Old Skool Anime

Μια χαρά. Απλά κάνε μου την χάρη και μην δεις τα πιο καινούρια που έχουν CGI. Αν και έχεις το δικαίωμα να το κάνεις εγώ στο αφαιρώ. Ετσι και μάθω κάτι τέτοιο, κάηκες :takethat: :p
 
Imgema είπε:
Μια χαρά. Απλά κάνε μου την χάρη και μην δεις τα πιο καινούρια που έχουν CGI. Αν και έχεις το δικαίωμα να το κάνεις εγώ στο αφαιρώ. Ετσι και μάθω κάτι τέτοιο, κάηκες :takethat: :p
Χαχαχαχα!!! Λοιπον μετα απο λιγο διαβασμα στο νετ ακου πως εχει το προγραμμα :

1) Για να δω αμα μου αρεσει θα δω την Macross Movie (1984)

2)Αν μου αρεσει θα παω στην 1η σειρα Macross (1982-1983)

3) Αν θελω να συνεχισω θα παω στα Ovas Macross Plus (1994)

4)Μετα Macross Zero Ovas (2002-2004 δεν ξερω αμα εχει cgi...)

5) Αν εχω φτασει μεχρι το 5 σημαινει οτι εχω γινει Φαν της σειρας και θα παω και στο Macross Frontier (2008) το οποιο φανταζομαι θα εχει σιγουρα cgi... Βεβαια αν ειναι να φαω ξυλο μπορω να σταματησω στο Macross Zero Ovas :p

ps. Βασικα δεν σε φοβαμαι απο την παρασκευη θα εχω αυτο στα χερια μου :p http://ggtriple.files.wordpress.com/2014/03/mario-kart-8-limited-edition-nintendo-wii-u-spiny-blue-shell-transparent.png?w=1000

χαχαχαχαχαχα!! :rofl: :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@imgema-Tα OVA του Macross Plus απο καθε αποψη ειναι ποιο ολοκληρωμενα.

@Αjax-Mια χαρα τα πας οσον αφορα τη σειρα που θα τα δεις.Μονο αφησε το Μacross Seven τελευταιο γιατι ειναι και το χειροτερο.Η ταινια να ξερεις εχει καλυτερα γραφικα/animation (αφου ειναι δυο χρονια μετα τη σειρα).Και εννοειτε οτι θα δεις και τα Macross Frontier/Ζero γιατι βγαινουν και σημερα καλα anime ;) .

Υ.Γ.-Το Robotech ειναι η συνενωση τριων ανιμε ασχετων μεταξυ τους για να υποστηριξουν την αμερικανικη αγορα.Αλλαξαν τα ονοματα των χαρακτηρων, εσβησαν και ξαναεγραψαν καινουριους διαλογους και η πλοκη ειναι αρκετα διαφορετικη.Απο εκει κι επειτα οι αμερικανοι εβγαλαν δικες τους σειρες και το Robotech τραβαει το δικο του δρομο χωρις να εχει σχεση με το ιαπωνικο Μacross.
 
Thanks Deathshadow! Ας ξεκινησω και βλεπουμε... (Να δω αμα θα μου αρεσει κιολας :) )

BTW δεν ξερω αμα διαβαζετε Manga αλλα το μετα το Berserk* που με εκανε να ξεκινησω να διαβαζω manga , εχω ξεκινησει το Claymore που ειναι και αυτο παρα πολυ καλο!

* ειναι ongoing dark fantasy , στα 330+ chapters και βγαζει ενα καθε τοσο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
BTW δεν ξερω αμα διαβαζετε Manga αλλα το μετα το Berserk* που με εκανε να ξεκινησω να διαβαζω manga , εχω ξεκινησει το Claymore που ειναι και αυτο παρα πολυ καλο!* ειναι ongoing dark fantasy , στα 330+ chapters και βγαζει ενα καθε τοσο...
Το thread είναι για old skool anime. Απαγορεύεται πολύ αυστηρά να μιλάμε για τα σύγχρονα anime :p

Και εγώ δεν φοβάμαι blue shells και τέτοια, στο Mario Kart 8 μπορείς πλέον να το αποκρούεις, χα. :eviltongue:

Άκου Claymore... Δεν ξέρω για το Manga, πάντως το Anime (που με πίεζε ένας φίλος να το παρακολουθήσω) μου προκάλεσε απίστευτη υπνηλία (οπτικά). Αν ποτέ έχω αϋπνίες θα το προτιμήσω :supergrin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξεθάβω λίγο το thread με αφορμή μία εικόνα από ένα κομμένο animation του Street Fighter 2

chunli6.jpg


Απλώς θυμήθηκα πάλι το καταπληκτικό animation και character design που μοιάζει με άνθρωπο! Επίσης θυμήθηκα το πόσο έρωτα είχα με αυτήν την Chun Li... Το ξέρω, είναι λίγο περίεργο που κάποιοι πωρωμένοι με anime ερωτεύονται χαρακτήρες κλπ αλλά τουλάχιστον ο δικός μου έρωτας μοιάζει με άνθρωπο και όχι με πλαστική loli κούκλα, χαχαχα

i mean δείτε τα κόκαλα στους καρπούς της, τους μύες στα μπούτια, το σωστό σε μέγεθος κεφάλι, τους αγκώνες και τον πύχη, το γεγονός ότι έχει μύτη, κλπ.... αχ, πόσο μου αρέσουν οι άνθρωποι.... :p



chunli6.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν θυμαμαι να εχω δει την anime ταινια Street Fighter αξιζει; (και να την εχω δει θα ηταν πριν αιωνες και δεν θυμαμαι τιποτα :p )
 
Φυσικά και αξίζει.... δες το σχέδιο πιο πάνω. Δεν σε κάνει να θες να το δεις? :p

Απλά να δεις το σωστό τίτλο (SF2: The animated movie) και σου προτείνω την UK/US έκδοση λόγω του soundtrack. Trust me on this.
 
Imgema είπε:
Φυσικά και αξίζει.... δες το σχέδιο πιο πάνω. Δεν σε κάνει να θες να το δεις? :p
Χαχαχαχα αλλο αυτο! Σαν ταινια εννοουσα αν αξιζει :p

OK με επεισες , θα την δω μεσα στην εβδομαδα :D
 
Ajax87 είπε:
Χαχαχαχα αλλο αυτο! Σαν ταινια εννοουσα αν αξιζει :p

OK με επεισες , θα την δω μεσα στην εβδομαδα :D
Δες την και μετά πες μου αν η σκηνή της μάχης με την Chun-Li είναι ή όχι το καλύτερο fight scene που έχεις δει σε κινούμενο σχέδιο ;)
 
Επιστρεφω αφου ειδα την ταινια!

Η μαχη της Chun Li με τον Vega και του Fei Long με τον Ryu ηταν οι καλυτερες!

Γενικα αρκετα καλη ηταν πανω-κατω αυτο που περιμενα.

Ps.Αν και κατεβασα την uncuted εκδοση την σκηνη με την Chun Li να κανει κυμα δεν την ειδα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Επιστρεφω αφου ειδα την ταινια!
Η μαχη της Chun Li με τον Vega και του Fei Long με τον Ryu ηταν οι καλυτερες!

Γενικα αρκετα καλη ηταν πανω-κατω αυτο που περιμενα.

Ps.Αν και κατεβασα την uncuted εκδοση την σκηνη με την Chun Li να κανει κυμα δεν την ειδα...
Δεν υπάρχει στην ταινία, υπάρχει ομως σε κάποια μορφή σε ένα παιχνίδι ή video στο Saturn (απο εκεί είναι τα screencaps)
 
Αν το "ΠΛΑΝΗΤΕΣ - Planetes", είναι old school, τότε δείτε το !!! Πολύ καλό!!
 
Ξεθάβω λίγο το thread με αφορμή μία εικόνα από ένα κομμένο animation του Street Fighter 2

chunli6.jpg


Απλώς θυμήθηκα πάλι το καταπληκτικό animation και character design που μοιάζει με άνθρωπο! Επίσης θυμήθηκα το πόσο έρωτα είχα με αυτήν την Chun Li... Το ξέρω, είναι λίγο περίεργο που κάποιοι πωρωμένοι με anime ερωτεύονται χαρακτήρες κλπ αλλά τουλάχιστον ο δικός μου έρωτας μοιάζει με άνθρωπο και όχι με πλαστική loli κούκλα, χαχαχα

i mean δείτε τα κόκαλα στους καρπούς της, τους μύες στα μπούτια, το σωστό σε μέγεθος κεφάλι, τους αγκώνες και τον πύχη, το γεγονός ότι έχει μύτη, κλπ.... αχ, πόσο μου αρέσουν οι άνθρωποι.... :p



Προβολή συνημμένου 156981


Καλύτερη Chunli ήταν αυτή του Τσάκι Τσαν!

 
Πίσω
Μπλουζα