[Hasbro] Sindy

Εμ πραγματικα...σου λεει η Σιντυ, μου αλλαζουν που μου αλλαζουν την μουρη καθε τρεις και λιγο, δεν βγαζω και εγω και κανα μπρατσο με ποντικια να τους αλλαξω τα φωτα?


Θα
αρχισω στα σκαμπιλια και εγω σε Hasbro, Vivid Imaginations, Pedigree κτλ

Θα τους ριξω και καμια κλωτσια με την τεραστια ποδαρα μου.

Καλα λεει το κοριτσι. Που να ξερε οτι εβγαινε και σε Τανυα στην Ιταλια.... θα τρωγαμε κι εμεις εδω φασκελο.
 
Sindy Hasbro

Λατρεμένη μου Αναστασία είναι ίσως η Sindy η πιο ταλαιπωρημένη κούκλα! Τι έχει τραβήξει!
 
The groovy collection

Πολύ γέλιο κορίτσια! Οσες φάπες και να τους έριξε όμως και κλωτσιές, τίποτα δεν κατάφερε η καημένη.... Την εξαφανίσανε στο τέλος και ησυχάσανε όλοι τους.

Αναστασία μου, κάθισα και έβγαλα φωτο συγκριτικές από 2η, 3η hasbro και vivid imaginations, όπως και μερικά ρούχα sindy και έπιπλα και όταν πήγα να τα περάσω στον υπολογιστή, δεν τα διάβαζε... Μάλλον χάλασε η κάρτα μνήμης, άσε πάω να σκάσω, είχα βγάλει φωτο για όλη την εβδομάδα και βάλε...

:cry: :cry: :cry:

:rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:

Τέλος πάντων....

Σήμερα θα σας δείξω το οπισθόφυλλο της καρτέλας από ρούχο της συλλογής groovy collection (1991) και τρία από τα σύνολα αυτά, το τέταρτο το έχει η Αναστασία μας μισό και σύντομα ολόκληρο!

picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld το φουστάνι με το καπέλο και τα γυαλιά είναι όνειρο! Και στο οπισθόφυλλο και στην κούκλα πάνω! Την κάνει πολύ ευρωπαία!

Φύλαξε τις φωτογραφίες και κάποια στιγμή θα τις πάρει. Εμείς περιμένουμε πάντα να δούμε την έξοχη δουλεία σου!
 
Sindy crash test

Ναι, αυτό είναι κι εμένα το αγαπημένο μου της σειράς αυτής! Και δεν το έβρισκα και με τίποτα! Βρέθηκε ανέλπιστα σε ένα... βιβλιοπωλείο!!!

Η κάρτα μου δεν ξέρω τι έχει πάθει, ξανάβγαλα τις συγκριτικές φωτογραφίες, ευτυχώς τις διάβασε, αλλά οι χθεσινές δείχνουν να χάθηκαν.....

Και προχωράμε στο κρας τεστ!

Βλέπετε με τη σειρά τρεις sindy. Η πρώτη είναι μια δεύτερης γενιάς από το 1989-1990, η δεύτερη είναι μια giochi preziosi από 1995-1996 περίπου και η τρίτη μια vivid imaginations από το 2001. Δεν έβαλα καμία σιντοτάνυα (giochi preziosi/ceppirrati) γιατί έχει ακριβώς το ίδιο σώμα με τη δεύτερη που σας δείχνω.

Εχω να παρατηρήσω τα εξής:

Στην πρώτη και τρίτη τα χέρια (ΟΧΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ) ανοίγουν και οι πατούσες είναι μεγάλες. Το σώμα της μεσαίας το θεωρώ απαράδεκτο για fashion doll, υπερβολικά μεγάλο στήθος/θώρακας, καθόλου.... εχμ.... πισινός :p και ανύπαρκτες πατούσες. Χέρια σαν... αγγούρια επίσης!

picture.php


picture.php


picture.php


Και το πίσω μέρος

picture.php


Αναστασία μου, που οι καλές εποχές της υπογραφής της κούκλας!!!!! ΠΟΥΘΕΝΑ η λέξη sindy σε καμία κούκλα, ούτε στο κεφάλι, ούτε στο σώμα. Μόνο η πρώτη στη μέση της γράφει 1988 hasbro inc και η δεύτερη στην πλάτη made in china. Η τρίτη τίποτα, όπως επίσης και κανένα κεφάλι τίποτα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld σε ευχαριστούμε για την τόση δουλειά σου!

Η πρώτη μοιάζει με τη δικιά μου, είναι ίδιας χρονολογίας του 1988. Η δεύτερη είναι πανέμορφη! το σώμα της μοιάζει πολύ με σώμα barbie's. Αλλά είναι ονειρική! Η πιο όμορφη, για μένα, Sindy Hasbro. Η τρίτη έχει άσχημα πόδια! Να τις χαίρεσαι πάντως είναι μοναδικές!
 
Τελεια MytinyWorld μου!!!! Σε ευχαριστουμε πολυ!!!!!!!

Αψογο το κρας τεστ!!! :D :D:D

Τωρα μπορω να πω οτι μπορω να αναγνωρισω μια Σιντυ Hasbro/Vivid Imaginations με κλειστα ματια!!! Αν ποτε πεσω επανω της γιατι εδω δεν την εχω δει ποτε, μεχρι τωρα.

Εχει πολυ ωραιο σωματακι. Η δευτερη ειναι λιγο αγγουρω μεν αλλα μοιαζει στην πρωτη βινταζ Μπαρμπι και πρεπει να φαινεται πολυ κομψη οταν ειναι ντυμενη, για αυτο αρεσει και στην Rapunjel μας. :D

Η πρωτη και η τριτη εχουν πολυ ομορφους κοιλιακους μυες. Μου αρεσει και το ποδοσφαιρικο ποδαρι της τριτης! Την βρισκω ποιο σωστη ανατομικα, αν και αυτα ειναι σχετικα βεβαια γιατι καθε κουκλα τελικα ειναι μοναδικη οταν την αγαπησεις!!! :)

Υ.Γ.

Εαν εχεις καλωδιο με την μηχανη, (κανονικα αυτο στο δινουν με την μηχανη, το εχει η συσκευασια) ενωσε την με αυτο στο pc. Αυτο το βαλε βγαλε με την καρτα μνημης, ειναι πιο ευκολο μεν αλλα καμια φορα μπορει και να την γδαρει. Επισης συνηθως στα λαπτοπ οι card reader της καρτας ειναι πιο ευαισθητοι και λιγοτερο καλυτερης ποιοτητας απο τα desktop. Γι αυτο, για σιγουρια χρησιμοποιησε το καλωδιο. Οι φωτογραφιες δεν εχουν χαθει, προσπαθησε να την βαλεις σε ενα αλλο κομπιουτερ, το πιθανοτερο ειναι να την διαβασει!
 
Sindy Hasbro

Λατρεμένη Αναστασία η μεσαία έχει τέλειο πρόσωπο! Επίσης τα πόδια που έχουν οι άλλες δύο τα έχει και η δικιά μου Sindy Hasbro και είναι ξυπόλητη! Παπούτσι δεν της μπαίνει... Τι να την κάνω εγώ τη σωματάρα όταν δεν μου αρέσει πολύ το πρόσωπο και είναι και ξυπόλητη;
 
rapunjel είπε:
Λατρεμένη Αναστασία η μεσαία έχει τέλειο πρόσωπο! Επίσης τα πόδια που έχουν οι άλλες δύο τα έχει και η δικιά μου Sindy Hasbro και είναι ξυπόλητη! Παπούτσι δεν της μπαίνει... Τι να την κάνω εγώ τη σωματάρα όταν δεν μου αρέσει πολύ το πρόσωπο και είναι και ξυπόλητη;
:D :D:D:D ελα μου ντε.... :D :D:D

Μηπως να της βαλεις ενα σακι στο κεφαλι και ενα ζευγαρι καλτσες Rapunjel μου!!! :eek: o_Oo_O

Oλο και καποιος στραβος θα βρει το φως του και θα την ζηλεψει την κακομοιρα.... :p

Εxω κοροιδεψει εγω κουκλα που μετα την λουστηκα.... ετσι εφτασα στις 50 κουκλες κοριτσια...8)

Aπο τοτε ολες χαριτωμενες τις λεω.
 
bibi-bo

Μήπως λατρεμένη μου Αναστασία να τη ντύσω τσιγγάνα που δεν θα την παρεξηγήσει κανείς που είναι ξυπόλητη;

Πάντως αυξάνονται και οι δικές μου κούκλες επικίνδυνα και μυαλό δε βάζω... :(
 
Μ'αρέσουν οι προβληματισμοί σας κορίτσια!:tongue:

Καλή μου ραπουνζέλ, πες μου πως την ντύνεις συνήθως την χοντροποδαρούσα σου να σου στείλω εγώ παπούτσια!

Από τις τρεις σίντυ που σας έδειξα, η vivid θεωρώ ότι είναι πανέμορφη, ίσως η καλύτερη σίντυ μετά την παλιά αγαπημένη μας και το σώμα της πολύ ωραίο με εξαίρεση τα λίγο χοντρά μπούτια που δεν περνάει εύκολα ρούχο... Η δεύτερη δεν μου αρέσει πολύ.. Παρ'όλα αυτά η πρώτη είναι η αγαπημένη μου και πραγματικά όταν βρίσκω μπροστά μου σίντυ σε άσπρο ροζ κουτί (1989-1992) δεν το σκέφτομαι και πολύ:burn:

Καλή μου Αναστασία, θα το δοκιμάσω με το καλώδιο, αν βρω που είναι (σαν το μακίσιμό μας κι εγώ...) Τώρα για άλλο υπολογιστή, χμ, θα την πάρω μαζί μου στο γραφείο να δω μήπως τη διαβάσει εκεί... Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου! Εκεί μέσα έχει ένα σωρό φωτογραφίες γ*** το! :angry:
 
Sindy Hasbro

Πάντα καλόψυχη και γλυκειά η πολυαγαπημένη μου mytinyworld! Σε ευχαριστώ και μόνο που το σκέφτηκες! Είναι σαν να το έκανες!
 
Ειδες MytinyWorld μου;

Στο τελος η παλια μεθοδος με το καλωδιο ειναι και η πιο σιγουρη!!! Ηξεραν οι παλιοι!!!
 
Sindy hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld πες μου ότι υπάρχει γόβα για αυτό το πόδι!!!

Δεν το πιστεύω. Άσε που τακούνι δεν θα έχει. Πολύ πλάκα η πατούσα της...
 
Υπάρχει, υπάρχει! Με λίιιιγο τακουνάκι, αλλά όπως και να το κάνεις είναι γόβα!
 
Holiday Sindy, 1992

Αυτή είναι η holiday sindy από το 1992, όπως ήταν στο κουτί της

picture.php


και στις επόμενες φωτογραφίες φορώντας ένα σύνολο από τη συλλογή sindy hasbro funtime από το 1989, αν θυμάμαι καλά.

picture.php


picture.php


Και όπως βλέπεις αγαπημένη μου rapunjel, φοράει τις ίσως πιο κλασικές της γόβες! Τις έχω πολλές φορές, μόλις μου πεις σου στέλνω ένα ζευγάρι!
 
Sindy hasbro

Πολύ όμορφη η Sindy σου πολυαγαπημένη μου φίλη mytinyworld! Χάρη σε σένα τις έχω κατασυμπαθήσει τις Sindy hasbro! Άμα σου στείλω μια κουκλίτσα θα μου στείλεις τις γόβες. Το Σάββατο θα πάω στα παλαιοπωλεία!
 
sindy hasbro αλλα απο ποτε δν γραφει ξερετε να μου πειτε κατι?θελω βοηθεια η κουκλομανα!!!!!
DSC04599_1.jpg


DSC04600_1.jpg


DSC04603_1.jpg
 
Οοοοοοοο! αγαπημένη μου bibibo28 έχεις ένα αστέρι στα χέρια σου! Είναι η match N set sindy πό το 1987. Μοσχοπουλήθηκε πρόσφατα μια ίδια σε πολύ χειρότερη κατάσταση από τη δική σου. Πες μου γι'αυτή καλή μου φίλη, ήταν παιδική σου? Θέλω κι εγώ να αποκτήσω μια από το 1987, πρώτης γενιάς hasbro!

Αυτές οι κούκλες κυκλοφόρησαν μόλις μια χρονιά, 1987-1988, μετά πήραν τη μορφή της holiday sindy που σας έδειξα παραπάνω!

Μπορείς να τη δεις εδώ:

http://www.mysindy.com/enter/dolls/eighties/87dolls/87matchnset6.jpg

Να τη χαίρεσαι καλή μου, είναι μια πολύ ιδιαίτερη κούκλα, όπως αυτή της ραπουνζέλ μας!
 
mytinyworld είπε:
Αυτή είναι η holiday sindy από το 1992, όπως ήταν στο κουτί της
MytinyWorld μου, η κουκλιτσα αυτη μεσα στο κουτι ειχε και και ρουχαλακια επιπλεον μεσα σε βαλιτσα; Ετσι μου μοιαζει! :eek:

Παντως ντυμενη στα ναυτικα εχει αλλη χαρη!!!

mytinyworld είπε:
Θέλω κι εγώ να αποκτήσω μια από το 1987, πρώτης γενιάς hasbro!
....δεν ειπες οτι δεν θα παρεις αλλη κουκλα; :p :p. Ενας συλλεκτης δεν λεει ποτε τετοια κουβεντα!!!! :D :D:D:D Εγω παντως αν βρισκω κατι θα στο στελνω! :)

Bibi-bo28 ειναι πολυ χαριτωμενη η κουκλιτσα σου! Το σωματακι της δεν ειναι σαν αυτες που μας εχει δειξει η MytinyWorld, τα χερακια και ποδαρακια μου φαινονται διαφορετικα;

Rapunjel μου, ποιος ξερει ποιες θα ειναι οι τυχερες κουκλιτσες που θα σωσουν τα χερακια σου!!!! :) :) :) :) Αυριο το ωροσκοπιο τους ειναι πολυ σουπερ!!!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα