσθετική υπάρχει κίνδυνος να σπάσει αυτό που κρατά το κεφάλι στο σώμα και να χαλάσει;

Στη φωτογραφία η Sindy με τα πρόχειρα βαμμένα χείλη για τη φωτογράφιση.Θα χρησιμοποιηθεί ακρυλικό με οδοντογλυφίδα...

Πολυαγαπημένη για να μην την αλλοιώσω σκούρο ροζ ήταν το αρχικό της χρώμα στα χείλη;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy by Hasbro

Σήμερα σας παρουσιάζω τη δεύτερη Sindy,της οποίας της είχαν κόψει τα μαλλιά.Όσο μπορούσα τα ίσιωσα.Φοβάμαι να της βγάλω το κεφάλι για να της βάλω άλλα μαλλιά γιατί μπορεί να σπάσει το πλαστικό που συνδέει σώμα με κεφάλι...
 
Ειναι και οι δυο πανεμορφες!!! :)

Μου αρεσουν και τα φρυδια τους, ιδιαιτερα στην δευτερη γιατι εχουν σπανια εκφραση!

Η δευτερη εχει τελεια μαλλια, κι ας ειναι κομμενα. Ειναι μια χαρα!

Rapunjel μου αν το βλεπεις το πλαστικο και ασπριζει λογω πιεσης, οντως μπορει και να σπασει. :eek: o_Oo_O

Υπαρχει ομως και εδω το κολπο! ;)

Βυθιζεις το κεφαλι της κουκλας σε πολυ ζεστο νερο, ετσι το βυνιλιο μαλακωνει και βγαινει πιο ευκολα. Το γραφουν σε πολλα tutorials.

Να σημειωσω οτι δεν το εχω προσπαθησει προσωπικα. Εχω ομως σπασει πλαστικο επειδη δεν ηξερα αυτο το κολπο... :(

ΥΓ. Ο Γιαννης εχει κουβαλησει ΤΗΝ κουκλα μιλαμε. Κουκλα διχως Γιαννη προκοπη δεν κανει. :) Ασε τις αγκαρειες στο ταχυδρομειο... :flower:
 
Πολύ όμορφες οι σίντυ σου ραπουνζέλ μου! :)

Δεν έχω δει καμία σίντυ να έχει κόκκινο κραγιόν :xm: και επίσης δεν έχω βγάλει ποτέ κεφάλι σίντυ όπως και μπάρμπι 8) και είναι κάτι που με φοβίζει ομολογουμένως! :(
 
Sindy by Hasbro

Πολυαγαπημένη mytinyworld της είχανε βάψει με στυλό κόκκινο τις γωνίες των χειλιών ,μου τρέχουνε οι βαμμένες με στυλό,και για αυτο τα έκανα κόκκινα.Στη δεύτερη φοβάμαι και εγώ να της βγάλω το κεφάλι και για αυτό της ίσιωσα τα κόμμένα μαλλιά που ήταν κομμένα εντελώς στραβά!

Λατρεμένη Αναστασία η δεύτερη πράγματι είναι πολύ ωραία αν και μου αρέσει και η πρώτη πολύ(στο ότι μου αρέσουν καταλυτικό ρόλο έχει παίξει η πολυαγαπημένη mytinyworld!) Θα το κάνω το κόλπο με το ζεστό νερό και το κεφάλι σε μια barbie να δω. Για το Γιάννη να ναι καλά,έχει κάνει πολλά,όπως και εσείς κορίτσια να είστε καλά που μου έχετε προσφέρει τόσα!
 
Καλή επιτυχία ραπουνζέλ! Χαίρομαι πάρα πολύ που αγάπησες αυτές τις κούκλες!

Θα ήθελα να εκμεταλλευτώ λίιιιγο το θρεντ και να σας δείξω μια vivid imaginations sindy, την οποία πήρα για να μπορέσω να ολοκληρώσω το τελικό μου σχέδιο με τις sindy: να έχω μία μπαλαρίνα από κάθε περίοδο!

Ιδού λοιπόν η μπαλαρίνα της vivid!

picture.php


picture.php
 
Το ελάχιστο που μπορώ να πω είναι : Πανέμορφη. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο. Το κορμάκι της είναι... της παιδικής μου εποχής... Τα φτιάχναν λαμέ ροζουλιά ρομαντικά τα κορμάκια στις κούκλες... Και κουβαλούν μια νοσταλγία τόσο γλυκιά όσο τα σοκολατάκια "ελιές" με το αμύγδαλο μέσα..
 
Και εγω συμφωνω με την Vassoftr μας!!! Αλλωστε οι μπαλαρινες ειναι πολυ αγαπημενες! Ειναι παρα πολυ ομορφη Mytinyworld μου! :)

Και δεν υπαρχει καμια υποχρεωση να ακολουθεις καποιο συγκεκριμενο κουκλοσχεδιο για να παρεις μια τοσο γλυκεια κουκλα! :D Ετσι ομορφη που ειναι οποιος και να την εβλεπε και να μην τις συλλεγει θα σταματουσε να την κοιταξει, τουλαχιστον! Μια μπαλαρινουλα ετσι σε μια γωνιτσα, τι πειραζει;

Διαβασα ενα αρθο τυχαια περι Vivid Imaginations στο wikipedia που μου επιβεβαιωσε οτι η εταιρια αυτη κυκλοφορει σε ολην την Ευρωπη αλλα οχι στην Ιταλια!

http://en.wikipedia.org/wiki/Vivid_Imaginations

Να γιατι δεν την εχω δει εδω. :)
 
Sindy by Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld είναι υπέροχη η κούκλα σου! Μοναδική,να τη χαίρεσαι! Υπέροχο και το φόρεμα!!!
 
Twist n' Twirl Sindy, 1991

Χαίρομαι που σας αρέσει κορίτσια! Σας ευχαριστώ! :)

Μία κούκλα που την έχουμε ξαναδεί από την Φραουλίτσα, εδώ εκτός του κουτιού της επιδίδεται σε γυμναστικές ασκήσεις! Η twist n' twirl από το 1991!

picture.php
 
Τι χρωματα και τι ομορφα αξεσουαρ που εχει!!! :D

Ειναι γλυκυτατη! :)

Mytinyworld μου τι σταντ εχεις χρησιμοποιησει; Hταν δικο της ή ειναι ξεχωριστο;
 
Ναι είναι πολύ όμορφη η συγκεκριμένη! Είναι η νούμερο 2 στην καρδιά μου από τις sindy hasbro! To stand αυτό Αναστασία μου είναι το δικό της. Είναι ακριβώς το ίδιο που είχε και η romance n' roses (αυτή με το φουσκωτό μεταξωτό λουλουδάτο φόρεμα που πήρε και η vassoftr μας πρόσφατα) οπότε υποθέτω ότι είναι μια βάση που έδιναν με κάποιες κούκλες της χρονιάς/εποχής εκείνης!
 
Sindy by Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld πολύ όμορφη η κούκλα και η φόρμα της υπέροχη. Καλά κάνεις και την αγαπάς πολύ!Το αξίζει!
 
Αυτή είναι η Beach Party Mel από το 2001. Είναι η φιλενάδα της sindy και είναι μια vivid!

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα