[Hasbro] Transformers

stathis_80 είπε:
Ναι κι εγώ, μία απο τα ίδια... λίγο μου άρεσε ο Deluxe Crosshairs αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας. Ελπίζω να βγάλουν καλύτερες εκδόσεις με τις φιγούρες....μόνο σε αυτό βασίζομαι. Ακόμα είναι νωρίς πιστεύω. Δεν έχει ακουστεί κάτι ακόμα αλλά ευελπιστώ στο προσεχές μέλλον να βγάλουν κι άλλες εκδόσεις. Όπως επίσης περιμένω κι απο την Takara το "θαύμα" της μπας και βγάλει κάτι καλό.
η τακαρα θα βγαλει επανεκδοσεις απο φιγουρες των προηγουμενων ταινιων.δεν ειναι μονο αθλιες φιγουρες ,δεν ειναι κ στην ιδια κλιμακα με τις προηγουμενες
 
konsmir, βρήκα κάποιον που πουλάει την έκδοση του Jetfire της Τακάρα έκδοσης, που είναι σκούρος μπροστά, ξεχωριστά απο τον Buster Prime. Μου είπε 165$ (=120?) τα μεταφορικά συμπεριλαμβάνονται!

Καλά δεν είναι σε σχέση με τα 200?+ ;; Αλλά του είπα για μέσα Απριλίου αν θα την πάρω που θα πάρω κάτι εξτρα λεφτά...
 
stathis_80 είπε:
konsmir, βρήκα κάποιον που πουλάει την έκδοση του Jetfire της Τακάρα έκδοσης, που είναι σκούρος μπροστά, ξεχωριστά απο τον Buster Prime. Μου είπε 165$ (=120?) τα μεταφορικά συμπεριλαμβάνονται! Καλά δεν είναι σε σχέση με τα 200?+ ;; Αλλά του είπα για μέσα Απριλίου αν θα την πάρω που θα πάρω κάτι εξτρα λεφτά...
ναι αλλα με 80 ευρω παραπανω θα χεις κ τον οπτιμους με τον οποιο συνδιαζεται ο τζετφαιρ
 
konsmir02 είπε:
ναι αλλα με 80 ευρω παραπανω θα χεις κ τον οπτιμους με τον οποιο συνδιαζεται ο τζετφαιρ
110? είναι... γιατί 230? κάνει το φθηνότερο στο e-bay. Δεν είναι και λίγα... άσε που δεν με ενδιαφέρει ο Buster Optimus μιας και έχω τον Striker O.P APS01 Takara. Δεν ξέρω αν συνδυάζεται αλλά δεν θα με ενδιέφερε, απλά ήθελα τον Jetfire της Takara. Απλά έχω την εντύπωση ότι είναι νορμάλ λεφτά γι' αυτήν την έκδοση, θέλω να πω, δεν είναι και φουλ υπερτιμημένος. Ασχέτως αν αυτές οι φιγούρες είναι ακριβές από μόνες τους ούτως ή άλλως...
 
stathis_80 είπε:
110? είναι... γιατί 230? κάνει το φθηνότερο στο e-bay. Δεν είναι και λίγα... άσε που δεν με ενδιαφέρει ο Buster Optimus μιας και έχω τον Striker O.P APS01 Takara. Δεν ξέρω αν συνδυάζεται αλλά δεν θα με ενδιέφερε, απλά ήθελα τον Jetfire της Takara. Απλά έχω την εντύπωση ότι είναι νορμάλ λεφτά γι' αυτήν την έκδοση, θέλω να πω, δεν είναι και φουλ υπερτιμημένος. Ασχέτως αν αυτές οι φιγούρες είναι ακριβές από μόνες τους ούτως ή άλλως...
ειναι καλη επιλογη τοτε,αλλα ειναι μεταχειρισμενο?γιατι νομιζω ειχε κυκλοφορισει μαζι με τον οπτιμους κ οχι χωριστα
 
konsmir02 είπε:
ειναι καλη επιλογη τοτε,αλλα ειναι μεταχειρισμενο?γιατι νομιζω ειχε κυκλοφορισει μαζι με τον οπτιμους κ οχι χωριστα
Όχι ακριβώς μεταχειρισμένο, πούλησε τον Buster Optimus Prime ξεχωριστά σε κάποιον άλλον και ο Jetfire είναι μόνος του στο κουτί! Δεν τον έχει βγάλει δλδ ακόμα! Αλλά άμα θα τον πάρω, θα τον βγάλει απο το κουτί γιατί δεν το χρειάζομαι + γλιτώνεις απο επιπλέον έξοδα αποστολής. Δλδ με λίγα λόγια είναι του κουτιού!
 
Έφτασαν και τα χέρια για τον Leader Class Striker Optimus Prime APS01 από 3rd company accessories την U.F.O. Τα χέρια λέγονται "Special Edition UFO poseable hands" είναι σε χρώμα ασημί (για να ταιριάζει με το χρώμιο του Striker O.P.) και μπαίνουν σε όλους τους Optimus Prime Leader Class μεγέθους. Βγαίνουν σε 3 αποχρώσεις (τουλάχιστον εγώ τόσες είδα) και στοιχίζουν 16? με δωρεάν μεταφορικά. Είναι λίγο τσιμπημένα σε τιμή αλλά οι 3rd companies για Τρανσφόρμερς έχουν ψιλοακριβές τιμές στα αξεσουάρ. Επίσης, μεταμόρφωσα σε φορτηγό τον Optimus μιας και ποτέ δεν είχα μπει στον κόπο και όπως θα δείτε κι απο τις φωτογραφίες είναι φα-ντα-στι-κός! :cool:

IMG_0751.jpg <== Το κάθε δάχτυλο κουνιέται κανονικά, έχουν φοβερή άρθρωση και μάλιστα το κάθε δάχτυλο λυγίζει σε τρία σημεία!

IMG_0752.jpg <== Το χέρι ανοίγει στην μέση για να βγουν απο μέσα οι λεπίδες που έχει!

IMG_0753.jpg <== Με τις λεπίδες.

IMG_0754.jpg <== Κάποιες απο τις χειρονομίες που μπορεί να κάνει με τα ευλύγιστα δάχτυλα.

IMG_0755.jpg <== Metal Optimus Prime :cool:

IMG_0756.jpg <== Ω ναι, μπορεί να το κάνει κι αυτό (ντροπή μου για την άσεμνη φωτογραφία!)

IMG_0758.jpg <== Φυσικά μπορεί να πιάσει και τα όπλα του με άνεση με τα καινούρια του χέρια.

IMG_0759.jpg <== Ο Optimus μεταμορφωμένος, πίσω υπάρχει χώρος αποθήκευσης για τα όπλα του.

IMG_0760.jpg

IMG_0762.jpg <== Ο Optimus αρματωμένος και έτοιμος για δράση.

IMG_0763.jpg

IMG_0764.jpg <== Κι αν δεν θέλετε τα σπαθιά μπροστά, μπορούν να τοποθετηθούν πάνω στην οροφή του.

IMG_0765.jpg <== How badass!

IMG_0766.jpg

IMG_0757.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι χειρονομιες με τα καινουργια χερια ολα τα λεφτα :p .
 
ωραιος ..κριμα που τετοιες φιγουρες δεν κυκλοφορουν κ στην ελληνικη αγορα..
 
Λοιπον....

Για να μην ανοιγω ξεχωριστο θεμα...

μιας και "ταιριαζει" με την θεματολογια το ποσταρω εδω. :)

Πρωινο ευρηματακι.... :D

Optimus Prime voice changer helmet

attachment.php


Λειτουργικοτατο και στην πενα!!!!!!!!! :D

Τι....δεν πιστευετε οτι λειτουργει???????!!!!!!!:mad:

Εχω αποδειξεις.... :D :p

 

Συνημμένα

  • avatar47951_1.gif
    avatar47951_1.gif
    15,3 KB · Προβολές: 53
Καλες Αποκριες! Πολυ ωραιο το Κρανακι Σταυρο!
 
Μήπως σε μεταμορφώνει κιόλας; Καλές απόκριες κι από μένα.
 
Ωραίο το κρανάκι! Έχει και την αυθεντική φωνή του Peter Cullen, η φωνή πίσω απο τον Optimus Prime όλα αυτά τα χρόνια!
 
Ajax87 είπε:
Καλες Αποκριες! Πολυ ωραιο το Κρανακι Σταυρο!

johnny19818 είπε:
Μήπως σε μεταμορφώνει κιόλας; Καλές απόκριες κι από μένα.

stathis_80 είπε:
Ωραίο το κρανάκι! Έχει και την αυθεντική φωνή του Peter Cullen, η φωνή πίσω απο τον Optimus Prime όλα αυτά τα χρόνια!
Ευχαριστω πολυ παιδες!!!!!!! :thanx2:
 
stayros είπε:
Λοιπον....Για να μην ανοιγω ξεχωριστο θεμα...

μιας και "ταιριαζει" με την θεματολογια το ποσταρω εδω. :)

Πρωινο ευρηματακι.... :D

Optimus Prime voice changer helmet

attachment.php


Λειτουργικοτατο και στην πενα!!!!!!!!! :D

Τι....δεν πιστευετε οτι λειτουργει???????!!!!!!!:mad:

Εχω αποδειξεις.... :D :p

μεσα στην επικαιροτητα εισαι φιλε ωραιος,στολη βρες κ εισαι κομπλε χεχε...καλες αποκριες σε ολους τους τρανφορμερς φαν(περιμενουμε τρεηλερ 7 μαρτιου)....
 
konsmir02 είπε:
μεσα στην επικαιροτητα εισαι φιλε ωραιος,στολη βρες κ εισαι κομπλε χεχε...καλες αποκριες σε ολους τους τρανφορμερς φαν(περιμενουμε τρεηλερ 7 μαρτιου)....
Σε ευχαριστω πολυ, να 'σαι καλα!!!! :thumbup:

By the way...ριξε ενα βλεφαρο εδω! ;)
 
ναι το χω δει αυτο το τρεηλερ...θα ηθελα το γκρι φορτηγο να ειναι ο μοτορμαστερ κ οχι ο γκαλβατρον...αλλα οκ...με τις φιργουρες που θα κυκλοφορησουν εχω απογοητευτει ,περιμενα κατι καλυτερο....
 
konsmir02 είπε:
ναι το χω δει αυτο το τρεηλερ...
Αυτό το 7 Μαρτίου που είπες πιο πάνω τι εννοούσες; Άκουσες κάτι ότι θα βγει το κανονικό το τρέιλερ σε αυτή την ημερομηνία;
 
stathis_80 είπε:
Αυτό το 7 Μαρτίου που είπες πιο πάνω τι εννοούσες; Άκουσες κάτι ότι θα βγει το κανονικό το τρέιλερ σε αυτή την ημερομηνία;
ναι ...λενε οτι θα βγει στην πρεμιερα της ταινιας 300 το 2 αλλα μπορει κ να το δουμε κ λιγο νωριτερα.
 
παιδες πως σας φαινεται το νεο μου αποκτημα?battle hook optimus prime leader class . κυκλοφορησε στη toyline σειρα hunts for the decepticons το 2010.βασιζεται στη σκηνη ,απο τη δευτερη ταινια "revenge of the fallen",στην οποια ο optimus μαχεται με τους megatron,starscream, grindor και πεθαινει.η φιγουρα εχει σημαδια απο τη "μαχη",τους δυο γαντζους κ χωρις mouthplate ...

20140308_184048.jpg

αυριο θα βαλω φωτο σε vehicle mode

20140308_104133.jpg

20140308_183838.jpg

20140308_184120.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα