LEGO

Να ρωτήσω και σε τι τιμές να κοιτάζω (π.χ. έχει κάποια στάνταρ τιμή το κιλό? Να προτιμάω κάποια συγκεκριμένη χώρα?) και δε θα καταχραστώ άλλο την υπομονή των υπολοίπων, I promise! :)
 
Δεν εχω κατι να σου πω απο τιμες ή χωρες. Οπου βρεις φτηνοτερα...
 
Βλεποντας αυτες τις φωτογραφιες

Αυτοματα μου ηρθε στο μυαλο η

φραση του Γ.Χελακη απο το ΕURO

του 2004..."ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!" :sealed: :zip:























Υ.Γ. Ελπιζω μονο μα μην εχουμε λιποθυμιες βραδιατικα... :p :D

6jqd55.jpg

2cgzfc3.jpg

25qrsko.jpg

2r3i1k4.jpg

1zw17co.jpg

6z9gft.jpg

jjmr6w.jpg

25tdyxj.jpg

ay7ddf.jpg

e6u5w4.jpg

206djev.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν τολμάω να σκεφτώ πόσοι άνθρωποι έχουν εργαστεί για να φτιαχτεί κάτι τέτοιο!...

Τέλειο αποτέλεσμα, είτε κοιτάξετε το γήπεδο ποδοσφαίρου, είτε την πισίνα, είτε τους δρόμους, είτε τη μακέτα σα σύνολο!

Απ. Υ.Γ.: Ναι, είμαι ένα κλικ από τη λιποθυμία! :D
 
Ντάξει, μάλλον θες να με πεθάνεις! :D

Μετά από αυτό:

legoland-Γερμανια-dinfo-gr-9.jpg

'Η αυτό:

legoland-Γερμανια-dinfo-gr-16.jpg

Και σίγουρα μετά από αυτό:

legoland-Γερμανια-dinfo-gr-2.jpg

Ό,τι και να κάνω εγώ με τα Lego, θα είναι απλά παιδιάστικο! :D

(Χωρίς πλάκα όμως... Ζήλεψα!... :( )
 
Αυτά τα κοίτα αλλά μην αγγίζεις lego είναι εντυπωσιακά αλλά και βαρετά ταυτόχρονα. Η ουσία είναι να φτιάξεις κάτι και μετά να παίξεις μ' αυτό :) . Φαντάσου τώρα ένα μαντράχαλο να μπουκάρει και να αρχίζει να παίζει με τα εκθέματα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nkarytia είπε:
Αυτά τα κοίτα αλλά μην αγγίζεις lego είναι εντυπωσιακά αλλά και βαρετά ταυτόχρονα.
Συμφωνώ! #)

nkarytia είπε:
Η ουσία είναι να φτιάξεις κάτι και μετά να παίξεις μ' αυτό :) .
Συμφωνώ! :bow:

nkarytia είπε:
Φαντάσου τώρα ένα μαντράχαλο να μπουκάρει και να αρχίζει να παίζει με τα εκθέματα :)
....ή μια μαντραχαλού! :biglaugh:

Το θέμα με τα Lego είναι ότι σου δίνουν απίστευτες δυνατότητες!!! Μπορείς να κάνεις τρελά πράγματα...

Έχω φίλο μου, που του είχα κάνει σχέδιο (φυσικά, έκανε διορθώσεις) κι έφτιαξε ρομποτάκι με lego! :D

Αν μπορέσω να βρω τα σχέδια, μπορεί να το φτιάξω κι εγώ! :)
 
Δώσε και σε μάς μετά please!!! #)
 
nkarytia είπε:
Δώσε και σε μάς μετά please!!! #)
Θα τα ψάξω και αν δεν τα έχω πετάξει, θα τα σκανάρω να τα δείτε - ήμουν φοιτήτρια τότε.

Γενικά σκιτσάρω στο χέρι, βγάζω διαστάσεις σε κανονική κλίμακα πλέον, στο περίπου υπολογίζω τα κομμάτια και μετά αρχίζω τους πειραματισμούς! :D

Αυτό που κάνω πολύ σπάνια, είναι να πιάσω μερικά κομμάτια και ν' αρχίσω να τα τοποθετώ "άτακτα". Οπωσδήποτε κάτι πρέπει να έχω στο μυαλό μου, γιατί αλλιώς παθαίνω buffer overflow! :D

Έχει τύχει περίπτωση που καθόμουν και κοιτούσα τα τουβλάκια με τις ώρες, γιατί δεν είχα σκεφτεί τι έπρεπε να κάνω - ακόμα και η σκέψη μου πρέπει να είναι δομημένη.

Αν έχω κάνει το σχέδιο, μπορώ να φτιάξω τα πάντα....

[edit] Κι επειδή σε βλέπω κι εσένα να "καίγεσαι" με τα lego, κάτσε να σου δώσω ένα "χεράκι"! :biglaugh:

Ιδού τα Lego Mindstorms! (καλό κάψιμο! :D )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D@redevil είπε:
[edit] Κι επειδή σε βλέπω κι εσένα να "καίγεσαι" με τα lego, κάτσε να σου δώσω ένα "χεράκι"! :biglaugh:

Ιδού τα Lego Mindstorms! (καλό κάψιμο! :D )

Ok μετά από αυτό το link προσπαθώ με νυχια και με δόντια να μην "παραστρατήσω" !!!! :sealed:
 
Και μετα απο τα υπεροχα πραγματικα link των Caprice & D@redevil (θα με κανετε να αλλαξοπιστησω Playmobilακια ανθρωπο... :p :D)

Σας παρουσιαζω κατι το οποιο δεν περιμενα να δω... :eek:

Τα βρηκα εντελως τυχαια σε ενα super market στην

εξωτικη ΣαλαΜυκονο και μου εκαναν τρομερη εντυπωση :eek:

τοσο ωστε μπηκα στον πειρασμο να παρω 2 σετακια... :diablotin:

Ιδου λοιπον τα σετακια...

DSC02773.jpg

...το περιεχομενο τους...

DSC02774.jpg

...και τα καταλογακια! :)

Scan 228.jpg

Και επειδη το εψαξα λιγακι

οριστε και η επισημη σελιδα

Ομολογω να πω οτι ειναι αρκετα καλα

και εφαμιλλα των LEGO αν και εχουν

καποιες μικροδιαφορουλες και ειναι αρκετα

πιο οικονομικα! :)


Μαριαννα...συγκρατησου!!!!!!!!


Μην παρεις τετοια!!!!!!!!:tongue::biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχαχαχαχα! :D

Σταύρε, ετοιμάζω αρθράκι γι' αυτά που έχω ξεκινήσει να μαζεύω (και μάλλον θα πρέπει να με ...."μαζεύετε" κι εμένα! :D )

Αυτά τα σετάκια της συγκεκριμένης εταιρίας (έχω την εντύπωση ότι μιλάμε για τα ίδια), τα γνωρίζω χάρη στην Κάμπια! ;)

Αγόρασε από γνωστό κατάστημα παιχνιδιών ένα σετάκι μ' έναν αστυνομικό και το συζητούσαμε για την εξαιρετική ομοιότητά τους με τα Lego!

Εύγε, Σταυρί μου! :) Μικρά βήματα κάθε φορά - και θα σε κάνω εξίσου φανατικό με τα Playmobil! ;)

Όπως έχω ξαναπεί, το ένα δεν αναιρεί το άλλο! :D
 
D@redevil είπε:
Χαχαχαχαχα! :D
Σταύρε, ετοιμάζω αρθράκι γι' αυτά που έχω ξεκινήσει να μαζεύω (και μάλλον θα πρέπει να με ...."μαζεύετε" κι εμένα! :D )

Αυτά τα σετάκια της συγκεκριμένης εταιρίας (έχω την εντύπωση ότι μιλάμε για τα ίδια), τα γνωρίζω χάρη στην Κάμπια! ;)

Αγόρασε από γνωστό κατάστημα παιχνιδιών ένα σετάκι μ' έναν αστυνομικό και το συζητούσαμε για την εξαιρετική ομοιότητά τους με τα Lego!

Εύγε, Σταυρί μου! :) Μικρά βήματα κάθε φορά - και θα σε κάνω εξίσου φανατικό με τα Playmobil! ;)

Όπως έχω ξαναπεί, το ένα δεν αναιρεί το άλλο! :D
Βλεπω το "κακο" να ερχεται κατα πανω μου

με δρασκελιες... :p :D
 
D@redevil είπε:
Αυτά τα σετάκια της συγκεκριμένης εταιρίας (έχω την εντύπωση ότι μιλάμε για τα ίδια), τα γνωρίζω χάρη στην Κάμπια! ;)

Αγόρασε από γνωστό κατάστημα παιχνιδιών ένα σετάκι μ' έναν αστυνομικό και το συζητούσαμε για την εξαιρετική ομοιότητά τους με τα Lego!
Κι όμως, αυτά που έβαλε ο Σταύρος δεν είναι αυτά που έχω αγοράσει. Εγώ πήρα αυτά Καλή αντιγραφή Lego.

stayros είπε:
Βλεπω το "κακο" να ερχεται κατα πανω μουμε δρασκελιες... :p :D
Άσε γιατι γω τράκαρα με το "κακό" το Σάββατο και δε λέω να ξεκολλήσω!
 
Kambia είπε:
Κι όμως, αυτά που έβαλε ο Σταύρος δεν είναι αυτά που έχω αγοράσει. Εγώ πήρα αυτά Καλή αντιγραφή Lego.
Τελικα μας εχουν "καψει" οι Κινεζοι...:burn:

Ποσα εχουν αντιγραψει πια?:what:
 
Πίσω
Μπλουζα