[Hasbro] Subbuteo

Πρωτο μου ποστ στο φόρουμ ,για το λατρεμένο subbuteo φυσικά...

Τι να πρωτοθυμηθώ,πονεμένα γόνατα από αγώνες στο πάτωμα,πρωταθλήματα με έπαθλα μπάλες και τέρματα, ντέρμπι που κατέληγαν σε κλωτσοπατινάδα για ένα αμφισβητούμενο φάουλ και άλλες τόσες αξέχαστες στιγμές.

Δυστυχώς ο χρόνος (και η βλακεία μου...) είναι αμείλικτος και έτσι από την κάποτε ζηλευτή συλλογή μου έχει μείνει μόνο ένα σετ γηπέδου και το ζευγάρι του τελικού του Εuro 92 Γερμανία- Δανία.

Μηπως να κοίταγα και εγώ για κείνη την Astropitch στο ebay και μετά να φωνάξω τον αδερφό μου για καφέ.....στο πατωμα; ;) ;) ;)
 
Για περισσοτερες πληροφοριες και διαφορα αλλα που θα προστεθουν κατα καιρους για ριξτε μια ματια στο site της Λεσχης Επιτραπεζιου Ποδοσφαιρου που εχουμε δημιοργησει στο Βολο.

http://www.volosubbuteo.webs.com

Μαλιστα οποιος μενει στα γυρω μερη ας μας κανει ελευθερα μια επισκεψη οποτε θελει.
 
Τουρνουα Subbuteo στο Βολο, Μ.Τεταρτη, 15:00. Οι συμμετοχή ειναι φυσικα ελευθερη και δωρεαν. Και να μην εχετε ομαδες ή αλλα αξεσουαρ θα χαρουμε να σας παρεχουμε εμείς για τη συμμετοχή σας. Οσοι πιστοι......

Για εξτρα ενημερωση καθως και για δηλωσεις συμμετοχης επισκεφθειτε το site μας:

http://volosubbuteo.webs.com/volos_cup.shtml
 
Φιλε portarinos78 αν νομιζεις οτι μπορει να βοηθησει τη Λεσχη, κανε και ενα ξεχωριστο thread αποκλειστικα γι αυτη.

Ειναι χαρα μας να βλεπουμε να γινονται τετοιου ειδους προσπαθειες και ποσο μαλλον να προοδευουν...

Αντε να δουμε ποτε θα κανουμε κατι αντιστοιχο με "Καστρα και Πολιορκητες" ;)
 
Wally εχεις δικιο, το σκεφτηκα αλλα θεωρησα σωστο να μη καταλαβω το πολυτιμο χωρο του φορουμε με ακομη ενα thread αφου υπαρχει το παρον. Παντως μαλλον θα πραγματοποιησω τη προταση σου αμεσα ωστε να ανεβαζω κατα καιρους διαφορα νεα (συλλεκτικης και αγωνιστικης φυσης).
 
Καλησπέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να φτιάξω ένα τραπέζι subbuteo και θα ήθελα την βοήθειά σας. Ποιά τσόχα πρέπει να πάρω. Τι ξύλο να χρησιμοποιήσω. Διαστάσεις τραπεζιού, ύψος κτλ Αν κάποιος έχει φτιάξει πρόσφατα και έχει χρόνο ας απαντήσει...

ευχαριστώ
 
Φιλε μου στειλε μου με ΠΜ ενα mail σου για να σου δωσω οσες πληροφοριες θελεις.
 
Φίλε portarinos78 σου το έστειλα το pm, το έλαβες?
 
Mην ανησυχεις, εληφθη! Απλα ειμαι λιγο αργος στην επικοινωνια αυτες τις ημερες. Καποια στιγμη σημερα θα σου απαντησω.
 
Tο'χε κανεις αραγες;;;;

Iσως να μην ειναι ακριβως subbuteo ,δεν γνωριζω δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα με το σπορ. :xm:

picture.php
 
oxi agapite ardvark einai allou papa euaggelio....einai polu kalo omws kai auto ena stul paixnidiou allis epoxis..........basika kai gw ithela na ftiaxw ena gipedo subbuteo alla den xserw ti eidous xsilo thelei,pws tha kollisei swsta to pani panw xwris na kaneis bounalakia....ktl pls kapoios na boithisei......
 
SUBBUTEO

Καλησπερα στην ωραια σας παρεα.Το σιτε το ανακαλυψα απο το περιοδικο PC MASTER και ειδικα στην στηλη που γραφει ο κ.Κηβοπουλος.Θελω να ευχαριστησω τα παιδια για την προσπαθεια που εχουν κανει,θεωρω το συγκεγκριμενο σαιτ σαν χρονοκαψουλα οποτε πιστευω οτι αξιζει μια απλη καταχωρηση για το θρυλικο επιτραπεζιο ποδοσφαιρακι που μεγαλωσε γενιες.

Εχω ξεκινησει μια ενημερωση που περιλαμβανει παρα πολλα στοιχει,αλλα δυστηχως δεν την εχω τελειωσει ακομη.Υπολογιζω οτι στις διακοπες θα εχω τελειωσει οποτε και θα ανεβει.

Σημερα ομως ανοιγω αυτο το κεφαλαιο σαν μια αρχη για συζητηση και οποια παιδια πιστευουν οτι εχουν κατι να προσθεσουν,να γραψουν,να βοειθησουν,ετσι ωστε οι νεοι να μαθουν και οι παλιοι να θυμηθουν.Σας ευχομαι καλες διακοπες και να περνατε παντα καλα με τις παλιες σας ΑΓΑΠΕΣ.
 
Θελει κανεις να παιξουμε;;;

Εγω θα παρω την ομαδα με τους Σπορτμπιλυδες. :xm:

picture.php
 
το subuteo ειναι το μοναδικο παιχνιδι που εχει απομεινει στην ντουλαπα μου να μου θυμιζει τα παιδικα μου χρονια!

Εχω σαντος, εβερτον, παρι σεν ζερμεν, μπενφικα, μπαρτσελονα, εθνικη γαλλιας. περιττο να σας πω τι γινοταν στα παιχνιδια με τον αδερφο μου..μιλαμε για φοβερη ενταση..δεν ειναι λιγες οι φορες που παιζαμε και σφαλιαρες! ασε που δεν ειχαμε ποτε τσοχα αλλα 2 κουβερτουλες λευκες, λεπτες σε παχος οπου πανω ειχαμε ζωγραφισει τις γραμμες του γηπεδου, νεκροκεφαλες κτλ..χουλιγκανια!εχω και την μπαλα απο το μουντιαλ του 90 με το ανθρωπακι μασκοτ χαραγμενο πανω της!
 
decadence είπε:
ασε που δεν ειχαμε ποτε τσοχα αλλα 2 κουβερτουλες λευκες, λεπτες σε παχος οπου πανω ειχαμε ζωγραφισει τις γραμμες του γηπεδου
Subuteo Trial (ανωμάλου δρόμου) :D
 
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Πρώτο μήνυμα στο φόρουμ φυσικά για Subbuteo :cool:

Δύο φωτογραφίες για αρχή, μια από το κατάστημα Χάμλυς στο Λονδίνο πριν πολλά χρόνια και άλλη μια από τη συλλογή μου. Δυστυχώς μόνο το ebay μας απέμεινε για αγορές αν και στην Ελλάδα νομίζω υπάρχει κάποιο κατάστημα στη Γλυφάδα που έχει Subbuteo
 
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Πρώτο μήνυμα στο φόρουμ φυσικά για Subbuteo :cool:

Δύο φωτογραφίες για αρχή, μια από το κατάστημα Χάμλυς στο Λονδίνο πριν πολλά χρόνια και άλλη μια από τη συλλογή μου. Δυστυχώς μόνο το ebay μας απέμεινε για αγορές αν και στην Ελλάδα νομίζω υπάρχει κάποιο κατάστημα στη Γλυφάδα που έχει Subbuteo

Φίλε Aardvark δικό σου είναι το σετ του Σπορτ Μπίλυ;
 
Πίσω
Μπλουζα