Jean Michel Jarre

Δεν το συνεχιζω κομραντ - ειναι και Μεγαλη Βδομαδα με εχουν και στη διαιτα εδω και ειμαι υπο καταρρευση. Παντως edit δεν σε κερασα αυτη τη φορα ;)
 
Rygar είπε:
Προφανώς ο don αναφέρεται σε συγκεκριμένους μαιντανούς που κάθονταν στις πρώτες θέσεις ;) . Σορι αλλα στο Ταεκ κβον ντο δεν πάω... :(
ο συντροφος που δεν νηστευει,η εστω νηστευει τρωγοντας καραβιες απο θαλασσινα,με εννοησε πληρως.. :D

Θυμαμαι ΜΕ ΟΡΓΗ τα αμηχανα σχολια του Εβερτ μετα τη συναυλια..

Τωρα που δεν παιζει φιλανθρωπικο πανηγυρακι ,ας παει στο ταεκβοντο..αισχος...

Για μια τετοια διοργανωση υψηλων ηχητικων απαιτησεων οτι χειροτερο..
 
Paspartoo είπε:
ευχαριστουμε
Εσεις τα μαρουλια δηλαδη που θα τον δειτε στη Σαλονικη ? θα ειστε πιο ανετα ?
το θέμα είναι για τη συναυλία του jarre ....τα μαρούλια τώρα που κολάνε???

μην χαλάς το θέμα φίλε χαχαχαχαχα

:p :p:p:p:p:p:p:p:p:p:cool:

(θα'σκαγα αν δεν το'λεγα :sealed: )

εδit: εγώ παιδιά δεν το έλεγα στην τύχη ότι καλύτερα να τον δούμε στην Τσεχία ;)
 
Παιδιά oJean Michel Jarreείναι ένα μεγάλο ταλέντο στην ηλεκτρονική μουσική και ένας από τους αγαπημένους μου συνθέτες. Όμως άκουσα κάτι που με ξενέρωσε, ενώ είχα πάει στην tickethouse για να αγοράσω εισιτήριο. Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά άκουσα πως στα τελευταία του liveπαίζει playback! Δεν μου το είπε κάποιος άγνωστος αλλά o φίλος μου που ήταν μαζί μου εκείνη τη στιγμή. Αυτή την εμπειρία την είχα παλιότερα και στους Kraftwerk και ξενέρωσα πολύ! Είναι ντροπή να τους πληρώνεις και να παίζουν playback! Υπό αυτές τις συνθήκες καλύτερα να ακούσω στο σπίτι!
 
Το Oxygene 2 είναι σίγουρα από τα πιο συγκινητικά κομμάτια του Oxygene 1-6, το οποίο κυκλοφόρησε τον Ιούλιο του 1977.

coverwe0.jpg


Όταν ακούς αυτό το συγκεκριμένο κομμάτι, σου δίνεται η εντύπωση ότι βρίσκεσαι σ'έναν άλλο γαλαξία, με την πτώση των αστεροειδών και όλους αυτούς τους αλλόκοτους πυροβολισμούς από τις ακτίνες laser που αναπαράγονται μέσω των Clavia Nord Lead 2, VCS 3, ARP, RMI, EMS Synth AKS, Eminent U310 και Mellotron να σου κόβουν στην κυριολεξία την ανάσα!

Όσο για το Oxygene 4, αυτό είναι χωρίς αμφισβήτηση το πιο δημοφιλές.

Το Oxygene 7-13 είναι ένα sequel βασισμένο στην πλέον γνώριμη και επιτυχή φόρμουλα του Oxygene 1-6 στο οποίο ο Γάλλος μάγος της ηλεκτρονικής μουσικής επιστράτευσε τα πρώτα αναλογικά synthesizers της εποχής, με το Oxygene 8 να κατατάσσεται πρώτο σε δημοτικότητα. Ο δίσκος αυτός κυκλοφόρησε στις 20 Μαΐου του 1997.

album-oxygene-7-13.jpg


28-37f3-thumb-large.jpg


Γιος του μεγάλου συνθέτη Maurice Jarre (1924-2009), ο Jean-Michel Jarre ταυτίστηκε όσο λίγοι με την πιο δημοφιλή πλευρά του ηλεκτρονικού ήχου. Στις 30 Μαϊου θα εμφανιστεί για πρώτη φορά στη Θεσσαλονίκη στο Θέατρο Γης, ενώ την 1η Ιουνίου στην Αθήνα στο Κλειστό Γήπεδο Tae Kwon Do του Φαλήρου.

Οι δύο συναυλίες θα πραγματοποιηθούν στο πλαίσιο της πρώτης παγκόσμιας περιοδείας του, με τίτλο «2010», φόρος τιμής στον φίλο του και κορυφαίο λογοτέχνη Arthur Clarke. Θα παρουσιάσει έργα από όλη τη δισκογραφία του σε ένα φαντασμαγορικό υπερθέαμα, που στηρίζεται στην πλέον πρόσφατη τεχνολογία σε ήχο, φώτα και ειδικά εφέ.

Τον Ιούλιο του 1977 ο πρώτος δίσκος με την υπογραφή του και με τίτλο «Oxygene» έγινε απαραίτητος σε κάθε γήινο με δισκοθήκη, πούλησε 18.000.000 αντίτυπα και θεωρείται ακόμα και σήμερα ο γαλλικός δίσκος με τις περισσότερες πωλήσεις στην ιστορία. Συνολικά οι δίσκοι του έχουν πουλήσει 80.000.000 αντίτυπα παγκοσμίως, κατατάσσοντάς τον στη λίστα των καλλιτεχνών με τις περισσότερες πωλήσεις του 20ού αιώνα.

Οι συναυλίες του είναι μοναδικά οπτικοακουστικά θεάματα τα οποία παρακολουθούν τεράστια πλήθη κόσμου, προσφέροντάς του 4 ρεκόρ Guinness προσέλευσης θεατών!

Έχει εμφανιστεί 4 φορές μπροστά σε περισσότερους από 1.000.000 θεατές! Ηταν ο πρώτος δυτικός καλλιτέχνης που έπαιξε ζωντανά στη -μετά τον Mao Zedong- Κίνα το 1981. Tη συναυλία του στην Κόκκινη Πλατεία της Μόσχας το 1997 παρακολούθησαν 3.500.000 θεατές, απόλυτο ρεκόρ όλων των εποχών για εκδήλωση ανοιχτού χώρου!

Έχει συνεργαστεί με τη NASA, έχει δώσει συναυλίες στις Πυραμίδες της Αιγύπτου, στον Πύργο του Eiffel, στους αμμόλοφους της ερήμου Σαχάρα στο Μαρόκο, στην Απαγορευμένη Πόλη του Πεκίνου, έχει δώσει συναυλία για τον Πάπα Ιωάννη-Παύλο τον Β'. Είναι εκπρόσωπος της UNESCO και των Ηνωμένων Εθνών για θέματα Περιβάλλοντος και Παιδείας.

Ένας αστεροειδής έχει ονομαστεί προς τιμή του «4422 Jarre».

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπών σας έχω νέα!

Μόλις επέστρεψα στο σπίτι ύστερα από το καταπληκτικό Live του Jarre!!! :D

Δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή που βρισκόμουν εκεί! Ο ήχος αρκετά καλός, καταπληκτικά τεχνολογικά εφέ με Laser και διάφορα φώτα, αρχαιολογικά synthesizers σε συνδυασμό με σύγχρονα, 4 άτομα επί σκηνής, κτλ…

Αυτό που με ενθουσίασε περισσότερο ήταν η επικοινωνία που είχε ο Γάλλος με το Ελληνικό κοινό! Περίμενα να δω πολλά εφέ και να ακούσω όλα τα αγαπημένα μου κομμάτια, αλλά δεν περίμενα σε ηλεκτρονική μουσική (της οποίας δεν είμαι fan), να δω τόσο καλή επικοινωνία με το κοινό και τόση ζωντάνια από τον Jarre! Προς το τέλος σηκώθηκαν πολλοί από τις καρέκλες και πήγαν μπροστά! Μαζί κι εγώ εννοείται! Και στο ξεκίνημα του Live ο Jarre πέρασε από μπροστά μας!
 
Μολις γύρισα κι εγώ. Δεν έχω λόγια για να περιγράψω ο,τι άκουσα, όπως ερμηνεύτηκε. Δεν είμαι ειδικός στην ηχοληψία, εμενα προσωπικά ο ήχος μου φάνηκε πολύ καλός, τα εφέ καταπληκτικά, ο Jarre λες και ηταν 30άρης, παρα τα 62 του χοροπηδούσε ασταμάτητα σαν εφηβος. Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα σε όλα. Ειχε 2 encore. Στο 2ο αρχισαν αρκετοί να την κάνουν αλλά ο Jarre τους διέψευσε παίζοντας ακόμα ενα κομμάτι. Ξεκίνησε τη συναυλία με το Oxyzene 2 και μετά το 2ο encore ολοκλήρωσε με τη μπαλαντούλα Calypso 3 . Επαιξε κομμάτια από το 1976 εως το 1997 αφήνοντας παραπονεμένο το Zoolook, αλλά τον δικαιολογώ. Καποιος που ασχολείται χρόνια με Jarre, όπως η αφεντομουτσουνάρα μου, θα έλεγε ότι ηταν πρακτικά αδύνατον να ερμηνευσει καποιο κομμάτι από εκεί με τον εξοπλισμό και το προσωπικό που βρισκόταν επανω στη σκηνή, αφου το εν λόγω αλμπουμ είναι γεμάτο με ιδιαίτερα πολύπλοκα φωνητικά εφέ. Αν θα ερμήνευε παντως καποιο, το ομώνυμο Zoolook θα ηταν το ιδανικό αφου θα τίναζε το γήπεδο στον αέρα με το ρυθμό του.Τεσπα, μην τα θελουμε όλα. Ποιά κομμάτια μ'αρεσαν; Ολα! :D Με ειδική μνεία στο Souvenir of China που είναι ενα απίστευτο, καταπληκτικό και συνάμα πολύ μελαγχολικό κομμάτι ειδικά γραμμένο για τα κοντσέρτα της Κινας το 1981, στο Chronologie 2 που είναι φοβερά ξεσηκωτικό σε στυλ τέκνο, στο επίσης ξεσηκωτικό Rendez-vous 4 που πολλοί θα το θυμαστε σε μια διαφήμιση γάλακτος εκεί γυρω στο 1987-88 και στο 3ο τμήμα του Rendezvous 2 όπου έπαιζε με δέσμες λέιζερ. 4 άνθρωποι έπαιζαν αμίλητοι (πλην του Jarre), και μας ανεβασαν στα ουράνια, τιμώντας στο τελευταίο λεπτό τα 55 ευρώ του εισητηρίου. Αυτή τη φορά είχα πολύ καλή φωτογραφική μηχανή, τραβώντας σχεδόν 7GB βίντεο, καταναλώνοντας όλη τη μνήμη της μηχανής, και μισή μνήμη από το κινητό μου, και σχεδόν 2 τετράδες μπαταρίες. Μπορώ να πω με σιγουριά ότι το μουσικό μου καλοκαίρι ξεκίνησε με τις καλύτερες προυποθέσεις.

Περιμένω γνώμες και από τα αλλα παιδιά που πήγαν...

Amstrad1981 είπε:
Παιδιά oJean Michel Jarreείναι ένα μεγάλο ταλέντο στην ηλεκτρονική μουσική και ένας από τους αγαπημένους μου συνθέτες. Όμως άκουσα κάτι που με ξενέρωσε, ενώ είχα πάει στην tickethouse για να αγοράσω εισιτήριο. Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά άκουσα πως στα τελευταία του liveπαίζει playback!
Επ ουδενί δε συνέβη αυτό. Τραβούσα με κάμερα, και σε συγκεκριμένες στιγμές ζουμάριζα στα χέρια του αλλά και στων συνεργατών του φέρνοντάς τα μπροστά μου στο εκατοστό και είδα ότι έπαιζαν ακριβώς όπως πηγαινε η μουσική. Αν εκαναν καποιο λαθάκι, θα φαινόταν. Αλλωστε δεν παίζουν όλη τη μουσική μονοι τους, αλλα βοηθούν και τα sequencers και καποιοι προγραμματισμένοι ρυθμοί. Τα βασικά όργανα όμως, παίζονταν από τους ίδιους.

Rygar είπε:
Δεν έχω λόγια για να περιγράψω ο,τι άκουσα, όπως ερμηνεύτηκε.
Και μετά απ'αυτή τη φράση μου, δεν είπα τίποτα... :D :D:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επ ουδενί δε συνέβη αυτό. Τραβούσα με κάμερα, και σε συγκεκριμένες στιγμές ζουμάριζα στα χέρια του αλλά και στων συνεργατών του φέρνοντάς τα μπροστά μου στο εκατοστό και είδα ότι έπαιζαν ακριβώς όπως πηγαινε η μουσική. Αν εκαναν καποιο λαθάκι, θα φαινόταν. Αλλωστε δεν παίζουν όλη τη μουσική μονοι τους, αλλα βοηθούν και τα sequencers και καποιοι προγραμματισμένοι ρυθμοί. Τα βασικά όργανα όμως, παίζονταν από τους ίδιους.

Χαίρομαι που δε συνέβη! Δεν λυπήθηκα τα 55 euro που έδωσα και πέρασα πολύ καλά σε όλο το Live! Πάλι καλά που τελικά αγόρασα το εισιτήριο!

Πριν από 5 χρόνια παρακολούθησα και το Live των Kraftwerk. Αγαπημένο συγκρότημα ηλεκτρονικής μουσικής που όμως με απογοήτευσε! Έπαιξαν playback, κάτι που είναι απαράδεχτο, και επίσης ήντουσαν εντελώς ακίνητοι μπροστά στα synthesizer-laptop τους! Καμία επαφή με το κοινό, απουσία φωτορυθμικών και laser, μονάχα μια μεγάλη οθόνη με διάφορα video που συνόδευαν τη μουσική τους.

Ο Jarre έπαιξε τίμια! :D
 
Πριν λίγο επαιξα και τα βιντεάκια που τραβηξα. Ο ήχος ειναι καταπληκτικός, δεν το περίμενα. Ενας φίλος όμως που τραβούσε με DSLR, σημερα το πρωί μου είπε ότι ο ήχος τον απογοήτευσε. Μου είπε ότι ακουγόταν λες και τα μπασα ήταν πολύ δυνατά. Αυτό που είπε, απογοήτευσε κι εμενα γιατί θυμήθηκα τη συναυλία των Depeche Mode το 2006 που ο ήχος ηταν χάλια εντελώς, όμως από την αλλη δεν είχα δει ακόμα ό,τι τράβηξα οπότε περίμενα να παω σπίτι να δω. Τελικά ο ήχος είναι σουπερ, η εικόνα όμως είναι λίγο καπως :( . Παντως δε φταίει η μηχανή, μαλλον εγώ φταίω που είχα ζουμάρει στο μαξιμουμ οπτικό (20x) με αποτέλεσμα λίγο να κουνάω τη μηχανή και να γίνεται το έλα να δεις στην εικόνα. Μονο με τρίποδο κανεις δουλειά, αλλά....τρίποδο εκεί μεσα πως;;; Θελω καμερα! :( :( Το κομμάτι του Rendezvous που παίζει λειζερ, είναι Α ΠΙ ΣΤΕΥ ΤΟ!!!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!! Το ξανακοιτάζω και το ξανακοιτάζω και δεν το πιστεύω ότι είναι o Jarre μπροστά μου που παίζει!!!! Μαζί με τους Maiden πριν 2 χρόνια, ό,τι πιο αξιόλογο έχω δει!!!!!

σσ. Ανεβαζω YΤ το βίντεο με τo laser harp για να καταλαβετε τί εννοώ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σσ. Ανεβαζω YΤ το βίντεο με τo laser harp για να καταλαβετε τί εννοώ....

Άντε βρε Rygar! Να δούμε και να θυμηθούμε!!! :D

Υ.Γ.Τελικά απο εδώ μέσα μόνο εμείς ήμασταν παρόντες;
 
Ιδού!

.................................................

(για του λόγου το αληθές, καντε κλικ στο βίντεο και δείτε το Description;))
 
Σχέτικα με το θέμα του playback, δύστυχώς το είδος της μουσικής αφήνει περιθώρια στο να υποθέσουν πολλοί ότι οι συναυλίες είναι playback. Τις περισσότερες φορές αυτό δεν ισχύει.

Ούτε στους Kraftwerk πριν κάμποσα χρόνια ήταν playback. Η χρήση όμως κάποιων ρυθμών που αναγκαστικά θα παιχθούν "κονσέρβα" μπορεί να στιγματίσει μια συναυλία. Ταπεινή μου άποψη ότι οι Kraftwerk ήταν ένα παράδειγμα για το πως χωρίς ιδιαίτερη κίνηση στη σκηνή (που έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν την είχαν) μπορούν να καθηλωθούν τόσες χιλιάδες κόσμου.

Η laser άρπα του Jarre πάντως είναι super θέαμα! :D
 
Το OXYGENE II με τα διαστημικά εφέ της πτώσης των κομητών στην αρχή και τα "laser-zaps" στην συνέχεια είναι το κάτι άλλο!

Κάτι μου λέει ότι ο Jean-Michel έκανε ταυτόχρονη χρήση του Clavia Nordlead 2 και του EMS Synth VCS3 AKS για την αναπαραγωγή αυτών των εφέ. Δεν ξέρω αν αυτή η πληροφορία αληθεύει.

Ασφαλώς δεν ήταν μόνος στη σκηνή. Υπήρχαν βέβαια μια κιθάρα, ένα μπάσο, ένα γκόνγκ και drum machines.

Ο μεγάλος απών από τις δυό συναυλίες δεν θα μπορούσε να ήταν άλλος από τον HANK MARVIN. Ο θρυλικός κιθαρίστας των Shadows γνωστός από τις κλασσικές επιτυχίες WONDERFUL LAND και APACHE συνόδευσε τον Γάλλο μάγο της ηλεκτρονικής μουσικής σ'ένα άγνωστο μέχρι πρότινως κομμάτι που γράφτηκε ειδικά για το album "Revolutions": LONDON KID!

Ιδού λοιπόν, ladies and gentlemen, ο γκουρού της electronica παρέα με τον θρύλο της ηλεκτρικής κιθάρας στο Destination Docklands, τη συναυλία που έδωσε ο Jean-Michel στο Royal Victoria Dock του Λονδίνου τον Ιανουάριο του 1988.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Amstrad1981 είπε:
Επ ουδενί δε συνέβη αυτό. Τραβούσα με κάμερα, και σε συγκεκριμένες στιγμές ζουμάριζα στα χέρια του αλλά και στων συνεργατών του φέρνοντάς τα μπροστά μου στο εκατοστό και είδα ότι έπαιζαν ακριβώς όπως πηγαινε η μουσική. Αν εκαναν καποιο λαθάκι, θα φαινόταν. Αλλωστε δεν παίζουν όλη τη μουσική μονοι τους, αλλα βοηθούν και τα sequencers και καποιοι προγραμματισμένοι ρυθμοί. Τα βασικά όργανα όμως, παίζονταν από τους ίδιους.
Χαίρομαι που δε συνέβη! Δεν λυπήθηκα τα 55 euro που έδωσα και πέρασα πολύ καλά σε όλο το Live! Πάλι καλά που τελικά αγόρασα το εισιτήριο!

Πριν από 5 χρόνια παρακολούθησα και το Live των Kraftwerk. Αγαπημένο συγκρότημα ηλεκτρονικής μουσικής που όμως με απογοήτευσε! Έπαιξαν playback, κάτι που είναι απαράδεχτο, και επίσης ήντουσαν εντελώς ακίνητοι μπροστά στα synthesizer-laptop τους! Καμία επαφή με το κοινό, απουσία φωτορυθμικών και laser, μονάχα μια μεγάλη οθόνη με διάφορα video που συνόδευαν τη μουσική τους.

Ο Jarre έπαιξε τίμια! :D
Καλησπέρα. Όσο playback έπαιξε ο Jarre άλλο τόσο έπαιξαν και οι Kraftwerk. Στην ηλεκτρονική μουσική είναι λογικό να υπάρχουν έτοιμες λούπες, beat, φωνητικά κλπ και οι καλλιτέχνες να επεμβαίνουν βάζοντας από πάνω τη μελωδία τους, πιτσάροντας, αλλάζοντας tempo κλπ. Έτσι είναι αυτό το είδος της μουσικής. Αν θεωρείς πως αυτό είναι playback τότε ναι είναι. Για μένα όμως δεν είναι. Σαν να ζητάμε από τους Future Sound Of London να παίξουν κάθε όργανο ζωντανά. Δεν είναι δυνατόν αυτό. Δεν είναι δυνατόν ούτε στους Kraftwerk ούτε και στον Jarre. Στο κομμάτι της επαφής των Kraftwerk θα έπρεπε να περιμένεις κάτι τέτοιο σαν σκηνική παρουσία μιας και είναι σήμα κατατεθέν τους. Αποστασιοποιημένοι. άκαμπτοι, σχεδόν ρομπότ. Εμένα αυτό μου έλεγε πάρα πολύ και το βρίσκω σε πλήρη ισσοροπία με τη μουσική τους. Όταν δε έφυγαν από τη σκηνή και είχαν μείνει τα ρομπότ και ακούγαμε we are the robots ήταν απλά μια από τις καλύτερες συναυλικές εμπειρίες μου. Αυτό είναι οι Kraftwerk. Μίνιμαλ ανθρώπινα ρομπότ. Μόνο τα απαραίτητα, όπως άλλωστε και ο ήχος τους. Λιτός όσο δε παίρνει. Ο Jean Michel Jarre από την άλλη είναι άλλο πράγμα. Πιο λυρικός, πιο ρομαντικός σε κάποια του στοιχεία και πολύ πιο αδύναμος από τους Kraftwerk στο σύνολο, πάντα κατά τη δική μου άποψη χωρίς αυτό να του αφαιρεί την σημαντικότητά του στον χώρο της ηλεκτρονικής μουσικής για μένα.

Κοίτα ένα μικρό live τους από το 78 Και τι κομματάρα !!! Α ΡΕ ΘΕΟΙ !

Ρίξε και μια ματιά στο πολύ σύγχρονο minimum maximum. Αν αυτό δεν είναι σκηνική παρουσία σε σχέση με τη μουσική που παίζουν τότε δε ξέρω τι είναι...

http://www.youtube.com/watch?v=GHK1i8BwhhA
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμπειρία ζωής θα χαρακτήριζα τη συναυλία του Jarre εδώ στη Θεσσαλονίκη. Από πιτσιρικάς που με φόβιζαν οι μουσικές του, ύστερα στο λύκειο να τον εκτιμώ και να αγοράζω μανιωδώς κασέτες από τους πάγκους στην πανεπιστημιούπολη, μετά αυθεντικά LP και CD και ο ερχομός του στην Ελλάδα να φαντάζει όνειρο ζωής. Πριν λίγα χρόνια είχε παίξει στην Αθήνα, όμως ήταν αδύνατον να πάω. Έπρεπε να φτάσω τα χρόνια του Χριστού για να τον δω και να τον ακούσω ζωντανά. Άξιζε το κάθε ευρώ. Ευτυχώς που χρονολογικά τα κομμάτια που έπαιξε έφταναν μέχρι το 1997, διότι μετά από τότε θεωρώ ότι οι μουσικές του δεν είναι και τόσο αξιόλογες, ή τουλάχιστον αντάξιες των όσων έχει προσφέρει.

Μεγαλειώδες το θέαμα με τα laser, μπράβο σε όσους το εμπνεύστηκαν και το έστησαν. Αν υπήρχε και το πανί προβολής πίσω από την σκηνή, το οποίο δεν στήθηκε λόγω φόβων τυχόν επιδείνωσης του καιρού μιας και η συναυλία είναι σχεδιασμένη για κλειστό και όχι ανοιχτό χώρο, θα μιλούσαμε για το τέλειο. Παρόλα αυτά, μας αντάμειψε η μουσική και -το ξαναλέω- τα laser.

Κονσέρβα δεν ήταν. ΟΚ, είναι αδύνατον 4 άτομα να έπαιζαν ζωντανά όλες τις μουσικές, αλλά ο Jarre σίγουρα έπαιζε κανονικά. Τον ευχαριστούμε επειδή μας έκανε να ανατριχιάσουμε: τόσο με την θέα των vintage synthesizers (να σηκώσει το χέρι όποιος έχει δει τόσο κοντά του ένα ARP 2600 ή ένα Memory Moog) όσο και με τις μουσικές του. Τον ευχαριστούμε και για τα καλά του λόγια, για την εκτίμησή του στον ελληνικό πολιτισμό αλλά και για τη συμπαράστασή του στις δύσκολες μέρες που διανύουμε.

Κρατάω το "see you soon" που είπε στο τέλος, για τα υπόλοιπα με κάλυψαν οι προλαλήσαντες.
 
Επιτέλους το ανέβασα, και σας το δίνω. ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ!!!
 
Ρε συ! Εχει κοιλίτσα ή μου φαίνεται; :D :D:D:D Νταξει ειναι 62, αλλα ξερω γω;

Οσον αφορά το "see you soon" μαλλον θα εννοεί το κλισέ "τα λεμε" που λεμε εμείς σε κανα γνωστό που συναντάμε καθε 10 χρόνια και όλο λεμε ότι θα παμε για καφε και όλο δεν παμε :D

sparklingeagle είπε:
Ο μεγάλος απών από τις δυό συναυλίες δεν θα μπορούσε να ήταν άλλος από τον HANK MARVIN. Ο θρυλικός κιθαρίστας των Shadows γνωστός από τις κλασσικές επιτυχίες WONDERFUL LAND και APACHE συνόδευσε τον Γάλλο μάγο της ηλεκτρονικής μουσικής σ'ένα άγνωστο μέχρι πρότινως κομμάτι που γράφτηκε ειδικά για το album "Revolutions": LONDON KID!
Που να τον κουβαλάει τον άνθρωπο για ενα κομμάτι μόνο; :D
 
Rygar είπε:
Ρε συ! Εχει κοιλίτσα ή μου φαίνεται; :D :D:D:D Νταξει ειναι 62, αλλα ξερω γω;
:D
Ναι, έχει! Αλλά, ακόμα και σε αυτή την ηλικία, και με τέτοιο χοροπηδηχτό επί δύο ώρες συνεχώς, θα του πέσει σίγουρα!

Εδώ, με τα μισά του σχεδόν χρόνια και... :p
 
Πίσω
Μπλουζα