[Hasbro] Sindy

το λοιπον. πρωτα θα σας δειξω την αγνωστη sindy μου με το περιεργο χερακι κ τον διακοπτη στο πλαι του σωματος της που δεν κινειται.επισης μια κοντινη φωτο μηπως καποιος την αναγνωρισει...IMG_7598.jpg

κ αυτη ειναι μια sindy που εχω απο μικρη. πρεπει να την ψαξω κ αυτη (ισως με βοηθησει το λιλα μακιγιαζ κ τα λιλα ματια της) αλλα φοραει το φορεμα της Sweet Secrets Sindy του 1992. το κολιε δε θυμαμαι ποιας sindy ειναι κ η καρδουλα μπιζουτιερα με κλειδακι παλι δε θυμαμαι ποιας ειναι. πρεπει να τα ψαξω ολα αυτα...μπαχαλο ε? ειμαι πολυ κουρασμενη για να ψαξω τωρα αλλα ηθελα πολυ να μοιραστω μαζι σας τις φωτο!!!παντως ειναι οτι μου εχει μεινει...

IMG_7602.jpg

IMG_7594.jpg

IMG_7595.jpg

IMG_7601.jpg
 
Ουυυυυυυπςςςςς!!!! Έχεις απόλυτο δίκιο Lne μου!! Αυτό το αριστερά δεξιά δεν το χω μου φαίνεται... Και όχι ΔΕΝ οδηγω και δεν έχω δίπλωμα το τονίζω!!! Οπότε κυκλοφορείτε άνετα στους δρόμους... :D :p :D

Πανέμορφες όλες οι κουκλίτσες σου και απίστευτη κατάσταση!! Δυστυχώς δεν μπορώ να καταλάβω πια είναι!! Θα κάνεις λίγη υπομονή να επιστρέψει η mytiny που είναι ειδική σε κάτι τέτοια!!

Παρακάτω σας περνάω μερικά πανέμορφα ρούχα που είχε την απίστευτη καλοσύνη να μου τα στείλει ο φίλος bibi-bo!!! Ξεκινήσαμε για ένα ρουχαλάκι και ιδού τι κατέφθασε:

1989 Finishing Touches

DSC02539.jpg


1990 Party Letters

1990SindyPartyLettersFashions.jpg


1991 Pop Star

DSC02535.jpg


1991 CITY - CHIC

DSC02530.jpg


Τον ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου και του εύχομαι να αποκτήσει ότι επιθυμεί!!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

Η πλάκα ήταν στο ταχυδρομείο που με ρώτησαν τι περιμένω και είπα ένα μέτριο φάκελο.... και εμφανίστηκε ολόκληρη πακετάρα!!! Χίλια ευχαριστώ και πάλι για όλα!!!
 
Σουβλέ μεγεια σου τα νεα σου αποκτήματα..!, Ο φίλος bibi-bo, πίστεψέ με, έχει βοηθήσει κόσμο και κοσμάκη..!! Ξέρω προσωπικά έναν κα-η-μμένο τύπο( :p ) που έψαχνε τα ΚΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΟΡΚΗΤΕΣ καθως και το ΣΤΡΟΥΜΦΟΤΗΛΕΦΩΝΟ , και του του τα βρηκε και μάλιστα του τα κανε δωράκια..!!! Άλλοι θα έσφαζαν για να με ξεφραγκιάσουν, κοινώς να βγάλουν από την μυγα ξίγκι που λέμε..!! Αυτο λέει πολλά..!! ΄ ;)

Τωρα το θεμα με τα ρουχαλάκια ειναι το εξής..!!!! Θα μεινουν στις καρτέλες τους...ή θα φορεθούν??? :xm: Για μενα θα ηταν μεγάλο διλημμα...!!! Διοτι ως γνωστόν..έχω αγάπη περισσότερο στο κουτι παρά στο περιεχόμενο του...!! Βεβαια για σας τα κοριτσα, ξερω ότι δεν ισχυει αυτο διοτι θελετε τις κουκλες και τα ρουχα τους, ελευθερα...!! Freedom...!!! :D

Θα κάνεις λίγη υπομονή να επιστρέψει η mytiny που είναι ειδική σε κάτι τέτοια!!
Ax..η κουκλομάνα, περνάει στιγμές ευτυχίας, οπότε και η απουσία της είναι μεν εμφανής...αλλά ειναι για καλό..!! :)

Διότι η Bibi-Bo βρίσκει χρόνο, αλλά η Betty-Bo...πιο δύσκολα..!! ;) :D :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θα κανω οσο υπομονη χρειαζεται να γυρισει η mytiny!!

soufle τα ρουχαλακια ειναι ενα κ ενα υπεροχα!! μπραβο στο bibi bo για τη χειρονομια του υπεροχο!! προσωπικα δεν μπαινω καν στο διλημμα οτι πεσει με συσκευασια στο χερι μου, το ανοιγω αμεσως!θελω να το πιασω κ να το χαρω!
 
κατα 99% υπαρχουν στο θεμα φωτο κ αναφορα της συγκεκριμενης πανεμορφης κουκλας της sindy dream ballet, αλλα πριν λιγες μερες την απεκτησα. φοραει 1 ρουχο το οποιο μπορει να μετατραπει σε 3(φαινεται στη 2η φωτο στο πισω μερος του κουτιου), εχει γκετες, πουεντ κ γοβακια!

την εβγαλα απ το κουτι κ τη στολισα μαζι με τις αλλες απλα οι φωτο βγηκαν πριν.

DSC00150.jpg

DSC00149.jpg
 
Ωραία κούκλα Lne.Γνωρίζεις την χρονιά που κυκλοφόρησε?
 
Lne, με γεια η καινούρια σου sindy! #)

Είναι πολύ όμορφη, απ' αυτές που είχα επιθυμήσει πολύ ως παιδί!

Να τη χαίρεσαι!

Αν μπορέσεις ανέβασε καμιά φωτογραφία με τις παραλλαγές του ρούχου να τη χαρούμε κι εμείς λίγο! :p
 
σας ευχαριστω πολυ!! ναι κυκλοφορησε το 1991, ετσι γραφει πανω το κουτι. θα φροντισω συντομα να ανεβασω φωτο με ολα τα ρουχα!!!
 
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!!! Όλα τα εύσημα βέβαια πάνε στον φίλο bibi-bo που είναι παιδί μάλαμα όπως έχει αποδεχτεί -με ντοκουμέντα παρακαλώ!!- ουκ ολίγες φορές εδώ μέσα!!! makisimako μου για ποιο δίλημμα μιλάς? Έχουν ήδη ''ξεκουτιαστεί'' ( :p :D ) και φορεθεί από τις τυχερές Sindy!

Lne μου με γεια σου η πραγματικά ονειρεμένη dream ballet Sindy!! Είναι μία από τις ωραιότερες που έχουν κυκλοφορήσει :flower: , να τη χαίρεσαι!!

Τέλος σας περνάω μία κατά τύχη ανακάλυψη. Εκεί που ξεφύλλιζα ένα παλιο βιβλίο συνταγών για παιδικά πάρτυ (εκδόθηκε το 1992) κοιτάξτε τι ανακάλυψα ως ντεκόρ:

DSC02588.jpg


Το φουστανάκι βέβαια στην δεξιά είναι bibi bo ή με γελούν τα μάτια μου??οέο??
 
soufle ευχαριστω πολυ!οριστε οι φωτο!!χαρειτε μαζι μου!ετσι μου ρχεται αυριο που ξεκιναω τα μαθηματα μπαλετου για φετος, να την παρω μαζι μου...ποσο θα με κοροιδεψουν????

επισης να πω οτι ειναι αφιερωμενη στην caprice που τοσο με καταλαβαινει!!!

οπως περιπου λεει το κουτι γιατι δεν το εχω μπροστα μου, αυτα ειναι τα ρουχα της προπονησης, γκετες κ πουεντ IMG_7630.jpg

IMG_7622.jpg

IMG_7624.jpg

IMG_7626.jpg

IMG_7627.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Lne, είναι τέλεια η sindy μπαλαρίνα!!!!

Νομίζω πως αν την είχα θα την έβγαζα από το κουτί, για να παίξω!!! #)

Πολύ χάρηκα που την ξαναβλέπω, έστω κι από φωτογραφίες κι αυτή τη φορά, όπως και τόσα χρόνια πριν!

Πάντως πρέπει να σου "ταιριάζει γάντι" η συγκεκριμένη κουκλίτσα!!ε? ;)

Να τη χαίρεσαι!!
 
Lne να τη χαίρεσαι και πάλι!!! Είναι πραγματικά πανέμορφη!!!! Και ευχαριστούμε τόσο πολύ για τις πανέμορφες και τόσο αναλυτικές φωτό!!!! :thanx2:
 
σας ευχαριστω πολυ!!!
 
σας ευχαριστω πολυ!!!
 
Παιδάκια και πάλι γεια σας!! :D Χαιρετώ ξανά την ρετροπαρέα! Πολύ μου λείψατε! #)

Ξεκλέβω δέκα λεπτάκια από τις δυο απαιτητικές δεσποινίδες της ζωής μου, για να μιλήσουμε λίγο για μια άλλη μεγάλη αγάπη που χωρίς αυτή δεν μπορώ να κάνω: τη Sindy! #)

Soufle μου και Lne μου, με γεια τα καινούρια σας αποκτήματα! :) Είναι όλα υπέροχα!

Lne, δεν κατάφερα να βρω ποια είναι η... αποκεφαλισμένη :eek: κούκλα σου, πάντως πρέπει να είναι μετά το 1993, καθώς διακρίνω τα αλλαγμένα χαρακτηριστικά στο πρόσωπό της (αυτό που λέγαμε για τα πιο παχιά χείλη, τη μη ανασηκωμένη μύτη και το πιο τετράγωνο σαγόνι). Εχω κι εγώ μερικές ανώνυμες που έχουν χάσει την ταυτότητά τους, αλλά τις ντύνω με ρούχα των κολλεξιόν της sindy και τις αφήνω να παραμένουν ένα μυστήριο! :D Τωρα, όσον αφορά το κόσμημα που φοράει η μια κουκλίτσα σου στο λαιμό της είναι της barbie

attachment.php


το δε κουτάκι/καρδούλα είναι της sweet secrets και εκεί μέσα φυλάς τα κοσμήματά της που είναι ταυτόχρονα και κοσμήματα για το κοριτσάκι/ιδιοκτήτρια :cool: .

Το φόρεμα που φοράει η sindy, soufle μου στο βιβλίο μαγειρικής (καλά, που το πέτυχες αυτό!! :D ) είναι προφανώς το φόρεμα της barbie που έγινε έμπνευση για να φτιάξει το ίδιο και η el greco για την δική μας bibi-bo! Εδώ μάλιστα, έχει λεπτομερή ανάλυση!

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?17386-Bibi-bo-amp-Barbie-%C9%E4%DD%E5%F2-amp-%F3%F7%DD%E4%E9%E1-%F4%E7%F2-Mattel-%F0%EF%F5-%DD%E3%E9%ED%E1%ED-%DD%EC%F0%ED%E5%F5%F3%E7-%E3%E9%E1-%F4%E7%ED-%C5l-Greco&p=279331&viewfull=1#post279331

Και εδώ είναι και η δική μου dream ballet, η οποία δυστυχώς μετά από τόσα χρόνια στο κουτί, είχε.... ξεπουπουλιαστεί! :cry:

attachment.php


Αναστασία μου, απίστευτα τα... βραστά κεφαλάκια, ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία και τη συνταγή, εεε, τις οδηγίες ήθελα να πω!! :D

Makisime μου, η bibi-bo και περισσότερο χρόνο είχε από την ταλαίπωρη αδερφή της, και ολόκληρη γκαρνταρόμπα και γεμάτες ντουλάπες! Η καημένη betty-bo δεν φτάνει που είχε δυο παιδιά να φροντίζει (τρία με τον τομ τομ :p ) βολόδερνε και μόνο με ένα φουστανάκι... Ατιμη ζωή! :precry:

Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα! :xm:

Προς το παρόν :wave:
 
mytinyworld μου καλως ηρθες παλι!!σ ευχαριστω πολυ για ολα.κ γω (οχι με σιγουρια) νομιζα οτι το κολιεδακι ηταν sindy...η sindy σου αν κ με λιγοτερα φτερα ειναι υ πε ρο χη!κ γω με τις πουεντ την εχω αφησει για να δανειστει τα γοβακια μια ξυπολητη sindy....

θα σας δειξω το νεο μου αποκτημα!αν δεν κανω λαθος, το εχω δει μεσα στο θρεντ φορεμενο σε κουκλιτσα. θα πρεπει να καθησω να φτιαξω ρουχαλακια ιππασιας μιας κ η συσκευασια εχει μονο τα αξεσουαρ...sindy extras collection του 1988!!

sindy extras collection 2.jpg

sindy extras collection 1.jpg
 
Πω πω! Μα να προλαβαινει η κουκλομανα Mytinyworld να γραφει στο φορουμ κι εγω η αχρηστη να μην προλαβαινω? :D

Τι ομορφες Sindy!!! Και τι ξετρυπωσε η souffle μας! Το φουστανακι αυτο που φοραει η σιντυ στην φωτο της Σουφλε αν θυμαμαι καλα το ειχε βγαλει και η ματελ αλλα και ελ γκρεκο (η μπιμπιμπο ειχε δηλαδη αντιγραψει την μπαρμπι). Πρεπει να το ξαναψαξω το θεμα γιατι με τα αξεσουαρ ειμαι ξυλο απελεκητο. :D
 
Αναστασια είπε:
Πω πω! Μα να προλαβαινει η κουκλομανα Mytinyworld να γραφει στο φορουμ κι εγω η αχρηστη να μην προλαβαινω? :D
Ασε Αναστασία μου και έγινε η νύχτα μέρα! Γράφω στο φόρουμ νυχθημερόν! :D
 
Καλή μου mytiny καλώς όρισες!!!!!!!! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:Τι πανέμορφη που είναι αυτή η Sindy!! Με ή χωρίς...πούπουλα είναι υπέροχη!!!!! Τι καλά που σε έχουμε και πάλι κοντά μας!!!! Μας έλειψες τόοοοοοοοοοοοοοοοσοοοοοοοοοοο πολύ!! Κ να λέμε και του στραβού το δίκιο κουκλοδιατριβές χωρίς τη mytiny δε λέει πως να το κάνουμε!!! Αλλά τώρα είσαι πάλι κοντά μας!!! Γιούπι!! :D :flower:

Lne μου με γεια σου!! Αυτή η σειρά είχε νομίζω από τα ωραιότερα αξεσουάρ που κυκλοφόρησαν για τη Sindy!!

Λοιπόοοοον, το post αυτό είναι αφιερωμένο εξαιρετικά στον αγαπημένο μας makisimo ο οποίος μόλις ανακάλυψε το κρυφό μου πάθος για τις Sindy Hasbro έσπευσε να μου στείλει δύο από τις ωραιότερες κούκλες (για την ακρίβεια μία κούκλα και έναν κούκλο)!!!! Και οι δύο ήταν όνειρο παιδικό μου και να που τους απέκτησα στα γεράματα :p :D... Όπως και να χει a dream comes true και εγώ πλέω σε πελάγη ευτυχίας και τον ευχαριστώ χίλιες και κάτι φορές που είναι, αυτός που είναι!!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: Σας περνάω εδώ την πανέμορφη Hasbro 1990 Sindy & Her Fun Bike

attachment.php


:dribble:Eνθουσιάστηκα κατιτίς παραπάνω δεν ξέρω αν φαίνεται.... και εδώ μια πιο κοντινή στην πανέμορφη κουκλίτσα!!!!

DSC02612.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
soufle με γεια τη νεα Sindy με το ποδηλατο!! πρωτη φορα τη βλεπω μεσα σε κουτι,για να πω την αληθεια μονο στη διαφημιση την ειδα..αφου σου αρεσει πολυ αυτη η κουκλα,στο θρεντ http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?19954-%F4%E7%EB%E5%EF%F0%F4%E9%EA%E5%F2-%E4%E9%E1%F6%E7%EC%E9%F3%E5%E9%F2-%EC%E5-%F1%E5%F4%F1%EF-%F0%E1%E9%F7%ED%E9%E4%E9%E1 θα βρεις καποιες τηλεοπτικες διαφημισεις με τη Sindy και υπαρχει και η συγκεκριμενη με το ποδηλατο!
 
Πίσω
Μπλουζα