[Hasbro] Sindy

Καλή τύχη rapunjel μου στα παλαιοπωλεία! Αχ, Αναστασία μου, τι λέει το ωροσκόπιο για τις κουκλομάνες?

Α, Αναστασία μου, όταν έκανα τη βαρυσήμαντη δήλωση δεν θα αγοράσω άλλες κούκλες, είχα αναφέρει και μερικές εξαιρέσεις! Ηδη κατάφερα και πήρα (με πολλή πολλή πολλή και απίστευτη τύχη) τη μια, την sindy μπαλαρίνα από το 2004 της pedigree και μου μένουν άλλες τρεις: η barbie superstar, η barbie twist n' turn και μια sindy hasbro 1987! Επομένως δεν μετράνε αυτές, είχα επιφυλαχθεί :) . Στο μεταξύ υπήρξα κακό κορίτσι (το παραδέχομαι) και αγόρασα και μια από το 1989, όπως επίσης και έλαβα και μερικές δώρο πριν λίγες μέρες στη γιορτή μου (γιατί πλέον όλοι οι φίλοι και συγγενείς μου κάνουν δώρο κούκλες!). Για εκείνες λοιπόν δεν ευθύνομαι!! :p

Επίσης, δεν έμαθες καλά το μάθημά σου και θα το γράψεις 10 φορές τιμωρία :p ότι οι sindy hasbro 1ης γενιάς σαν της φίλης μας bibibo28 και της rapunjel μας (που βρίσκεται στο θρεντ pedigree κατά λάθος και θα σε παρακαλούσα καλή μου φίλη rapunjel να την βάλεις κι εδώ μια φωτογραφία :) ) έχουν το ίδιο σώμα με τις παλιές pedigree! Γι'αυτό σου φαίνεται Αναστασία μου διαφορετικό το σώμα από της holiday!

Τώρα, η βαλίτσα της holiday είχε μέσα τα πιο απαραίτητα: οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα, χτένα, παντόφλες, πετσέτα (αν τα θυμάμαι καλά) και ένα t-shirt. Ετοιμο το κορίτσι για διακοπές!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωχ!!!! Αμα δεν υπολογισουμε τις κουκλες-δωρο τοτε ανετα σε 2/3 χρονια ΜytinyWorld μου μας βλεπω με 300 κουκλες... :D Αλλα οπως πολυ σωστα λες δεν ευθυνομαστε για τις κουκλοαμαρτιες των αλλων!!! Στο δωρο τι να πεις; Οχι παρτο πισω; Ντροπης πραγματα...8)

Παραδεχομαι οτι αυτην την παραγραφο με το σωμα χασμπρο/πεντιγκρι δεν το θυμομουνα βρε κοριτσια!!! :cry: Ειναι και δυσκολο αυτο το κεφαλαιο!!! Ητανε στα ΣΟΣ και πηρα και χαμηλο βαθμο!!!

Μην με ρωτατε για σιντοτανυες και για χασμπροπεντιγκρι!!! :D Μονο Barbie Mattel παρακαλω! ;)
 
Sindy Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld ευτυχώς που τότε που την πήρα 10 ευρώ δεν ήξερα ότι ήταν hasbro γιατί δεν θα την έπαιρνα! Βλέπεις δεν είχα δει το δικό σου θησαυρό και να εκτιμήσω αυτή την κούκλα! Ελπίζω και εγώ μια μέρα να πάρω τη barbie superstar! Την ήθελα από μικρή αλλά με την bibi-bo το παραμέλησα!

Λατρεμένη μου μην κλαις! Η πολυαγαπημένη μου mytinyworld είναι ειδική στη Sindy, εσύ στη barbie και εγώ, όσο μπορώ στη bibi-bo! Όποτε καλύπτουμε ένα μεγάλο κεφάλαιο στις κούκλες νομίζω!

Sindy Hasbro για την πολυαγαπημένη μου mytinyworld...

picture.php
 
καλησπερα σας λοιπον η κουκλιτσα αυτη ...ειναι αλλο ενα αποκτημα απο την ηλεκτρονικη αγορα .....ιμπει την αγορασα μολις 8 ευρω.....και πολυ χαιρομαι γιατι βρισκεται σε παρα πολυ καλη κατασταση...λυγιζουν ολα της τα μελη οπως και η σιντι πεντιγκρι....αμφιβολλου προελευσεως ρουχο...αλλα στιλατο....υπεροχα μαλλια και μακιγιαζ...ειναι πραγματικα πολυ ομορφη....η παιδικη μου επισης δν ξερω τι ειναι το μονο που θυμαμαι ειναι οτι την αγορασα απο τα τζαμπο κατι χριστουγεννα και ηταν αυτες που φορουσαν κατι κορμακια σαν εσωρουχα....θα σας την δειξω ομορφη και αυτη φυσικα οπως ολες οι κουκλιτσες μας....
 
Ευτυχώς που δεν ήξερες τι έπαιρνες αγαπημένη μου ραπουνζέλ, γιατί εμείς σήμερα δεν θα είχαμε τη χαρά να βλέπουμε αυτό το απίθανο μουτράκι!

Καλή μου bibibo28, έπιασες το τζόκερ με την κούκλα αυτή για 8 ευρώ! Το ρούχο, μοιάζει με της φωτογραφίας, λες να μην είναι αυθεντικό?

Αν την άλλη με το εσώρουχο που λες την πήρες το 1989-90 (υπήρχαν τζαμπο τότε?) είναι μάλλον η dreamtime αυτή που αμάρτησα και αγόρασα τώρα τις γιορτές! Την είχα φωτογραφήσει να τη δείξω, αλλά καταστράφηκε η κάρτα μνήμης και πάει.. :cry: Οταν βρω λίγο χρόνο θα την ξαναβάλω να μου πεις αν είναι αυτή ;)
 
οντως καπου εκει την πηρα τεταρτη δημοτικου ημουν αρα το 1990,λες να ειναι αυτη;;;θα την βγαλω φωτογραφια και θα σου την δειξω παντως ειναι πολυ ομορφη με καλλιγραμμο κορμι υπεροχους κοιλιακους και τις ταιριαζουν ολα τα ρουχα και της βιβιβο και της βαρβαρας χαχαχα......λοιπον την βρηκα πως λεγεται sweet dreams επισης ειδα οτι στην κουκλα που πηρα προσφατα την match n' set τα ρουχα ειναι αυθεντικα.....εδω ειναι το λινκ που την βρηκα....http://www.club-sindy.com/index_hasbro.htm
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy hasbro

Χάρη σε σένα πολυαγαπημένη μου mytinyworld μπήκε η φωτογραφία της και στο σωστό θρεντ.

Καλή μου bibibo 28 περιμένουμε φωτογραφίες από την όμορφη κουκλίτσα σου...
 
Naomi Cambell, 1995

Η κούκλα αυτή βρίσκεται στα χέρια μου χάρη στην Αναστασία μας που με έπεισε να την πάρω (καλά, τραβάτε με κι ας κλαίω, τέλος πάντων! :D )

Η Ναόμι από το 1995. Πληροφορίες για την κούκλα μας έχει δώσει η Αναστασία στη σελίδα 3 παραπάνω ;) .

picture.php


picture.php
 
Μα εντελως οπως το ειπες MytinyWorld μου!!!! Εκλαιγες εσυ, σε τραβαγα εγω :D :D:D:D

Ομως αξιζε ετσι; Αυτη η κουκλα ειναι καθαρα συλλεκτικη Hasbro, δεν το συζηταω, ειναι μαυρη, βασιζεται σε πραγματικο προσωπο, εχει πολυ ωραια ρουχα, και γραφει και αποκατω στο σταντ Ναομι Καμπελ. Δηλαδη αν δεν την επαιρνες εσυ θα ηταν ντροπης πραγμα.

Το καλουπι της εχει αληθινα αφροαμερικανικα χαρακτηριστικα, δεν ειναι μια απλη Σιντυ Hasbro βαμμενη μαυρο.

Εχει τα ζυγωματικα εντονα, πιο μεγαλο στομα, λιγο πιο πατημενη μυτουλα. Ειναι αφρο!!!

Με γεια σου!!!! :D
 
Sindy by Hasbro

Πολύ καλή αγορά και πολύ ιδιαίτερη κούκλα με στυλ και χαρακτήρα! Χίλια μπράβο στην πολυαγαπημένη που την πήρε και στην λατρεμένη που συνέβαλε!!! Οι μαύρες κούκλες είναι πολύ ιδιαίτερες...
 
Sindy party lights, 1991

Αυτή την κούκλα την είχα βγάλει φωτογραφία όπως ήταν στο κουτί της πριν την ανοίξω, αλλά δυστυχώς η φωτογραφία χάθηκε μαζί με τις άλλες στην καταραμένη, εχμ, κατεστραμένη ήθελα να πω, κάρτα μνήμης...

Η συγκεκριμένη κούκλα έχει την εξής ιδιαιτερότητα: πίσω στην πλάτη της παίρνει μπαταρία για να φωτίζουν τα μαλλιά της που έχουν μερικές οπτικές ίνες (έτσι νομίζω λέγονται, σαν πετονιές που φωτίζουν στις άκρες). ΔΕΝ το δοκίμασα, ήθελε κατσαβίδι και βαρέθηκα...

picture.php


picture.php


Με το όνομα party lights collection, βγήκε και μια συλλογή με τέσσερα φορέματα στο ίδιο "γιορτινό" φαντασμαγορικό ύφος! Είναι μία από τις γνωστές τετράδες ρούχων που έβγαλε το 1991 η hasbro για την sindy. Εχουμε ήδη δει παραπάνω την groovy collection, ένα ρούχο της funtime collection (το ναυτικό συνολάκι) και ένα ρούχο από τη city chic collection (το μπλε με το άσπρο πουά και την κίτρινη ζώνη/κίτρινα παπούτσια).

Αυτά είναι τα τρία από τα τέσσερα φορέματα της party lights collection.

picture.php
 
Sindy by Hasbro

Με μια λέξη υπέροχη η κούκλα(άμα κάποια φορά της βάλεις μπαταρία βάλε μας την φωτογραφία με φωτισμένα μαλλιά)! Τα συνολάκια πάνκομψα! Έχεις ένα θησαυρό από Sindy by Hasbro πολυαγαπημένη mytinyworld και εύχομαι σύντομα να τον ολοκληρώσεις με ότι άλλο θες και να μας παρουσιάζεις αυτόν το υπέροχο κόσμο.Σε ευχαριστώ,υποκλίνομαι...you are the top!
 
Απιθανη ιστορια.... :D

Η κουκλα ειναι γλυκυτατη και εχει και μαλλι/αμπαζουρ αμα λαχει :D

Ακου τωρα πατεντα που σκεφτηκανε στην Hasbro...8) Να βαλουν το μαλλι να φωτιζει!!!

Πολυ προχωρημενο! :cool:

Μου αρεσουν πολυ τα ρουχαλακια της και τα μαλλια της! Ειναι σαν πεταλουδα!!! Η' μαλλον να πουμε πυγολαμπιδα :D

To προσωπακι της ειναι λαμπερο και εχει καλοφτιαγμενες γαμπες. Δεν ειναι τοσο αδυνατες οσο στις Σιντοτανυες! Οποτε της πανε πολυ ομορφα αυτες οι κοντες φουντωτες φουστιτσες. Μπραβο MytinyWorld μας! :)
 
Sindy hasbro, premiere collection, 1989

Ευχαριστώ κορίτσια!

Λετε να την βάλω στο κομοδίνο μου? :eek: Δεν το είχα σκεφτεί....8)

Τι λέτε να δούμε άλλη μια τετράδα ρούχων από το 1989? Είναι η premiere collection και αποτελείται από τα τέσσερα φορέματα που βλέπετε. Η holiday μου, φοράει το δεύτερο από αριστερά!

picture.php


picture.php
 
Sindy by Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld χάνομαι μέσα στις υπέροχες φωτογραφίες σου και ταξιδεύω.Περιμένω κάθε φορά με χαρά να δω και τις επόμενες.Θερμά συγχαρτήρια για όλο αυτόν τον πλούτο που έχεις στις Sindy by Hasbro και χίλια ευχαριστώ που μας ταξιδεύεις με αυτές τις κούκλες!
 
Sindy hasbro, party letters collection, 1990

Για την αγαπημένη μου ραπουνζέλ, που αγάπησε τη σίντυ μας και θέλει να την βλέπει πιο συχνά είναι αφιερωμένες οι σημερινές φωτογραφίες! :D :flower:

Αλλη μια τετράδα ρούχων, από το 1990 αυτή τη φορά, η party letters collection. Κάθε ρουχαλάκι έχει και ένα ραβασάκι (party letters!)

Η κούκλα μου φοράει το τελευταίο δεξιά! Η κούκλα αυτή είναι η dreamtime sindy από το 1989 και δυστυχώς και αυτή την είχα φωτογραφήσει στο κουτί της, αλλά η φωτογραφία χάθηκε και αυτή... Για την κούκλα έχω να παρατηρήσω το εξής: Αν και ανήκει στη δεύτερη γενιά (1989-1992) που όπως έχουμε δει στις κούκλες αυτές ανοίγουν τα χέρια τους, η συγκεκριμένη, προς μεγάλη μου έκπληξη, δεν έχει αυτή τη δυνατότητα! Τα χέρια της δεν ανοίγουν! Εχει όμως πανέμορφα μαλλιά! :)

picture.php


picture.php


picture.php
 
Sindy by Hasbro

Πανέμορφη! Και το φορεματάκι υπέροχο! Μαζί σου και τη Sindy αγάπησα.Είναι αξιαγάπητη σαν και σένα! ;) Πράγματι έχει υπέροχα μαλλιά!
 
Sindy "Talk With Me", 1993

Να'σαι καλά ραπουνζέλ μου! #)

Πριν αρχίσετε να.... βαράτε :p , να σας πω ότι ΟΧΙ δεν είναι δική μου, δεν αμάρτησα σε σίντυ χάσμπρο :cool: ! Είναι της κουνιάδας μου (άλλη τρελλή με τις κούκλες8)) και απλά την έβγαλα μια φωτογραφία να σας τη δείξω. Είναι από το 1993 και... μιλάει! Μάλιστα γράφει το κουτί ότι λέει 1000 λέξεις! Πολυλογού μας βγήκε! :D

picture.php
 
Sindy by Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld πολύ προχωρημένη κούκλα η Sindy Hasbro! Είναι και πανέμορφη! Δε σε πυροβολούμε πάντως αν πάρεις κι άλλη κούκλα! :D
 
Αμαν!!! Πολυ ξανθια θεα επεσε σημερα!!!

Πανεμορφη η κουκλα σου Mytinyworld μου!!! Τετοια κουκλαρα πως να μην την γεμισουνε με ραβασακια οι θαυμαστες!!!

Και η γλωσσοκοπανα Σιντυ της κουνιαδας ειναι πολυ ομορφη! Απανταει, λεει στο κουτι, και στις ερωτησεις...(Try me! I even answer your questions!) λεει και τον καιρο, ζωδια, χρηματιστηριο?

Που ειναι τωρα ο δεικτης νταουν τζοουνς?
 
Πίσω
Μπλουζα