Metal Gear Solid 4: abandon ship και άλλες ιστορίες...

Οχι Dino δεν ειναι στα specs του ps3 η του xbox360 ειναι αδυνατων αυτο με ωσα ειδαμε στο video.Το video τρεχει σε pc με οτι καλητερο απο θεμα hardware πανω και βασιζεται στην fox engine που η τωρινη γεννια δεν την σηκωνει σε ολο της το μεγαλειο.Απλα για να τα αρπαξουν θα το κυκλοφορησουν στην τωρινη γεννια και τα γραφικα θα ειναι στο 50% απ'οτι βλεπουμε στο βιντεο στης εκδοσεις για ps3,xbox 360 γιατι θα ειναι multiplatform.
 
Φιλαρακι μου Dino το εχω διαβασει αυτο οπως εχω διαβασει και καποιο αλλο αρθρο που ψαχνω εδω και μια ωρα αλλα δεν μπορω να το βρω γιατι τυχαια το ειχα βρει.Το συγκεκριμενο παιχνιδι παρουσιαστηκε σε ενα τουμπανο pc και οχι σαν αυτα που εχουμε στα σπιτια μας και νομιζουμε οτι ειναι τουμπανο και απο θεμα χειρισμου ειχαν ενα xbox360 gamepad.Ειναι λογικο να πουλαησουν παπα οτι ετσι θα ειναι στο ps3 για εμπορικους λογους αλλα αυτο δεν ισχυει.Δεν υπαρχει ουτε μια στο τρυσεκκατομυριο πιθανοτητα αυτα τα γραφικα αυτος ο φωτισμος και γενικα αυτα τα αποστευτα γραφικα που ειναι και real time να τα δουμε σε κονσολα αυτης της γενιας.Στο 50% θα ειναι απο αυτο το βιντεο και αν ειναι και τοσο βεβαια θα ημαστε και υπερευχαριστημενοι.
 
Απο οτι βλεπω δεν ειναι και τιποτα πρωτοποριακο οι φωτισμοι και τα γραφικα του,τα ειχε και το Uncharted 1.
 
metalcandyman είπε:
Φιλαρακι μου Dino το εχω διαβασει αυτο οπως εχω διαβασει και καποιο αλλο αρθρο που ψαχνω εδω και μια ωρα αλλα δεν μπορω να το βρω γιατι τυχαια το ειχα βρει.Το συγκεκριμενο παιχνιδι παρουσιαστηκε σε ενα τουμπανο pc και οχι σαν αυτα που εχουμε στα σπιτια μας και νομιζουμε οτι ειναι τουμπανο και απο θεμα χειρισμου ειχαν ενα xbox360 gamepad.Ειναι λογικο να πουλαησουν παπα οτι ετσι θα ειναι στο ps3 για εμπορικους λογους αλλα αυτο δεν ισχυει.Δεν υπαρχει ουτε μια στο τρυσεκκατομυριο πιθανοτητα αυτα τα γραφικα αυτος ο φωτισμος και γενικα αυτα τα αποστευτα γραφικα που ειναι και real time να τα δουμε σε κονσολα αυτης της γενιας.Στο 50% θα ειναι απο αυτο το βιντεο και αν ειναι και τοσο βεβαια θα ημαστε και υπερευχαριστημενοι.
Εντάξει, δε θα είναι και η πρώτη φορά που οι developers θα λένε ψέμματα. :D

Απλά, τον Kojima, τον έχω σε μια άλφα εκτίμηση...
 
Ε δεν θα συγκρινουμε τωρα το uncharted I μαυτο μην τρελαθουμε κιολας.
 
Αν εχεις παιξει το Uncharted στο Ps3 τα'χεις δει ολα λεμε,ειναι σαν να πας με την Σκλερανικοβα,μετα σε χαλαει για ολες τις υπολοιπες.
 
Εντυπωσιακό, αλλα πιστεύω αληθινό και με σημερινό hardware. Δέν είναι κάτι που μιά εξαιρετικά optimised μηχανή δέν μπορεί να προβάλλει σε κονσόλες τούτης της γενιάς. Αναφέρθηκε το Uncharted ήδη, θα προσθέσω και τα Crysis 1/2, και τα πρόσωπα/animation που συναντήσαμε στο Heavy Rain και φυσικά στο LA Noire. Δέν έχω καταλάβει άν θα κυκλοφορήσει, άν είναι πρόλογος του MGS5 και λοιπά, πάντως φαίνεται πολύ καλό, όπως άλλωστε περιμένει κανείς απο μιά παραγωγή του Kojima.

BTW Καλό χειμώνα guys !
 
Άντε, σε 11 λεπτά βίντεο υπάρχει και ένα λεπτό gameplay. Οπότε έχει ήδη πιάσει την "σωστή" αναλογία για MGS game. :p

ΥΓ: αυτός ο τύπος στο βίντεο πρέπει να είναι ξάδερφος του Φρέντι Κρούγκερ. Μόνο τα ξυράφια δεν είδα...
 
Ο.Κ. Στη θέση του Uncharted που αναφέρθηκε, βάλτε αυτό:


(Αλλάξτε την ποιότητα σε 720p)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλε Dino το Τhe lust of us οντως εχει πολυ καλα γραφικα αλλα στα δεικα μου ματια το βιντεο που εχουμε δει με το Metal Gear ειναι ενα τουλαχιστον επιπεδο πανω σε ποιοτητα.
 
Πάντως αν το παρατηρήσετε, το κυρίως θέμα συζήτησης στα περισσότερα topics για τα mainstream-casual videogames είναι τα γραφικά (και σε λίγο μικρότερο βαθμό το story). Φαντάζομαι ότι στην περίπτωση του Metal Gear αυτό είναι φυσιολογικό γιατί τα τελευταία παιχνίδια έχουν ελάχιστο gameplay, αλλά αυτό λέει πολλά για την τελευταία γενιά γενικότερα. Ποιος κάθεται τώρα να μιλάει για gameplay mechanics και ιδέες που θα κάνανε το εκάστοτε παιχνίδι καλύτερο, πιο πρωτότυπο και πιο εθιστικό. Το μόνο που έχει σημασία είναι η ανάλυση, τα textures, τα εφέ, το αν θα είναι DX10 ή 11 και το αν θα μπορεί η τάδε κονσόλα να το τρέξει στην ίδια ποιότητα με την άλλη.
 
Και όμως το MGS4 έχει το gameplay που λείπει απο πολλά σημερινά παιχνίδια (και ας ειναι 50% video) ... Και. Σε 320*200 ανάλυση να έτρεχε πάλι θα το έπαιζα !!!
 
Που ειναι το περιεργο σαυτο;Αφου το xbox360 εχει πατωσει σε πωλησεις στην ιαπωνια και δεν θελουν να χασουν λεφτα κυκλοφορωντας το σε μια κονσολα που ασχολουνται ελαχιστοι εκει λογικο ειναι να το κυκλοφορησουν μονο για το ps3.668 κομματια σε μια βδομαδα πουλησε το ανυπαρκτο xbox360 στην αγορα της ιαπωνιας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nαι στεκει αυτο αν ειναι μονο για την Ιαπωνια και δεν ακυρωθει και για τις υπολοιπες.
 
Ετσι ακριβως.Αν ακυρωθει γενικα τοτε υπαρχει θεμα αλλα αν ειναι μονο για την ιαπωνια τοτε ξεκαθαρα ειναι αυτος ο λογος.
 
Ετοιμαζουν ταινια για το "Metal Gear Solid" και οι φημες

θελουν τον

 
Υπάρχουν ήδη πολλές Metal Gear ταινίες. Απλά αυτή θα είναι live action και όχι CGI :diablotin:
 
Πίσω
Μπλουζα