[MB - Nilco] Μυστήρια στο Πεκίνο

Χαχαχαχαχα και γω μπήκα σήμερα να ανεβάσω τις παλιές υποθέσεις!
 
Ευχαριστούμε πολύ για τις υποθέσεις! Και εσένα Kambia για την πρόθεση :)

Θα πρέπει να κάνω μεγέθυνση τα συγκεκριμένα scans πριν τα εκτυπώσω, ώστε να ταιριάζει πάνω η κάρτα που βρίσκεις τον ένοχο; Γιατί μου φαίνεται μικρό το κουτάκι με τους αριθμούς (στο 100%) και δεν έχω μαζί μου την κάρτα αυτή τη στιγμή για να το τεστάρω.
 
την δευτερα φωτο εχω και εγω! Ευχαριστουμε πολυ για τις υποθεσεις!!!
 
mlsnaag είπε:
Ευχαριστούμε πολύ για τις υποθέσεις! Και εσένα Kambia για την πρόθεση :) Θα πρέπει να κάνω μεγέθυνση τα συγκεκριμένα scans πριν τα εκτυπώσω, ώστε να ταιριάζει πάνω η κάρτα που βρίσκεις τον ένοχο; Γιατί μου φαίνεται μικρό το κουτάκι με τους αριθμούς (στο 100%) και δεν έχω μαζί μου την κάρτα αυτή τη στιγμή για να το τεστάρω.
Εγώ τα εκτύπωσα μέσω του Word. Κάθε φορά που έκανα εισαγωγή σελίδας άλλαζα λίγο τις διαστάσεις. Μέτρησα την κάρτα με χάρακα. Σε μένα βγήκαν μια χαρά.

Misa1989 είπε:
την δευτερα φωτο εχω και εγω! Ευχαριστουμε πολυ για τις υποθεσεις!!!
Αν έχεις την τελευταία έκδοση και οι υποθέσεις είναι διαφορετικές θα έχουμε 150 σύνολο (μαζί με την 2η έκδοση)!! Είμαστε που είμαστε άνεργοι να έχουμε μια ευχάριστη ενασχόληση ;)

Σε όποιον λείπει κάτι το ανεβάζω. Αν θέλετε ανεβάζω και τις υποθέσεις της 2ης έκδοσης.
 
Αν μπορούμε να παίξουμε τις υποθέσεις της 2ης έκδοσης, όσοι έχουμε την παλιά έκδοση (τη πρώτη), να ανεβάσεις κι αυτές αν μπορείς. :)
 
mlsnaag είπε:
Αν μπορούμε να παίξουμε τις υποθέσεις της 2ης έκδοσης, όσοι έχουμε την παλιά έκδοση (τη πρώτη), να ανεβάσεις κι αυτές αν μπορείς. :)
Θα τις ανεβάσω. Περιμένουμε και τις υποθέσεις από την 3η έκδοση...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@irkaso, εσύ έχεις την 2η ή την 3η έκδοση, γιατί μπερδεύτηκα;! Επειδή στο ένα ποστ λες πως έχεις την 2η φωτογραφία που ανέβασες (άρα την 3η έκδοση) -που έχει και η Misa1989 - και μετά λες ότι έχεις την 2η έκδοση.
 
mlsnaag είπε:
@irkaso, εσύ έχεις την 2η ή την 3η έκδοση, γιατί μπερδεύτηκα;! Επειδή στο ένα ποστ λες πως έχεις την 2η φωτογραφία που ανέβασες (άρα την 3η έκδοση) -που έχει και η Misa1989 - και μετά λες ότι έχεις την 2η έκδοση.
Έχω την 2η έκδοση. Όποιος έχει την 3η και μπορεί ας ανεβάσει τις υποθέσεις. Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά έχω πρόβλημα με το pc. Αν το πάρω μέχρι το βράδυ θα τις ανεβάσω γιατί τις έχω σκαναρισμέμες.
 
Επειδή οι τελευταίες εκδόσεις υπάρχουν ακόμα στην αγορά και ενδεχομένως να έχουμε πρόβλημα με τα πνευματικά δικαιώματα του παιχνιδιού καλύτερα να μην ανέβουν οι υποθέσεις στο θέμα. :)
 
Kambia είπε:
Επειδή οι τελευταίες εκδόσεις υπάρχουν ακόμα στην αγορά και ενδεχομένως να έχουμε πρόβλημα με τα πνευματικά δικαιώματα του παιχνιδιού καλύτερα να μην ανέβουν οι υποθέσεις στο θέμα. :)
Οπ συγνώμη δεν είδα το ποστ σου. Το κατέβασα το ποστ μου. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kambia είπε:
Επειδή οι τελευταίες εκδόσεις υπάρχουν ακόμα στην αγορά και ενδεχομένως να έχουμε πρόβλημα με τα πνευματικά δικαιώματα του παιχνιδιού καλύτερα να μην ανέβουν οι υποθέσεις στο θέμα. :)
Οπ συγνώμη δεν είδα το ποστ σου. Αν υπάρχει πρόβλημα κατέβασε το ποστ μου. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm
 
Μου δώσαν σήμερα μια έκδοση του παιχνιδιου που είναι της PARKER αλλά δεν έχει ούτε οδηγίες ούτε το βιβλίο των υποθέσεων μήπως κάποιος γνωρίζει ποιες οδηγιες και ποιες υποθέσεις ταιριάζουν σ'αυτην την έκδοση. Η κάρτα μάσκα ποια είναι γιατί τα έχω μπλέξει λίγο με όλες αυτές τις κάρτες.
 
Οι οδηγίες είναι κοινές για όλες τις εκδόσεις, αλλά οι υποθέσεις μπορεί να διαφέρουν από έκδοση σε έκδοση. Για την έκδοση που έχεις ταιριάζει μόνο το δικό της βιβλίο υποθέσεων. Απ' όσο γνωρίζω στην κυκλοφορία της Parker, οδηγίες και υποθέσεις είναι μαζί σε ένα βιβλίο. Η κάρτα μάσκα είναι ένα πλακίδιο με τρύπες και το χρησιμοποιούμε για να δούμε αν βρήκαμε το σωστό ένοχο στο τέλος κάθε παρτίδας!!
 
Video παρουσίαση

[video=youtube_share;N5hEOmEot_I]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλό review από το φίλο tzehos. Καθ' ο,τι έχω κι εγώ στη συλλογή μου και τις 2 εκδόσεις, τις θεωρώ πολύ καλής ποιότητας, αν και δίνω ένα μικρό αβαντάζ στην παλιά έκδοση λόγο των γραφικών, τα οποία τα θεωρώ πιο όμορφα.

Να προσθέσω επίσης η δεύτερη έκδοση κυκλοφόρησε και με το λογότυπο τις parker ένα διάστημα, με όλα τα υπόλοιπα να είναι ακριβώς τα ίδια.

Πέρα των 2 αυτών εκδόσεων, πριν 2,5 χρόνια περίπου είχαμε και τρίτη έκδοση αυτή τη φορά για λογαριασμό της AS.
 
Εγώ έχω 2 φορές την καινούργια έκδοση, αυτή με το λογότυπο της Parker κι όχι της MB (θα προτιμούσα MB, μ'αρέσει πιο πολύ, σαν εταιρία)..
 
ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια. θα κοιτάξω και την καινούρια έκδοση με την πρώτη ευκαιρία
 
Καλησπέρα σας θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι θα ήθελα να βρω της υπόθεσεις από την έκδοση που θα σας δείξω παρακάτω γτ της έχω χάσει 74481@3x.jpg

Έχω την δεύτερη έκδοση αυτή εδώ αλλα δοκίμασα να παίξω την υπόθεση 1 και 4 και οι κάρτες που λέει δεν βγάζουν στιν ύποπτο που βγαίνει μετά δλδ μπορεο ενας να λέει ότι δεν έχει ουλη και σρο τέλος να βγαίνει άτομο με ουλη
 

Συνημμένα

  • 74481@3x.jpg
    74481@3x.jpg
    142,1 KB · Προβολές: 4
Πίσω
Μπλουζα