MEGA - The Twenty

πιανω τηλεκοντρολ κ περιμενω..
 
Παιδιά συγνώμη αλλά εδώ θα διαφωνήσω... Δηλαδή, sorry, αλλά μπροστά σε Θεοδωράκη, Παπαδημητρίου, Δημητρίου, Ρεμπούτσικα, Κραουνάκη, Γαλάνη τι να φτουρήσει ο Χατζηγιάννης;;; Ας μην ψήφιζαν όλα τα 12χρονα και σας έλεγα εγώ!

(Το υπέροχο ost της "Αίθουσας" το έφαγε η μαρμάγκα;; )

Για τους αγαπημένους πρωταγωνιστές κωμικής σειράς είμαι ικανοποιημένη -σχετικά- αν και περίμενα λίγο ψηλότερα τον Βλάσση, το Χαραλαμπόπουλο και τον Μπουλά. Ο Ρώμας τι δουλειά είχε στην 20άδα; (κακιούλα! :p )

Anw, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας! ;)
 
serano915 είπε:
Παιδιά συγνώμη αλλά εδώ θα διαφωνήσω... Δηλαδή, sorry, αλλά μπροστά σε Θεοδωράκη, Παπαδημητρίου, Δημητρίου, Ρεμπούτσικα, Κραουνάκη, Γαλάνη τι να φτουρήσει ο Χατζηγιάννης;;; Ας μην ψήφιζαν όλα τα 12χρονα και σας έλεγα εγώ! (Το υπέροχο ost της "Αίθουσας" το έφαγε η μαρμάγκα;; )

Για τους αγαπημένους πρωταγωνιστές κωμικής σειράς είμαι ικανοποιημένη -σχετικά- αν και περίμενα λίγο ψηλότερα τον Βλάσση, το Χαραλαμπόπουλο και τον Μπουλά. Ο Ρώμας τι δουλειά είχε στην 20άδα; (κακιούλα! :p )

Anw, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας! ;)
Ο Ρώμας σε διαγωνισμό του ΑΝΤ1 (αν έκανε) θα κέρδιζε, όπως και ο Παπαδάκης, οι ΑΜΑΝ, ο Καφές, η Λάμψη, το Καλημέρα Ζωή, η Μενεγάκη και το Big Brother. Που ήταν αντεννικά σουξέ.

Πάμε στο Mega τα 15χρονα πάλι φταίνε.
 
Η Παλίρροια,η Προδοσία και το Έτσι Ξαφνικά κάνουν επίσης αισθητή την απουσία τους από τα Sountracks!Τελικά βγήκαν μόνο τραγούδια και όχι ορχηστρικά!Αλήθεια το Κοίτα Κοίτα από το Μη Φοβάσαι Τη Φωτιά ποιος το ερμηνεύει?
 
thebest20 είπε:
Η Παλίρροια,η Προδοσία και το Έτσι Ξαφνικά κάνουν επίσης αισθητή την απουσία τους από τα Sountracks!Τελικά βγήκαν μόνο τραγούδια και όχι ορχηστρικά!Αλήθεια το Κοίτα Κοίτα από το Μη Φοβάσαι Τη Φωτιά ποιος το ερμηνεύει?
Συμφωνώ σε όλα! Εγώ τα περίμενα και τα είχα ψηφίσει κιόλας!

Μα και αυτά που λες δεν ήταν ορχηστρικά. Τν Παλίρροια την ερμηνεύει η Ζούνη, ο Κότσιρας την Προδοσία και το Έτσι ξαφνικά ο Θαλασσινός ως γνωστόν.

Η απουσία της Ρεμπούτσικα με την Αίθουσα πολύ αισθητή... Αλλά δεν πειράζει - καλή καρδιά
 
Συμφωνώ με όσα ειπώθηκαν για τα soundraks. Για τους πρωταγωνιστες Φιλιππίδης, Μπέζος είναι τα 20 χρόνια ΜΕΓΚΑ από μόνοι τους (ο Μπέζος και τα 20 χρόνια ΑΝΤ1).
 
Όντως ο Ρώμας ήταν άσχετος αλλα τέσπα. Ένα θα σας πω για να μην ουρλιάξω:

1. Σμαράγδα Καρύδη

1. Γιάννης Μπέζος.

Τα λόγια είναι περιττά την ώρα που ψηφίζουμε.... :(
 
Εδώ που τα λέμε ο Μπέζος έχει αφήσει εποχή με το Γιάννη από τους Απαράδεκτους. Μόνο και μόνο γι'αυτό άξιζε την πρωτιά!!!

Ο Μάινας πάλι....:shtup:
 
serano915 είπε:
Εδώ που τα λέμε ο Μπέζος έχει αφήσει εποχή με το Γιάννη από τους Απαράδεκτους. Μόνο και μόνο γι'αυτό άξιζε την πρωτιά!!!
Ο Μάινας πάλι....:shtup:
Ναι οκ για Μπέζο, συμφωνω... Να σου πω, μ' αρέσει ο Μάινας κι έχει δοκιμαστεί σε πολλά είδη, μα δεν περίμενα να πάει δεύτερος. Για 3ο τον υπολόγιζα. Όμως, την Κυριακή υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι πρώτος στους Δραματικούς ηθοποιούς. Μετά πάνω - κάτω Παπακαλιάτης, Μαρκουλάκης Νινιός, Σεργιανόπουλος θα είναι στην πεντάδα.
 
sunset89 είπε:
Συμφωνώ σε όλα! Εγώ τα περίμενα και τα είχα ψηφίσει κιόλας!Μα και αυτά που λες δεν ήταν ορχηστρικά. Τν Παλίρροια την ερμηνεύει η Ζούνη, ο Κότσιρας την Προδοσία και το Έτσι ξαφνικά ο Θαλασσινός ως γνωστόν.
Βασικά εννοούσα ορχηστρικό την Παλίρροια γιατί νόμιζα ότι ήταν ορχηστρικό!Υπήρχε cd με την Παλίρροια?
 
thebest20 είπε:
Βασικά εννοούσα ορχηστρικό την Παλίρροια γιατί νόμιζα ότι ήταν ορχηστρικό!Υπήρχε cd με την Παλίρροια?
Ναι υπήρχε. Αποτελούνταν από 23 τραγούδια, όντως ορχηστρικά μα το κύριο θέμα των τίτλων το ερμήνευαν ντουέτο η Πέμυ Ζούνη με το Μανώλη Χατζημανώλη. Έχει σχεδόν αποσυρθεί από την κυκλοφορία- δεν έκανε πολλές πωλήσεις, όπως άλλα του Δημητρίου ( πχ. Μεγάλος Θυμός, Πρόβα Νυφικού και Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά).
 
Κι εμένα μου αρέσει ο Μάινας, τον θεωρώ καλό ηθοποιό, αλλά τον προτιμώ στο δραματικό...

Όσο για του δραματικούς ηθοποιούς συμφωνώ, αν βγάλουμε εκτός τον Παπακαλιάτη! Πατριωτάκι μεν, αλλά δεν τα λέει πως να το κάνουμε! Αλλά έτσι που την κόβω τη δουλειά θα είναι ψηλά και αυτός και ο Τότσικας (πάλι) και θα εκνευριστώ...
 
Από κάτι πιο παλιό σε δραματικούς ελπίζω να δούμε και Φέρτη κ Χατζησάββα..οσο για Παπακαλιάτη,πολύ διχασμός πια ;)
 
anna_ είπε:
Από κάτι πιο παλιό σε δραματικούς ελπίζω να δούμε και Φέρτη κ Χατζησάββα..οσο για Παπακαλιάτη,πολύ διχασμός πια ;)
Πες το ψέματα... Ειδικά αυτούς τους δύο προσπάθησα όσο μπορούσα κι εγώ να τους υποστηρίξω. Αλλά το πολύ ως τη 15η θέση θα τους δούμε. Πάντως ο Παπακαλιάτης και να μην έμπαινε δε θα είχα κανένα πρόβλημα. Αλλά οι θαυμαστές του και κυρίως οι θαυμάστριες θα είχανε τεράστιο θεματάκι... :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α ρε κατακαημενη ρεμπουτσικα....αν ειναι δυνατον ρε παιδια ουτε στην 20αδα?ελπιζω τουλαχιστον στο δραματικο ηθοποιο να βγεις καποιος που αξιζει...
 
Για δείτε και αυτό:

Παίρνουν παράταση λόγω επιτυχίας

Ύστερα από τη μεγάλη επιτυχία που σημειώνει κάθε Κυριακή το The twenty με τον Γιώργο Καπουτζίδη το Μega σκέφτεται να του δώσει παράταση 5 με 6 επεισοδίων . Αμέσως μετά το τέλος των γυρισμάτων ο σεναριογράφος-ηθοποιός θα ασχοληθεί με τη συγγραφή της νέας σειράς του που θα δούμε την επόμενη... σεζόν φυσικά από το Mega.

Σχόλιο: Τώρα που βρήκαμε παπά, να θάψουμε μια δεκαριά.... Στην προκειμένη περίπτωση μόνο καλό μπορεί να είναι, να θυμηθούμε παλιά σήριαλ... Αλλά να προβάλλουν και κάποιες λεπτομέρειες παραπάνω... Συντελεστές, σχόλια, συνεντεύξεις από τους ηθοποιούς... Ξεροσφύρι δε λέει... Πάλι καλά που υπάρχει κ το χιούμορ του Καπουτζίδη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Ύστερα από τη μεγάλη επιτυχία που σημειώνει κάθε Κυριακή το The twenty με τον Γιώργο Καπουτζίδη το Μega σκέφτεται να του δώσει παράταση 5 με 6 επεισοδίων . Αμέσως μετά το τέλος των γυρισμάτων ο σεναριογράφος-ηθοποιός θα ασχοληθεί με τη συγγραφή της νέας σειράς του που θα δούμε την επόμενη... σεζόν φυσικά από το Mega.
Μακαρι, αν ειναι μαλιστα να δουμε και τις συνεντευξεις που εκοψαν για τοσο ανοητο λογο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα