Nintendo 3DS - επίσημο θρεντ

Αυτό θα είναι πραγματικά αίσχος, παραδοσιακά τα handhelds δεν είχαν region lock στα carts... :xm:
 
Maddog είπε:
Αυτό θα είναι πραγματικά αίσχος, παραδοσιακά τα handhelds δεν είχαν region lock στα carts... :xm:
Η συγκεκριμένη πρόθεση της Nintendo είχε φανεί από τα DSi/DSi XL που είχαν region lock τόσο στο DSiWare όσο και στα exclusives τους. Μπορεί πολλούς να μην τους επηρεάζει, αλλά προσωπικά το θεωρώ ως αχρείαστο εμπόδιο...
 
To PSP εχει περισσότερα revisions σε ενα μοντέλο!!!

το dsi το προσπέρασα και εγω, περιμενω το 3Ds
 
Κουραστικά remakes; Όποιος έχει παίξει το Starfox 64 με rumble pack το 1997 γιατί να θέλει να το ξαναπαίξει τώρα; Για καλύτερα γραφικά και 3D; Συγχωρείται για tech demo αλλά ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ με τα remakes. Φρέσκο πράγμα...
 
χμμ. Το Starfox μου φανηκε λίγο φτωχό στα γραφικά. Αντιθέτως, το Paper Mario είχε ωραιότερα γραφικά. Απορώ, πως θα φαίνονται σε 3D!!
 
Και η τιμή λένε κάποια sites θα πλησιάζει τα 300? άνευ παιχνιδιού. Πολύ τσιμπημένο για φορητή κονσόλα!!
 
Aπο οτι δειχνει στα 250 euro θα ειναι,που και παλι αρκετα ειναι.
 
Jedah είπε:
Κουραστικά remakes; Όποιος έχει παίξει το Starfox 64 με rumble pack το 1997 γιατί να θέλει να το ξαναπαίξει τώρα; Για καλύτερα γραφικά και 3D; Συγχωρείται για tech demo αλλά ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ με τα remakes. Φρέσκο πράγμα...
Ακριβως Jedah! Εαν και πιστευω οτι θα ειναι πιστα αντιγραφα του Ν64,απο οσο ειδα μεσα τα textures παραμενουν ιδια! Ας βγαζανε καλυτερα ενα νεο StarFox.
 
Το Πλαισιο το εχει 269! Εγω παντως θα περιμενω μιας και συνηθως η πρωτη παρτιδα εχει μικροπροβληματα.....
 
manousos82003 είπε:
Το Πλαισιο το εχει 269! Εγω παντως θα περιμενω μιας και συνηθως η πρωτη παρτιδα εχει μικροπροβληματα.....
Χωρις να θελω να πω οτι αποτελει και κανονα για την γενικοτερη εικονα της ποιοτητας του ds,να σου πω οτι το πρωτο ds που πηρα το πηρα μια εβδομαδα μετα το λανσαρισμα του εδω στην Ελλαδα και ακομα δουλευει αψογα στα χερια της ανιψιας μου.Οποτε για μενα τουλαχιστον αν μου περισσευουν λεφτα την περιοδο εκεινη κατευθειαν αγορα.Αυτο που με προβληματιζει ειναι με ποιο παιχνιδι να το συνοδευσω.Αν εχει κανεις κατι να προτεινει θα του ημουν ευγνωμων!
 
Και εγώ λέω να το αγοράσω με το που θα βγει και θα το συνοδεύσω χαλαρά με zelda!
 
Το πρωτο unboxing video .

 
Coming soon...το πρώτο βίντεο που κάποιος το σπάει. ;)
 
Gogeta είπε:
Και εγώ λέω να το αγοράσω με το που θα βγει και θα το συνοδεύσω χαλαρά με zelda!
Δυστυχώς, το Zelda δεν θα είναι launch title. Εγώ προσανατολίζομαι για το Pilotwings resort!!
 
DarkSynbios είπε:
Ας βγαζανε καλυτερα ενα νεο StarFox.
Ποιος, η Nintendo? Τα τελευταία 10+ χρόνα (από τότε που βγήκε το Gamecube) εχουν εγκαταλείψει τα franchise τους εκτός από το Mario και το Zelda και τα δίνουν σε άλλους. Εκτός από την Retro Studios που έκανε φοβερή δουλεια με το Metroid (το πρώτο τουλάχιστον), όλοι οι άλλοι κάνανε από μέτριες δουλειές (Sega, Namco) μέχρι έγκληματικά κακές (όπως στην περίπτωση του OtherM από την Team Ninja + Sakamoto). Το Starfox από την Namco ήταν πολύ μέτριο. Αν είναι να βγάζουν τα games τους τρίτες εταιρίες και να μην φτάνουν τα standards τηs Nintendo, καλύτερα ας βγαίνουν remakes. Τουλάχιστον έτσι οι νέοι θα παίζουν κανένα καλό game όσο η Nintendo ασχολείται με γατάκια, σκυλάκια και Miis.

Α και όχι, το F-Zero GX δεν είναι τόσο καλό όσο το X. Εντυπωσιακό σε γραφικά, αλλά σε gameplay, χειρησμό και μουσική δεν το αγγίζει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πηγα εχθες στο Public και το ειδα.Οχι μονο το ειδα αλλα το πηρα και στα χερια μου και επαιξα και επαθα την πλακα μου.Μολις το ειχαν φερει και δεν ειχαν προλαβει να το βαλουν σε σταντ και γιαυτο μου το εδωσαν στο χερι.Σε μεγεθος ειναι σαν το προηγουμενο(τουλαχιστον εμενα ετσι μου φανηκε)αλλα ποιοτητα κατασκευης φαινεται πιο καλο και στιβαρο.Η γωνια θεασης οταν ειναι 3D ειναι μικρη αλλα το 3D του ειναι ολα τα λεφτα.Το μονο παιχνιδι που ειχαν ηταν το Nintendogs αλλα ακομα και εκει φαινεται η δυναμη του μηχανηματος.Πολυ καλο!!!
 
Πίσω
Μπλουζα