[LYRA] Playmobil

kadmos είπε:
Μη με ρωτήσετε για τις διαφορές γιατί δεν έχω απάντηση. Η μεγαλύτερη απορία μου είναι γιατί του λείπει το σεριφόσημο...λέτε να τον καθαίρεσαν; :D
Απλά η Lyra τρολάρει :p :p:p
 
Η τελευταία μου επίσκεψη είχε αρκετά "ευρήματα"

Το παρακάτω φαντάζομαι θα το αναγνωρίζετε. Είναι η αστυνομική κλούβα (αν και πέρασε άσχημα παιδικά χρόνια :( ).

20150320_161839.jpg

E και αφού τα παιδιά μας έπαιζαν με τους πειρατές και τους ιππότες εμείς (οι μαμάδες :p ) είπαμε να στήσουμε κάτι πιο κλασικό :D

20150320_163830.jpg

20150320_161900.jpg
 
Καλοριζικα Ναταλι και καλοπαιχτα!!! :thumbup:

Τι καλοπαιχτα δηλαδη....που στρωθηκες ηδη στο παιχνιδι.... :p
 
Καλορίζικα Ναταλή. Να φανταστώ απο το γνωστό μαγαζί?
 
Ουπς! Εμ βέβαια έτσι όπως το έγραψα.... Σορρυ παίδες δεν είναι δικά μου, παρεξήγηση. Επίσκεψη σε σπίτι έκανα και τα είδα στο ράφι του παιδικού δωματίου, οπότε και τα απαθανάτισα.

(το σχολείο το έχω πάντως και γω από Lyra :D )

To τραυμαπλάστα όντως έπαιζε την ύστατη λύση.
 
Και συγγνώμη, δεν τους έταξες κάτι για να τα πάρεις??? σε περίμενα πιο αποτελεσματική :) :)
 
Spybil είπε:
Και συγγνώμη, δεν τους έταξες κάτι για να τα πάρεις??? σε περίμενα πιο αποτελεσματική :) :)
Ο πιτσιρικάς της φίλης μου είναι λάτρης των playmobil. Λεει playmobil και λιώνει!!! Παίζει να έχει περισσότερα κομμάτια και από τους δύο μας. Δεν υπάρχει περίπτωση να τα δώσει.
 
Playmobil Lyra 3550 .jpg Τι κανει ο ανθρωπος...........Mark De Boer....ο μεγαλυτερος Playmobil Lyra συλλεκτης στην Ελλαδα και πιθανοτατα παγκοσμιος....10965618_10205990130492069_554648766_n.jpg

total shopping Mark de Boer.jpg
 
καλημερα!!!

οντως αυτος ο ανθρωπος δεν παιζεται,μιλαω με συλλεκτες στο εξωτερικο και μου λενε για αυτον,ποσο σωστος ειναι και ποσο τους εχει βοηθησει με τις συλλογες τους,μπραβο στο παληκαρι και ας μην γνωριζομαστε!!!
 
O Mark De Boer έχει ανεβάσει και αυτή τη photo με το πολύ σπάνιο αυτό set,την οποία μου έδωσε για να τη βάλω στο blog μου!

3L30.jpg
 
3L30!!!!! μυθικος κωδικος...απο αυτους που λενε γυρω απο τη φωτια οι γεροι...χαχχαχα
 
Φοβερα παιχνιδια....μακαρι κ τα δικα μας να μεγαλωναν μ'αυτα κ οχι με παιχνιδια βιας και ηρωες-τερατα.

Το καλυτερο δωρο θυμαμαι ηταν απο την μανα μου,στην γιορτη μας (τυγχανει να γιορταζουμε κ μαζι) οταν ανοιξα το περιτυλιγμα και ειδα playmobil χειρουργειο!!!

Δεν θα το ξεχασω ποτε....και επαιζα μ΄αυτα πολυ καιρο! Ειχα και κατι αλλα...playmobil οικοδομοι,δυο αστυνομικους (σαν ματατζηδες ηταν...ο ενας ηταν κ ζητας-μηχανοβιος)...μια μαμα με το παιδι της....μια ταξη σχολειου και μια μικρη παιδικη χαρα.

Με τον καλυτερο κ παιδικο μου φιλο παιζαμε στα μπαλκονια μας (ποτε στο δικο μας κ ποτε στο δικο τους) ωρες...παιρναμε κουτες απο παντοπωλεια κ τα καναμε σπιτια! Ο φιλος μου ειχε συλλογες απο μηχανακια playmobil...και πριν 4 χρονια,τον εχασα απο δυστυχημα με την μηχανη του :'(

5-playmobil-3459-chirurgia.jpeg
 
Set με κωδικό 3L07,περιλαμβάνει πολλά μπρελόκ

IMG_9134.jpg

photos από ebay

IMG_9127.jpg
 
Θα τρελαθούμε! Μήπως κάποιος κράτησε τα καλούπια και εκτυπώνει ακόμα;
 
μπααα.τα καλουπια εκει που βρισκονται.... ;)
 
Από Mark De Boer

Κουβαδάκι Hercules με το περιεχόμενο του LYRA NEW 2107


Κίτρινο κουβαδάκι LYRA NEW 3002.


kitrinoskouvas.jpg

2107HERCULES.jpg
 
Το Hercules πρεπει να ειναι trolia της Lyra!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα