HTML Frontend

arximidis είπε:
Ανέβασα την καινούργια pre-release (ίδιο Link) για να δοκιμάσεις όποτε θα έχεις χρόνο
Nope καμία διαφορά. Κρασάρει και πάλι.
 
You rock. Δουλεύει μια χαρά όσο πρόλαβα να τεστάρω :bow:
 
Είμαι προς αναζήτηση intro videos/musics και artworks για την επερχόμενη έκδοση 3.0

Επειδή το HTMLFrontEnd είναι δωρεάν (και ανοιχτού κώδικα) όλα τα βίντεο και τα artworks θα πρέπει να είναι επίσης δωρεάν

Θα συμπεριλάβω τα ονόματα όσων συνεισφέρουν

Ευχαριστώ
 
Έκδοση 3

Με πολλές καινούργιες αλλαγές

Επίσης διαβάστε στο forum http://forum.arcadecontrols.com/index.php/topic,133795.0.html

για να δείτε πως εξελίσσεται project αλλά και πως το έχει μετατρέψει ένα μέλος του forum (προς τις τελευταίες σελίδες)
 
Συγχαρητηρια!
 
Ωραία. Θα το τεστάρω :D
 
Η εντολή shutdown machine βολεύει πολύ. Στο Maximus παιδεύομαι με τους συνδυασμούς κουμπιών!

Με την android έκδοση τί γίνεται?
 
Kambia είπε:
Η εντολή shutdown machine βολεύει πολύ. Στο Maximus παιδεύομαι με τους συνδυασμούς κουμπιών!
Με την android έκδοση τί γίνεται?
Android έκδοση;;;

Μήπως εννοείς την android εφαρμογή που σου δίνει τη δυνατότητα να παίζεις παιχνίδια με το κινητό/tablet;

Την έχω έτοιμη και τώρα διορθώνω bug-άκια που εμφανίζονται. Η εφαρμογή αυτή λειτουργεί μόνο με τον δικό μου (αυτοσχέδιο) ελεγκτή (interface) και δεν θα λειτουργήσει με κάτι σαν το i-pac

Στην επόμενη εικόνα φαίνεται η εφαρμογή στο κινητό

2014-05-03 15.21.02.jpg
 
arximidis είπε:
Android έκδοση;;;Μήπως εννοείς την android εφαρμογή που σου δίνει τη δυνατότητα να παίζεις παιχνίδια με το κινητό/tablet;
Ναι την εφαρμογή ήθελα να πω.

arximidis είπε:
Την έχω έτοιμη και τώρα διορθώνω bug-άκια που εμφανίζονται. Η εφαρμογή αυτή λειτουργεί μόνο με τον δικό μου (αυτοσχέδιο) ελεγκτή (interface) και δεν θα λειτουργήσει με κάτι σαν το i-pac

Στην επόμενη εικόνα φαίνεται η εφαρμογή στο κινητό

Προβολή συνημμένου 103472
Μάλιστα. Thanks για τις πληροφορίες :)
 
Kambia είπε:
Μάλιστα. Thanks για τις πληροφορίες :)
Και φαντάζομαι δεν θα ήταν αυτές που θα ήθελες να ακούσεις :D

Δυστυχώς ο τρόπος που λειτουργεί το όλο σύστημα, απαιτεί την δική μου κατασκευή ελεγκτή. Είναι δύσκολο να βρεθεί τρίτη εφαρμογή που να μπορεί να κουμπώσει.

Για να καταλάβεις...

Το κινητό συνδέεται με το pc μέσω Bluetooth και επικοινωνεί με την εφαρμογή (το FrontEnd, για να μην σε μπερδεύω) μέσω του standard serial over Bluetooth

Αυτό σημαίνει ότι το κινητό δεν στέλνει keystrokes, αλλά αν γέρνει πανω,κάτω,αριστερά και δεξιά όπως επίσης και το πλήκτρο που πατήθηκε στην οθόνη του (από τα 4 συνολικά)

Το FrontEnd στη συνέχεια στέλνει εντολή στον ελεγκτή (που εξομοιώνει ένα πληκτρολόγιο, όπως κάνει και το i-pac) και αυτός είναι που αναλαμβάνει να στείλει το κατάλληλο keyboard stroke, ανάλογα με το πως έχει ρυθμιστεί.

H ρύθμιση είναι δυναμική και μπορεί να αλλάζει. Καθορίζεται από ένα ini αρχειο που βρίσκεται στον κατάλογο του εκάστοτε εξομοιωτή (settings.ini στο section [CONTROLS])

Ελπίζω να έγινα κατανοητός, γιατί δεν "φημίζομαι" για τις επεξηγηματικές μου ικανότητες ;) :) :D

Edit:

Αυτός είναι ο ελεγκτή (interface) συνδεδεμένος στη μηχανή

2014-05-06 17.51.11.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε, ναι :D . Αν κάποια στιγμή αντικατασταθεί η ipac που έχω θα ήθελα να δοκιμάσω το δικό σου ελεγκτή (αν υπάρχει η δυνατότητα -σχέδια και λοιπά μπλα μπλα -βέβαια μέχρι τότε βλέπουμε)

Ελπίζω να έγινα κατανοητός, γιατί δεν "φημίζομαι" για τις επεξηγηματικές μου ικανότητες
Μια χαρά το εξήγησες :D . Thanks και πάλι
 
Kambia είπε:
Ε, ναι :D . Αν κάποια στιγμή αντικατασταθεί η ipac που έχω θα ήθελα να δοκιμάσω το δικό σου ελεγκτή (αν υπάρχει η δυνατότητα -σχέδια και λοιπά μπλα μπλα -βέβαια μέχρι τότε βλέπουμε)


Μια χαρά το εξήγησες :D . Thanks και πάλι
Ναι τα σχέδια θα τα ανεβάσω...

Μου τα έχουν ζητήσει και άλλοι. Ωστόσο θα πρέπει να τα "ζωγραφίσω" πρώτα.

Επίσης θα ανεβάσω και τον κώδικα (firmware) που τρέχει ο μικροελεκτής στην πλακέτα (open source - open hardware)
 
Άπειρα respects και ... υπομονή έχουμε μέχρι το ανέβασμα :)
 
Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό! :bow:
 
Και όλα αυτά με μερικές απλές ρυθμίσεις που έκανε στο FE, τις οποίες τις δείχνει και στο βίντεο και στη σελίδα. Επίσης έχει ανεβάσει και τις εικόνες
 
Πίσω
Μπλουζα