MEGA - The Twenty

Και για μένα ήταν έκπληξη το "Μαζί σου"... Περίμενα την Αναστασία! Πάντως πήρε καλή θέση, νομίζω 2η ή 3η;

Όσο για το φευγάτο ήρωα, μην ξεχνάτε ότι το αποτέλεσμα δεν διαμορφώθηκε μετά από ψηφοφορία αλλά με βάση τα σχόλια στο site (το επεσήμανε και ο Καπουτζίδης). Πάντως το περίμενα ότι θα είναι ο Λάζαρος, και το χάρηκα κιόλας! Ο αγαπημένος μου, by far!
 
serano915 είπε:
Και για μένα ήταν έκπληξη το "Μαζί σου"... Περίμενα την Αναστασία! Πάντως πήρε καλή θέση, νομίζω 2η ή 3η; Όσο για το φευγάτο ήρωα, μην ξεχνάτε ότι το αποτέλεσμα δεν διαμορφώθηκε μετά από ψηφοφορία αλλά με βάση τα σχόλια στο site (το επεσήμανε και ο Καπουτζίδης). Πάντως το περίμενα ότι θα είναι ο Λάζαρος, και το χάρηκα κιόλας! Ο αγαπημένος μου, by far!
Ο Λάζαρος είναι η μεγαλύτερη μορφή σε σίριαλ, το Μαζί σου δεν ήταν σίριαλ αγώνας τρεξίματος με τον Αποστόλη Τότσικα ήταν, μόνο στις επαναλήψεις του Ιούνη το έβλεπα, εεε η Κλάρα να αφήσει έξω μια ΝΤΕΝΜΑΡ;, ιεροσυλία serano , εεε εγώ είχα πει Φευγουλέας, Ντένη Μαρκορά, Φαρμακοτρίφτης, Μάκης, Φώτης, Φλώρα, Γιολάντα Ραγιά και Λάζαρος
 
Όσο για το φευγάτο ήρωα, ξαναλέω, δεν υπήρχε συγκεκριμένη κατηγορία έτσι ώστε ο κόσμος να ψηφίσει κανονικά. Αν υπήρχε, δεν νομίζω ανάμεσα στους υποψηφίους να έβαζαν την Κλάρα! Έτσι, αφού η λίστα διαμορφώθηκε από τα σχόλια -το είπε ο Καπουτζίδης- και αφού ο καθένας έγραφε το μακρύ του και το κοντό του ήταν στο χέρι των υπευθύνων του mega να ξεχωρίσουν τα ουσιώδη σχόλια, από τα μη ουσιώδη! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φαντάζεστε να βγει καλύτερη κωμική σειρά το παρα 5? Τότε είναι που δεν πρόκειται να ξαναδώ το The twenty. Όχι ότι είναι ασχημη σειρά-αντιθέτως-αλλά σκεπτόμενοι το ιστορικό του MEGA κάτι τέτοιο θα ταν τελείως άκυρο. Αφού όταν πήγα να ψηφίσω δεν ήξερα τι να διαλέξω. Τρεις χαριτες, Ντόλτσε βίτα, Απαράδεκτοι, Δυο ξένοι, Δις εξαμαρτείν, Εκμέκ παγωτό, Τι ψυχη θα παραδώσεις μωρή. Αλλά δε το βλέπω. Πάλι καμιά ασχετη σειρά θα βγάλουνε οπως στο δράμα.
 
Χμμ λογικά θα είναι:

1. Παρά πέντε

2. απαράδεκτοι

3. 50-50 :(

4. Μαύρα μεσάνυχτα

η πρώτη τετράδα για τις κωμικές
 
mhmerotategiatipino είπε:
(Η Δίψα ήταν καθημερινη σειρα η θυμαμαι λαθος; )
mhmerotategiatipino, "Η Δίψα" ήταν κοινωνική σειρά ("κοσμοπολίτικο σήριαλ") και προβαλλόταν 2 φορές την εβδομάδα - ήταν η δεύτερη prime-time σαπουνόπερα της ιδιωτικής τηλεόρασης που ετοιμάστηκε από το MEGA για να χτυπήσει την "Οικογένεια" του ΑΝΤ1.
 
Thanx. Απο κωμικες σειρες ειμαι αναμεσα σε Απαραδεκτους, Δυο ξενους και Ντολτσε βιτα. Αν βγει το Ερχονται οι Αμερικανοι !!!! μην περασετε απο το μπαλκονι μου για κανα 2ωρο, μπορει να ερθει καμια τιβι στο κεφαλι κι ειναι κριμα!!!! :)
 
mhmerotategiatipino είπε:
Thanx. Απο κωμικες σειρες ειμαι αναμεσα σε Απαραδεκτους, Δυο ξενους και Ντολτσε βιτα. Αν βγει το Ερχονται οι Αμερικανοι !!!! μην περασετε απο το μπαλκονι μου για κανα 2ωρο, μπορει να ερθει καμια τιβι στο κεφαλι κι ειναι κριμα!!!! :)
Οι Δύο ξένοι και η Ντόλτσε βίτα ειναι στην κατηγορία κομεντί...
 
sunset89 είπε:
Χμμ λογικά θα είναι:1. Παρά πέντε

2. απαράδεκτοι

3. 50-50 :(

4. Μαύρα μεσάνυχτα

η πρώτη τετράδα για τις κωμικές
Συμφωνώ, κάπως έτσι θα 'ναι. Το Παρα Πέντε σίγουρα πρώτο.
 
Ας είναι οι Απαράδεκτοι πρώτοι και ας είναι ότι θέλει μετά. Αν δεν είναι οι απαράδεκτοι, καλύτερα ας πούν ότι είναι τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας όπως τα ψήφισαν ,παιδιά και έφηβοι από 11 έως 18.
 
Επειδή κάτι σας έχει κολλήσει στο μυαλό ως πανάκια δεν σημαίνει ότι όσοι διαφωνούν μαζί σας είναι πιτσιρίκια. Οι Απαράδεκτοι απέχουν σεναριακά από το Παρά Πέντε όσο το "Ο Καραγκιόζης Φούρναρης" από τη "Λίστα του Σίντλερ". :)
 
Οι Απαράδεκτοι δεν παρομοιάζονται με τον Καραγκιόζη Φούρναρη . Ήταν μπροστά από την εποχή τους και ακόμα και σήμερα μερικά πράγματα φαντάζουν επίκαιρα. Και να κοιτάμε και τις εποχές που γράφτηκαν . Άλλο 1992 άλλο 2005. Τα μέσα ήταν διαφορετικά. Σίγουρα το Παρά Πέντε ήταν έξυπνο (εγώ δεν το έβλεπα προσωπικά), απλά οι Απαράδεκτοι είναι... άλλη υπόθεση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι ο Καραγκιόζης μπροστά από την εποχή του ήταν. :)

Οι Απαράδεκτοι μου άρεσαν πάρα πολύ και τους έβλεπα μετά μανίας όταν προβλήθηκαν για πρώτη φορά, ενώ ακόμα και σήμερα τους παρακολουθώ με ευχαρίστηση. Στηρίζονται στο εκπληκτικό cast τους και στην εξαιρετική φυσικότητα με την οποία αποδίδονταν όλοι οι διάλογοι. Κατά τη γνώμη μου ΔΕΝ στηρίζονταν στο σενάριο, το οποίο μόνο σε ελάχιστα επεισόδια ήταν έξυπνο.
 
Παντωσ παιδια γ να μην αδικουμε το παρα πεντε ηταν φοβερα εξυπνο...κατ αρχασ ηταν προσχεδιασμενο με φοβερεσ ατακεσ κ χιουμορ που δε το συναντασ ευκολα.κ επιπλεον ειχε κ πολλα κοινωνικα μηνυματα μεσα ...ετσι?
 
ΡΑΦΑΕΛΑ είπε:
Παντωσ παιδια γ να μην αδικουμε το παρα πεντε ηταν φοβερα εξυπνο...κατ αρχασ ηταν προσχεδιασμενο με φοβερεσ ατακεσ κ χιουμορ που δε το συναντασ ευκολα.κ επιπλεον ειχε κ πολλα κοινωνικα μηνυματα μεσα ...ετσι?
Γεια σου φίλη Ραφαέλα (Καρά?) ;)

Σημείωσε αν θες ότι το σίγμα τελικό είναι το "w" στο Ελληνικό πληκτρολόγιο, γιατί με το "σ" στο τέλος μιας λέξης είναι σαν να ψευδίζεισ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΡΑΦΑΕΛΑ είπε:
Ενταξει βρε παιδια μη με φατε κιολας...ενα λαθοσ εκανα...πωπω...απλα δεν εχω dvd recorder και το βιντεο ειναι χαλασμενο γι αυτο ρωτησα.
Δε θα σε φάει κανείς, πίστεψέ με!

Λοιπόν, υπενθυμίζουμε ότι σήμερα στις 10 στο επετειακό, παρουσιάζονται τα αποτελέσματα της Αγαπημένης Οικογενειακής Κωμωδίας (που σίγουρα το Ευτυχισμένοι Μαζί, οι 7 Θανάσιμες, η Πολυκατοικία και το Δέκα Λεπτά Κήρυγμα, είναι στις πρώτες θέσεις) και του Καλύτερου Τρέιλερ. ΑΝ προλάβουν, ίσως δείξουν και τη συνέντευξη του Ευαγγελόπουλου μιας και το τρέιλερ δεν πιστεύω να πάρει πολλή ώρα!

Όποιος το χάσει, για να μη ρωτάει μετά τι έγινε κτλ κτλ, με το που ανακοινώνει ο Καπουτζίδης κάθε αποτέλεσμα, αναρτάται αυτόματα και στην επίσημη σελίδα της εκπομπής. Οπότε μπορείτε να μπείτε εκεί και να δείτε την εκπομπή ολόκληρη, ή απλά τα ονόματα με τη σειρά που βγήκαν!

http://www.megatv.com/thetwenty/
 
Ειλικρινά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί έκανε επιτυχία το "Δέκα Λεπτά Κήρυγμα"
 
sunset89 είπε:
Λοιπόν, υπενθυμίζουμε ότι σήμερα στις 10 στο επετειακό, παρουσιάζονται τα αποτελέσματα της Αγαπημένης Οικογενειακής Κωμωδίας (που σίγουρα το Ευτυχισμένοι Μαζί, οι 7 Θανάσιμες, η Πολυκατοικία και το Δέκα Λεπτά Κήρυγμα, είναι στις πρώτες θέσεις) και του Καλύτερου Τρέιλερ. ΑΝ προλάβουν, ίσως δείξουν και τη συνέντευξη του Ευαγγελόπουλου μιας και το τρέιλερ δεν πιστεύω να πάρει πολλή ώρα! ...

http://www.megatv.com/thetwenty/
H συνέντευξη (κατά πάσα πιθανότητα) δεν θα παίξει...
 
Θα έχει αφιέρωμα και στο Καρέ της Ντάμας!
 
sunset89 είπε:
Λοιπόν, υπενθυμίζουμε ότι σήμερα στις 10 στο επετειακό, παρουσιάζονται τα αποτελέσματα της Αγαπημένης Οικογενειακής Κωμωδίας (που σίγουρα το Ευτυχισμένοι Μαζί, οι 7 Θανάσιμες, η Πολυκατοικία και το Δέκα Λεπτά Κήρυγμα, είναι στις πρώτες θέσεις) και του Καλύτερου Τρέιλερ. ΑΝ προλάβουν, ίσως δείξουν και τη συνέντευξη του Ευαγγελόπουλου μιας και το τρέιλερ δεν πιστεύω να πάρει πολλή ώρα! Όποιος το χάσει, για να μη ρωτάει μετά τι έγινε κτλ κτλ, με το που ανακοινώνει ο Καπουτζίδης κάθε αποτέλεσμα, αναρτάται αυτόματα και στην επίσημη σελίδα της εκπομπής. Οπότε μπορείτε να μπείτε εκεί και να δείτε την εκπομπή ολόκληρη, ή απλά τα ονόματα με τη σειρά που βγήκαν!

http://www.megatv.com/thetwenty/
Μπράβο βρε sunset89 για το μήνυμά σου.

Θέλω να σε ευχαριστήσω εκ μέρους όλων μας: :bow:

(1) για τις πληροφορίες που μας έχεις δώσει από τον Μάρτιο και έπειτα σχετικά με τον προγραμματισμό των MEGA (κυρίως) αλλά και ΑΝΤ1 εν όψη των "γενεθλίων" τους. Έχεις μοιραστεί νέα μαζί μας σχετικά με τη διαμόρφωση του προγράμματος των σταθμών, τα οποία συνήθως επιβεβαιώνονταν από τους σταθμούς λίγες μέρες μετά (παραδείγματα: ποιες σειρές ξεκινούν, ποιες "σταματούν", ποιες πάνε καλά, ποιες είναι οι προθέσεις των υπευθύνων προγράμματος).

(2) για την οργάνωσή σου και ενημέρωσή σου σχετικά με το θέμα. Μας έχεις επιστήσει την προσοχή σε διάφορα θέματα ή εξελίξεις, τις οποίες πολλές φορές μπορεί να ξεχνάγαμε ή να μην προσέχαμε (παραδείγματα: ψηφοφορία MEGA (έναρξη και λήξη), υπενθίμηση για επετειακά προγράμματα κτλ).

Κάνεις τη συζήτηση σε αυτό το thread πολύ πιο ενδιαφέρουσα και ουσιαστική. :thanx2:

Ήταν σίγουρα μια ευχαρίστηση να "γιορτάζουμε" τις επετείους των MEGA και ΑΝΤ1 μαζί σου (μακάρι να μπορούσαμε να πούμε το ίδιο και για τους ίδιους τους σταθμούς που λίγο μας σεβάστηκαν όλο αυτό το διάστημα...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα