[Hasbro] Transformers

Ωραίος ρε konsmir! Οποιαδήποτε έκδοση του Όπτιμους Πράιμ με το καλούπι του Revenge of The Fallen είναι εξαιρετική!

Πόσο τον πήρες και που τον πέτυχες; Όταν πατάς το κουμπί προς τα κάτω τι λέει;

Εγώ σύντομα θα έχω τον Human Alliance Mudflap, ton Wheeljack από Transformers Prime και Generations Warpath (Takara version!).
 
stathis_80 είπε:
Ωραίος ρε konsmir! Οποιαδήποτε έκδοση του Όπτιμους Πράιμ με το καλούπι του Revenge of The Fallen είναι εξαιρετική!Πόσο τον πήρες και που τον πέτυχες; Όταν πατάς το κουμπί προς τα κάτω τι λέει;
απο τα ganesh toys 59 ευρω,ακριβος το ξερω αλλα αξιζει..λεει σκετο "optimus prime" γιατι ειναι η διεθνης εκδοση.. κ γω ψαχνω κ αλλες φιγουρες απο ταινιες
 
konsmir02 είπε:
απο τα ganesh toys 59 ευρω,ακριβος
Καλά τον πήρες. Στο e-bay ο πιο φθηνός αυτής της έκδοσης που πήρες έχει 82? με μεταφορικά. Οπότε είσαι τζάμι.

Λίγο που κοίταξα σε αυτό το site που είπες είδα ότι έχουν τον Human Alliance Skids. Εάν δεν τον έχεις και σου αρέσει, μην τον χάσεις, στο e-bay αρχίζει και γίνεται σπάνιος και η τιμή του έχει εκτοξευτεί στο 100ευρω. Μιλάμε πάντα για την κανονική έκδοση με την Μικαέλα και όχι την "μαύρη έκδοση με τις πράσινες ρίγες".
 
παιζει να εχουν κανει λαθος με τις φωτο,γιατι δεν γινεται να χουν τον ιδιο κωδικο..θα το κοιταξω αργοτερα γιατι τωρα χαλασα αρκετα για τον optimus...η συσκευασια του ηταν πιο προσεγμενη σε σχεση με τις mechtech φιγουρες .....στο θεμα μας εχουμε optimus prime vehicle mode σε συγκριση με ultimate optimus prime και ironhide leader..

20140309_102313.jpg

20140309_095828.jpg

20140309_095852.jpg

20140309_095919.jpg

20140309_102222.jpg

20140309_102242.jpg
 
Εννοείται πιο movie-accurate ο καινούριος απο τον ultimate.

Δυσκολεύτηκες καθόλου στην μεταμόρφωση; Εκεί ειδικά με τα χέρια που πρέπει να κλείσουν με την καμπίνα, πως να το πω...
 
stathis_80 είπε:
Εννοείται πιο movie-accurate ο καινούριος απο τον ultimate.Δυσκολεύτηκες καθόλου στην μεταμόρφωση; Εκεί ειδικά με τα χέρια που πρέπει να κλείσουν με την καμπίνα, πως να το πω...
συμφωνω. ο ultimate μου αρεσε επειδη θυμιζε g1...ναι ειχα μια δυσκολια με τα χερια γιατι ηταν κ οι γαντζοι...κ μετα να τα "ενωσεις" με τα ποδια, αλλα ενταξει το περιμενα χειροτερα...ο sentinel μου φαινεται πιο δυσκολος...ααα εχει κ ηχους οταν λυνεται ακουγεται σαν να μεταμορφωνεται..κ σε vehicle mode εχει κουμπι κ βγαζει ηχους μηχανης..
 
Το τελευταίο μου απόκτημα: Transformers United Warpath UN-24 (Takara version).

Κλασσική φιγούρα που θυμίζει παρα πολύ τον κλασσικό G1 Warpath σε μια πιο μοντέρνα έκδοση αλλά εξίσου πανέμορφη. Έχει κάποιες ψιλοδιαφορές με της Hasbro την έκδοση αλλά σαν Takara fan προτίμησα την Ιαπωνική έκδοση.

IMG_0790.jpg

IMG_0793.jpg

Η μεταμόρφωση του είναι πολύ εύκολη, έχει έναν πύραυλο ο οποίος εκτοξεύεται με το πάτημα ενός κουμπιού και είναι deluxe class μέγεθος.

IMG_0785.jpg

IMG_0786.jpg

IMG_0787.jpg

IMG_0788.jpg

IMG_0789.jpg

IMG_0791.jpg

IMG_0792.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωραια φιγουρα ...εχεις δει απο fall of cybetron deluxe τους combaticons?μονο optimus ,jazz ,shockwave εχω βρει.
 
konsmir02 είπε:
ωραια φιγουρα ...εχεις δει απο fall of cybetron deluxe τους combaticons?μονο optimus ,jazz ,shockwave εχω βρει.
Ποτέ. Κι εγώ απο Fall Of Cybertron μόνο αυτούς έχω δει (και έχω πάρει). Όταν είδα την έκδοση της Takara έκδοσης του Fall Of Cybertron Optimus Prime έκλαψα τα λεφτά μου που έδωσα για της Hasbro. Τότε δεν ήξερα..ήμουν ακόμη "νέος", δεν ήξερα τι εστί Takara. Τώρα έμαθα. Δες και πόσο μεγάλη διαφορά έχουν:

Transformers Generations review - Takara Tomy Optimus Prime

(στο 03:10)Και ο ίδιος έχει στα βιντεάκια του και τον Fall Of Cybertron Jazz και κάνει σύγκριση της Takara και της Hasbro έκδοσης. Τσέκαρε το κι αυτό αν θες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κ ο takara bruticus ειναι ωραιος..ναι σε ρωτησω κατι ασχετο ξερεις καμια αποθηκη που να εχει παιχνιδια που ξεμενουν σε στοκ?γιατι οπως εχω πει κ παλιοτερα ,ειχα παει στα τζαμπο πατρας σεπτεβρη-οκτωβρη μηνα κ ειχε ενα διαδρομο γεματο τρανσφορμερς απο ταινιες,ειδικα leader megatron,starcream,optimus,brawl,ironhide,sentinel,bee,τον devastator ,απο 5-6 τον καθεναν μετα πηγα τελη νοεμβρη κ δεν ειχε τπτ...δεν γινεται ολα να εξαφανιστηκαν,καποιος λογικα τα πηρε για μεταπωληση.το κορυφαιο σημερα πηρα τηλ σε παιχνιδαδικο στην ξανθη κ εχει τον devastator στα 125 κ του λεω αν πεσει στα 40 ευρω θελετε να με παρετε τηλεφωνο?δεν γινεται μου λεει....τι να πεις
 
konsmir02 είπε:
κ ο takara bruticus ειναι ωραιος..ναι σε ρωτησω κατι ασχετο ξερεις καμια αποθηκη που να εχει παιχνιδια που ξεμενουν σε στοκ?το κορυφαιο σημερα πηρα τηλ σε παιχνιδαδικο στην ξανθη κ εχει τον devastator στα 125 κ του λεω αν πεσει στα 40 ευρω θελετε να με παρετε τηλεφωνο?δεν γινεται μου λεει....τι να πεις
Δυστυχώς δεν ξέρω καμμιά αποθήκη.

Ε λίγο δύσκολο απο τα 125? να πέσει 40? :D ...

Επίσης η Takara θα κυκλοφορήσει exclusives δεν ξέρω αν τα είδες: http://www.seibertron.com/transformers/news/inhand-images-takara-tomy-transformers-lost-age-advanced-line/29599/

Θα δούμε επιτέλους και τον Dino/Mirage απο την ταινία σε φιγούρα!

Και ο Devastator που θα βγει φαίνεται πολύ καλός...έχει τα χρώματα απο την ταινία και μάλιστα οι φιγούρες όλες αυτόνομες μεταμορφώνονται, σε αντίθεση με τον μεγάλο Devastator που θες εσύ να ξέρεις οι φιγούρες του δεν μεταμορφώνονται, απλά ενώνονται για να κάνουν τον Devastator.
 
ναι τις ειδα αυτες που θα βγουν.για τον μεγαλο Devastator το ξερω ,για αυτο θελω να πεσει η τιμη του κανονικα 80 ευρω κανει,ο μικρος ειχε κυκλοφορησει κ το 2009.ειναι legend level κ ειχε κυκλοφορησει κ χωριστα...
 
Καινούριες παραλαβές, επιτέλους απέκτησα τον Human Alliance Mudflap with Chromia and Agent Simmons. Η καλύτερη έκδοση του Mudflap, σπάνια φιγούρα πλέον, εάν την βρείτε πουθενά ξεχασμένη σε κανα ράφι αρπάξτε την!

Η μεταμόρφωση του ούτε δύσκολη αλλά ούτε και απλή, έχει ωραία λεπτομέρεια, το μόνο μείον στο πακέτο είναι η Chromia όπως εξηγώ παρακάτω.

IMG_0795.jpg <== Ο Mudflap με τον πράκτωρα Σίμονς και τον γάντζο που είχε στην 2η ταινία όταν χοροπηδούσε πάνω στον Devastator!

IMG_0796.jpg <== Ασχημόφατσας αλλά και αθυρόστομος!

IMG_0797.jpg

IMG_0801.jpg <== Η χειρότερη φιγούρα Τρανσφόρμερ που έχουν πιάσει τα χέρια μου. Το design απαίσιο, η μεταμόρφωση της - η πιο σπαστική σε όλον τον κόσμο, αυτός που έφτιαξε αυτή την φιγούρα θα πρέπει να απολυθεί απο την Hasbro και να ζητήσει συγγνώμη απο όλους τους ανθρώπους που την απέκτησαν και έκαναν 1 ώρα να μεταμορφώσουν μια τόσο μικρή φιγούρα. Τα πάντα είναι λάθος φτιαγμένα πάνω της, έχει άθλια άρθρωση, το σώμα της είναι ότι να 'ναι και γενικώς καλό είναι να την αφήσετε στο ράφι για την δική σας ψυχική υγεία!

IMG_0806.jpg

IMG_0807.jpg <== Είναι τόσο άθλια η Chromia που ακόμη και το στηριχτήρι της δεν κινείται, μονίμως κάτω...

IMG_0810.jpg

Ακόμη μία παραλαβή, Transformers Prime Wheeljack.

Πολύ cool φιγούρα, έχει ωραία μεταμόρφωση, τον βρήκα σε πολύ φθηνή τιμή στο e-bay γύρω στα 8? + κάτι ψιλά μεταφορικά, και μαζί με την φιγούρα έρχεται κι ένα dvd με ένα επεισόδιο απο την σειρά Transformers Prime. Όποιος δεν την έχει δει την σειρά, να την δει, είναι παρα πολύ ωραία σειρά, 3 σεζόν είναι + 1 επεισόδιο.

IMG_0816.jpg

IMG_0819.jpg

IMG_0794.jpg

IMG_0798.jpg

IMG_0802.jpg

IMG_0803.jpg

IMG_0804.jpg

IMG_0805.jpg

IMG_0808.jpg

IMG_0809.jpg

IMG_0811.jpg

IMG_0812.jpg

IMG_0813.jpg

IMG_0814.jpg

IMG_0815.jpg

IMG_0817.jpg

IMG_0818.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία προσθήκη για σήμερα, μια αγορά της τελευταίας στιγμής, Transformers Prime Dreadwing!

Είναι ωραία φιγούρα με ωραία λεπτομέρεια, έχει μια αρχηγική παρουσία σε ρομπότ μορφή, η μεταμόρφωση του θα 'λεγα είναι σχετικά εύκολη, έχει κάποια σημεία που σε ζορίζουν αλλά οκ τα καταφέρνεις άνετα.

Κάποια μειονεκτήματα που πρόσεξα και δεν μ'αρέσουν, είναι το όπλο του, έχει περίεργο/άσχημο σχήμα για όπλο, παρ' όλα αυτά το σπαθί του είναι μια χαρά, σε ρομπότ μορφή το κεφάλι του δεν "κουμπώνει" κάπου κι έχει και ένα μικρό κενό μπροστά (πιστεύω θα μπορούσαν να το καλύψουν κάπως) και σε αεροπλάνο μορφή, στην πίσω πλευρά του φαίνονται τα χέρια του (πιστεύω κι αυτά με κάποιο τρόπο θα μπορούσαν να τα κρύψουν).

Γενικά όμως σαν φιγούρα είναι ωραία με επιβλητική παρουσία, στην σειρά Transformers Prime ήταν badass τύπος.

IMG_0825.jpg

IMG_0830.jpg

IMG_0820.jpg

IMG_0821.jpg

IMG_0822.jpg

IMG_0823.jpg

IMG_0824.jpg

IMG_0826.jpg

IMG_0827.jpg

IMG_0828.jpg

IMG_0829.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωραιοι κ οι 3..με τις μηχανες ειχαν ενα θεμα σαν φιγουρες κ στην deluxe εκδοση,στον mudflap η πισω μερια δεν ειναι καλη μπορουσαν να τον φτιαξουν καλυτερα
 
Μία ακόμη προσθήκη στην συλλογή μου, αυτή την φορά έχουμε τον Transformers Dark of The Moon DA-10 Topspin απο την Takara Tomy μαζί με τα Reprolabels αυτοκόλλητα!

Η φιγούρα είναι deluxe class μεγέθους, έχει ωραία εύκολη μεταμόρφωση, έχει καλή άρθρωση και ωραία λεπτομέρεια χάρις στα αυτοκόλλητα Reprolabels. Μακάρι να έβγαζαν τον Topspin σε μεγαλύτερο μέγεθος και στην σειρά Human Alliance αλλά δυστυχώς μας έδωσαν μόνο αυτήν την έκδοση. Τον Topspin τον είδαμε στην τρίτη ταινία των Transformers και ανήκε σε μια ομάδα που λέγεται "The Wreckers", κάτι σαν οι ειδικές δυνάμεις που έχουμε στον στρατό, πολεμοχαρείς τύποι και ατίθασοι χαρακτήρες.

IMG_0850.jpg

IMG_0853.jpg <== Όλοι οι Wreckers απο την ταινία μαζί και όλοι "φοράνε" τα Reprolabels αυτοκόλλητα.

IMG_0856.jpg

IMG_0857.jpg

IMG_0831.jpg

IMG_0832.jpg

IMG_0847.jpg

IMG_0848.jpg

IMG_0849.jpg

IMG_0851.jpg

IMG_0852.jpg

IMG_0854.jpg

IMG_0855.jpg

IMG_0858.jpg

IMG_0859.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σταθη ωραιο τον εκανες...να σε ρωτησω τλκ με τις φιγουρες που θα κυκλοφορησουν τι γινεται αυτες που ειδαμε στο toy fair ειναι η κυρια γραμμη?γιατι ακουσα οτι θα βγαλουν κ κατι αλλες σεπτεβρη κ o peter cullen θα κανει τη φωνη του leader optimus prime... αυτος που ειδαμε δεν εχει...τωρα που ειπα leader optimus prime ...εβγαλα φωτο αυτον που βρηκα απο τη δευτερη ταινια με μασκα κ σπαθια ... συγκριση με optimus prime leader battle hooks ..

20140413_102634.jpg

PHOTO_20140402_195538.jpg

20140413_102606.jpg
 
konsmir02 είπε:
σταθη ωραιο τον εκανες...να σε ρωτησω τλκ με τις φιγουρες που θα κυκλοφορησουν τι γινεται αυτες που ειδαμε στο toy fair ειναι η κυρια γραμμη?γιατι ακουσα οτι θα βγαλουν κ κατι αλλες σεπτεβρη κ o peter cullen θα κανει τη φωνη του leader optimus prime... αυτος που ειδαμε δεν εχει...τωρα που ειπα leader optimus prime ...εβγαλα φωτο αυτον που βρηκα απο τη δευτερη ταινια με μασκα κ σπαθια ...
Απ' όσο θυμάμαι θα κυκλοφορήσουν σε "waves". Τώρα θα κυκλοφορήσουν οι πρώτες και μετά απο κάποιους μήνες το δεύτερο κύμα. Επίσης, η Τακάρα δημοσίευσε κατάλογο που θα κυκλοφορήσει κι άλλες φιγούρες (εκτός απο κεινες που είχε ήδη δημοσιεύσει), κάτι λέει το παλικάρι εδώ στο 07:00

!! Ανυπομονώ να μου τις στείλει! :D
 
ναι τα χω δει αυτα τα βιντεο ..απλα περιμενα κατι πιο εξελιγμενο απο τις σειρες mechalive κ mechtech...τα deluxe κ voyager ειναι σχεδον οκ(ειδικα ο evasion mode optimus prime ειναι μια χαρα στην κατασταση φορτηγου)αλλα οι leader optimus prime κ leader grimlock δεν βλεπονται κ μου κανει εντυπωση που δεν εχουν φωτα κ ηχο..για αυτο λεω μην βγαλουν αλλες φιγουρες για πιο μεγαλους φαν....καλη αγορα μπραβο ,κοιτα μη σου βρει generation bruticus,predaking ,metroplex,thundercracker,starscream.. ειναι φοβερες φιγουρες ...
 
konsmir02 είπε:
ναι τα χω δει αυτα τα βιντεο ..απλα περιμενα κατι πιο εξελιγμενο απο τις σειρες mechalive κ mechtech...τα deluxe κ voyager ειναι σχεδον οκ(ειδικα ο evasion mode optimus prime ειναι μια χαρα στην κατασταση φορτηγου)αλλα οι leader optimus prime κ leader grimlock δεν βλεπονται κ μου κανει εντυπωση που δεν εχουν φωτα κ ηχο..για αυτο λεω μην βγαλουν αλλες φιγουρες για πιο μεγαλους φαν....καλη αγορα μπραβο ,κοιτα μη σου βρει generation bruticus,predaking ,metroplex,thundercracker,starscream.. ειναι φοβερες φιγουρες ...
Πιστεύω όλο και κάτι καινούριο θα βγει απο αυτά που έχουν ήδη ανακοινώσει. Ακόμη και με την 3η ταινία, μετά απο καιρό βγάζανε πολλές εκδόσεις. Ακόμη κι ο Striker Optimus Prime που έχω κυκλοφόρησε το 2012, ενώ η ταινία είχε βγει το 2011. Οπότε έχουμε ακόμα πολύ δρόμο και πιστεύω ότι θα δούμε κάτι καλό.

Τον Metroplex και να τον βρει, που να τον βάλει σε βαλίτσα...δεν γίνεται...είναι τεράστιος, άσε που εγώ κιόλας δεν έχω μέρος για τόσο μεγάλη φιγούρα, θα χρειαστώ μεγαλύτερο σπίτι! Αλλά, μιας που μου πήρε τον Skywarp, θα τσιμπήσω στο μέλλον τον Starscream και Thundercracker την Τακάρα όμως έκδοση, δείχνουν καλύτερα. Ενώ ο Skywarp, η έκδοση της Hasbro έχει πιο ακριβή χρώματα απο της Τακάρα, γι' αυτό και άλλωστε τον πήρα. Bruticus, επίσης προτιμώ της Τακάρα.

Ξεκίνησα να κάνω και video reviews στο youtube μιας και απ' ότι είδα δεν υπάρχει κάποιος Έλληνας που να κάνει (κλασσικά είμαστε πίσω σε όλα), ντάξει, ακόμα είμαι φρέσκος αλλά με τον καιρό θα καλυτερέψω. :p
 
Πίσω
Μπλουζα