Iron Maiden

το καλό με το εξώφυλλο είναι ότι έχει στοιχεία από κάθε άλμπουμ που περιλαμβάνεται,αν και δεν βλέπω αναφορά στο final frontier...( τα νεκρά δέντρα από το fotd,o ξεντεριασμένος eddie από το x factor,η κατεστραμμένη πόλη και οι φιγούρες από το virtual xi,το σκιάχτρο από το bnw,η κάπα ίσως από το dod,το τανκ από το amolad...έχει κι άλλα; )

εγώ πάντως πάω για το 3πλο picture disc βινύλιο :headbangdude:
 
Fotis_kfor είπε:
Μακάρι τα συγκροτήματα να μην έβγαζαν και καθόλου Best of που λέει ο λόγος, αλλά 4 Best of (+1 μόνο στη Βόρεια Αμερική) για ένα κορυφαίο συγκρότημα με πορεία 30+ χρόνια δεν είναι και τόσο τραγικό όσο ακούγεται. . .
"Best Of The Beast" (1996)

"Ed Hunter" (1999)

"Edward The Great" (2002)

"Somewhere Back In Time" (2008 )

+ "The Essential Iron Maiden" (2005 - ΜΟΝΟ στη Βόρεια Αμερική)

Οπότε σε αυτή την περίπτωση υπάρχει χώρος για άλλο ένα!!!

Ωραίο και το εξώφυλλο αλλά και τα τραγούδια!
Ξέχασα να αναφέρω πως εκτός από το -1 στα best από το "The Essential Iron Maiden" που βγήκε ΜΟΝΟ στη Βόρεια Αμερική, το Ed Hunter δεν είναι ακριβώς Best of αφού στην ουσία είναι PC Game με tracklist από τη δισκογραφία τους. Οπότε -1 και από εκεί. . .
 
Παντως εκαναν και μια εξαιρετικη κινηση!

Τα εσοδα απο της πωλησεις του κατωθι T-Shirt θα δωθουν στον Ιαπωνικο Ερυθρο Σταυρο. Η πρωτη παρτιδα εγινε αμεσα Sold-Out. Μεσα στη βδομαδα θα εχει παλι stock. Αξιζει να βοηθησουμε τους φιλους Ιαπωνες στις τραγικες συνθηκες στις οποιες βρισκονται.

329ab847f562aaa0a479924ce0a8c79f_XL.jpg


Buy
 
Λοιπόν;; Πως ήταν η συναυλία;;;
 
Η συναυλία ήταν πολύ καλή, όπως όλες όσες έχουν κάνει εξάλλου, παρόλο που είναι "γέροι" δίνουν πολύ ωραία show δείχνοντας πως σέβονται τους οπαδούς τους αλλά και το μεγάλο όνομά τους.

Αν και προσωπική μου γνώμη είναι πως θα μπορούσαν να έχουν λίγο καλύτερο tracklist και να είχαν παίξει και το θεικό Alexander the great που δεν μας έχουν κάνει ακόμα την τιμή να το παίξουν, σε γενικά πλαίσια ήταν οι καλοί κλασικοί maiden, με τον eddie στη σκηνή, τον Janick να πετάει την κιθάρα στον 1ο όροφο και να κάνει τα ακροβατικά του, τον Bruce να τρέχει πάνω κάτω κτλ :D
 
Μια που ειμαστε ρετρο, για ριξτε μια ματια και σε αυτο : iron maiden.jpg
 
Σωπα!!!! αχαχαχαχααααα!!!!!

Φία αφ δα νταρκ :D
 
Μιας και το έφερε η κουβέντα ας βάλω και εγώ αυτό από τη συλλογή, το EP - Live!! + one Greek release

attachment.php
 
Fotis_kfor είπε:
Μιας και το έφερε η κουβέντα ας βάλω και εγώ αυτό από τη συλλογή, το EP - Live!! + one Greek release
attachment.php

:biglaugh: :biglaugh:ώστε στη σαϊντ 2 έχει το σάνκτσαρυ και το ρημέμπερ τουμόροου :biglaugh::biglaugh:
 
Γιατί δεν γράφει Άιρον Μέιντεν - Λάιβ Πλας Ουάν; Μήπως είναι σφάλμα εκτύπωσης; :p
 
Maddog είπε:
Γιατί δεν γράφει Άιρον Μέιντεν - Λάιβ Πλας Ουάν; Μήπως είναι σφάλμα εκτύπωσης; :p
:D :D:D Doc μόλις ανακάλυψες ένα λάθος που δεν το είχαν δει εδώ και σχεδόν 30 χρόνια!!!!! ;)
 
Παρεμπιπτόντως τo +one είναι ένας από τους δίσκους που αναζητώ για τη συλλογή μου (να το βάλω δίπλα στο ιαπωνέζικο).

Εαν κάποιος το δίνει ας μου στείλει ένα P.m.
 
Να και η δικη μου συλλογη απο το αγαπημενο μου συγκροτημα ολων των εποχων.Οτι και να πω γιαυτο το συγκροτημα λιγο θα ειναι.Απλα τους λατρευω.up the iron's
 
Σύμφωνα με τη wikipedia αυτό το EP κυκλοφόρησε μόνο σε Ιαπωνία και Ελλάδα!Και μάλιστα η Ελληνική έκδοση είχε 5 παραπάνω κομμάτια!
 
thebest20 είπε:
Σύμφωνα με τη wikipedia αυτό το EP κυκλοφόρησε μόνο σε Ιαπωνία και Ελλάδα!Και μάλιστα η Ελληνική έκδοση είχε 5 παραπάνω κομμάτια!
Σε ποιο EP αναφερεσαι?

Για το live+one?αυτο βγηκε στην ελλαδα σε 2 εκδοσεις και μια στην ιαπωνια.Στις ελληνικες εκδοσεις η μια εχει με ελληνικους τιτλους τα τραγουδια και η αλλη εχει τα τραγουδια κανονικα με αγγλικα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι ακριβώς,σε αυτό το EP αναφέρομαι!Και όσοι το έχουν,πρέπει να είναι πολύ τυχεροί!
 

Εχουμε και τα πρωτα βιντεο απο το Maiden England Tour και μπορω να πω οτι ο "γερος" καλα τα καταφερνει στο seventh son of a seventh son.

Τι να πεις κανεις οταν το ξανακους live μετα απο 24 χρονια! Today is born the seventh one born of woman the seventh son and he in turn of a seventh son he has the power to heal he has the gift of the second sight he is the chosen one so it shall be written so it shall be done!\m/ (__) \m/
 
DarkSynbios είπε:
η απόδοση του συγκροτήματος είναι αρκετά καλή αλλά ο Bruce θέλει στρώσιμο,είναι η ηλικία; το γεγονός ότι είναι οι πρώτες συναυλίες (οπότε είναι αναμενόμενα διάφορα μικροπροβλήματα) ; και τα δύο ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα