[Hasbro] Transformers

Η νέα χρονιά μπήκε ωραία και με μία ακόμη προσθήκη στην συλλογή μου, μόλις χθες τον έλαβα.

Transformers United Cliffjumper Un-03 (Takara version)

20140101_011528.jpg

Με ωραίο κόκκινο μεταλλικό χρώμα και λεπίδες που βγαίνουν πίσω απο τα χέρια του.

20140101_181825.jpg

Εκτός απο τις λεπίδες του έχει και το δικό του όπλο

20140101_181855.jpg

Το πανέμορφο φουτουριστικό όχημα όπου μεταμορφώνεται

20140101_185330.jpg

Στην κάτω και πίσω πλευρά του οχήματός του υπάρχει χώρος αποθύκευσης για το όπλο του

20140101_185425.jpg

Περιμένω και σύντομα να μου έρθει ο Human Alliance Barricade που τον βρήκα μεταχειρισμένο απο e-bay.

20140101_011449.jpg

20140101_181600.jpg

20140101_181643.jpg

20140101_181709.jpg

20140101_185218.jpg

20140101_185251.jpg

20140101_185318.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σωραιος :clap: .αληθεια οι leader jetfire κ brawl απο την takara πως σου ξεφυγανε?
 
konsmir02 είπε:
σωραιος :clap: .αληθεια οι leader jetfire κ brawl απο την takara πως σου ξεφυγανε?
Αναζητούσα τον Jetfire προχθές και κοιτούσα τις τιμές στο e-bay. Ενώ όταν είχε βγει έκανε γύρω στα 60$ τώρα έχει ξεφύγει. Κι ο Brawl είναι φανταστικός αλλά κι αυτός ακριβός. Βέβαια, τους έχω σταμπάρει, μπορεί στο μέλλον. Τελικά βρήκα και τον Human Alliance Mudflap μεταχειρισμένο απο Αμερική, τον τσίμπησα με 45 ευρώ (μαζί με μεταφορικά!). Μετά όμως έρχεται και το πρόβλημα του χώρου....άμα συνεχίσω έτσι η βιτρίνα μου θα φουλάρει και δεν θα έχω χώρο μετά να τις βάλω κάπου!

Τώρα είμαι λίγο πριν παραγγείλω τον "Transformers Prime Wheeljack" αλλά το σκέφτομαι :p
 
μια χαρα τα 45 ευρω ελιπζ να ειναι σε καλη κατασταση.κ εγω εχω ενα θεμα χωρου .απο τιο καλοκαιρι που θα ρθουν οι καινουργιες φιγουρες η κατασταση θα ξεφυγει. τον Brawl τον εχω βρει σε προσφορα εδω http://www.kapowtoys.co.uk/transformers-asia-exclusive-aps02-brawl.html ...κ τον Transformers Prime Wheeljack τον εχω δει σε perfect toyw,jumbo,toys shop λογικα υπαρχει ακομα.κ τον πρωτο κ απο το beast hunters
 
Κι εδώ φθηνότερα: http://www.ebay.com/itm/TF-DOTM-APS02-DECEPTICON-BRAWL-TAKARA-TRANSFORMERS-4904810474081-19663-/151169152493?pt=US_Action_Figures&hash=item23326235ed

Στα 113,75? με δωρεάν μεταφορικά! Τελικά δεν είναι και τόσο ακριβός. Ίσως στο μέλλον να τον τσιμπήσω. Τον Optimus Prime MP-10 να δούμε πως θα τον πάρουμε...είναι πανάκριβος...και θέλω την Takara έκδοση..πφφφ! :p
 
Νέα παραλαβή σήμερα: Human Alliance Barricade with Frenzy! :cool:

Έχει ωραία λεπτομέρεια, εύκολη μεταμόρφωση, καλή άρθρωση γενικώς εκτός απο τα πόδια που είναι λίγο περίεργα και του κόβει λίιιιγη ελευθερία κινήσεων.

IMG_0715.jpg

IMG_0718.jpg <--- "To punish and enslave" - Τι φανταστικό μότο :cool:

IMG_0721.jpg <--- Κάτω απο την φιγούρα βγαίνουν κάτι σαν "όπλα" τα οποία τα είχαμε δει και στην ταινία όταν είχε πιάσει τον Σαμ Γουίτγουίκι.

IMG_0723.jpg <--- Εδώ αποθήκευεται ο Frenzy, είτε σε ρομπότ μορφή είτε σε όχημα. Μπορείς να τον αφήσεις εκεί μέσα και κατα την διάρκεια της μεταμόρφωσης, δεν ενοχλεί καθόλου.

IMG_0725.jpg <--- Και φυσικά μπορεί ΚΑΙ να οδηγήσει :p

IMG_0709.jpg

IMG_0710.jpg

IMG_0711.jpg

IMG_0712.jpg

IMG_0713.jpg

IMG_0716.jpg

IMG_0717.jpg

IMG_0719.jpg

IMG_0720.jpg

IMG_0722.jpg

IMG_0724.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stathis_80 είπε:
Νέα παραλαβή σήμερα: Human Alliance Barricade with Frenzy! :cool:
nice dude .... ειναι ιδιος με τον δικο μου,αλλα λιγο μεγαλυτερος . με τον mudflap τι εγινε?
 
konsmir02 είπε:
nice dude .... ειναι ιδιος με τον δικο μου,αλλα λιγο μεγαλυτερος . με τον mudflap τι εγινε?
Θα αργήσει να έρθει, θα 'ρθει πακέτο μαζί με την κοπέλα μου απο Αγία Πετρούπολη μαζί με τον Wheeljack Transformers Prime (ναι, τον πήρα ΚΑΙ αυτόν) κατα τον Φεβρουάριο-Μάρτιο οπότε θα καθυστερήσω να ανεβάσω φωτογραφίες.

Εκτός κι αν παραγγείλω κανέναν άλλον ή πάρω απο 'δω κανέναν και ποστάρω τίποτα ξαφνικά. Μη νομίζετε ότι είμαι και κανένας πλούσιος επειδή τώρα τελευταία αγοράζω φιγούρες! Απλά έτυχε! :D :supergrin: :supergrin: :supergrin: :supergrin:

Ήθελα να σε ρωτήσω κιόλας. Ο Topspin κι ο Crankase που έχεις αξίζουν για αγορά; Τους έχω βάλει στο μάτι, γι' αυτό. Την Τακάρα έκδοση βέβαια, αλλά οκ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stathis_80 είπε:
Ήθελα να σε ρωτήσω κιόλας. Ο Topspin κι ο Crankase που έχεις αξίζουν για αγορά; Τους έχω βάλει στο μάτι, γι' αυτό. Την Τακάρα έκδοση βέβαια, αλλά οκ...
ναι ειναι ωραιοι..αλλα τον crankase τον βγαζουν πλεον με κομμενα μεσαια δακτυλα λογο ασφαλειας για μικρα παιδια...γενικα οι φιγουρες της 3 ταινιας ειναι οι καλυτερες στη λεπτομερια...γιατι δεν τα παιρνεις απο ελλαδα?θα ειναι κ πολυ πιο φτηνα
 
konsmir02 είπε:
γιατι δεν τα παιρνεις απο ελλαδα?θα ειναι κ πολυ πιο φτηνα
Πολλές φορές η Τακάρα έκδοση είναι πιο movie-accurated στις φιγούρες απο της Hasbro, συνήθως έχουν λίγο διαφορετική (προς το καλύτερο) χρωματική λεπτομέρεια. Αλλά όχι πάντα. Και δεν είμαι σίγουρος αν σε αυτές τις δύο φιγούρες υπάρχει όντως διαφορά. Και τους δύο τους έχω στην "Wishlist" μου στο e-bay, Takara έκδοση, στα 24? με δωρεάν μεταφορικά! Ντάξει, δεν τις λες και ακριβές...οπότε θα προτιμούσα της Takara. Έχω και καιρό να τις δω στα ράφια των Jumbo τώρα που το σκέφτομαι.
 
stathis_80 είπε:
Πολλές φορές η Τακάρα έκδοση είναι πιο movie-accurated στις φιγούρες απο της Hasbro, συνήθως έχουν λίγο διαφορετική (προς το καλύτερο) χρωματική λεπτομέρεια. Αλλά όχι πάντα. Και δεν είμαι σίγουρος αν σε αυτές τις δύο φιγούρες υπάρχει όντως διαφορά. Και τους δύο τους έχω στην "Wishlist" μου στο e-bay, Takara έκδοση, στα 24? με δωρεάν μεταφορικά! Ντάξει, δεν τις λες και ακριβές...οπότε θα προτιμούσα της Takara. Έχω και καιρό να τις δω στα ράφια των Jumbo τώρα που το σκέφτομαι.
για τη λεπτομερια δεν ξερω ...αλλα ειμαι σιγουρος οτι ειναι διαφορετικα λιγο στο χρωμα.π.χ. o fall of cybertron bruticus εχει μεταλλικα χρωματα .στα τζαμπο ουτε εγω τα βλεπω πλεον μονο transformers prime και beast hunters.
 
Ας αναβιώσω λίγο το θρεντ με μία νέα προσθήκη στην συλλογή μου που απέκτησα: Transformers Prime Beast Hunters Ultra Magnus

IMG_0729.jpg

IMG_0734.jpg <== Εδώ ο Ultra Magnus εξοπλισμένος με το jet pack του. Επίσης, υπάρχει χώρος αποθήκευσης πίσω στο jet pack του για το σφυρί του και τους πυραύλους του σε περίπτωση που δεν θέλετε να τα κρατάει.

