[MB - Nilco] Μυστήρια στο Πεκίνο

Το παίζαμε όταν ήμουν φοιτήτρια, στο Harry's Spot (στο 1ο που είχε ανοίξει στην Αλ. Σβώλου), τότε που στις 12 το βράδυ έδιναν τζάμπα σφηνάκια! Ωραίες εποχές :)
 
Το παλιό ήταν φοβερό! Έτυχε να δω το καινούργιο στα ράφια και ξενέρωσα λίγο με το κουτί
 
Καλησπέρα παιδιά , το είχα παλιά το παιχνίδι και (μιας και φοβάμαι να ψάξω στο πατάρι) λέω να αγοράσω την καινούρια έκδοση που κυκλοφορεί . Έχει κανείς υπόψιν αν υπάρχουν extra υποθέσεις στο net ? ένα expansion ρε παιδί μου , γιατί τις 50 θα τις βγάλουμε μάλλον στα μπαμ :p
 
TheBBB είπε:
Καλησπέρα παιδιά , το είχα παλιά το παιχνίδι και (μιας και φοβάμαι να ψάξω στο πατάρι) λέω να αγοράσω την καινούρια έκδοση που κυκλοφορεί . Έχει κανείς υπόψιν αν υπάρχουν extra υποθέσεις στο net ? ένα expansion ρε παιδί μου , γιατί τις 50 θα τις βγάλουμε μάλλον στα μπαμ :p
Θα σου δωσω εγω μια καινουρια κοπια αν με αφησεις να κανω ανασκαφες στο παταρι σου :p
 
Παιδιά, καλησπέρα. Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω τις υποθέσεις (ακόμα και στα αγγλικά) γιατί τις έχω χάσει, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να παίξω; Το επιτραπέζιο που έχω είναι το παλιό, αυτό που είναι και στις φωτογραφίες στις προηγούμενες σελίδες. :)
 
Δεν ξερω αν βοηθησει το παρακατω.... :xm:

Ειναι οι οδηγιες του παιχνιδιου,αλλα θα χρειαστει ενα κοπο να κανεις με την μεταφραση,γιατι ειναι στα Ολλανδικα!!! #)

http://spelarch.khbo.be/PDFspelregels/127.pdf
 
stayros είπε:
Δεν ξερω αν βοηθησει το παρακατω.... :xm:
Ειναι οι οδηγιες του παιχνιδιου,αλλα θα χρειαστει ενα κοπο να κανεις με την μεταφραση,γιατι ειναι στα Ολλανδικα!!! #)

http://spelarch.khbo.be/PDFspelregels/127.pdf
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά εγώ αναφέρομαι στις υποθέσεις, οι οποίες είναι 50 στο σύνολο. Οι οδηγίες/κανόνες υπάρχουν και στις προηγούμενες σελίδες στα ελληνικά.
 
θανος είπε:
ναι κυκλοφορει ακομα ειναι το παιχνιδι με τους κινεζους επιθεωρητες ειναι σε στυλ cluedo το εχω αλλα το κακο ειναι πως εχει βιβλιαρακι με μονο 50 μυστηρια μεσα

λίγες είναι οι 50 υποθέσεις μυστηρίου???

manitari666 είπε:
με το παρεακι παντως το παιζουμε ακομα!εχουμε εκτυπωσει και περισσοτερα χαρτακια ωστε να μη τελειωνουν ποτε! :)
κι εγώ το είχα κάνει αυτό...θυμάμαι είχα πρόσθετο μπλοκάκι στο παιχνίδι, γόμα, ξύστρα, μολύβια για τους παίχτες...
 
mlsnaag είπε:
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά εγώ αναφέρομαι στις υποθέσεις, οι οποίες είναι 50 στο σύνολο. Οι οδηγίες/κανόνες υπάρχουν και στις προηγούμενες σελίδες στα ελληνικά.
Μην ευχαριστεις....δεν νοιωθω οτι εκανα κατι...το χρησιμο!!! :precry:

Απο βιασυνη,χωρις να προσεξω τις υπολοιπες σελιδες,ποσταρα τις οδηγιες... :precry:

Σε αυτη την περιπτωση,μονο καποιος που εχει το παιχνιδι,μπορει να βοηθησει! ;)

Kambia....ακουει? :D
 
stayros είπε:
Μην ευχαριστεις....δεν νοιωθω οτι εκανα κατι...το χρησιμο!!! :precry:
Απο βιασυνη,χωρις να προσεξω τις υπολοιπες σελιδες,ποσταρα τις οδηγιες... :precry:

Σε αυτη την περιπτωση,μονο καποιος που εχει το παιχνιδι,μπορει να βοηθησει! ;)

Kambia....ακουει? :D
Επειδή μου απάντησες, ανεξάρτητα που δεν ήταν οι υποθέσεις αλλά οι κανόνες. Τώρα, αν μπορεί κάποιος άλλος να με βοηθήσει... :)
 
Mε την πρώτη ευκαιρία θα το κάνω.
 
Ωχ! Το ξέχασα τελείως. Χίλια συγγνώμη! Το βάζω υπενθύμιση...
 
Δεν υπάρχει πρόβλημα. Και πάλι ευχαριστώ :)
 
Γειά σας. Έχω τη 2η έκδοση του παιχνιδιού αλλά οι υποθέσεις είναι για μικρά παιδιά, καμιά σχέση με τις παλιές. Την 1η έκδοση, την είχε φίλη μου αλλά πριν 25 χρόνια και λείπουν πολλά από μέσα.. Μήπως γίνεται να μου στείλετε τις υποθέσεις; Υπάρχει περίπτωση να ανεβούν οι κάρτες με τους μάρτυρες; Ευχαριστώ!
 
Αύριο (αν θυμηθεί να μου το φέρει η αδεφή μου!) θα έχω στα χέρια μου το βιβλιαράκι με τις υποθέσεις. Λίγη υπομονή ακόμα.
 
Kambia είπε:
Αύριο (αν θυμηθεί να μου το φέρει η αδεφή μου!) θα έχω στα χέρια μου το βιβλιαράκι με τις υποθέσεις. Λίγη υπομονή ακόμα.
1000 ευχαριστώ!!!!
 
Εγω εχω την καινουρια εκδοση, μπορει καποιος αραγε να παιξει με τις παλιες υποθεσεις; Αν ναι με ενδιαφερουν Τις καινουριες μπορω να τις φωτοτυπισω σε οποιον του λειπουν
 
Misa1989 είπε:
Εγω εχω την καινουρια εκδοση, μπορει καποιος αραγε να παιξει με τις παλιες υποθεσεις; Αν ναι με ενδιαφερουν Τις καινουριες μπορω να τις φωτοτυπισω σε οποιον του λειπουν
Δοκιμασμένο μπορείς να παίξεις τις παλιές. Θα προσέξεις στον κ. Πλε-νι στις παλιές υποθέσεις όπου έχει το νούμερο 91 θα βάζεις το νούμερο 93. Το νούμερο 91 το έχει η Λαίδη Νοστι-μι και στις παλιές κάρτες και στις καινούριες. Μάλλον πρόκειτε για τυπογραφικό λάθος στο παλιό.


Kambia είπε:
Αύριο (αν θυμηθεί να μου το φέρει η αδεφή μου!) θα έχω στα χέρια μου το βιβλιαράκι με τις υποθέσεις. Λίγη υπομονή ακόμα.
Βρήκα τις παλιές υποθέσεις!!!

Οι παλιές υποθέσεις!

σάρωση0028.jpg


Misa1989 είπε:
Εγω εχω την καινουρια εκδοση, μπορει καποιος αραγε να παιξει με τις παλιες υποθεσεις; Αν ναι με ενδιαφερουν Τις καινουριες μπορω να τις φωτοτυπισω σε οποιον του λειπουν
Ποια από τις 2 καινούριες έχεις;

Αυτή: mystiria.jpg ; Εγώ έχω τη 2η φώτο. Οι υποθέσεις που ανέβασα είναι από την παλιά 1η έκδοση. Αν μπορείς να σκανάρεις την 1η υπόθεση από το δικό σου να δούμε αν είναι ίδιες με την 2η ή τη 3η έκδοση.

σάρωση0001.jpg

σάρωση0002.jpg

σάρωση0004.jpg

σάρωση0005.jpg

σάρωση0006.jpg

σάρωση0007.jpg

σάρωση0008.jpg

σάρωση0009.jpg

σάρωση0010.jpg

σάρωση0011.jpg

σάρωση0012.jpg

σάρωση0013.jpg

σάρωση0014.jpg

σάρωση0015.jpg

σάρωση0016.jpg

σάρωση0017.jpg

σάρωση0018.jpg

σάρωση0019.jpg

σάρωση0020.jpg

σάρωση0021.jpg

σάρωση0022.jpg

σάρωση0023.jpg

σάρωση0024.jpg

σάρωση0025.jpg

σάρωση0026.jpg

σάρωση0027.jpg

04.005.251_no16.jpg

AS-Company-Boad-Game-Mysteries-in-Beijing-400-0800236.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα