[Hasbro] Transformers

stathis_80 είπε:
τον Megatron (αν εννοείς τον Leader Class) από Ταϊβάν!
ναι για αυτον λεω.κανονικα επρεπε τον voyager class megatron να τον βγαλουν σε leader class, κ οχι τον bumblebee
 
konsmir02 είπε:
ναι για αυτον λεω.κανονικα επρεπε τον voyager class megatron να τον βγαλουν σε leader class, κ οχι τον bumblebee
Όντως, συμφωνώ. Έχουμε δει 1000 διαφορετικές εκδόσεις Bumblebee, δεν μπορώ άλλο να βλέπω Bumblebee! :zip:
 
εχουμε καποιον ειδικο για παλια μικρα transformer να μου πει ποια ειναι ?
 
pan_sko είπε:
εχουμε καποιον ειδικο για παλια μικρα transformer να μου πει ποια ειναι ?
βαλε φωτο και κατι μπορουμε να κανουμε...ποια χρονια τα πηρες?
 
Τα μικρά transformers που λές είναι από την σειρά Micromasters. Βγαίναν σε ομάδες των 4 και αργότερα σε ομάδες των 6 (τα combainers). Εχω μεγάλη τρέλα με αυτά και μου λείπουν μόνο τρείς ομάδες για να συμπληρώσω ολοκληρωμένη όλη την σειρά (συνολικά είναι 16 ομάδες). Όταν βρώ χρόνο θα σας τα βγάλω μια φωτογραφία όλα μαζί!!!

Το πρώτο από αριστερά είναι από αυτή την ομάδα

http://tfwiki.net/wiki/Hot_Rod_Patrol

και είναι αυτός

http://tfwiki.net/wiki/Big_Daddy_%28G1%29

Το δεύτερο και τέταρτο από δεξιά είναι από αυτήν την ομάδα

http://tfwiki.net/wiki/Military_Patrol

και είναι αυτός

http://tfwiki.net/wiki/Growl_%28G1%29

και αυτός

http://tfwiki.net/wiki/Tracer_%28G1_Decepticon%29

Να και ένα διαφημιστικό σπότ

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ο τερμα δεξια ο μπορντοκοκκινος ειναι ο dead end ,decepticon μελος των stunticons αριστερο χερι (νομιζω) του menasor κυκλοφορησε το 86

ο διπλα ο κοντος με τα μαυρα πορτοκαλι ποδια λεγεται tracer κυκλοφορησε το 90

ο τερμα αριστερα ο μαυρος με πορτοκαλι στη μεση λεγεται big daddy και αυτος το 90

ο διπλανος του ο καφε λεγεται growl και αυτος το 90

για αυτον στη μεση δεν βρηκα τπτ αλλα και αυτος καπου κει θα βγηκε
 
irgasten είπε:
Τα μικρά transformers που λές είναι από την σειρά Micromasters. Βγαίναν σε ομάδες των 4 και αργότερα σε ομάδες των 6 (τα combainers). Εχω μεγάλη τρέλα με αυτά και μου λείπουν μόνο τρείς ομάδες για να συμπληρώσω ολοκληρωμένη όλη την σειρά (συνολικά είναι 16 ομάδες). Όταν βρώ χρόνο θα σας τα βγάλω μια φωτογραφία όλα μαζί!!!
εχεις τους contructicons,protectobots,stunticons,predacons,aerialbots,combacticons,technobots,terrorcons ?
 
Μόλις παρέλαβα Hasbro Starscream Leader Class και MP13 Masterpiece Soundwave Takara Tomy!!! :D

Θα κάτσω λίγο να τα πασπατέψω και αργότερα θα ποστάρω φωτογραφίες! :cool:

Hasbro Starscream Leader Class:

IMG_0691.jpg

IMG_0696.jpg

Έχει φοβερή λεπτομέρεια, πολύ μάζα (στο σώμα ειδικά), έχει κουμπί που μιλάει και βγάζει ήχους. Είναι ελαφρώς μεγαλύτερος απο τον Leader Class Megatron και το επίπεδο δυσκολίας μεταμόρφωσης του θα έλεγα πως είναι μέτριο προς δύσκολο. Οι μπαταρίες συμπεριλαμβάνονταν.

MP13 Soundwave Masterpiece Takara Tomy:

Προβολή συνημμένου 91755 Προβολή συνημμένου 91756 Προβολή συνημμένου 91757 Προβολή συνημμένου 91758 Προβολή συνημμένου 91759 Προβολή συνημμένου 91760

IMG_0690.jpg

Τι να πεις γι' αυτή την φιγούρα, και μόνο που είναι Masterpiece τα λέει όλα! Πιστό αντίγραφο απο τα κινούμενα σχέδια εκείνης της εποχής με ωραία παρελκόμενα και σχετικά εύκολη μεταμόρφωση.

IMG_0671.jpg

IMG_0673.jpg

IMG_0674.jpg

IMG_0675.jpg

IMG_0676.jpg

IMG_0692.jpg

IMG_0693.jpg

IMG_0694.jpg

IMG_0695.jpg

IMG_0686.jpg

IMG_0687.jpg

IMG_0688.jpg

IMG_0689.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
απιθανοι και οι 2 .ο σταρσκριμ ειναι ιδιοσ με τον μεκτεκ ντελουξ που εχω ,πιο μεγαλος βεβαια ,με ηχους κ φωτα.πρεπει να ηταν πανακριβοι ετσι? περιμενω το μαιο που θα ερθουν οι φιγουρες απο την νεα ταινια,ελπιζω να χω δουλεια μεχρι τοτε...και παλι καλοριζικοι φιλε μου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
konsmir02 είπε:
πρεπει να ηταν πανακριβοι ετσι? περιμενω το μαιο που θα ερθουν οι φιγουρες απο την νεα ταινια,ελπιζω να χω δουλεια μεχρι τοτε...και παλι καλοριζικοι φιλε μου
Ευχαριστώ να 'σαι καλά!

Ο Starscream βγήκε γύρω στα 90? με μεταφορικά κι ο Soundwave γύρω στα 109? με μεταφορικά. Ο πρώτος μου ήρθε απο Αμερική ο άλλος απο Ιαπωνία. Κι εγώ αναμένω τις καινούριες φιγούρες που θα έρθουν απο την καινούρια ταινία!
 
Ευχαριστώ και τους 2! ;)

Btw, οι φωτόζ σούπερ!.... Μας κόλασες βραδυνιάτικα!
 
O Soundwave είναι απλά εκπληκτικός και δικαιολογεί πλήρως τον τίτλο Masterpiece που τον συνοδεύει. Λες και "πετάχτηκε" κατευθείαν από την σειρά! Μέχρι και energon έχει!
 
johnny_salonica είπε:
Μέχρι και energon έχει!
Γιατι...τον Megatron σε μινιατουρα/οπλο που τον βαζεις? :eek:

Απλα το κομματι...τα σπαει!!!!:dribble:
 
stathis_80 είπε:
Ευχαριστώ να 'σαι καλά!Ο Starscream βγήκε γύρω στα 90? με μεταφορικά κι ο Soundwave γύρω στα 109? με μεταφορικά. Ο πρώτος μου ήρθε απο Αμερική ο άλλος απο Ιαπωνία. Κι εγώ αναμένω τις καινούριες φιγούρες που θα έρθουν απο την καινούρια ταινία!
Φιλε καταρχην RESPECT για την ομορφη συλλογη.Τωρα για Starscream και Soundwave να σε ρωτησω κατι.Εχω δυο χρονια τωρα που κανω αγορες μονο απο χωρες Ε.Ε. εσενα σου ηρθαν ταχυδρομικως η ετρεχες σε τελωνειο;Ρωταω γιατι μεχρι τωρα απο αμερικανικες αγορες δεν ειχα προβλημα τα παραλαμβανα ολα απο ΕΛΤΑ αλλα εχω ακουσει απο αλλους οτι εφαγαν τρελο πακετο με δασμους στο αεροδρομιο...χωρια την ταλαιπωρια...
 
Deathshadow είπε:
Φιλε καταρχην RESPECT για την ομορφη συλλογη.Τωρα για Starscream και Soundwave να σε ρωτησω κατι.Εχω δυο χρονια τωρα που κανω αγορες μονο απο χωρες Ε.Ε. εσενα σου ηρθαν ταχυδρομικως η ετρεχες σε τελωνειο;Ρωταω γιατι μεχρι τωρα απο αμερικανικες αγορες δεν ειχα προβλημα τα παραλαμβανα ολα απο ΕΛΤΑ αλλα εχω ακουσει απο αλλους οτι εφαγαν τρελο πακετο με δασμους στο αεροδρομιο...χωρια την ταλαιπωρια...
Όλα τα παραλαμβάνω κανονικά απο το ταχυδρομείο της γειτονιάς μου. Ούτε τελωνεία, ούτε να πληρώσω έξτρα φόρους, τίποτα. Μου 'ρχεται η ειδοποίηση σπίτι και τα παραλαμβάνω την επόμενη μέρα. Βέβαια, λέω και στους πωλητές άμα είναι κάτι ακριβό όπως ο Striker Optimus Prime να τα "μαρκάρουν" ως δώρο. Πάντως μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα! :)
 
Πίσω
Μπλουζα