IMG_0733.jpg <== Εδώ φουλ εξοπλισμένος και με τους πύραυλους στις άκρες των ώμων του.

IMG_0735.jpg <== Κι εδώ το ίδιο με την διαφορά ότι οι πύραυλοι μπήκαν μέσα στους ώμους του και μπορούν να πεταχτούν πιέζοντας τους απο πίσω!

Περιμένω να μου έρθει απο Ιαπωνία (στον δρόμο είναι) κι ο Masterpiece Smokescreen! Τον τσίμπησα με μόλις 51 ευρώ μαζί με τα έξοδα αποστολής!

IMG_0726.jpg

IMG_0727.jpg

IMG_0728.jpg

IMG_0730.jpg

IMG_0731.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλησπέρα παιδιά , είμαι και εγώ συλλέκτης transformers απο τους φανατικούς και προσπαθώ να βρω και αλλους συλλέκτεσ στην ελλάδα για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε διοργάνωση events και λοιπά, σε λιγο καιρο θα έχω τελειώσει το fun club transformers στο facebook και ελπίζω να σας ενδιαφέρει!!!
 
unicron17 είπε:
καλησπέρα παιδιά , είμαι και εγώ συλλέκτης transformers απο τους φανατικούς και προσπαθώ να βρω και αλλους συλλέκτεσ στην ελλάδα για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε διοργάνωση events και λοιπά, σε λιγο καιρο θα έχω τελειώσει το fun club transformers στο facebook και ελπίζω να σας ενδιαφέρει!!!
Ωραίος! Ελπίζω κάποτε να γίνονται events και στην Ελλάδα, γιατί είμαστε παρα πολύ πίσω σε τέτοια θέματα!

Άμα έχεις συλλογή, δεν ποστάρεις κι εσύ καμμιά φωτογραφία να δούμε τι καλούδια έχεις κι εσύ; :cool:
 
unicron17 ειμαι μεσα περιμενω να δω κ τη δικη σου συλλογη. stathis_80 επειδη βλεπω μαζευεις κ απο την καινουργια σειρα tranformers prime, να ξερεις οτι οι voyager skyquake dreadwing ειναι συλλεκτικοι ειδικα ο πρωτος...
 
καλημέρα παιδία, επειδή πρέπει να βγάλω φωτό δώστε μου λιγο χρόνο μέχρι το βράδυ να τις ανεβάσω!!!οσο αναφορά τα tf prime o dredwing και ο skyquake ειχαν βγεί στην ελλάδα!! πρόλαβα και πήρα μονο ton dreadwing!!ειμαι στο ψάξιμο για τον αλλον τώρα!!

φωτογραφία 3.jpg

αυτά είναι μερικά απο την συλλόγη!!!

φωτογραφία.jpg

και μερικά άλλα!!!ειναι αρκετά οπότε θα μου πάρει αρκέτο χρόνο μέχρι να τα ανεβάσω όλα!!

φωτογραφία (2).jpg

φωτογραφία 1 (2).jpg

φωτογραφία 1.jpg

φωτογραφία 2 (2).jpg

φωτογραφία 2.jpg

φωτογραφία 4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά φίλε έχεις πάρει σβάρνα όλα τα Masterpieces! Φοβερή συλλογή! Τέλεια όλα! O Devastator είναι ο Hercules; Ο Optimus Prime MP-10 είναι η Takara έκδοση;
 
τα masterpiece ειναι τα αγαπήμένα μου!!ο mp10 ειναι ο τακαρα!!τωρα περιμένω τον μαυρο mp10 να ερθει!! επίσης να ξέρετε ότι ο year of the horse masterpiece optimus prime θα έρθει ελλάδα!!!
 
unicron17 είπε:
τα masterpiece ειναι τα αγαπήμένα μου!!ο mp10 ειναι ο τακαρα!!τωρα περιμένω τον μαυρο mp10 να ερθει!! επίσης να ξέρετε ότι ο year of the horse masterpiece optimus prime θα έρθει ελλάδα!!!
Τα Masterpieces απο που τα παίρνεις; E-bay; Ο Year Of The Horse MP OP δεν μου άρεσε. Θα 'θελα να είχα την έκδοση της Takara αλλά είναι πολύ ακριβός ρε γαμώτο...! O Devastator είναι ο Hercules; Ποια έκδοση είναι;
 
φιλε τελεια η συλλογη σου μας ξεπερασες κατα πολυ ειδικα με τον metroplex(περιμενω φωτο μονο με αυτον ...τα masterpiece απιστευτα, φανταζομαι θα παρεις και τον wheeljack ετσι?εχω κ εγω αποριες


1 τον jetfire τον βρηκες στην ελλαδα?



2 σιγουρα θα ερθει ο
year of the horse masterpiece optimus prime?απο την hasbro?
 
Πίσω
Μπλουζα