[LYRA] Playmobil

Γεια σας παιδια.ενα πανέμορφο playmobil lyra αφιερωμένο για σας ....P9184533.JPG SURF Lyra.jpgτο περιμένω τελος του μήνα.είναι μέσα στη ζελατίνα του...μου θυμίζει ερτ 2 καλοκαίρι '88- 89 αφού έχουμε τελειώσει με τα μαθήματα να βλέπουμε διαφημήσεις και να δείχνειαυτόν εδω το κωδικό να σκίζει τα νερά και να λέει μια τραγουδιστεί φωνή"παιξτε με playmobil" ισως κάποιοι να το θυμάστε.αισθάνομαι πολύ τυχερός που θα το προσθέσω στη συλλογή μου... :D :D:D
 
Μπράβο Τζον !!! Πολύ ωραίο κομμάτι (μολονότι εντελώς εκτός του... βεληνεκούς μου) και άκρως... ελληνικό !!!
 
Το είχα αυτό! :(

Το είχα όταν ήμουν μικρή!... Αυτό είναι η αιτία που έμαθα windsurf! :D

(Γιατί έχω την εντύπωση ότι κάπου το έχω ξαναπεί - καταραμένο Alzheimer!!!)
 
D@redevil είπε:
Το είχα αυτό! :(
Το είχα όταν ήμουν μικρή!... Αυτό είναι η αιτία που έμαθα windsurf! :D

(Γιατί έχω την εντύπωση ότι κάπου το έχω ξαναπεί - καταραμένο Alzheimer!!!)
καλα το θυμασαι D@redevil, το εχεις ξαναγραψει εδω :)

καλως να δεχτεις το playmobil windsurf giannislarisa!!! πολυ ομορφο φαινεται :)

θα μας το δειξεις και εκτος κουτιου οταν το παραλαβεις;
 
Μπράβο ρε Κατερινάκι! Είσαι θησαυρός! :flower:

Είναι εκπληκτικό κομμάτι! Δεν θα το κυνηγήσω (γιατί ως γνωστόν, ό,τι κυνηγάω γλυστράει από τα χέρια μου! :D ), αλλά αν διασταυρωθούν οι δρόμοι μας, θα το "χτυπήσω"! :)
 
Βρήκα σε photo στο ebay το κουβαδάκι που παλιότερα είναι ανεβάσει ο stayros και φαινόταν σαν κουτί!

3003.jpg

Τελικά είναι όντως κουβαδάκι και από τα πολύ σπάνια!!!!!
 
...και ένα ακόμα LYRA που το πετυχα σήμερα και μου κόστησε μόλις 15 ευρώ σε ενα παλιο βιβλιοπολείο!!!!το κουτί δεν έχει ανοίχτεί ποτέ!!!σας παρουσιάζω το 3L90..DSC00769.jpg
 
Yπέροχο,αν και την είχα δει τη photo!Μήπως υπάρχει καταλογάκι μέσα,με σπάνια sets?
 
ναι έχει μέσα ενα καταλογάκι με κάποια κλασσικά σετ.ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο?
 
Κανένα 3L29,3L37,3L68,3L76,3L88.Ή αν έχει το set με [μαμά-μωρά-κούνια-πάρκο-μπαμπά-παιδί+αλογάκι].Αν βρεις κάτι προσπάθησε να σκανάρεις τη σελίδα ώστε να εμφανίζει το set σε μεγάλη ανάλυση!
 
Μάζευε κι ας είν'και ρόγες, λένε... :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Η ευχάριστη έκπληξη ήταν το καταλογάκι με εξώφυλλο το Fort Union και κωδικό 8003, καθώς και ένα χαρτάκι ακόμα με το Fort Union πάλι και κωδικό 8004.
 
DINO είπε:
Μάζευε κι ας είν'και ρόγες, λένε... :D
Και πολύ καλά κάνεις ;)

Στο μεταξύ το κουτί με την γυναίκα playmobil παίζει να είναι το μοναδικό LYRA NEW που το περιεχόμενο είναι ίδιο με την εικόνα στο κουτί :D

Με γεια Dino :D
 
Ευχαριστώ!

Όσο για τη γυναίκα, μόνο η βαφή μαλλιών μας τα χάλασε! :D
 
Καλοριζικα Dino! :thumbup:

Αυξανονται οι Playmobil Fan....Ωραια!!!! :D :D
 
DINO είπε:
Ευχαριστώ!
Όσο για τη γυναίκα, μόνο η βαφή μαλλιών μας τα χάλασε! :D
Στείλε την κομμωτήριο ---->>> κάνε τράμπα από άλλη φιγούρα :D :D :D
 
Το είχα ξαναγράψει για το 8004.Aπό την άλλη πλευρά είχε αυτό?

344tv0k.jpg

Τους είχα αυτούς τους 2 κωδικούς,8001 και 8002 και θυμάμαι που είχαν μόνο αυτό το χαρτάκι μέσα και δεν περιείχαν κατάλογο,αλλά ούτε περιέχονταν σε μεγαλύτερο κατάλογο.Πάντως ούτε οι κωδικοί 5001,5008,8005,8006,8008 και κάποιοι άλλοι δεν συμπεριλήφθηκαν στο καταλογάκι!

Kambia είπε:
Στο μεταξύ το κουτί με την γυναίκα playmobil παίζει να είναι το μοναδικό LYRA NEW που το περιεχόμενο είναι ίδιο με την εικόνα στο κουτί :D
Και πάλι τα χέρια της γυναίκας δεν περιστρέφονται και μαλλιά της είναι ξανθά προς πορτοκαλί.Αυτό το χρώμα μαλλιών τυπικά δεν υπήρχε στα sets της LYRA,αλλά μου είχε τύχει πολλές φορές οι γυναίκες να έχουν τέτοιο χρώμα μαλλιών.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι... Αυτούς τους κωδικούς έχει πίσω και πράγματι, τα χέρια της γυναίκας δεν περιστρέφονται...

@stayros: Ευχαριστώ! Βλέπω τα δικά σας και παθαίνω... Ελπίζω να μεγαλώσω κι εγώ τη συλλογή, μέρα με τη μέρα...
 
Καλοριζικα DINO!Aχ αυτο το προσπεκτους τι ωραιο.
 
Thanx!

Βασικά χάρηκα και εγώ με το προσπέκτους, γιατί οι προηγούμενες 2 μονές φιγούρες που είχα πάρει, δεν είχαν μέσα...
 
Πίσω
Μπλουζα