[LYRA] Playmobil

Έχω μείνει άφωνος τώρα!!!!Περιμένω την ελληνική εκδοχή της!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
 
Τι λες τώρα!

Πάντως δεν ήξερα πως είχε γυριστεί ταινία το 78 (οκ πάλι αδιάβαστη είμαι #) )

Ευχαριστούμε πολύ τον κο. Βαγγόπουλο και την ομάδα συνεργατών του.

Και μια ερώτηση.

Οι εξωγήινοι είναι custom made? Δεν τους αναγνωρίζω!
 
Μπραβο σε ολη την ομαδα και ειδικα στον κο Βαγγοπουλο. Μιλαμε για ερωτα, για να κανει τετοιες κινησεις. :thumbup:
 
Kambia είπε:
Τι λες τώρα! Πάντως δεν ήξερα πως είχε γυριστεί ταινία το 78 (οκ πάλι αδιάβαστη είμαι #) )
Ε τωρα πες με τι να σε κανω ε... τι να σε κανω? :animangry:

Πηγαινε γρηγορα να μελετησεις γιατι θα πεσει διαγωνισμα!!!! :D :p

Kambia είπε:
Οι εξωγήινοι είναι custom made? Δεν τους αναγνωρίζω!
Custom εν ετη 1978 παρακαλω!!! ;)

pardalotzatziki είπε:
Μπραβο σε ολη την ομαδα και ειδικα στον κο Βαγγοπουλο. Μιλαμε για ερωτα, για να κανει τετοιες κινησεις. :thumbup:
Οχι ερωτα,απλα - οπως ολοι οσοι ασχολουμαστε με τα playmobil - αγαπαει αυτο που κανει!!! ;)
 
Αχχχχ θα κλάψουν μανούλες πάλι, μη πω και τσεπούλες!!!

Συγχαρητήρια στον κ.Βαγγόπουλο, σε όλους ανέλαβαν αυτό το εγχείρημα, αλλά και στον άκρως δραστήριο εκπρόσωπο τύπου (γεια σου Stayros)!!!

Aναμένουμε...
 
Έχω μπερδευτεί.Θα γίνει απλά μια μετάφραση σε video του 1978 ή θα γίνει και ξεχωριστό video με τα sets της LYRA??????
 
Spybil είπε:
αλλά και στον άκρως δραστήριο εκπρόσωπο τύπου (γεια σου Stayros)!!!
Xεχεχεχεχεχεχε....σε ευχαριστω Σπυρακο! :)

thebest20 είπε:
Έχω μπερδευτεί.Θα γίνει απλά μια μετάφραση σε video του 1978
Μεταφραση και επεξεργασια εικονας! ;)

thebest20 είπε:
ή θα γίνει και ξεχωριστό video με τα sets της LYRA??????
Τωρα οσο για αυτο...μονο ο κ. Βαγγοπουλος ξερει. :)

Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα εχουμε μονο το προαναφερθεν βιντεο...
smiley-music037.gif
"]
smiley-music037.gif
[/url]
 
Η LYRA έβγαλε ποτέ τρένο playmobil και σιδηροδρομικό σταθμό?Γιατί έχω την εντύπωση πως όχι.Βάσει των μικρών καταλόγων και των φωτογραφιών που έχω συγκεντρώσει,νομίζω ότι η LYRA δεν έβγαλε όλα τα sets της Geobra.

Μικρός είχα ένα τρένο,αλλά σίγουρα δεν ήταν playmobil (1) γιατί ήταν φθηνό και (2) γιατί τα βαγόνια του ήταν κλειστά,και εγώ τα είχα ανοίξει από πάνω και έβαζα μέσα φιγούρες playmobil.Πάντως η LYRA είχε βγάλει τρένα,όχι όμως playmobil.
 
Από τρένα η Lyra είχε βγάλει το Play train (το είχα) και ήταν παραγωγής '76- 80αρχές (αυτή η Μαρκέλα που έχει εξαφανιστεί που την περιμένουμε πως και πως; ) ενώ playmobil τρένο, πράγματι δεν θυμάμαι να είχε βγει ποτέ.
 
Απλά επειδή η Geobra έβγαλε το πρώτο playmobil τρένο το 1980,υπέθεσα μήπως βγήκε και από τη LYRA το 1983-1984.Αυτό επιβεβαιώνει ότι από το 1980 και μετά,τα sets της Geobra τα παίρναμε επιλεκτικά.
 
καλησπέρα κ απο μένα.μπορώ να π'ω με σιγουρι'αοτι η Λυρα δεν ειχε βγάλει τρενο
 
thebest20 είπε:
Βρήκα αυτή τη photo στο ebay Προβολή συνημμένου 99736
Τίτλος παιχνιδιού PLAYMOBIL LYRA TV PLAYMOBIL CLUB Vintage Souvenir Rare Item from board game Lyra

http://www.ebay.com/itm/PLAYMOBIL-LYRA-TV-PLAYMOBIL-CLUB-Vintage-Souvenir-Rare-Item-from-board-game-Lyra-/261434912440?pt=Pretend_Play_Preschool_US&hash=item3cdebc2eb8

Δεν ξέρω ακριβώς τι είναι αυτό!
Νομίζω ότι είναι από τις ιπτάμενες βολίδες
 
Τhanks για τις πληροφορίες.Από γνωστό μου Λυρόβιο,έμαθα ότι υπάρχουν μόνο κάποιοι ακόμα κωδικοί που ξεκινάνε από 3L (οι οποίοι από όσο θυμάται χρησιμοποιούν parts από τα ήδη γνωστά) και επίσης ότι γύρω στο 1989 η LYRA έβγαλε τους τελευταίους γνωστούς κωδικούς όπως 3139,3147,3307,3319,3392,3742 (παρεμφερές με άλλη φιγούρα με ξανθά μαλλιά),3771.
 
Σήμερα εβρέθη το κουτί (μόνο το από πάνω) χωμένο σε ένα παλιό σύνθετο στο πατρικό, και καλυμμένο με λαδόκολα... (περίεργα κόλπα της μάνας)... πολύ το χάρηκα... ιδού

attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Τέλειο αν και χαλασμένο το κουτί!!!!Ποιος κωδικός είναι??????
 
Μόνο το 340 φαίνεται..

attachment.php


αλλά από αλλού είδα ότι το λένε 3408
 
Όντως τελικά είναι το 3408,αλλά έτσι όπως είδα το κουτί χαλασμένο,δεν μου θύμισε κάποιο από τα γνωστά οπότε υπέθεσα,μήπως ήταν κάποιο με κωδικό L.
 
Πίσω
Μπλουζα