MEGA - The Twenty

#)

Έλα βρε Bernard! Τι ευχαριστείς; Εγώ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Με μεγάλη μου χαρά γράφω κάθε φορά για τις εξελίξεις (και με λύπη όταν διαπιστώνω ότι δε μας συμφέρουν). Άλλωστε όλοι είμαστε εδώ ακριβώς για αυτό το λόγο: Αγαπάμε τα παλιά καλά προγράμματα.

Και εύχομαι μάλιστα η συνέχεια να μας δικαιώσει.

Το Mega βέβαια, σιγά-σιγά κλείνει από άποψη καινούριων "εκπλήξεων" για τον εορτασμό του. Μιας και τα Χριστούγεννα θα τελειώσουν όλα αυτά. Από κει κι ύστερα, καμιά μεταμεσονύχτια επανάληψη το πολύ πολύ να μας απασχολήσει. :(

EDIT: Την ερχόμενη Κυριακή θα παρουσιαστούν τα εξής αποτελέσματα: Κοινωνική Σειρά και Σέξυ Πρωταγωνιστής!

Περισσότερες λεπτομέρειες στη σελίδα του TV ZAPPING

http://www.tvzapping.gr/TvNews/TodayNews/?EntityID=14eee714-c33e-499d-8c6f-7d0e64bc21af
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εεεε το ειδα το τουεντι καλο ηταν παρα πολυ ωραιω αλλα εμενα δεν μαρεσε γτ ο καπουτζιδησ δεν αυτο ρε παδι μ οι μικρομεσαιοι ποιο ειναι μπορει να μου το ανεβασετε γ ν τ κατεβασ eycharusti p0lu οι παντρεμενοι ανυπαντραοι τα σπαει το πατιρ ιοσ κι αι πνευμα ποιοσ πεζει εεε κ οι λατρεμεν μ γιτονεσ τα σπαει κι αυτο πιο ψηλα επρεπε νομιζω ε οχι κι εφτα η ντα-ντα κι εξι το ρετυιραι εμεισ κι εμεισ γιατι δεν ιταν ενα εγω δεν το εβλεπα πιγενα φρονιτσιριο τοτε αγγλικα γιαυτο το κατεβσα απο ιντερνετ κ οι 7 θανασιμεσ πεθερεσ προτο βγικε εφτυχισμενη ναζι μπραβο μαρεσει τρειλιερ εεεε μεγκ και εγκα μαρεσαν αλλα κ τ αγρια πεδια και ο μορφοσ κοσμοσ αλλα ο καλυτεροσ τρειλερ ηταν το σαρβραιβορ τελοσ παντον αυτα πολυ ωραιω το τουεντι παραπολυ ωραιω αλλα εμενα δεν μαρεσε.
 
Kαλό το twenty μου άρεσε η χτεσινή εκπομπή αν και δεν περίμενα πρώτο το Ευτυχισμένοι μαζί (τέλος πάντων). Χάρηκα επίσης και το Ρετιρέ στην 6η θέση. (μπορούσε και καλύτερα)
 
alkis21 είπε:
Εεεε το ειδα το τουεντι καλο ηταν παρα πολυ ωραιω αλλα εμενα δεν μαρεσε γτ ο καπουτζιδησ δεν αυτο ρε παδι μ οι μικρομεσαιοι ποιο ειναι μπορει να μου το ανεβασετε γ ν τ κατεβασ eycharusti p0lu οι παντρεμενοι ανυπαντραοι τα σπαει το πατιρ ιοσ κι αι πνευμα ποιοσ πεζει εεε κ οι λατρεμεν μ γιτονεσ τα σπαει κι αυτο πιο ψηλα επρεπε νομιζω ε οχι κι εφτα η ντα-ντα κι εξι το ρετυιραι εμεισ κι εμεισ γιατι δεν ιταν ενα εγω δεν το εβλεπα πιγενα φρονιτσιριο τοτε αγγλικα γιαυτο το κατεβσα απο ιντερνετ κ οι 7 θανασιμεσ πεθερεσ προτο βγικε εφτυχισμενη ναζι μπραβο μαρεσει τρειλιερ εεεε μεγκ και εγκα μαρεσαν αλλα κ τ αγρια πεδια και ο μορφοσ κοσμοσ αλλα ο καλυτεροσ τρειλερ ηταν το σαρβραιβορ τελοσ παντον αυτα πολυ ωραιω το τουεντι παραπολυ ωραιω αλλα εμενα δεν μαρεσε.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

E Αφού "πυγενεεες φρωντοιστιριο" οκ!

Πάντως τα αποτελέσματα ήταν αναμενόμενα. Απλά και πάλι τις συνεντεύξεις τις έφαγε η γάτα... Ίσως τις βάλουν όλες μαζί στο τέλος (λέμε τώρα). :)
 
Να πω και την κακια μου;Εξυπνη η παρενθεση με τον Κουρουμπαλη και πολυ καλος πραγματικα αλλα δε θα μπορουσε να παρουσιασει την 6η θεση του Ρετιρε ο Ευαγγελοπουλος;Μην ξαναδω αναγγελια στο ΖΑΠΙΝΓΚ για συνεντευξη στα πλαισια του 20 θα το καψω το τευχος!!!Τα τρειλερς ηταν ολα τα λεφτα. Προσεξατε βεβαια οτι τα τρειλερ που ψηφιστηκαν ηταν μες στην πενταετια το πολυ, γιατι ποιος θυμαται παλαιοτερα; Για να δουμε τον πιο σεξυ πρωταγωνιστη (αν δω Γεωργουλη, Παπακαλιατη και Σακη υδραυλικο να κονταροχτυπιουνταιστην τριαδα θα τα καταπιω τα Λεξοτανιλ και χωρις νερο!! )
 
alkis21 είπε:
Εεεε το ειδα το τουεντι καλο ηταν παρα πολυ ωραιω αλλα εμενα δεν μαρεσε γτ ο καπουτζιδησ δεν αυτο ρε παδι μ οι μικρομεσαιοι ποιο ειναι μπορει να μου το ανεβασετε γ ν τ κατεβασ eycharusti p0lu οι παντρεμενοι ανυπαντραοι τα σπαει το πατιρ ιοσ κι αι πνευμα ποιοσ πεζει εεε κ οι λατρεμεν μ γιτονεσ τα σπαει κι αυτο πιο ψηλα επρεπε νομιζω ε οχι κι εφτα η ντα-ντα κι εξι το ρετυιραι εμεισ κι εμεισ γιατι δεν ιταν ενα εγω δεν το εβλεπα πιγενα φρονιτσιριο τοτε αγγλικα γιαυτο το κατεβσα απο ιντερνετ κ οι 7 θανασιμεσ πεθερεσ προτο βγικε εφτυχισμενη ναζι μπραβο μαρεσει τρειλιερ εεεε μεγκ και εγκα μαρεσαν αλλα κ τ αγρια πεδια και ο μορφοσ κοσμοσ αλλα ο καλυτεροσ τρειλερ ηταν το σαρβραιβορ τελοσ παντον αυτα πολυ ωραιω το τουεντι παραπολυ ωραιω αλλα εμενα δεν μαρεσε.
Μηπως μπορει καποιος να μεταφρασει το παραπανω μηνυμα στα Ελληνικα?

(Συγγνωμη αλλα δεν αντεχω αλλο και θα το γραψω. Στα σχολεια δεν διδασκονται πια οι μαθητες γραμματικη, ορθογραφια, συνταξη.... με δυο λογια τον γραπτο λογο? Δεν πιστευω στα ματια μου. Ντροπη.)

mhmerotategiatipino είπε:
Να πω και την κακια μου;Εξυπνη η παρενθεση με τον Κουρουμπαλη και πολυ καλος πραγματικα αλλα δε θα μπορουσε να παρουσιασει την 6η θεση του Ρετιρε ο Ευαγγελοπουλος;Μην ξαναδω αναγγελια στο ΖΑΠΙΝΓΚ για συνεντευξη στα πλαισια του 20 θα το καψω το τευχος!!!Τα τρειλερς ηταν ολα τα λεφτα. Προσεξατε βεβαια οτι τα τρειλερ που ψηφιστηκαν ηταν μες στην πενταετια το πολυ, γιατι ποιος θυμαται παλαιοτερα; Για να δουμε τον πιο σεξυ πρωταγωνιστη (αν δω Γεωργουλη, Παπακαλιατη και Σακη υδραυλικο να κονταροχτυπιουνταιστην τριαδα θα τα καταπιω τα Λεξοτανιλ και χωρις νερο!! )
Και εγω εκνευριστηκα που δεν ειδαμε τον Παυλο Ευαγγελοπουλο που σπανια πια εμφανιζεται. Κριμα και ντροπη τους που κουβαλησαν τον ανθρωπο να τους μιλησει και δεν εδειξαν ουτε λεπτο.

Οσο για τα τρειλερ, προσωπικα απογοητευτικα παρα πολυ με τα αποτελεσματα. Που ηταν το υπεροχο τρειλερ των Τριων Χαριτων που βλεπαμε ολη μερα το 1989? Του Δις Εξαμαρτειν? Ακομα και των Δυο Ξενων? Κριμα και παλι κριμα.
 
ChristosM είπε:
Μηπως μπορει καποιος να μεταφρασει το παραπανω μηνυμα στα Ελληνικα?
(Συγγνωμη αλλα δεν αντεχω αλλο και θα το γραψω. Στα σχολεια δεν διδασκονται πια οι μαθητες γραμματικη, ορθογραφια, συνταξη.... με δυο λογια τον γραπτο λογο? Δεν πιστευω στα ματια μου. Ντροπη.)
νομιζω οτι ο Αλκης το έγραψε επίτηδες ετσι...
 
Saulot είπε:
νομιζω οτι ο Αλκης το έγραψε επίτηδες ετσι...
Όντως Χρήστο, συγγνώμη. Το έκανα για να τονίσω αυτό ακριβώς που γράφεις για τα σχολεία, μιμούμενος ένα δυστυχώς μεγάλο ποσοστό των posts στο συγκεκριμένο thread.

Ενώ ένα topic για τα 20 χρόνια του MEGA κανονικά θα έπρεπε να είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον και να ελκύει πολλούς retromaniacs, δυστυχώς η ποιότητα των μηνυμάτων που το κατακλύζουν το καθιστούν για μένα ένα από τα χειρότερα threads του GRM. Κατά τη γνώμη μου ίσως θα έπρεπε εκτός από τους Ελληνικούς χαρακτήρες να ζητάμε και μια στοιχειώδη σύνταξη.

Τώρα αν κάποιο από τα παιδιά που γράφει εδώ μέσα δεν έχει ως πρώτη γλώσσα την Ελληνική, σαφώς και δεν ισχύει αυτό που έγραψα και ζητώ και συγγνώμη αν ισχύει κάτι τέτοιο.
 
25r30wi.gif




happy0196.gif






:wait2: χμμμ... λίγα τα εμοτικα που ξεπαρταλιάζονται στο γέλιο από το ποστ του Άλκη...

Πάω να βρω και άλλα :go:

...

Τι;;; να μην...;;;;
2lxwef8.gif


Kαλά... δεν...
wassat.gif
 
δυστυχώς η ποιότητα των μηνυμάτων που το κατακλύζουν το καθιστούν για μένα ένα από τα χειρότερα threads του GRM. Κατά τη γνώμη μου ίσως θα έπρεπε εκτός από τους Ελληνικούς χαρακτήρες να ζητάμε και μια στοιχειώδη σύνταξη.
Σωστοτατος - αλλα αυτους τους ρολους τους εχουν οι συντονιστες και οι διαχειριστες του φορουμ. Οι οποιοι εχουν ηδη κανει συσταση σε συγκεκριμενα μελη και περιμενουν και καποια ενδειξη συμμορφωσης.

Εφοσον βεβαια υπαρχει ακομα ενοχληση απο συγκεκριμενα posts, υπαρχει το κουμπι της Αναφορας, που ενημερωνει αμεσα τους διαχειριστες για κατι που (δικαιως στην περιπτωση μας) ενοχλησε. Η αυτοδικια φερνει συνηθως αντιπαραθεση και πιθανα να προσβαλει καποιους που θα την παρουν στραβα.
 
Δε δέχομαι κουβέντα. Στη 1η θέση για το τρέιλερ έπρεπε να είναι η πολύχρωμη βεντάλια του MEGA στον ουρανό. Είναι μακράν το καλύτερο που έχω δει.
 
^Συμφωνώ και το περίμενα με ανυπομονησία αυτό το τρέιλερ, αλλά απογοητεύτηκα βαθιά! Μα καλά, κανείς δεν το θυμάται, μόνο εμείς εδώ;;; Ελάτε όλοι μαζί να βγάλουμε το άχτι μας...

Δεν ξέρω εσείς, εγώ ανατριχιάζω!

Όσο για την οικογενειακή κωμωδία, αν και δεν συμφωνώ με την τελική κατάταξη δεν έπεσα και από τα σύννεφα... Αφού έπαιζε όλη την εβδομάδα Πολυκατοικία/Ευτυχισμένοι μαζί και τούμπαλιν ε τι περιμένετε;; Το Ρετιρέ αρκετά ψηλα και το περίμενα, πολύ καλή η παρουσίαση "Ε θα τους φέρω χωριάτικα λουκάνικα, θα τους φέρω χωριάτικα λουκάνικα!!!" :rofl:

Γενικά ο Καπουτζίδης νομίζω ότι είναι ο κατάλληλος άνθρωπος στην κατάλληλη θέση! Βέβαια το προηγούμενο επεισόδιο είχε περισσότερο γέλιο, αλλά τον βοηθούσε και το ότι ήταν δραμα, μπορούσε να το διακωμωδήσει ευκολότερα! Πάντως, δεν ξέρω για εσάς, εγώ όση ώρα βλέπω taxi girl και the twenty έχω ένα πλατυ χαμόγελο μέχρι τα αυτιά... :)
 
alkis21 είπε:
Όντως Χρήστο, συγγνώμη. Το έκανα για να τονίσω αυτό ακριβώς που γράφεις για τα σχολεία, μιμούμενος ένα δυστυχώς μεγάλο ποσοστό των posts στο συγκεκριμένο thread.
Ενώ ένα topic για τα 20 χρόνια του MEGA κανονικά θα έπρεπε να είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον και να ελκύει πολλούς retromaniacs, δυστυχώς η ποιότητα των μηνυμάτων που το κατακλύζουν το καθιστούν για μένα ένα από τα χειρότερα threads του GRM. Κατά τη γνώμη μου ίσως θα έπρεπε εκτός από τους Ελληνικούς χαρακτήρες να ζητάμε και μια στοιχειώδη σύνταξη.

Τώρα αν κάποιο από τα παιδιά που γράφει εδώ μέσα δεν έχει ως πρώτη γλώσσα την Ελληνική, σαφώς και δεν ισχύει αυτό που έγραψα και ζητώ και συγγνώμη αν ισχύει κάτι τέτοιο.
Χαχα, κι εγώ "ψάρωσα" στην αρχή και νόμιζα ότι "κόλλησες" κι εσύ alkis21! :)

Θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτό που γράφεις - με λυπεί και με εξοργίζει αφάνταστα να βλέπω την υπέροχη Ελληνική μας γλώσσα να "κατακρεουργείται"...

Ας ελπίσουμε ότι τα πράγματα θα φτιάξουν όπως λέει και ο φίλος Paspartoo...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α) Τον έκοψαν τον Παύλο Ευαγγελόπουλο

Β) Αδικήθηκε το 1ο ident του Mega του 1989

Γ) Μόνο της πενταετίας ψήφισαν, άλλοι πριν το 2000 δεν ήξερα τι είναι trailer, τα 15χρονα πάλι φταίνε

Δ) Οι Ευτυχισμένοι εεε αξίζει την πρωτιά στην κατηγορία

Ε) Το Παντρεμένοι Ανύπαντροι δεν το θυμάμαι , την ίδια χρόνια η Ρένια έπαιζε στον ΑΝΤ1 και στο Της Ελλάδος Τα Παιδιά.
 
Και μην ξεχνάτε. Σήμερα στις 10 στο "The Twenty" αποτελέσματα για Αγαπημενη Κοινωνική σειρά (να κάνω μία πρόβλεψη;;; 1. Χαρά Αγνοείται. 2. Λόγω Τιμής 3. Λένη 4 Άγρια Παιδιά) και ο Πιο Σέξυ πρωταγωνιστής!

Όσοι δεν προλάβετε να το δείτε μπορείτε κάλλιστα να μπείτε στο σάιτ να παρακολουθήσετε την εκπομπή και τα αποτελέσματα. Ώστε να αποφεύγουμε και τις περιττές αναρτήσεις: ;)

www.megatv.com/thetwenty
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Twenty (3η εκπομπή)

Η Χαρά Αγνοείται βρέθηκε στην κορυφή στην κατηγορία ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ.

Στην 2η θέση το Λόγω Τιμής. Μεγάλη έκπληξη στο νούμερο 10 το Σπίτι Για 5. Τα retroσίριαλ στις τελευταίες θέσεις βρέθηκαν.

Και sexy ηθοποιός ο Αλέξανδρος Σταύρου (Στράτος) της Βέρας.

Τα συμπεράσματα δικα σας..
 
Κλοπή! Πού ήταν ο #1 άντρας του Mega και πάσης Ελλάδος;

picture_517_0.jpg
 
Εγώ που θεωρώ πως ο πιό σέξυ είναι ο Φραγκάκης, τί να πω;;;; :(

Ούτε στην 20άδα... :cry:

Απαράδεκτο... :angry:
 
Αυτόν τον ψήφισε μια φίλη μου. Ο Σάκης ο Υδραυλικός είχε την βαρβατίλα του.

Καλά ο Σεργιανόπουλος (rip) 16η θέση, αδικία, και άσχετο: που είναι ο Συσσοβίτης;, ο Λούλης;, ο Καραμίχος;, ο Γκλέτσος, ο Τζώρτζογλου, ο Φραγκάκης και ο Άλκις Κούρκουλος, ο Βλάχος από τους Γείτονες ο-ε-ο. Δεν μπήκαν στην 20αδα. Καλά ο Καπουτζίδης τα έβγαλε όλα χαχα.
 
alkis21 είπε:
Κλοπή! Πού ήταν ο #1 άντρας του Mega και πάσης Ελλάδος;
picture_517_0.jpg
:animlaugh: :animlaugh: :animlaugh:

Μου πέρασε από το μυαλό όταν έβλεπα την εκπομπή ότι θα τον είχαν τιμήσει αλλά... ψηφίσανε τον "Μάρκο" από το ευτυχισμένοι μαζί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα