[PANINI] Thundercats (1986)

domniki

RetroJunkie™
Joined
16 Mαϊ 2007
Μηνύματα
3.506
Αντιδράσεις
2.230
Να και ενα preview απο τα δικα μου αλμπουμ.


[edit] dead pics [/edit]


 


[edit] dead pics [/edit]


 


[edit] dead pics [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aααααμαν! Παρ'οτι δεν εβλεπα ιδιαιτερα Thundercats (το παιχνιδι στον 6128 μου αρεσε μαλλον περισσοτερο), τα χαρτακια τα μαζευα...

Απ'ο,τι βλεπω, ομως, ειναι μαλλον χαλια ποιοτητα, σαν screengrabs απο το βιντεο...

[εντιτ] Ερμ.... η Πανινι που ειναι; Μαλλον πειρατικο μου φαινεται...
 
Τωρα που το λες ,εχω και εγω αμφιβολιες,το σιγουρο ειναι οτι ειχε βγαλει και η Πανινι.

Αφαιρειται απο τον τιτλο λογω αμφιβολιων. :xm:
 
Πάντως, γράφει πως το "εκδίδει" η Ιντερνάτιοναλ. :xm:
 
Μας το είχε δείξει η domniki αυτό το άλμπουμ και σίγουρα δεν είναι Πανινι,αφού ήταν πολύ κακής ποιότητας τα αυτοκόλλητα.
 
Δεν ήταν Panini από όσο θυμάμαι και οι εικόνες ήταν πολύ μέτριες ποιοτικά και θολές, μάλλον εξαιτίας του τρόπου που λήφθηκαν οι φωτογραφίες.

Προσωπική ιστορία:

Ήμουν πιτσιρίκος όταν κυκλοφόρησαν αυτά τα χαρτάκια και είχα πάθει σοκ, καθότι έτρεφα μεγάλη αγάπη στη σειρά...

Έτρωγα λοιπόν όλο μου το χαρτζηλίκι στα χαρτάκια, πράγμα που δεν άρεσε καθόλου στους γονείς μου, που με χαρτζηλίκωναν για να αγοράσω φαΐ στο σχολείο. Όταν με καταλάβαιναν λοιπόν, έπεφταν οι ανάλογες μπούφλες και μου κόβανε το χαρτζηλίκι για καμιά βδομάδα, μου πέταξαν και δύο φορές, σχεδόν συμπληρωμένα άλμπουμ. :(

Το τρίτο άλμπουμ λοιπόν αποφάσισα να το κρύψω εκτός σπιτιού, αλλά εντός πολυκατοικίας. ;)

Στο πρώτο σκαλί προς το υπόγειο της πολυκατοικίας, ήταν ένα χαλάκι για τα πόδια και από κάτω έκρυβα το άλμπουμ!

Τα πήγαινα μια χαρά στο μάζεμα, ώσπου μια μέρα ήρθε η κόρη του διαχειριστή στο σπίτι και έκανε παράπονα, γιατί ο πατέρας της, ενώ κατέβαινε στο υπόγειο, γλίστρησε με το που πάτησε στο χαλάκι λόγω του άλμπουμ και έφαγε τη σαβούρντα της ζωής του...:biglaugh::nervous::animeek:
 
Κυκλοφορουσαν δυο αλμπουμ Θαντερκατς, αυτο και ενα της Panini. Προσωπικα μαζευα αυτοκολητα και απο τις δυο

Τα στιγμιοτυπα παντως ειναι εντελώς ο΄τι να ναι!

ΥΓ. "Ιντερνασιοναλ"... εμπνευσμενο ονομα για εταιρεια :Ρ
 
Εγω εχω την γαλλικη εκδοση της panini. Μοιαζει καθολου με την ελληνικη εκδοση international??????? Σας βαζω παρακατω καποιες φωτογραφιες

24209.jpg

24210.jpg

24215.jpg

24212.jpg

Σας θυμιζει τιποτα??Γενικα μου φαινεται περιεργο που η panini δεν το εβγαλε κ στην Ελλαδα!

[edit]Λόγω πνευματικών δικαιωμάτων κρατήθηκαν κάποιες ενδεικτικές φωτογραφίες από το σκανάρισμα του άλμπουμ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χμμμ... μάλλον δεν είναι το ίδιο. τουλάχιστον εμένα δε μου θυμίζει τίποτα. εγώ είχα το πρώτο πάνω στο πρώτο post.

και τα αυτοκόλλητα ήταν μεγαλύτερα από αυτά τις πανινι..
 
Ωραία αυτά τα άλμπουμ!
 
Τα PANINI ήρθανε μάλλον αργότερα, παλιότερα αναλάμβανε η "International".
 
Παντως αυτο γραφει οτι εχει βγει το 1986!!

Θα ηθελα να δω λιγο πως ειναι κ της international μεσα !!! ;)
 
argy είπε:
Παντως αυτο γραφει οτι εχει βγει το 1986!!Θα ηθελα να δω λιγο πως ειναι κ της international μεσα !!! ;)
Αν είσαι γραμμένος μπορείς να τα δεις εδώ:

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5968

Πάντως τα συγκεκριμένς απ'ότι θυμάμαι και όπως φαίνεται και στις φωτό στο λινκ, δεν είχαν καλή ποιότητα. ήταν σαν εικόνα VHS.
 
filmmusic είπε:
Αν είσαι γραμμένος μπορείς να τα δεις εδώ:http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5968

Πάντως τα συγκεκριμένς απ'ότι θυμάμαι και όπως φαίνεται και στις φωτό στο λινκ, δεν είχαν καλή ποιότητα. ήταν σαν εικόνα VHS.
Σε ευχαριστω filmmusic το ειδα!!! :thanx2:

Θα συμφωνησω με ολους ειναι καπως η ποιοτητα!!

Δεν παυει ομως να ειναι συλλεκτικο & retro!!!!!!!! :thumbup:
 
argy είπε:
Εγω εχω την γαλλικη εκδοση της panini. Μοιαζει καθολου με την ελληνικη εκδοση international??????? Σας βαζω παρακατω καποιες φωτογραφιες



Σας θυμιζει τιποτα??Γενικα μου φαινεται περιεργο που η panini δεν το εβγαλε κ στην Ελλαδα!

[edit]Λόγω πνευματικών δικαιωμάτων κρατήθηκαν κάποιες ενδεικτικές φωτογραφίες από το σκανάρισμα του άλμπουμ [edit]


Μου θυμιζει και το ειχα και κυκλοφορουσε στην Ελλαδα, ολοιδιο οπως στις φωτος!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αυτο,και μερικα ακομα αλμπουμς που μου λειπουν (g.i.joe, transformers της πανινι) τα θελω σαν ΤΡΕΛΟΣ..!!
 
Πήρα τηλέφωνο στην Πήγασος και ρώτησα μήπως έχουν τίποτα στο αρχείο τους να δανειστώ και να σκανάρω για προσωπικό αρχείο.

Μου απάντησε ένας κύριος ότι θα τα βρω στο internet και χάρηκα. Τον ρωτάω αν είναι στο site τους και μου είπε όχι, αλλά λογικά όλο και κάποιος θα τα έχει βάλει κάπου.

Προφανώς ήταν η εύκολη απάντηση για να με ξεφορτωθεί...
 
Dr. SLUMP είπε:
Πήρα τηλέφωνο στην Πήγασος και ρώτησα μήπως έχουν τίποτα στο αρχείο τους να δανειστώ και να σκανάρω για προσωπικό αρχείο.
Μου απάντησε ένας κύριος ότι θα τα βρω στο internet και χάρηκα. Τον ρωτάω αν είναι στο site τους και μου είπε όχι, αλλά λογικά όλο και κάποιος θα τα έχει βάλει κάπου.

Προφανώς ήταν η εύκολη απάντηση για να με ξεφορτωθεί...


Να ΑΛΛΗ μια, ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ, περίπτωση ανθρώπου ελληνικής εκδοτικής, οπότε κατ' επέκταση και της ίδιας της εκδοτικής, που ΔΕΝ ΣΕΒΕΤΑΙ τον συλλέκτη/πελάτη και είναι της λογικής "πού να τρέχω να ψάχνω τώρα, ας ψάξει ο άλλος"... Έτσι έκαναν και στον Περιοδικό Τύπο, με τεύχη ΜΠΛΕΚ που ήθελα κάποτε, και έτσι σκέφτονται πολλοί στον τόπο αυτό... Πώς και πότε ακριβώς να πάμε μπροστά, με αυτήν τη νοοτροπία... Λογικά, Νικ, θα περίμενες μια τέτοια απάντηση, έτσι δεν είναι;

{αν η παράθεση ονόματος εταιρείας εμπίπτει στους περιορισμούς του forum, ας πάει στον ηλεκτρικό κάλαθο των μοδερέιτορς :p η αναφορά μου :shtup:}
 
Πίσω
Μπλουζα