[LYRA] Playmobil

kadmos είπε:
Respect, εγκυκλοπαίδεια είσαι!
Μεσω φιλων και απειρων συζητησεων για αυτο που πραγματικα αγαπαμε προερχονται ολα. ;)

kadmos είπε:
Πάντως, απ' ότι βλέπω, υπάρχουν και κουτιά Lyra χωρίς το "L" ή το "NEW", που και πάλι εμφανίζουν διαφορές στο περιεχόμενο. Κι ενώ επίσης σε κάποια εμφανίζονται τα αραβικά, πάλι έχουν πάνω κωδικό χωρίς τις προαναφερόμενες ενδείξεις. Ίσως δηλαδή οι παρτίδες της Lyra να χωρίζονται σε ακόμη περισσότερες "κατηγορίες".
Μην το ψαχνεις....Αβυσσος η ψυχη της LYRA!!!!

Πιστευω οτι ακομα δεν τα εχουμε μαθει ολα.... :xm:

Παρε παραδειγμα αυτο εδω....διαβασε και θα καταλαβεις. ;)

Και μιλαμε απο τα πιο διασημα παιχνιδια τοτε!!!!

and1 είπε:
Τελικά αυτός ήταν ο λόγος που "έσπασε" η συμφωνία μεταξύ τους? Είχα την εντύπωση ότι η geobra αποφάσισε να μπει απευθείας μόνη της στην Ελληνική αγορά.
Αντρικο, η Geobra ηταν στην ελληνικη αγορα μεσω της LYRA.

1) Παραλληλη κυκλοφορια με την "μαμα". Δηλαδη οτι κυκλοφορουσε Γερμανια κυκλοφορουσε κι εδω με ιδιο και απαραλαχτο περιεχομενο.
H συμφωνια αυτη ηταν.... "Εισαι η αντιπροσωπεια μας στην Ελλαδα!".

Τα υπολοιπα λιγο πολυ τα ξερουμε ολοι μας. ;)
 
Μάλλον δεν το έθεσα σωστα....Όταν λέω μόνη της εννοώ χωρίς αντιπροσωπεία για παράδειγμα να είπαν ας πούμε στην Lyra οκ ως εδώ καλά ,τώρα θα κάνουμε μόνοι μας κουμάντο.
 
and1 είπε:
Μάλλον δεν το έθεσα σωστα....Όταν λέω μόνη της εννοώ χωρίς αντιπροσωπεία για παράδειγμα να είπαν ας πούμε στην Lyra οκ ως εδώ καλά ,τώρα θα κάνουμε μόνοι μας κουμάντο.
Αυτο Αντρικο,μπορει να εγινε οταν ηρθε η ριξη και μετα.
 
Πίσω στα δικά μας...

- Indian Warrior 3328:

FMvTX4j.jpg


FW4hWQa.jpg


RR9awTv.jpg


YvpSqHs.jpg


On0mNtI.jpg


2vdtt1Q.jpg


LH7psid.jpg


9ApauFi.jpg


s3xTSXt.jpg


uGnaHbq.jpg


vLbsIiL.jpg


nzvaptj.jpg


OCZFje6.jpg


a07gwOd.jpg


onlDhWL.jpg


Αγαπάω Playmobil γιατί ότι κι αν τους κάνεις, πάντα χαμογελάνε!

SFRsZAM.jpg


'Αντε να 'ρθει το ΣΚ να στήσω τα σετάκια...βρήκα πράγματα που δεν θυμόμουν καν πως τα έχω.

FMvTX4j.jpg
 
Kambia....κανε πως δεν βλεπεις!!!!:tongue:
 
- Indian Camp Lyra 3L81:

lbrMnob.jpg

Tp1VOnE.jpg

fpqxzYC.jpg

JycxCkR.jpg

l4cBKQd.jpg

keKjk2B.jpg

UNB6bfT.jpg

ZhyolBA.jpg

sdY8AQ5.jpg

izHEojy.jpg

GIHzSfZ.jpg

cVAKZrQ.jpg

29ZxCtS.jpg

pEBudxu.jpg

HebsyMs.jpg

ug4HySv.jpg

Cgb4SFH.jpg

0wztGNx.jpg

YhF0pDU.jpg

XbijrEb.jpg

GEcLqis.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με τον ρυθμο - πολυβολου - που ανεβαινουν οι Ινδιανοι,

βλεπω την Kambia να κοιταει για πολυ ακομα...το ταβανι!!!:biglaugh:
 
Ευτυχώς έμαθα να κάνω "thumbnail" τις φωτό.

Ινδιάνοι και γενικά Far West ήταν αγαπημένο θέμα ;) ...
 
Kambia είπε:
Μα δε βλέπω! Ακόμα είμαι ανάσκελα και κοιτάω το ταβάνι.....
Δε βλέπω να σηκώνεσαι...:biglaugh:

@Kadmos Το συγκεκριμένο σετ περιέχει ακριβώς ότι βλέπουμε στην εικόνα?

edit άκυρο kadmos ,δεν είχα δει όλες τις φωτο....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
and1 είπε:
Δε βλέπω να σηκώνεσαι...:biglaugh:
@Kadmos Το συγκεκριμένο σετ περιέχει ακριβώς ότι βλέπουμε στην εικόνα?

Το σετ είναι ότι βλέπεις και από εμένα λείπει απ' τις φωτό ένα μαχαίρι που πρέπει να κρατάει ο λευκός καβαλάρης και δυο γκέτες γαλάζιες απ' τον κόκκινο τοξότη δίπλα στη δεξιά σκηνή. Το μαχαίρι πουλείπει απ' τις φωτό και τη μια γκέτα τα έχω, αλλά ήταν σε άλλο κουτί και δεν τα πρόλαβα. Μου λείπει μια γαλάζια γκέτα (μικρό το κακό). Αλλά ναι, ό,τι βλέπεις είναι.
 
kadmos είπε:
Το σετ είναι ότι βλέπεις και από εμένα λείπει απ' τις φωτό ένα μαχαίρι που πρέπει να κρατάει ο λευκός καβαλάρης και δυο γκέτες γαλάζιες απ' τον κόκκινο τοξότη δίπλα στη δεξιά σκηνή. Το μαχαίρι πουλείπει απ' τις φωτό και τη μια γκέτα τα έχω, αλλά ήταν σε άλλο κουτί και δεν τα πρόλαβα. Μου λείπει μια γαλάζια γκέτα (μικρό το κακό). Αλλά ναι, ό,τι βλέπεις είναι.
Είχα ένα παρόμοιο σετ το οποίο απο πίσω είχε ένα μεγάλο φράχτη γι αυτό σε ρώτησα. Επίσης οι σκηνές είχαν χρώμα πορτοκαλί.
 
and1 είπε:
Είχα ένα παρόμοιο σετ το οποίο απο πίσω είχε ένα μεγάλο φράχτη γι αυτό σε ρώτησα. Επίσης οι σκηνές είχαν χρώμα πορτοκαλί.
Όχι, αυτό φράχτη δεν είχε. Είμαι σίγουρος γιατί δεν είχα ποτέ φράχτη σε Playmobil μου. Όσο για τα χρώματα, δες στο κουτί που το γράφει κιόλας. Αν παρατηρήσεις και η βάρκα έχει διαφορετικό αυτοκόλλητο στο πλάι.
 
kadmos είπε:
Αν παρατηρήσεις και η βάρκα έχει διαφορετικό αυτοκόλλητο στο πλάι.
Το είδα γι' αυτό κ σε ρώτησα. Το σετ που σου λέω είχε 2 τέτοιες βάρκες ,όπως αυτές στο κουτί. Αυτοί οι κωδικοί της lyra είναι γρίφος :xm:
 
Πω πω...ολοκαίνουργια φτερά, γυαλιστερά πλαστικά!!!

χτύπα κι άλλο, θα τ΄αντέξω... Άσματα βγαλμένα από τη ζωή (ενός playmoμπιλά :D )

Για μένα εξίσου συγκλονιστικές είναι και οι παραστάσεις στα κουτιά!
 
and1 είπε:
Το είδα γι' αυτό κ σε ρώτησα. Το σετ που σου λέω είχε 2 τέτοιες βάρκες ,όπως αυτές στο κουτί. Αυτοί οι κωδικοί της lyra είναι γρίφος :xm:
Όντως γρίφος (βέβαια έτσι είχαν κατά λάθος όλοι μοναδικό σετ :p ο καθένας, με τόσες παραλλαγές). Στο εξώφυλλο του κουτιού η βάρκα έχει συγκεκριμένο αυτοκόλλητο και στο πλαϊνό του ίδιου κουτιού έχει αυτό που φοράει κι η δικιά μου.
 
stayros είπε:
Με τον ρυθμο - πολυβολου - που ανεβαινουν οι Ινδιανοι,βλεπω την Kambia να κοιταει για πολυ ακομα...το ταβανι!!!:biglaugh:
Πράγματι! Αλλά έχω βάλει την οθόνη στο ταβάνι! Δεν χάνονται αυτά τα αριστουργήματα.

Στο μεταξύ Kadmos, χτύπα κι άλλο! Αντέχω!!!
 
Ας περάσουμε και σε κανα καμπόι :p

- Sheriff Lyra 3L11:

df7Y8N9.jpg

Μη με ρωτήσετε για τις διαφορές γιατί δεν έχω απάντηση. Η μεγαλύτερη απορία μου είναι γιατί του λείπει το σεριφόσημο...λέτε να τον καθαίρεσαν; :D

rOnxdlm.jpg

qDGIfNI.jpg

kZSwi0I.jpg

NCiMqu7.jpg

d5K8ayg.jpg

CC57Tga.jpg

OGdHx7j.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα