Nintendo 3DS - επίσημο θρεντ

Mε εφτιαξες παρα πολυ aardvark με το βιντεο για το super mario 3d land.Φαινεται τελειο και δεν βλεπω την ωρα να κυκλοφορησει για να το παρω στα χερια μου.Τετοια παιχνιδια περιμενει ο κοσμος για να ανεβουν και οι πωλησεις του 3ds.
 
παλι ο μαριο θα ξελασπωσει τη νιντεντο απο τισ κακεσ πωλησεις... η νιντενδο παντα βρισκει λυσεις για να προωθει τα μηχανηματα της..παντωσ στα φορητα τοσα χρονια παρολο που σε ττεχνολογια ηταν πισω απο τον ανταγωνισμο καταφερνε κ τουσ εξουδετερονε..τωρα που εβγαλε ενα πολυ δυνατο φορητο μηχανημα φοβαμαι λιγο ;)
 
Δηλαδή τώρα είναι μπροστά σε τεχνολογία; Σε τι είναι δυνατό το 3DS? Σε ισχύ είναι τραγικά πίσω!
 
Shock είπε:
Δηλαδή τώρα είναι μπροστά σε τεχνολογία; Σε τι είναι δυνατό το 3DS? Σε ισχύ είναι τραγικά πίσω!
Να πούμε και πάλι στο σημείο εδώ, ότι η ισχύς δεν μετράει, αλλά το gameplay, θα καταντήσουμε τραγελαφικοί. Να πω και εγώ την αλήθεια, δεν με πειράζει η ισχύ. Ήξερα γιατί έπερνα 3DS, αλλά αυτό το foul με το 2ο αναλογικό μοχλό δεν το περίμενα!!
 
divined είπε:
Να πούμε και πάλι στο σημείο εδώ, ότι η ισχύς δεν μετράει, αλλά το gameplay, θα καταντήσουμε τραγελαφικοί. Να πω και εγώ την αλήθεια, δεν με πειράζει η ισχύ. Ήξερα γιατί έπερνα 3DS, αλλά αυτό το foul με το 2ο αναλογικό μοχλό δεν το περίμενα!!
Eτσι ακριβως ειναι συμφωνω με τον divined.Eξαλου αν το δουμε με την ψυχρη λογικη του hardware ακομα και το iphone 3g ειναι πιο ισχυρο απο το 3ds.Ωσοι ομως εχουμε παρει 3ds το πηραμε για αλλους λογους και οχι για την ισχυ του.
 
divined είπε:
Να πούμε και πάλι στο σημείο εδώ, ότι η ισχύς δεν μετράει, αλλά το gameplay, θα καταντήσουμε τραγελαφικοί. Να πω και εγώ την αλήθεια, δεν με πειράζει η ισχύ. Ήξερα γιατί έπερνα 3DS, αλλά αυτό το foul με το 2ο αναλογικό μοχλό δεν το περίμενα!!
Μ' αυτή τη λογική θα έπρεπε να ήμασταν ευχαριστημένοι σήμερον μ' ένα gameboy advance! Και φυσικά η ισχύς μετράει και με το παραπάνω. Εξαιρούνται οι τύποι που αρέσκονται στα text adventures... :)
 
Μα εγώ δεν μίλησα για το gameplay. Αλλά μου έκανε εντύπωση η πρόταση

τωρα που εβγαλε ενα πολυ δυνατο φορητο μηχανημα
Ε όχι δεν είναι δυνατό μηχάνημα, μπορεί τα παιχνίδια που θα γραφτούν να είναι κορυφαία, κάτι που θα το δούμε στο μέλλον, αλλά το hardware είναι απαρχαιωμένο
 
Το hardware είναι απλά αδιάφορο στην συγκεκριμένη περίπτωση, η Nintendo πήγε να "πατήσει" στο gimmick του 3D χωρίς γυαλιά αλλά δεν της έκατσε...

Κοινώς δοκίμασε ότι ακριβώς της έπιασε στο Wii με τα (ψευτό-)motion controls. Αλλά αυτά δεν "κάθονται" πάντα!
 
Δεν συμφωνώ πως είναι απαρχαιωμένο το hardware. Μιλάμε για μία φορητή κονσόλα, δεν έχω καμμία απαίτηση να είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Το PS Vita είναι πραγματικά πάρα πολύ εντυπωσιακό, όπως ήτανε όμως και το PSP όταν ανακοινώθηκε. Από την άλλη θυμάμαι να εντυπωσιάζομαι εξίσου και από τα γραφικά του NDS ιδιαίτερα σε συγκεκριμένα παιχνίδια.

Στην τελική το hardware δεν κάνει την κονσόλα. Νομίζω ότι η Nintendo δεν βλέπει τα αναμενόμενα για τους εξής λόγους:

Πρώτον, πατάει κυρίως στο 3D το οποίο δεν είναι gameplay gimmick όπως ήταν η touch screen και το motion sensor σύστημα του Wii, αλλά ένα visual gimmick και τίποτα παραπάνω. Επίσης, δεν φρόντισε να κάνει ξεκάθαρο πως πρόκειται για ένα καινούργιο τεχνολογικά handheld με το 3D εφφέ σαν έξτρα, αλλά έκανε marketing με το 3D και πολύς κόσμος νόμιζε και νομίζει πως είναι η ίδια παιχνιδομηχανή που είχε!

Δεύτερον, launch titles. Απαράδεκτά τα πράγματα, περιμέναμε πολλά περισσότερα και ακόμα και τώρα η κονσόλα έχει ελάχιστους αξιόλογους τίτλους. Ας ελπίσουμε στο μέλλον να αλλάξει η κατάσταση.
 
f2bnp είπε:
Δεν συμφωνώ πως είναι απαρχαιωμένο το hardware.
Τι από τα παρακάτω είναι λιγότερο 4ετάς ή obsolete;

2xARM11 266Mhz

64MB Ram

PICA200 (????)

Επίσης καταλαβαίνω ότι κάποιοι δεν έχουν απαιτήσεις από φορητή κονσόλα, αυτό όμως δεν αλλάζει τη πραγματικότητα. Έγινε τρελή μείωση του κόστους εις βάρος της τεχνολογίας.
 
Το μυστικο ειναι οι τιτλοι με τα δυνατα ονοματα της nintendo.Aυτο περιμενει ο πολυς κοσμος για να πηστει να αγορασει το 3ds.Και οπως φαινεται αρχιζουν να εμφανιζονται σιγα σιγα για αρχη με το φανταστικο super mario 3d world οπως φαινεται πιο πανω απο το βιντεο που ανεβασε ο aardvark.
 
Τα ίδια λέγαμε και για το DS. Αλλά ποιος νοιάστηκε. Πούλησε τρελά, και το κυριότερο έβγαλε και πολύ καλά παιχνίδια. Πολλά απο αυτά παράμεναν 2D βέβαια αναγκαστικά, αλλά είπαμε ότι το selling point της Nintendo δεν είναι το bleeding edge technology.
 
Ανακοινωθηκε Μαρτη του 12!




 
Παιχνιδάρες τα Metal Gear Solid, αλλά ποτέ δεν μπήκα στο πνεύμα τους. Περιμένω, περισσότερο το Luigi's Mansion, ως κλασικός Nintendakias.

:)
 
Το metal gear solid snake eater το γουσταρα πολυ στο ps2 οποτε θα το τιμησω και στο 3DS.Οπως ειπε και ο Divined ομως περιμενω και γω σαν κλασικος NINTENDOMANIAC το luigi's mansion.Και για να μην ξεχνιομαστε,NINTENDO RULES:bow:
 
Οι δυο πρωτοι τιτλοι του Game gear που θα κυκλοφορησουν για το NINTENDO 3DS μεσω του ηλεκτρονικου καταστηματος της NINTENDO εγιναν γνωστοι μεσω της υπηρεσιας αξιολογησης περιεχομνου ESRB.Tα παιχνιδια αυτα θα ειναι τα shinobi και sonic triple trouble μεσω της κατηγοριας της virtual console.Συντομα αναμενονται και αλλοι τιτλοι απο την εποχη του Turbografx-16.
 
D@redevil είπε:
Ε?! Ο γνωστός Sonic?! Ο μπλέ?
Μπα, κάτι λάθος θα κατάλαβα! :eek:
Γιατι απορεις Μαριανα;;;;;;;Καποιοι αλλοι sega φανς εδω μεσα ονοματα δεν λεμε θα επρεπε να ντρεπονται γιαυτο :diablotin:
Oριστε ολα τα sonic για τα συστηματα της NINTENDO

Game Boy Advance


GameCube


Wii


Virtual Console


Nintendo DS


3DS

 
Άει στο καλό! Έχω χάσει τρομερά επεισόδια! :)

Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που το προσέχω! (Η αλήθεια είναι ότι μετά το SNES, έχασα λίγο επαφή με τη Ninty!... #) )
 
D@redevil είπε:
Άει στο καλό! Έχω χάσει τρομερά επεισόδια! :)
Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που το προσέχω! (Η αλήθεια είναι ότι μετά το SNES, έχασα λίγο επαφή με τη Ninty!... #) )
Εδώ και χρόνια η Sega έχει αποσυρθεί από την παραγωγή κονσολών και φτιάχνει μόνο παιχνίδια για άλλες κονσόλες. Έτσι η μασκότ της εμφανίζεται παντού.
 
Πίσω
Μπλουζα