Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)

Και να προσθεσω... μετα τον Πολεμο των Αστρων, τα εφφε του Ιντυ φανηκαν αδικαιολογητα 'φτηνα' και μη ρεαλιστικα
 
Παντως το Italian Job (remake) ειχε πολλα εφε με αυτοκινητα που ηταν αληθινα και οχι 3D graphics. Αν θελω να δω γραφικα, πηγαινω σε ταινια του Disney και το καταευχαριστιεμαι :)
 
Την είδα και εγώ :wave: εχτές σε θερινό!!!

Αν και δεν έχω δει το '3' θα συμφωνήσω με τα παιδιά που ανέφεραν πως απλά πέρασαν δύο ώρες ευχάριστα...

... μόνο που...

... νομίζω πως η ταινία γυρίστηκε μόνο και μόνο για να δώσει πάσα στις νέες περιπέτειες του Ιντι με πρωταγωνιστή όχι τον Χ.Φορντ που όντως έχει μεγαλώσει για τέτοιες περιπέτειες αλλά τον κινηματογραφικό γιό του...

Το τέλος της ταινίας αυτό με άφησε να καταλάβω... Ο γιός παραλαμβάνει ηνία μαστίγιο και καπέλο από τον πατέρα και σε λίγα χρόνια ένας νέος Ιντι (με το ανάλογο γνωσιακό υπόβαθρο ) θα κάνει την εμφάνισή του στις αίθουσες... :cheers:


Μέχρι και συνύπαρξη Λάρας και Ιντι σε ταινία φαντάστηκα... :D


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλό θα ήταν να βάζετε με spoiler τα σχόλια σχετικά με το σενάριο της ταινίας. Για τον απλό λόγο πως δεν την έχουμε δει όλοι ακόμη. Εξ'αλλου και το spoiler tag για κάποιο λόγο υπάρχει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mάριε το έκανα εγώ,αλλά δυστυχώς spoiler-ιάστηκα κι εγώ προηγουμένως...:sad: :sad: :sad:

Και η αλήθεια είναι ότι απέφευγα το thread αυτό τόσες μέρες για ακριβώς αυτό το λόγο...!

Anyway....
 
Σορρυ:burn: δεν είχα καταλάβει πως έκανα spoiling... :sealed:
 
Θα σας κόψω τα αυτιά! :D :D :D
 
Juanita είπε:
... νομίζω πως η ταινία γυρίστηκε μόνο και μόνο για να δώσει πάσα στις νέες περιπέτειες του Ιντι με πρωταγωνιστή όχι τον Χ.Φορντ που όντως έχει μεγαλώσει για τέτοιες περιπέτειες αλλά τον κινηματογραφικό γιό του...

Το τέλος της ταινίας αυτό με άφησε να καταλάβω... Ο γιός παραλαμβάνει ηνία μαστίγιο και καπέλο από τον πατέρα και σε λίγα χρόνια ένας νέος Ιντι (με το ανάλογο γνωσιακό υπόβαθρο ) θα κάνει την εμφάνισή του στις αίθουσες... :cheers:


Μέχρι και συνύπαρξη Λάρας και Ιντι σε ταινία φαντάστηκα... :D


βασικά μάλλον το αντίθετο δείχνει το τέλος... :wait2:
 
Όλα τα συστατικά αυτής της ταινίας ήταν τα κατάλληλα, πως στο καλό δεν πέτυχε η συνταγή; :eviltongue:
 
Λοιπόν, τα γραφικά ήταν άθλια, καλύτερα να έβλεπα Babylon 5. Τουλάχιστον εκεί φαινόταν ότι ήταν γραφικά και δεν υποκρινόταν ενώ τα άφηναν στην φαντασία.

Το σενάριο; Ο Lucas κατάφερε να καταστρέψει τον Indiana Jones σαν χαρακτήρα. Αυτό αρκεί...
 
Βρε μην με ξενερωνετε,δεν εχω προλαβει να παω να το δω ακομα...:nervous:
 
Αφου θα το δεις ουτως η αλλως.. τουλαχιστον να εισαι απαισιοδοξος στην αρχη ωστε στο τελος να πεις 'δεν ηταν τοσο ασχημο τελικα' :D
 
μια χαρά εργάκι είναι ρε παιδιά! απλά με άλλα μάτια βλέπαμε τότε τον Ιντιάνα και με άλλα μάτια το βλέπουμε τώρα... άσε που έχουμε γίνει πολύ πιο απαιτητικοί σε σχέση με το παρελθόν! Σχετικά πάντως, ανάμεσα σε τόσες και τόσες ''πατάτες'' που κυκλοφορούν... το εργάκι το βλέπω πάρα πολύ άνετα! :D
 
Σχετικά με το τέλος

Μάλλον είναι μία ενδιάμεση κατάσταση.Ο υιός πάει να πάρει το καπέλο και ο Ιντυ τον κοιτάει με βλέμα "Που πα' ρε??Πιες λίγο γαλατάκι ακόμη και τα λέμε,junior".5η περιπέτεια με τους δυο τους a la Φορντ-Κοννερι μυρίζομαι προσωπικά.Μπορεί η ταινία να μην 'ηταν αυτό που περιμένα αν και ξεκινάει ΑΨΟΓΑ-ειδικά η σκηνή με τη σκιά του Ιντυ που φοράει το καπέλο και παίζει η μουσική και το όλο σκηνικό στην Area 51-αλλά μία ακόμη δε θα με χάλαγε αλλά αυτή τη φορά να είναι πιο πολύ προσεγμένη και με λιγότερο CGI(ναι είναι λογικό να υπάρχουν αλλά κάπου έκαναν κρα imo)
 
Ρε παιδιά, ο Ιντυ κατάσκοπος της CIA? Ήμαρτον.. έλεος

Και στο κάτω κάτω: Indiana Jones IV == And the fate Atlantis.
 
Προεπιλογή

Ρε παιδιά, ο Ιντυ κατάσκοπος της CIA? Ήμαρτον.. έλεος

O.S.S. για την ακρίβεια Office of Strategic Services

αλλά με αποστολές πίσω από τις γραμμές των Γερμανών. Παρόμοιες αποστολές έκαναν οι S.A.S. και ο δικός μας "Ιερός Λόχος". Με τέτοιο backround που είχε (όπως μας έχουν δείξει οι προηγούμενες ταινίες), λογικό ήταν να πήγαινε εκεί.
 
Είναι μετριότατο σαν την δεύτερη συνέχεια. Το πρώτο και το τρίτο ανέβασαν ψηλά τον πήχη...πάντως βλέπεται ευχάριστα αλλά μέχρι εκεί. Θα το ξεφτιλίσουν με τον γιο του στο μέλλον...
 
Ενταξει, πολλα θα μπορουσανε να λοιπουν, και ο Φορντ εχει σπασει αρκετα η εικονα του...

αλλα..

Ητανε ο Ιντυ. :)
 
Πίσω
Μπλουζα