[Mattel & El Greco] Masters of the Universe

Αγιε μου καλε Βασιλη για τα Χριστουγεννα θελω....αυτα!!!!!!!!!! :D

attachment.php


πηγη
 
η καλυτερη εκδοση του χη-μαν ειναι αυτη που περιλαμβανει κ τον orko!! και που ευελπιστω οτι θα τσιμπησω!
 
stayros είπε:
Αγιε μου καλε Βασιλη για τα Χριστουγεννα θελω....αυτα!!!!!!!!!! :D
attachment.php


πηγη

Σωστός..!!! Τελικά είναι να μην μπλέξει κανείς με τα MOTU, τα transformers και τα GI JOE. Άντε τώρα, τί να πρωτοπρολάβει και ο Άη Βασίλης να μας φέρει...!!!
 
Ειδικά με MOTU, πραγματικά δεν είναι να μπλέξεις. Τώρα θα ήμουν κατά μερικές χιλιάδες ευρώ πιο ευκατάστατος...
 
Dr. SLUMP είπε:
Ειδικά με MOTU, πραγματικά δεν είναι να μπλέξεις. Τώρα θα ήμουν κατά μερικές χιλιάδες ευρώ πιο ευκατάστατος...
Άστα να πάνε...

Εγώ πάντως θέλω αυτά Άγιε μου Βασίλη...

karg.jpg

crack troop.jpg
 
Nατανε μονο δυο φιγουρες που θαθελα να μου φερει ο αγιος βασιλης καλα θατανε!!! το θεμα ειναι να μπλεξεις κ να παραμπλεξεις!! αλλα εχω μια απορια! περα απο δυο ατομα που εχω μιλησει λιγο παραπανω! πως κ ολοι τωρα ξαφνικα τα τελευταια 2-3 χρονια μπλεξανε με motu κ ολα τα 80's action figures? ειχα κανει την ιδια ερωτηση σε ενα trhead που ειχα ανοιξα πολυ πιο παλια αλλα δεν απαντησε κανεις απο αυτους που λενε οτι ειναι τρελαμενοι κ τετοια!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
wheeled warrior είπε:
Nατανε μονο δυο φιγουρες που θαθελα να μου φερει ο αγιος βασιλης καλα θατανε!!! το θεμα ειναι να μπλεξεις κ να παραμπλεξεις!! αλλα εχω μια απορια! περα απο δυο ατομα που εχω μιλησει λιγο παραπανω! πως κ ολοι τωρα ξαφνικα τα τελευταια 2-3 χρονια μπλεξανε με motu κ ολα τα 80's action figures? ειχα κανει την ιδια ερωτηση σε ενα trhead που ειχα ανοιξα πολυ πιο παλια αλλα δεν απαντησε κανεις απο αυτους που λενε οτι ειναι τρελαμενοι κ τετοια!!
Πιστεύω ότι η δημιουργία καποιων πολύ αξιόλογων sites γύρω από τα MOTUC-αλλά και τις αρχικές σειρές-και γενικότερα το διαδίκτυο έχουν ανεβάσει το ενδιαφέρον για τα συγκεκριμένα παιχνίδια σε ψηλότερα επίπεδα. Επίσης πιστεύω ότι παίζει ρόλο και η ανυπαρξία υλοποίησης-δημιουργίας νέων ιδεών γύρω από τις action φιγούρες οπότε αναγκαστικά επιστρέφεις προς τα πίσω. Ακόμα μπορεί να ισχύει και το γεγονός ότι οι παλιότερες γενιές νιώθουν χρέος έναντι των νεοτέρων και προσπαθούν να μεταλαμπαδεύσουν το πάθος τους, έστω και καθυστερημένα...

Μην αποκλείεις πάντων και την πιθανότητα του να ασχοληθεί και κάποιος για πρώτη φορά με κάτι εντελώς καινούργιο. ;)
 
καλα αυτο για την ανυπαρξια ιδεων για νεες φιγουρες δεν στεκει.... κ ουτε κ αυτο για το χρεος στισ νεες γενιες...τελοσπαντων..φωτογραφιες απο το καστρο της κυριαρχιας εβγαλες καλες? να δουμε?
 
εγώ πιστεύω πως στέκουν και τα δύο φίλε warrior, ο «Πύργος της Κυριαρχίας» με τον «Θρόνο της Επικυριαρχίας» έρχονται σύντομα!
 
Εγω παντως παιδες ειμαι ψιλοκομπλε... :)

Δυο τρεις βασικοι ακομα οταν και οποτε τους βρω και παπαλα. ;)

attachment.php
 
Εχω διαφημισεις απο κομικ, να τις βαλω εδω ή στις εντυπες διαφημισεις;;;
 
pardalotzatziki είπε:
Εχω διαφημισεις απο κομικ, να τις βαλω εδω ή στις εντυπες διαφημισεις;;;
Στις εντυπες θα ταιριαζουν καλυτερα πιστευω Παρδαλε! ;)
 
σταυρο απο οτι βλεπω περα απο τον he-man κ την sorceres οι βασικοι ειναι πανω 2-3 που σου λειπουν και ολοι ειναι του 2002 κ μετα!!!

οσο για τις ιδεες φιλε nasopako! ναι οκ ολα βασιζονται σε καποιο ηδη υπαρχων φραντσαιζ ειτε 30ετιας ειτε 50 ετιας ειτε ειτε ειτε...αλλα δηλαδη? ο μακφαρλαν δεν εβγαζε φιγουραρες? η σειρα δρακων του μακρφαρλαν απλα δεν παιζοντουσαν!!! η μαρβελ δεν βγαζει φιγουραρες? η dc? η νεκα?? τι να λεμε τωρα ρε παιδια? κ δηλαδη εσυ ας πουμε περιμενες τα site γυρω απο τα motuc και τα motuc τα ιδια? για να μπεις στην φαση? που το χημαν οργκ θυμαμε υπαρχει απο παντα? κ το hype υπηρχε παντα στις φιγουρες he-man!! το 2000 με τα κομεμορατιβ εγινε πανικος αλλα παλι αρκετοι ειναι αυτοι που περιμεναν ενα φορουμ για να το παιξουν ειδημονες!!!
 
Σταύρο όλοι βασικοί είναι φίλε!!!
 
wheeled warrior είπε:
σταυρο απο οτι βλεπω περα απο τον he-man κ την sorceres οι βασικοι ειναι πανω 2-3 που σου λειπουν και ολοι ειναι του 2002 κ μετα!!!
Οταν λεω για βασικους εννοω...

Skeletor


Man-At-Arms



Teela



Orko


Evil Lyn

...αν τους βρω,οταν τους βρω αυτους θα ειμαι ΟΚ. :)

Δεν με απασχολει το να τους εχω ολους (αλλωστε ειναι παρα πολλοι) απλα θελω μονο τους βασικους βασικους.

Τον πυρηνα δηλαδη! ;)

Δεν κανω καν λογο για φιγουρες 80s H' απο τη σειρα Classic γιατι εκει παει πολυ το μαλλι και δεν λεει. :precry:

Οσο για το χρονολογικο που αναφερεις,ουτε καν με απασχολει...ας ειναι και του τωρα. :)

@Theophilos To ξερω αλλα οπως ειπα θελω μονο τον πυρηνα! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Οσο για το χρονολογικο που αναφερεις,ουτε καν με απασχολει...ας ειναι και του τωρα. :)
Αυτό το τώρα φίλε είναι λίγο άκυρο, εφόσον γουστάρουμε τα ρετρό...

Πάντως εμείς οι motu fans δε θα λέγαμε βασικούς μόνο αυτούς...
 
Theophilos είπε:
Αυτό το τώρα φίλε είναι λίγο άκυρο, εφόσον γουστάρουμε τα ρετρό...Πάντως εμείς οι motu fans δε θα λέγαμε βασικούς μόνο αυτούς...
Ενταξει ρε συ Θεοφιλε...οταν κοιτας για 80s MOTU φιγουρες και βλεπεις κατι τιμες που φτανουν στον Θεο... :eek: ...λες ΟΧΙ,

θα προτιμησω τα πιο καινουργια.

Ας μην το αναλυσουμε αλλο περι τιμων γιατι θα βγουμε off topic τελειως. ;)

Οσο για το θεμα "βασικους"...δεν μπορω να τους εχω ολους,δεν υπαρχει πλεον χωρος. :precry:

Γι αυτο λεω θελω μονο τον πυρηνα. ;)
 
καλα δεν φτανουν κ στον θεο αναλογα κ πως τις θες αλλα αφου μαζευεις οτι ναναι δεν εγινε κ τιποτα!
 
Πίσω
Μπλουζα