[LYRA] Playmobil

εκανε πολλά "ζογκλερικά" στα LYra New o Λυρας.πάντως όπως και να έχει ειναι μοναδικά.!!!
 
Αγαπημένες οι μινιατούρες τις Playmobil / Lyra. Εχω πολλές!

2013-12-07 23.53.151.jpg
 
Ακόμα μία εκδοχή του clown που βρήκα στο ebay

$_57.jpg

Τα μαλλιά είναι από τον clown 3319,αρκετά προχωρημένα μαλλιά για εκείνη την εποχή.

Και άλλες 2 εκδοχές.Η μία με ίδιο πρόσωπο με του DINO

front3.jpg

front2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
3354.jpgκαλημερα ψαχνω ενα playmobil lyra 3354 .ξερετε ποσο κοστιζει?
 
Εξαρτάται. Μπορεί να το βρεις τζάμπα στα 5 ευρώ, μπορεί και στα 500! Ξεκίνα το ψάξιμο και ότι συμφέρει την τσέπη σου.
 
Μικρός είχα το πειρατικο και το διαστημικό λεοφοριο.

ομως πάντα ήθελα το μεγάλο κάστρο που είχε ο φίλος μου ο Λευτέρης. Αλλά ο μπαμπάς πολλή τσιγγουνης.

το σημερινό κάστρο δεν μου πολλή αρέσει σε σύγκριση με το παλιό.
 
Φίλε μπορείς να ανεβάσεις ξανά τις photos γιατί έχεις κάνει λάθος,και δεν τις εμφανίζει!Πόσο το αγόρασες?Είχε και άλλα LYRA?
 
[h=1]PLAYMOBIL (ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΕΡΤ2 1983) [/h]

 
Τέλεια διαφήμιση!Έχω την εντύπωση ότι οι φιγούρες με την ασημένια στολή είναι της Marx,δηλαδή πήραν τη διαφήμιση ακριβώς από το εξωτερικό και απλά έβαλαν ελληνική αφήγηση και το σήμα της LYRA!
 
τι εκανα λαθος?Το πρωτο που ηταν ολοκληρωμενο το πηρα 6ευρω το δευτερο ιδιο μου το εδωσε δωρο γιατι ελειπε μονο το πορτοκαλι οχημα.Απο οτι μου ειπε βλεπει playmobil πολυ σπανια και του τα στελνουν απο αθηνα απο καταστηματα που κλεινουν.Εχω κι αλλες φωτο απο το καταλογακι θα προσπαθησω να τις σκαναρω οταν γυρισω θεσσαλονικη

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και με γνωσεις νεατερνταλ κατι πρεπει να καταφερα.Ευχαριστω kambia
 
Πόσο να αντέξει ένας άνθρωπος μ'αυτά που βλέπει εν μέσω καύσωνα!!!

Καλορίζικα di vaio.

Btw βρήκα κι εγώ 2 ρομποτάκια προχθές για να στελεχώσουν τον σταθμό...http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?15464-Playmobil-%D4%E1-%E4%E9%EA%DC-%EC%E1%F2-(%CF%D7%C9-%F3%F4%E1-%EA%EF%F5%F4%E9%DC-%F4%EF%F5%F2)/page62

Φωτό προσεχώς...
 
di vaio πολύ ωραίο το σετάκι σου,και 6 ευρώ είναι πάμφθηνο!στο ebay το πουλάνε πάνω από 50 ευρώ επειδή είναι LYRA (ναι δυστυχώς εκμεταλλεύονται τους fans και ανεβάζουν απίστευτα τις τιμές).περιμένουμε και άλλα sets!!!!!!!!!!!
 
Front.jpg

Βρήκα αυτή τη photo στο facebook με περιγραφή 3L29 Lyra Clown (Speyer, 2014)

Περιμένω να μου απαντήσουν αν έχουν το κουτί!!!!!
 
Καλημέρα παιδιά! είμαι και εγώ λάτρης των playmobil και όταν βλέπω το σηματάκι με το γρανάζι της Λύρα συγκινούμε αφάνταστα! Είμαι 39 χρόνων και παίζω ακόμα με τα playmobil μου με τον γιό μου (4ων) και την κόρη μου(2 ετων)! Ευτυχώς η μανούλα μου τα κράτησε όλα!!!

Θέλοντας να συνεισφέρω και εγώ στην συλλογή φωτογραφιών από καταλόγους και οδηγίες της Λύρα σας ανεβάζω τις οδηγίες του κάστρου μου Νο.3446!!!

http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=2883

Ομόλογώ ότι τα 30-35 λεπτά που έκαναν για να ανέβουν οι φωτογραφίες είχα ένα φλας μπακ από την παλιά γειτονιά μου! Ν. Κόσμος πίσω από την Μπακνανά, Τιμοκρέοντος... θυμήθηκα τότε που υπήρχε ακόμα αλάνα εκει που σήμερα είναι ο Γαλαξίας και όλες οι πολυκατοικίες ήταν σχετικά καινούριες όλα τα παιδάκια κατεβαίναμε με τα παιχνιδάκια μας, τις μπάλες μας, τα ποδηλατάκια μας ή και όλα αυτά μαζί ταυτόχρονα να παίξουμε στον δρόμο, στα πεζοδρόμια (τα οποία οι θείες και οι καλές κυρίες γειτόνισες τα έπλεναν πριν προλάβουμε να κατεβουμε για το παιχνίδι μας), στο άλσος!!! Θυμάμαι την μαμά μου να με συμβουλέυει να μην κατεβάζω τα πολύ καλά παιχνίδια μου για ευνόητους λόγους! Πάντα είχα στις τσέπες μου αυτοκινητάκια, playmobil και κάρτες star wars(που μάζευα από τσίχλες τσιγάρα!)!!!

Σταματάω εδώ προς το παρόν την φλυαρία μου!

Φιλιά σε όλους

Συγγνώμη για την αδαημοσύνη μου σχετικά με τις φωτογραφίες... τελικά έφτιαξα άλμπουμ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νοσταλγικα τα οσα γραφεις, Μου κινησαν την περιεργεια οι καρτες Star Wars απο τσιγαρα τσιχλες,συμφωνα με αυτα που γραφεις μεγαλωσες στην δεκαετια του 80 και παρολα τα τσιγαρα τσιχλες ηταν της μοδας τοτε ,Star Wars related δεν τα θυμαμαι,γενικα δεν θυμαμαι τιποτα Star wars περα απο τις βιντεοκασσετες και καποια κομικς των 70ς.


Ισως σε καποιο νεο θρεντ θα μου λυθει η απορια μην βγουμε offtopic.



Καλως ηρθες και καλη συνεχεια .
 
Ιωάννης1ος είπε:
Καλημέρα παιδιά! είμαι και εγώ λάτρης των playmobil και όταν βλέπω το σηματάκι με το γρανάζι της Λύρα συγκινούμε αφάνταστα! Είμαι 39 χρόνων και παίζω ακόμα με τα playmobil μου με τον γιό μου (4ων) και την κόρη μου(2 ετων)! Ευτυχώς η μανούλα μου τα κράτησε όλα!!! Θέλοντας να συνεισφέρω και εγώ στην συλλογή φωτογραφιών από καταλόγους και οδηγίες της Λύρα σας ανεβάζω τις οδηγίες του κάστρου μου Νο.3446!!!

Προβολή συνημμένου 112634 Προβολή συνημμένου 112635 Προβολή συνημμένου 112636 Προβολή συνημμένου 112637

Ομόλογώ ότι τα 30-35 λεπτά που έκαναν για να ανέβουν οι φωτογραφίες είχα ένα φλας μπακ από την παλιά γειτονιά μου! Ν. Κόσμος πίσω από την Μπακνανά, Τιμοκρέοντος... θυμήθηκα τότε που υπήρχε ακόμα αλάνα εκει που σήμερα είναι ο Γαλαξίας και όλες οι πολυκατοικίες ήταν σχετικά καινούριες όλα τα παιδάκια κατεβαίναμε με τα παιχνιδάκια μας, τις μπάλες μας, τα ποδηλατάκια μας ή και όλα αυτά μαζί ταυτόχρονα να παίξουμε στον δρόμο, στα πεζοδρόμια (τα οποία οι θείες και οι καλές κυρίες γειτόνισες τα έπλεναν πριν προλάβουμε να κατεβουμε για το παιχνίδι μας), στο άλσος!!! Θυμάμαι την μαμά μου να με συμβουλέυει να μην κατεβάζω τα πολύ καλά παιχνίδια μου για ευνόητους λόγους! Πάντα είχα στις τσέπες μου αυτοκινητάκια, playmobil και κάρτες star wars(που μάζευα από τσίχλες τσιγάρα!)!!!

Σταματάω εδώ προς το παρόν την φλυαρία μου!

Φιλιά σε όλους
Αφού σε καλωσορίσω κι εγώ (έστω κι άτυπα στο παρόν θέμα) να παρακαλέσω, αν μπορείς να ξαναποστάρεις τις φωτογραφίες, γιατί δεν εμφανίζονται πλέον?

Επίσης, πέρνα μια βόλτα από εδώ:

http://www.retromaniax.gr/vb/forumdisplay.php?203-%CD%DD%E1-%CC%DD%EB%E7

να σε καλωσορίσουμε κι επίσημα! :)
 
Πίσω
Μπλουζα