[Hasbro] Subbuteo

Η μοκετιτσα απο κατω μαλλον αγγλικο σπιτι μυριζει οποτε πιθανον να ειναι stock foto. Εγω εχω το πακετο αλλα δυστυχως χωρις το κουτι. Το αγορασα πληρες κατα τ'αλλα και σε mint κατασταση για 70ε πριν 4-5 χρονια. Δυσκολο να βρεθει παντως. Ειναι ενα απο 20 τα πιο συλλεκτικα κομματια στην ιστορια του subbuteo. Δυο φωτο απο το δικο μου Sport billy δες στο παρακατω thread:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=1701&highlight=subbuteo&page=4
 
για ?70 αγοράζεις μόνο τη τσόχα τώρα :)
 
Αναλογα με τη τσοχα. Αν προκειται για αστροπιτς φυσικα μπορει να φτασει και σ'αυτες τις τιμες αλλα κατα μεσο ορο μπορεις να βρεις και με 40-50ε (με μεταφορικα μεσα)
 
portarinos78 είπε:
Εχει δει κανεις σας subbuteo να πωλειται σε κανενα παλιο μαγαζακι? Θα με βοηθουσατε πολυ αν μου λεγατε. Εχω μεγαλη τρελα και θα με ενδιεφερε για τη συλλογη μου. Καποια στιγμη θα κανω upload φωτογραφιες
Στα Εξάρχεια,γωνία Καλλιδρομίου-Ζωοδόχου Πηγής...

Σεβασμός στο παιχνίδι!

Εγώ φέτος συμμετέχω σε τουρνουά 10 ατόμων.Είχε αρχίσει πριν 3 χρόνια και πρόπερσυ με 8 (χωρίς εμένα,λόγω δουλειάς),δυστυχώς πέρσυ δεν έκατσε ενώ μπορούσα.

Είναι απίστευτο το συναίσθημα και χαίρομαι πολύ που κάποιοι δεν πετάξαμε όλο αυτόν τον εξοπλισμό κι ας μας κατσάδιαζαν οι μάνες...

Επίσης σε μια μικρή αναζήτηση που ξανάκανα γύρω από το subbuteo,ευτυχώς σας βρήκα! :)
 
Την καλησπερα μου και τους φιλικους χαιρετισμους μου, σε ολη την παρεα του retromaniax!!Θα ηθελα να μου πει αν καποιος γνωριζει..αν υπαρχει μαγαζι στην Αθηνα που να πουλαει hw και lw ομαδες subbuteo (αξεσουαρ γενικοτερα).Επισης οποιος φιλος πουλαει ομαδες μπορει να επικοινωνησει μαζι μου στο karagiannisjgk@yahoo.gr

Ευχαριστω για τον χρονο σας.Γιαννης
 
πο σας ζηλεύω όλους που ζήσατε αυτό το παιχνίδι.μου αρέσει πάρα πολύ να βλέπω,δεν έχω παίξει ποτέ και μαλλον δεν πρόκειται ποτέ γιατ΄λι αν και θα μπορούσα να διαθέσω χρήματα για να το αγοράσω δεν υπάρχει ενδιαφέρον από τον περίγυρο μου (κaταραμένο pro!!!!).Τι να πεις...
 
Ξαναγραφω μια ιστοσελιδα που εχει φτιαχτει με μερακι και καλυπτει και πολλα πραγματα σχετικα με το subbuteo και οχι μονο τα νεα του κλαμπ μας και το εσωτερικο πρωταθλημα. Αν και ειμαστε Βολο, οποιος νομιζει οτι χρειαζεται βοηθεια εδω ειμαστε:

http://www.volosubbuteo.webs.com

Τσεκαρετε τα λινκς και το τομεα με την ιστορια του subbuteo οπως επισης και καποια βιντεακια απο αγωνες της λεσχης μας.
 
Καλησπέρα, σε όλους τους... συμπαίχτες! Τι μου θυμήσατε τώρα.

πρώτη ομάδα στο subbuteo και αυτός ήταν ο λόγος που έγινα και Everton στην Αγγλία από το 1980-81... Απίστευτες μάχες, ομηρικοί τσακωμοί και ένταση.

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Σήμερα δεν μπορείς να αγοράσεις subbuteo από τα παιχνιδάδικα? Μόνο από ιντερνετ?
 
Οπως συνηθιζεται ενημερωνω εδω για τα τουρνουα που πραγματοποιει η λεσχη μας με εδρα το Βολο.

Και φετος θα πραγματοποιηθει τη Κυριακη 28/3 (εγγραφες μεχρι τις 15:00) στο Βολο και υπο την αιγιδα του τοπικου κλαμπ "Αργοναυτες", το καθιερωμενο πλεον πασχαλινο τουρνουα επιτραπεζιου ποδοσφαιρου με το ονομα "Volοs Cup 2010". Για πληροφοριες μπορειτε να επισκεφτειτε τη σελιδα μας http://www.volosubbuteo.webs.com και ειδικα την ενοτητα "Διοργανωσεις" ή απευθειας στα "Νεα". Συμμετοχες δεκτες ανεξαρτητως επιπεδου και φυσικα οπως παντα δωρεαν.
 
καλησπερα και απο μενα φιλοι μου.ειμαστε μια παρεα και παιζουμε το αγαπημενο μας παιχνιδι.μπορειται να μπητε στη σελιδα μας http://www.myrmidonestsc.gr
 
Καλημέρα παιδιά.Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπωρούμε μα φτιάξουμε επίσημη ομάδα subbuteo και να πέρνουμε μερος σε τουρνουα.Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 
Καλησπέρα παιδιά , θα ήθελα αμα γίνετε να μου πείτε αμα γνωρίζετε πως μπωρούμε να φτιάξουμε μια επίσημη ομάδα subbuteo και να πέρνουμε μέρος σε τουρνουά και γενικότερα σε όλες τισ διοργανώσεις.Ευχαρηστώ.
 
Το να φτιαξεις ενα κλαμπ και να συμμετεχεις σε οποιες διοργανωσεις γινονται ειτε Ελλαδα ειτε εξωτερικο, ειναι απλο αρκει να ειστε μια παρεα καποιων ατομων, Το θεμα ειναι οτι για να ειστε ανταγωνιστικοι πρεπει να οργανωθειτε καλα και να ξερεις οτι στα "επισημα" τουρνουα πλεον αλλα και γενικοτερα, κανεις δε παιζει με τις ομαδες που ηξερες απο μικρος. Με αλλα λογια δε μιλαμε για κλασσικο Subbuteo αλλα για πειραγμενη εκδοση που αφορα κυριως νεες επιπεδες βασεις και φυσικα αλλους κανονισμους. Γενικοτερα ειναι μακρυς ο δρομος οποτε ισως καύτερα θα ηταν να ερθεις σε επαφη με καποιο απο τα ηδη υπαρχοντα κλαμπ στην Αθηνα ) εφοσον μενεις εκει και να ενημερωθεις σχετικα. Υπαρχουν εσωτερικα πρωταθληματα και κοσμος που μπορει να σε βοηθησει σε ολα τα επιπεδα..
 
καλως σας βρηκα

φανατικος του subbuteo κ εγω..ατελειωτες ωρες αγωνων στα αθανατα 80s :cool: :cool: :cool:

σημερα διαβασα πως επανακυκλοφορει σαν total soccer σε συσκευασια με εθνικη ελλαδας κ αργεντινης κ 9 ακομα ομαδες να πωλουνται ξεχωριστα

:sealed: :sealed: :sealed:

εψαξα σε e-shops,πηγα κ σε 2 jumbo ομως δεν το βρηκα...
 
To είδα στον Μουστάκα στη Βαρυμπόμπη στα 39,99.
 
Αυτό είναι με τις χάρτινες φιγούρες;

Μιχάλης
 
παντως γινεται σκοτωμος για την καρεκλα στην ομοσπονδια οποτε το κλιμα δεν ειναι και το καλυτερο για τα τουρνουα. καλο ειναι να βρεις φιλαρακια απο σαλονικη να παιζεται για την πλακα σας.

αυτο το τοταλ σοκερ δεν ειναι καθολου κακο αν και δεν ειναι σουπερ επιπεδου. αλλα αν σκεφτεις οτι κανει το σετ 50 ευρω , ενω ΜΟΝΟ οι βασεις που χρησιμοποιουμε στα τουρνουα κανουν 60 ευρω , για ξεκινημα και μεχρι να παρεις το κολαι ειναι καλη λυση.

απο κει και περα, τα τερματα ειναι πλαστικα και η τσοχα δεν ειναι πλαστικοποιημενη. Για να καταλαβεις, στα τουρνουα τα τερματα ειναι μεταλικα και η τσοχα εχει πλαστικη πλατη. Ομως τα λεφτα του τα αξιζει και οι ομαδες ειδικα ειναι πολυ καλη δουλεια.
 
Πίσω
Μπλουζα