[Mattel & El Greco] Masters of the Universe

Συγχαρητήρια φίλε Τheophile καταπληκτική η συλλογή σου.Αλήθεια τα meteorbs τα έχεις όλα?
 
Σ' ευχαριστώ φίλε και η δική σου συλλογή είναι από τις καλύτερες που έχω δει. Όχι, έχω μόνο dinosorb και comet cat. Βασικά, επειδή έχω ένα κόλλημα με το filmation cartoon, μαζεύω ότι εμφανίστηκε στο cartoon, εκτός από μερικές φιγούρες που πραγματικά μου αρέσουν, όπως π.χ ο clump cump ή ο scareglow, που είναι φοβερές και τις γουστάρω πραγματικά, γι' αυτό και τις αγόρασα. Από meteorbs μόνο αυτά τα δύο εμφανίστηκαν στο cartoon. Υπάρχουν βέβαια και κάποια creatures που εμφανίστηκαν με άλλη μορφή και αυτό είναι το monstroid. Και ας μην ξεχνάμε ότι και το snake mountain εμφανίστηκε με άλλη μορφή στο cartoon, αλλά σημασία έχει ότι εμφανίστηκε, γι' αυτό και το πήρα. Το ίδιο συμβάινει και με όλα τα motu items που έχω. Πολύ κόλλημα το παραδέχομαι. Έχω σταμπάρει και μία granita custom και προσπαθώ να μαζέψω κανένα φράγκο, αλλά δύσκολο. Αυτό είναι ένα όνειρο, θα δούμε αν καταφέρω να το πραγματοποιήσω. Βλέπεις, ένα 300αρι Ευρουλάκια είναι ένα σεβαστό ποσό και δεν το δίνεις εύκολα για αυτά τα πράγματα, ακόμη και αν τα λατρεύεις.
 
Η granita αν δεν κανω λαθος ειναι απο τους rock people ετσι?Ευχομαι να τα μαζεψεις τα χρηματα και να την αποκτησεις.Και έγω περιμένω να πέτχω κάποια στιγμη σε καλή τιμή τα οχήματα blasterhawk kai fright fighter.Είναι πανακριβα ρε [edit]. Αληθεια γενικα custom φιγουρες υπάρχουν στο Ebay?Δεν το πολυψαξει το θεμα αλλα έχω πετυχει μερικές φορές στο Ebay.Πρέπει να είναι πανακριβες έτσι?Πάντως έαν έπαιρνα κάποια custom φιγουρα κάποτε αυτή θα ήταν ο strongarm.Φοβερός χαρακτήρας.Αληθεια φίλε μου σε ποια επεισόδια εμφανίζονται οι dinosorb και comet cat?Μου κάνει εντύπωση γιατί δεν θυμάμαι να τους έχω δει.Και για την άλλη μορφή του monstroid τι εννοείς?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι είναι από τους rock people. Στο ebay βγαίνουν γενικά customs αλλά είναι πανάκριβα. Γενικά τα customs είναι παντού πανάκριβα, όχι μόνο στο ebay. Για customs κοίτα εδώ: http://lulu-berlu.com/dhtml/home.php.

Οι rock people (και η granita), τα δύο meteorbs και monstroid εμφανίστηκαν στη she-ra. Τα δύο meteorbs στο επεισόδιο assault on the hive.

Τα monstroid εμφανίστηκαν με τη μορφή ρομπότ (σαν τρανσφόρμερς περίπου) και όχι με τη μορφή του κάβουρα. Πάντως ήταν σύμμαχοι του hordak.

Κάπου έχω δει τον strongarm σε custom αλλά δε θυμάμαι που...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
να σας δειξω κ γω το καινουριο μου αποκτημα μιας κ ειμαι πολυ υπερηφανος γιαυτο χαχα!!2012-12-18 21.54.56.jpg

2012-12-18 21.52.27.jpg

2012-12-18 21.54.56.jpg

2012-12-18 21.52.27.jpg
 
Και βέβαια πρέπει να είσαι περήφανος φίλε, αυτό κι αν είναι απόκτημα!
 
Merry Christmas to all you...Eternians!!!

attachment.php


 
By the power of grayskull... Καλά Χριστούγεννα παιδιά!!!
 
Παίδες, καλύτερο Χριστουγεννιάτικο δώρο δεν θα μπορούσε να μου κατσει!!! Πετυχα σε μπακαλικο της επαρχιας το He-Man Nordor Playset!!!! Γεματο σκονη τόσα χρόνια πάνω στο ράφι με περίμενε....Λεω στον ιδιοκτητη: το θελω αυτο ποσο το δινεις; Τι να το κανεις μου λεει; Αυτο ειναι αδειο το κουτι. Το κουναω, όχι του λέω, εχει πραγματα μεσα!!! Πανω ειχε τιμη 9000 δρχ και μια αλλη που έγραφε 11 ευρω. Σου δίνω 11 ευρω και το παίρνω του λεω οσο γραφει. Οχι μου λεει γιατι να δωσεις τοσα για κατι παλιο; 4 ευρω ειναι η τιμη του τόσα θα μου δωσεις. Και το πηρα με το κουτι του για 4 ευρω!!!!

_nordor_410_346.jpg
 
[h=1]Power-Con 2012 - Robert Lamb [/h]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ο ed benes ειχε κανει τρελη δουλεια στο thundercats the return οποτε περιμενω πως κ πως να εχω στα χερια μου αυτη τη σειρα!!
 
Oντως εχει κανει πολυ καλη δουλεια στο Thundercats ενω τον παρακολουθουσα και στο Justice League of America.Θα περιμενω το νεο κομικ της DC.
 
Διαφημιση HE-MAN απο το Μικυ Μαους. :)

attachment.php
 
kingtiger077 είπε:
Παίδες, καλύτερο Χριστουγεννιάτικο δώρο δεν θα μπορούσε να μου κατσει!!! Πετυχα σε μπακαλικο της επαρχιας το He-Man Nordor Playset!!!! Γεματο σκονη τόσα χρόνια πάνω στο ράφι με περίμενε....Λεω στον ιδιοκτητη: το θελω αυτο ποσο το δινεις; Τι να το κανεις μου λεει; Αυτο ειναι αδειο το κουτι. Το κουναω, όχι του λέω, εχει πραγματα μεσα!!! Πανω ειχε τιμη 9000 δρχ και μια αλλη που έγραφε 11 ευρω. Σου δίνω 11 ευρω και το παίρνω του λεω οσο γραφει. Οχι μου λεει γιατι να δωσεις τοσα για κατι παλιο; 4 ευρω ειναι η τιμη του τόσα θα μου δωσεις. Και το πηρα με το κουτι του για 4 ευρω!!!!
Προβολή συνημμένου 67222
Λειτουργεί ο προβολέας; :D
 
dr_slump είπε:
Λειτουργεί ο προβολέας; :D
Εννοείται! Όλα στη ζελατίνα ήταν!!! Αυτό που μου αρέσει σε αυτά τα παιχνίδια που είχαμε τότε είναι ότι γράφει π.χ. made in Italy (το συγκεκριμένο) και όχι made in China που φτιάχνονται όλα τώρα....τότε υπήρχε ποιότητα!

Πάντως αυτό θα το κρατήσω στο κουτί του! Θέλω να το βλέπω εκεί, γιατί είναι λίγο δύσκολο να πετύχεις παιχνίδια του 80 στο κουτί τους εκτός κι αν τα σκάσεις αδρά!
 
To είχα κι εγώ κάποτε . Βγάλε αν θες καμία φωτο να τρέξουν τα σάλια μας :)
 
E, αυτά βλέπουμε και τα συλλέγουμε σαν τρελοί...
 
Πίσω
Μπλουζα