John Rambo (2008)

Rock on. :headbangdude: :headbang:

rambo-poster.jpg
 
RAMBO γερα παρτους τα μυαλα,μεγαλε stallone !!
 
Πιο πολλά "ανθρώπινα" εφέ απ'οτι και στα 3 BLADE μαζί :eek: :eek: :eek:

Μετά είναι για να πας στον Ιορδάνη στην Πεντέλη για σουβλάκια :D :D

A, ΒΤW, προχτές 2 Ιανουαρίου ήταν του Αγίου Ράμπου...τουουουου Αγίου Συλβέστρου ήθελα να είπω :D
 
24 Ιανουαρίου, η μεγάλη μέρα. Επιστρέφει! Ναι! Είναι αλήθεια. Και μεγάλη η συγκίνηση για εμάς που δεν τον έχουμε δει ποτέ στο σινεμά. Νομίζω οτι την πρώτη μέρα θα δω όλες τις προβολές του Village!
 
Αυτή δεν είναι ταινία δράσης , αυτή είναι το Hannibal o εκδικητής.

Σε λίγο θα ανοίγει κανένα κρανίο και θα κάνει το μυαλό γιουβαρλάκια.:animeek:
 
Αυτή είναι μια καλή σύγκριση. Η βία στις ταινίες πριν 30 χρόνια με σήμερα είναι εντυπωσιακά δυσανάλογη. Το ίδιο και οι αισθησιακές σκηνές στις mainstream ταινίες.
 
shock είπε:
Η βία στις ταινίες πριν 30 χρόνια με σήμερα είναι εντυπωσιακά δυσανάλογη
Επέτρεψε μου Αντώνη να πω οτι μια τέτοια διατύπωση θα ήταν πιο εύστοχη,

Η βία στις mainstream ταινίες πριν 30 χρόνια με σήμερα είναι εντυπωσιακά δυσανάλογη
 
Χμμ ναι Μάνο αυτό θέλω να πω. Φαντάσου τώρα τη βία του 4 να την είχε το 1. Μάλλον προς σπλατερ θα πήγαινε :)
 
Στις ταινίες τρόμου κατα την γνώμη μου συμβαίνει το αντίθετο! Οι τωρινές ταινίες είναι πιο χαλαρές πιστεύω.
 
Οι σπλατεριες που παιχτηκαν τελη 70 και κατα τη διαρκεια του 80 ειναι αναριθμητες.

Και απο "mainstream" ταινιες, δεν εχω δει καμια τωρα τελευταια που να με σοκαρε...

Θα ελεγα οτι εχουμε πηξει στις χαζοχαρουμενα/σιροπιαστα εργαΚΙΑ

Ο Αντωνηες κερδισε μια δωρεαν διαμονη στο ΚΑΠΗ της γειτονιας του :tease:
 
Το θέμα είναι ότι το σπλατερ του 70 και 80 προοριζόταν σε μικρό κοινό και είχε σκοπό το ίδιο το σπλάτερ. Πλέον είναι κάτι το συνηθισμένο που (θέλουν να) το βλέπουν ΟΛΟΙ***. Μάλιστα πολλοί θεωρούν τις ταινίες τύπου SAW ως τρόμου ενώ ΔΕΝ είναι. Είναι σπλάτερ νέου τύπου.

*** Αυτό με ανησυχεί ιδιαίτερα...Τα παιδιά σας προσέχτε, μακριά από τέτοια.
 
@Wally. Έλα θα μας πάνε και εκδρομή :)

Εγώ απλά σύγκρινα το Rambo 1 με το 4. Οι πολεμικές ταινίες τότε ήταν αστείες (όσες θυμάμαι τουλάχιστον) μπροστά στον στρατιώτη Ράιαν ας πούμε. Το OldBoy πήρε κάποιο βραβείο σεναρίου και δεν είχε παρουσιαστεί σαν σπλάτερ.

Και τέλος δείτε τις σειρές της τηλεόρασης τότε (Cheers, Kight rider και τόσες άλλες) και δείτε σήμερα (The L word, Niptuck...)
 
ραμπο και παλι ραμπο οπως πρεπει ναναι:polyvolo::gun:......τερμα τα αστεια.

ο σταλλονε παντα μου αρεσε σαν ηθοποιος.βλεπε copland...!
 
Αν κι ίσως σας ξαφνιάσω,συμφωνώ με Rygar και shock,νομίζω σε καμία περίπτωση δε χρειάζεται τόση βία σε ταινίες που δεν ειναι σπλάτερ-τρόμου,ούτε τόσο σεξ σε ταινίες που δεν είναι "αισθησιακές"....

Πλέον το κοινό που πάει να δει μια ταινία δε ξέρει τι θα αντικρίσει...!!

Wally,πιστεύω οτι η ουσία είναι να μπορούμε να επιλέξουμε τι θα δούμε κι όχι να τρώμε σεξ και αίμα όλη την ώρα στη μάπα....

Και αυτό το λέω εγώ που τουλάχιστον κάποιοι εδώ μέσα ξέρετε νομίζω τι ταινίες προτιμώ....
 
Κατοχοι του 360 μπατε στο live και κατεβαστε themes.:ylsuper:

nx9gzfqv91v6xfmu5uwq.jpg
 
Εφυγααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
 
κατοχοι του ps3 τρεξτε αμεσως και κατεβαστε το demo του rambo 4, που εφτιαξε η για εμας only for ps3:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
κατσε να δειτε πρωτα το GranTurismo 4 (κατι λενε για 2009) και εχει ο Θεος για το Rambo 4... :tease:
 
Πίσω
Μπλουζα