[Mattel & El Greco] Masters of the Universe

Η συλλογή μου από τη σειρά Classics. Και συνεχίζει αργά αλλά σταθερά να μεγαλώνει. :)

fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασια είπε:
ΠΟΠΟ!!! πηγα να δω στο ebay τον Μegator και επαθα...


Αυτος ειναι ο τελειος συζυγος για την ΒΙΒΙΒΟ μου!!! :D

Υ.Γ. κριμα που χρειαζεται να παρεις δανειο για να τον αγορασεις...
Tι να φτουρήσει ο καημένος ο Τζον Τζον μπροστά στον άντρα που προξενεύεις στην ΒΙΒΙ ΒΟ σου..!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Grendizer πολυ ομορφη η συλλογη σου! Μηπως εχεις την καλοσυνη, οταν βρεις λιγο χρονο, να μας βγαλεις πιο κοντινα πλανα να δουμε απο κοντα τους τυπους που ειναι και πολυ σεξι;

@Makisimo μου, τα αντιθετα ελκονται!!! Με τετοια κουκλα που ειναι η ΒΙΒΙΒΟ δεν της παει καλυτερα ενα τερας;

βλεπε την ιστορια "η Πενταμορφη και το Τερας".

Στο τελος η σχεση αποδειχθηκε αληθινη αγαπη. Ενω ουτε με τον Κεν, ουτε με τον Τζον Τζον ειδαμε προκοπη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σκελετορ, 1981

Το 1981 η Ματελ κυκλοφορει τον Skeletor, τον πιο τσαντιλα εχθρο του He-Man. Ο Σκέλετορ μενει στην Ετερνια... στην οδο Snake Mountain.

Ο Σκέλετορ θελει σωνει και καλα να κατακτησει το καστρο του Grayskull μπας και μαθει κανα αρχαιο μυστικο και γινει ο αληθινος Κυριαρχος του Συμπαντος και πιο συγκεκριμενα της Eternia.

H ιστορια του ειναι λιγο μπερδεμενη, γιατι αλλα λεει στο Κομικ, αλλα στην τηλεοπτικη σειρα και αλλα στο φιλμ κινουμενων σχεδιων του 1985 The Secret of the Sword.

Ο Skeletor στο φιλμ παρουσιαζεται ως μαθητης του Hordak. O Hordak κλεβει την πριγκηπισσα Adora, που ηταν τοτε μωρο, εγκαταλειποντας τον Σκέλετορ μονο του εναντιον των εχθρων.

Για να σωσει το τομαρι του ο Σκέλετορ αναγκαζεται να προδωσει τον δασκαλο Hordak και απο εκεινη την στιγμη γινονται εχθροι μεταξυ τους.

Σας βαζω φωτογραφια απο τον φιλο μας τον Σκέλετορ τον οποιο και βρηκα στο μαγαζακι του τρομου οπου καθε τοσο διασωζω κανα βασανισμενο παιχνιδι... φοραει σακιδιο/φιδι κολοβο, το οποιο γεμιζεις με νερο και πιτσιλιζεις τον εχθρο. :D



skeletor.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασάα μου είμαι πεπεισμένος ότι τον αγόρασες για να τον κανεις προξενιό στην ΒΙΒΙ ΒΟ..!!!! Είμαι σίγουρος ότι η διαστροφή σου μπορεί να φτάσει μέχρι σε αυτό το σημείο..!!! Τρέχω να το πω στην Rapunjel να σε ξεφωνήσει..!! Πιστεύω ότι αν δει φωτογράφηση της ΒΙΒΙ ΒΟ με τον ΣΚΕΛΕΤΟΡ δυο υπογλώσσια θα τα πάρει..!!αχαχαχαχαχαχαχαχαχ :)
 
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Makisimos μου μην με καρφωσεις στην νεραιδα νονα μου την Rapunjel!!!

Θα γινω ρομπα ξεκουμπωτη!

Εγω εσενα εχω ειδωλο που εχεις πρωτος ανακατεψει στην συλλογη σου ΒΙΒΙΒΟ και Μαστερς οφ δε γιουνιβερσ!!! Τωρα δηλαδη επειδη θελω να κανω και κανα κονέ στην ΒιΒΙΒΟ με τον Σκελετορ; τι πειραζει; Φαινεται καλο παιδι. Και εχει και σακιδιο φιδι. Αντι για νερό θα του βαλουμε κολωνια να μην ειναι μπιχλας και να την γοητευσει με το εντυπωσιακο του βλεμμα ολο υποσχεσεις.
 
1984 Kobra Khan

Το 1984 κυκλοφορησε ο Kobra Khan, καμια σχεση με τον Τσεκις Χαν, απλη συνωνυμια.

Ειναι μελος των Evil Warriors και αποβλακωνει τους εχθρους του με το επικινδυνο οπλο του, την Ομιχλη του Υπνου.

Βεβαια στη πραγματικοτητα το παιχνιδι αντι για ομιχλη εχει ενα ψεκαστηρι που το γεμιζεις με νερο και ψεκαζεις και τα ρουχα. Παρα πολυ χρησιμο δηλαδη και για την νοικοκυρα στο σιδερωμα.

Ο Kobra Khan ειναι συμμαχος του Skeletor, και αργοτερα του King Kiss.



KobraKhan.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πο ποοο το μεγάλο στομα έεχειιι..!!!!!!!

Ρουφήχτρα τον κόβω..!!! :)
 
Oταν ημουν μικρος η μητερα μου ειχε παρει τον megator απο ενα μαγαζι στην Ηλιουπολη..Μετα απο μαχες με αλλα παιδια στην γειτονια εμεινε κουτσος...περασε χρονια στο παταρι σε μια μεγαλη κουτα με ολα μου τα παιχνιδια,οπως το omens sword κτλ..Μεχρι που πριν απο καμια πενταετια..Ηρθε μια φαινη ιδεα στον πατερα μου..Να τα πεταξει ολα..Δεν ηξερα ουτε το ονομα του megator μεχρι που το εμαθα(μαζι με την τιμη του!!) στο ebay...Αληθεια ποσα αγαπημενα παιδικα πραγματα μας εχουν πεταξει οι μεγαλοι γιατι κ καλα μεγαλωσαμε??...
 
εμένα πάρα μα πάρα πολλά..... αύριο θα καταθέσω μήνυσή και ζήτηση ασφαλιστικών μέτρον με αποζημίωση 1.000.000 ευρό για ηθική βλάβη απτη μαναμου :animlaugh:
 
αγαπητέ TELIOS S θα σου πω μόνο ένα πράγμα..!!! Ακόμη η μάνα μου δεν παραδέχεται ότι μου πέταξε το αυτοκίνητο των ghostbusters..!!! Είχε έρθει τώρα για να κάνουμε Χριστούγεννα και την είχα βάλει κάτω και της έκανα προανάκριση..!!!! Που πήγε το αυτοκονητάκι μου..!!!! Τι φωτογραφίες της έδειξα να θυμηθεί, τι της είπα ότι θα της πετάξω κάτι πολυτιμο για να δει την πίκρα, τι την απέιλησα ότι η γαλοπούλα και τα ρούχα της θα τα μοιράσω στους φτωχούς της γειτονιάς για να της δείξω ότι κάτι έμαθα από αυτήν, ΤΙΠΟΤΑ , δεν μίλησε κι έκανε την ανήξερη..!!!

Πραγματικά αν αξιωθώ να γίνω ποτέ πατέρας, θα τα φυλάω όλα τα παιχνίδια του γιού μου, δεν υπάρχει περίπτωση να του φορτώσω τα παιδικά τραύματα που έχω εγώ, και τρέχω 30 χρονών γαιδούρι να τα ξανααγοραζω τώρα..!

ΟΤΤΟ-31860 να φτιάξουμε γκρουπάκι, να τιμωρηθούν οι ένοχοι..!!!!!!!! :)
 
οι μόνες φιγούρες που μου έμειναν. μάλιστα τον he-man τον αγόρασα από παλιό κατάστημα μεταχειρισμένο πριν ένα μήνα. ο ξάδερφος μου ο χρήστος δανείστηκε παλιά το δίδυμο της φωτογραφίας και ακομα μου τα επιστρέφει!!!

fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειναι πολυ ωραιοι! Και εχουν και ολοκληρες τις πανοπλιες τους!
 
Αναστασια είπε:
Ειναι πολυ ωραιοι! Και εχουν και ολοκληρες τις πανοπλιες τους!
ναι να κατάφεραν και σώθηκαν οι πανοπλίες!!! και είμαι πολύ χαρούμενος που μπόρεσα και βρήκα τον επάνω he-man που μου τον είχαν κλέψει... :D
 
παιδια!! σας καταλαβαινω απολυτα. η μανα μου εμενα δεν μου πεταξε απλα το αυτοκινητο ghostbusters μου πεταξε 7-8 κουτες, με ολη την σειρα masters of the universe. blackstarr thundercats lazer tag. τα παντα. ειχα φρικαρει. σιγα σιγα παντως καταφερα κ τα ξαναμαζεψα. και τα πιο πολλα στα κουτια τους!!
 
Ηταν η σειρα καρτουν "BLACKSTAR'' και όχι Masters of the Univers"
 
Επιτέλους ,τώρα έχω και τους 2 γίγαντες από την σειρά masters of the universe...τους ΚΑΡΑΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟΤΑΤΟΥΣ Megator και Tytus!

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα