[Hasbro] Sindy

Πολύ όμορφες οι Sindy σου mytinyworld. Πιό υπέροχα ακόμα είναι τα φορέματα τους. Καλη χρονία με υγεία και χαρά σε όλους! :hurrah:
 
Μytinyworld μου ηρθε με ενα βρακι η σιντοτανυα απο την Ιταλια και την πηρες εσυ και την εκανες φιγουρινο!!!!!!!! :D :D:D:D:D

Τρομαξα να την γνωρισω!!!!! :) :) :) Πολυ γκλαμουρ!!!!

Τελικα το ρουχο στην γυναικα ειναι πολυ βασικο.... :D
 
Πωλείται ΟΣΟ ΟΣΟ!

Bibi bo, σ'ευχαριστώ που σου αρέσουν οι κούκλες μου!

Αναστασία μου, είχε τον ιταλικό αέρα, τι να λέμε τώρα για το ρούχο!

Σήμερα θα σας δείξω μια σίντυ τρίτης γενιάς που τη βρήκα σε μαγαζί να πωλείται ΕΝΑ ΕΥΡΩ! Τόσο βάρος ήταν για το μαγαζί, η μοναδική και τελευταία του, και είχε βγει στο καλάθι προσφορών.... Είναι η magic stars, έχει κάτι γαλάζια αστέρια στα μαλιά που λέει όταν τα λούζεις εξαφανίζονται και μετά ξαναεμφανίζονται8). Δεν την έλουσα να δω...

Στην πρώτη φωτο φοράρει ρούχα barbie fashion fever και στη δεύτερη sindy hasbro the groovy collection!

picture.php


picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld, εγώ μπορεί να μην τις αγαπάω αυτές τις Sindy, λόγω μεγάλης αγάπης στη Sindy Pedigree αλλά δεν μπορώ να μη παραδεχτώ ότι η αγάπη σου και η φροντίδα σου τις κάνει μαγικές! ΣΥΓΧΑΡΤΗΡΙΑ είσαι αξιέπαινη και μοναδική! Χίλια μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η μοναδική Sindy Hasbro που έχω του 1988 φωτογραφισμένη για την πολυαγαπημένη μου mytinyworld!!!
picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
id_pearlyprincess_box.jpg


Αυτή είναι ραπουνζέλ μου η σίντυ σου και είναι πραγματικά πανέμορφη κούκλα!!!

Σ'ευχαριστώ για τα πολύ όμορφα λόγια σου και για την φωτογραφία της υπέροχης κούκλας σου!
 
Sindy Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld σε ευχαριστώ για την όμορφη φωτογραφία! Πόσα μου θύμισε! Όταν μου φέρανε αυτή την κούκλα δεν την ήθελα με τίποτα! Έμεινε για μήνες στο κουτί και δεν παίχτηκε ποτέ! Μια εποχή την είχα δώσει σε ένα παιδάκι και την έπαιζε αλλά μεγαλώντας μου την επέστρεψε! Τελικά αυτή η κούκλα έμεινε από τις πιο καλοδιατηρημένες και επέστρεψε στα χέρια μου. Τώρα την αγαπάω γιατι μου θυμίζει την αγάπη που έχει η πολυαγαπημένη μας mytinyworld για αυτές τις κούκλες!
 
Τρελλαινομαι να ακουω τετοιες τιμες!!! 1 ευρω!!!! Καινουρια κουκλα! Μιλαμε οτι το αφεντικο τρελλαθηκε!!! Με γεια MytinyWorld!!!! :) :)

Και η Pearly Princess της Rapunjel εχει μια ομορφια πολυ βινταζ!!! Καλα αυτο το παιδακι που επαιξε με την κουκλα πρεπει να ειναι πολυ καλο!!! Ουτε τριχα δεν της πειραξε!!! Μου αρεσουν πολυ τα αξεσουαρ της!!!
 
Sindy Hasbro

Λατρεμένη μου Αναστασία και καλό παιδί ήταν αλλά δε νομίζω ότι του άρεσε και πολύ. Πάντως όλες αυτές οι κούκλες έχουν μια μοναδικότητα. Για αυτό και ξεχωρίζουν!
 
Sindy working girl

id_workinggirl_box.jpg


Μιας και δεν έχω προς το παρόν κάτι άλλο να πω για την ιστορία της αγαπημένης μου κούκλας, σκέφτηκα να σας παρουσιάζω τις σίντυ μου μία μία, όπως ήταν στο κουτί όταν αγοράστηκαν και ντυμένες και με άλλα ρούχα! Η πρώτη που θα σας παρουσιάσω σήμερα λέγεται working girl και σαν εργαζόμενο κορίτσι των 90'ς έχει φυσικά κινητό τηλέφωνο!

Μετά τη δουλειά, πηγαίνει για ποτό στην πόλη, φορώντας ρούχο από τη σειρά sindy hasbro city chic! Εχω αλλάξει τη ζώνη και τα παπούτσια που κανονικά ήταν κίτρινα, γιατί δεν μου πολυάρεσαν και προτίμησα ασημί ζώνη και γαλάζια παπούτσια!

picture.php


Υ.Γ. Αγαπημένη μου ραπουνζέλ, χαίρομαι πάρα πολύ που άρχισες να συμπαθείς τις σίντυ χάσμπρο!
 
Sindy Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld δεν αντιπαθώ την κούκλα αλλά την εταιρεία που κατέστρεψε τη Sindy και εξαφάνισε τη bibi-bo!

Η κούκλα σου με τα ροζ είναι όνειρο! Βάλε μας την και με την κίτρινη ζώνη και τα κίτρινα παπούτσια. Πιστεύω θα της δίνουν άλλο αέρα πιο μοντέρνο!

Χάρη σε σένα που έχεις μια παραμυθένια ψυχή άρχισα να αγαπώ και τη Sindy Hasbro...
 
Καλή μου φίλη rapunjel σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λογια, υπερβάλεις βέβαια λίγο #) !

Η εταιρία που κατέστρεψε τη sindy πιστεύω ότι είναι η pedigree και αν διαβάσεις και τα σχόλια των άγγλων συλλεκτών, όλοι αυτή την εταιρία κατηγορούν. Οπως επίσης πιστεύω ότι η el greco είναι αυτή που ευθύνεται για τον αφανισμό της bibi bo....

Εψαξα λοιπόν και βρήκα την ορίτζιναλ ζώνη και παπούτσια του συνόλου city chic που σας έδειξα χθες και ξανάβαλα την κούκλα φωτογραφία επειδή μου το ζήτησες αγαπημένη μου φίλη. Επειδή το σύνολο αυτό είναι από το 1991 και απευθύνεται στις κούκλες δεύτερης γενιάς hasbro, η δε κούκλα που το φοράει είναι τρίτης γενιάς (1995-1996), με το αλλαγμένο σώμα (μικρές πατούσες, χέρια πόδια που δεν ανοίγουν), τα παπούτσια της πλέουν!! Είναι σαν να φοράς νούμερο 36 και να σου έχουν δώσει παπούτσια 42!

picture.php
 
Πολύ μ' αρέσουν οι Sindy Vivid Imaginations τελικά! Μπράβο Mytinyworld μου που μας τις δείχνεις! Έχουμε κι εμείς εδώ μία, της αδερφής μου απ' όταν ήταν μικρότερη. Δεν τη θυμόμουν καθόλου κι όταν την είδα προσπαθούσα να καταλάβω τι σόι κούκλα είναι τούτη, μεχρι που μας είπες για τις Vivid Imaginations και κατάλαβα!

Θα ήθελα να ρωτήσω... Κάποια σελίδα για τις κούκλες αυτές υπάρχει;
 
Χμ, φραουλίτσα μου, αυτές είναι hasbro! Vivid imaginations έχω μόνο μία και είναι αυτή

picture.php


H working girl είναι hasbro giochi preziosi!

Δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου σελίδα που να ασχολείται με τις vivid imaginations. Για τις hasbro επισκέπτομαι συχνά δυο τρεις σελίδες που θεωρώ πολύ αξιόπιστες.

Α, να έχετε υπόψη σας ότι οι vivid imagination έχουν χέρια που ανοίγουν (όχι πόδια όμως) και μεγάλες πατούσες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωχ, τις μπερδεύω ακόμη! Συγγνώμη, την πέρασα για Vivid Imagnations! :p Ευχαριστώ πάντως! :)
 
Sindy hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld πάρα πολύ όμορφη με την κίτρινη ζώνη και τα κίτρινα παπούτσια.Πήρε ζωή το σύνολο! Σε ευχαριστώ που την έβαλες ξανά για μένα! :D
 
Εχεις δίκιο rapunjel μου! Παραδέχομαι ότι είμαι πιο... συντηρητική στο ντύσιμο τους #)

Φραουλίτσα, το σάιτ που έχεις αναφέρει στην πρώτη σελίδα, έχει μερικές sindy vivid imaginations αν σ'ενδιαφέρει.
 
CrushTest: Sindy Vivid Immaginations/Hasbro

Αχ παιδια, η κακουργα οι κοινωνια που αλλους τους ανεβαζει και αλλους τους κατεβαζει, φταιει για το ρημαδιο της Σιντυ, και της ΒΙΒΙΒΟ στην δεκαετια 80/90. Δεν ειδατε η Bratz τι επαθε; :cry:

Ααααα ας οψεται η μοιρα που τις εριξε στα ξενα χερια!!!

Και τωρα που λεγαμε για χερια, τα χερακια της Sindy Vivid Immaginations μου φαινονται πολυ πιο ομορφα απο αυτα της Hasbro?

Οταν εχεις χρονο MytinyWorld μου, μπορεις να μας κανεις

:) ενα κοντινο στα χερια, ποδαρακια

και σε παρακαλω αν εχεις την καλοσυνη και

:) ενα κοντινο στην φιρμα Vivid Immaginations επανω στο σωμα/κεφαλι της κουκλας?

Δεν την εχω δει ποτε!

Ευχαριστω εκ των προτερων! :flower:
 
Sindy Hasbro

Λατρεμένη μου Αναστασία δε συμφωνώ ότι έχει ωραιότερα χέρια και πόδια γιατί και η δικιά μου Sindy έχει τέτοια πόδια και είναι ξυπόλητη. Δεν βρίσκω παπούτσι να της κάνει!
 
Υπόσχομαι Αναστασία μου ότι μόλις βρω λίγο χρόνο θα το κάνω το κρας τεστ! Τα χέρια της vivid imaginations πιστεύω ότι είναι καλύτερα, πρώτον γιατί ανοίγουν και δεύτερον.... για πρώτη φορά σε μπράτσα κούκλας βλέπω ποντίκια!
 
Sindy Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld τόσα που τράβηξε κι αυτή η κούκλα, στο τέλος έκανε ποντίκια! Οι δυσκολίες την δυνάμωσαν!
 
Πίσω
Μπλουζα